Strona 1 z 1

Zortrax - kaloria stosuje FUD :)

: 23 wrz 2016, 19:18
autor: kaloria
oraz kluczem do oprogramowania Z-Suite
Z kolejną drukarką będzie nie tylko dołączony klucz do oprogramowania, ale aby ją kupić najpierw będzie trzeba opłacić certyfikat użytkownika Zortrax.

Ponieważ Z-Suite w wersji Demo nie tnie, nie chodzi o to że nie zapisuje tylko nie tnie, to będę ją odradzał każdemu. System zamknięty, nie można użyć innego oprogramowania w przypadku niedomagań firmowego. A firmowego nie da się sprawdzić. Jeszcze sobie klucz wymyślili.

// Fear, uncertainty and doubt (often shortened to FUD) is a disinformation strategy used in sales, marketing, public relations, talk radio, politics, religion, and propaganda. FUD is generally a strategy to influence perception by disseminating negative and dubious or false information and a manifestation of the appeal to fear.
// 'Fear, uncertainty and doubt', Wikipedia
// FR

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 23 wrz 2016, 20:33
autor: FlameRunner
Ale w czym nagle problem? Od samego początku Z-Suite był dostępny wyłącznie dla właścicieli Z-drukarek. Nie ma znaczenia, czy to będzie - jak do tej pory - udostępniane na podstawie numeru seryjnego drukarki, czy na podstawie dodatkowego kodu dodawanego do drukarki.

A co do samej "zamkniętości", to sprawa jest prosta: nie akceptujesz zamkniętego ekosystemu = nie kupujesz Zortraxa. Tyle.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 23 wrz 2016, 20:47
autor: FlameRunner
Wbrew początkowym zapowiedziom, M300 obecnie nie drukuje z Z-ULTRAT. Dostępne dla tej drukarki materiały to:
- Z-HIPS;
- Z-PETG;
- Z-GLASS (czyli też PETG, tyle że z włóknem szklanym)
Warto zauważyć, że ogranicza to paletę dostępnych kolorów do zaledwie czterech.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 23 wrz 2016, 21:03
autor: Blazi
Z kolejną drukarką będzie nie tylko dołączony klucz do oprogramowania, ale aby ją kupić najpierw będzie trzeba opłacić certyfikat użytkownika Zortrax.
Nie opowiadaj bajek bo jeszcze ktoś będzie skłonny w to uwierzyć. :)
System zamknięty, nie można użyć innego oprogramowania w przypadku niedomagań firmowego. A firmowego nie da się sprawdzić. Jeszcze sobie klucz wymyślili.
Eeee... A powiedz mi jak byś chciał przetestować to oprogramowanie bez drukarki, nawet gdyby cięło i zapisywało we własnym formacie .zcode?

Bo ja to widzę tak - największą popularność takie demo miałoby wśród "ekspertów druku 3d", którzy szukaliby obiektów których soft by nie ogarniał i udowadniali na forach jakie to wielkie gunwo nie jest (a takie obiekty znajdziesz dla KAŻDEGO slicera na rynku ze StrataSysowym włącznie) i crackerów którzy dla sportu chcieliby go złamać. Bo umówmy się, kto jest naprawdę zainteresowany sprawdzeniem maszyny ugaduje się ze sprzedawcą, przesyła plik .stl i dostaje wydruk testowy pocztą.
Wbrew początkowym zapowiedziom, M300 obecnie nie drukuje z Z-ULTRAT
A to nowość i trochę średniawka. Z drugiej strony Z-HIPS i Z-PETG mają tak niski skurcz, że nie powinno być problemu z wykorzystaniem pełnego pola roboczego. Ciekawe jak jest w praktyce.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 23 wrz 2016, 21:29
autor: FlameRunner
Blazi pisze: crackerów którzy dla sportu chcieliby go złamać
Jak ktoś ma poważne zamiary w tym temacie, to zdobycie pełnego Z-Suite będzie najmniejszym problemem.
Blazi pisze:A to nowość i trochę średniawka. Z drugiej strony Z-HIPS i Z-PETG mają tak niski skurcz, że nie powinno być problemu z wykorzystaniem pełnego pola roboczego. Ciekawe jak jest w praktyce.
Jakby nie patrzeć, 30 cm w drukarce bez "pełnej" komory to już sporo jak na ABS, nawet jeśli ma tak fikuśną nazwę jak Z-ULTRAT. ;)
Swoją drogą takie ograniczenie materiałów do M300 powoduje ciekawą sytuację: całkiem sensowne jest dokupienie M200. Przypadek?

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 23 wrz 2016, 21:46
autor: Blazi
Jak ktoś ma poważne zamiary w tym temacie, to zdobycie pełnego Z-Suite będzie najmniejszym problemem.
O to chodzi - musi znaleźć się ktoś, kto ma poważne zamiary, poważne środki i poważny interes by to robić - a nie np. chińczyk klepiący klony Replicatorów albo gość który chciałby się wybić ze swoimi drukarkami za pomocą kradzionego softu.

To jak z zamkiem w drzwiach drzwi. Nawet najprostszy odsiewa żuli i "szukających okazji", nawet najdoskonalszy nie będzie przeszkodą dla kogoś kto naprawdę będzie zdeterminowany by dostać się do środka.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 23 wrz 2016, 22:00
autor: kaloria
FlameRunner pisze:Ale w czym nagle problem? Od samego początku Z-Suite był dostępny wyłącznie dla właścicieli Z-drukarek. Nie ma znaczenia, czy to będzie - jak do tej pory - udostępniane na podstawie numeru seryjnego drukarki, czy na podstawie dodatkowego kodu dodawanego do drukarki.

A co do samej "zamkniętości", to sprawa jest prosta: nie akceptujesz zamkniętego ekosystemu = nie kupujesz Zortraxa. Tyle.
Nie nie rozumiesz. Mogą się zamykać i przymykać nawet. Ale jeśli udostępniają wersję demo Z-Suite, to niech ona tnie, a nie ogranicza się do bycia przeglądarką STLi jak jest obecnie. Z STLami w wewnętrznymi strukturami jak na razie wiem jak zmusić Cure do poprawnej pracy. Nie da się Slic3ra, nie da się CraftWare. Wiem że Simplify3D również sobie radzi. Natomiast na podstawie wersji Demo nie da się sprawdzić czy radzi sobie Z-Suite. Jeśli kogoś interesuje największa zaleta druku 3D - budowanie wewnętrznych struktur, których nie da się wykonać innymi metodami, to kupowanie Zortraxów jest kupowaniem kota w worku. Jak się boją że ktoś coś podpatrzy i skopiuje jak oni kopiowali, to niech ich oprogramowanie nie zapisuje gkodów. Do przekonania się o możliwościach ich oprogramowania nie potrzeba zapisywać.
Nie opowiadaj bajek bo jeszcze ktoś będzie skłonny w to uwierzyć. :)
A kto mi zabroni? Będę to robił tak długo, jak będą sprzedawali kota w worku.
Bo umówmy się, kto jest naprawdę zainteresowany sprawdzeniem maszyny ugaduje się ze sprzedawcą, przesyła plik .stl i dostaje wydruk testowy pocztą.
Nie, klient ma kasę, klient wybiera. Nie musi wysyłać, aby wydrukowali na nie wiadomo czym, bo klient ma prawo nie mieć do nich za grosz zaufania. Klient nie ma ochoty się z nimi umawiać, pić brudzia itp. Klienta interesuje tylko maszyna i to co z nią bezpośrednio powiązane. Chyba po to udostępniają oprogramowanie w wersji Demo, aby klient mógł się przekonać o możliwościach oprogramowania, które jest niezamienną częścią ekosystemu. Klient widział, że potrafi ładnie drukować z prostych STLi. Klienta interesują ograniczenia oprogramowania, ponieważ jest to system zamknięty.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 23 wrz 2016, 22:09
autor: animos
Blazi pisze:Eeee... A powiedz mi jak byś chciał przetestować to oprogramowanie bez drukarki, nawet gdyby cięło i zapisywało we własnym formacie .zcode?
napisać emulator można
Blazi pisze: To jak z zamkiem w drzwiach drzwi. Nawet najprostszy odsiewa żuli i "szukających okazji",
i potencjalnych klientów też
Blazi pisze: albo gość który chciałby się wybić ze swoimi drukarkami za pomocą kradzionego softu.
to odwrotność opensource, Zoltrax miał kiedyś modele w zamkniętym storage, później to udostępnił. Jedyny plus to, że skoro zamknięte to nie wiadomo co, czy dobre, ile jest warte - nie ma porównania. Opensource tu zrobił taki wyłom (jest na takim poziomie), że mówienie o tym, że specjalny soft wesprze inne drukarki na tyle, aby się wybiły to chyba jedynie chwyt marketingowy.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 23 wrz 2016, 22:13
autor: animos
kaloria pisze:
Nie opowiadaj bajek bo jeszcze ktoś będzie skłonny w to uwierzyć. :)
A kto mi zabroni? Będę to robił tak długo, jak będą sprzedawali kota w worku.
.
chyba 5000 kotów jakby nie liczyć

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 23 wrz 2016, 22:26
autor: kaloria
a nie np. chińczyk klepiący klony Replicatorów albo gość który chciałby się wybić ze swoimi drukarkami za pomocą kradzionego softu.
A jaki problem Chińczykowi kupić jeden komplet i mieć wszytko pod ręką? Przecież kopi i podróbek nie robią w garażu. Mają środki na zestawienie linii produkcyjnej, to znajdą na komplecik Zortraxa. Taki koszt to dla nich drobne.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 23 wrz 2016, 22:29
autor: Blazi
@kaloria, nie zrozum mnie źle ani nie bierz tego do siebie personalnie ale ci goście z taką a nie inną polityką sprzedają po kilkaset+ drukarek kilkuset klientom miesięcznie. Wybacz, ale bardziej wierze w kwestiach wizji tego co ich klient oczekuje właśnie im niż randomowemu userowi na niszowym forum który na dodatek zarzeka się, że ich drukarki nigdy by nie kupił. :)
Eeee... A powiedz mi jak byś chciał przetestować to oprogramowanie bez drukarki, nawet gdyby cięło i zapisywało we własnym formacie .zcode?
napisać emulator można
Powodzenia :)

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 23 wrz 2016, 23:25
autor: kaloria
Blazi, ja nic nie biorę personalnie, więc o co mam się obrażać. Ilości sprzedaży drukarek są mocno dęte, obecnie największy dochód mają z materiałów eksploatacyjnych. Filamentów najtańszych nie mają, ale w cenie jednego M200 trochę ich się zmieści. To rzuca trochę światła na "dętość" poziomu sprzedaży samych drukarek. Ja ci napisałem czego oczekuje klient techniczny, a nie drukujący kolejne pokemony. Zresztą jaka opinia jest na docelowych rynkach? "Drukuje fajnie, ale system trochę za bardzo zamknięty", zawsze ta zamkniętość jest jako wada.

Aby nie gadać o niczym przykładowy problematyczny STL - fragment skrzydła
https://drive.google.com/drive/folders/ ... nZCeEtlTGM
Aby przekonać Cure aby go prawidłowo pocięła należy zmienić jeden z parametrów oficjalnie podanych przez UM: "solid_layer_thickness". STL składa się z kilkunastu obiektów i to najprawdopodobniej dlatego, że nie dało się ich zrobić jako jeden solid, ot precyzja typu double z czasem robi się za mała. Żebra w środku mają grubość 0.4mm, tyle co dysza. Ogółem jest 19 obiektów typu solid i dwa otwarte siatkowe.
Cura sobie z tym radzi. Czy Z-Suite sobie poradzi?

"Powodzenia"
G-cod to to stara "grafika żółwia" z języka Logo. Dużego zaawansowania aby do tego nie potrzeba. Mogli nawet zmienić G n Z, co i tak wiele nie zmieni, no chyba że mają jakiś nie metryczny układ współrzędnych.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 23 wrz 2016, 23:32
autor: FlameRunner
W ten sposób pomocy odnośnie tego pliku nie uzyskasz...

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 23 wrz 2016, 23:33
autor: FlameRunner
kaloria pisze: "Powodzenia"
G-cod to to stara "grafika żółwia" z języka Logo. Dużego zaawansowania aby do tego nie potrzeba. Mogli nawet zmienić G n Z, co i tak wiele nie zmieni, no chyba że mają jakiś nie metryczny układ współrzędnych.
Od początku ludzie się odgrażają, że w taki czy inny sposób dobiorą się do zortraxowego oprogramowania... Jakoś nie kojarzę, żeby komuś się udało...

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 23 wrz 2016, 23:57
autor: kaloria
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Poprawione. Ja nie potrzebuje z tym pomocy ;). To nie ja mam problem.
Od początku ludzie się odgrażają, że w taki czy inny sposób dobiorą się do zortraxowego oprogramowania... Jakoś nie kojarzę, żeby komuś się udało...
Ale czy jest po co? Pisałem, że mnie nie interesują Z-cody, czy co tam sobie wymyślą. Wystarczy aby w demie był możliwy podgląd graficzny tego co ich slicer zrobił. Jak pisałem, jak ktoś będzie chciał jechać na podróbkach kupi całość. Co tu łamać?

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 24 wrz 2016, 12:01
autor: McKee
kaloria: ale o co ci chodzi z tą niechęcią do Zortraxa? Nie chcesz nie kupuj.
(Też nie kupiłem, jak zobaczyłem w jaki sposób producent traktuje rodzimy rynek).
Ale to jak dyskusja mrówek ze słoniem. M200 jest na 4 miejscu jeżeli chodzi o popularność w rankingu 3DHubs https://www.3dhubs.com/trends Jest chwalona za jakość (i choć spadła na 7 miejsce w to nadal jest dobry wynik).
Producentowi udało się doskonale dopasować 3 krytyczne elementy: drukarkę, oprogramowanie, materiały i dzieki temu odniósł sukces.
Nie każdy potrzebuje otwartego oprogramowania.
Jak ktoś chce mieć dobre wydruki przy małym nakładzie pracy, to kupuje plastiki od Zortraxa ale jednocześnie przecież Zortrax nie wprowadza chipowania i można użyć innego filamentu. Strategia zarabiania na filamentach też jest dobra a strategia sprzedawania w bogatych krajach? Nam się może nie podobać ale firma chce zarabiać. Ze statystyk 3DHubs wynika, że w większych miastach USA jest więcej drukarek niż w całej Polsce.
M200 zrobił dobre podwaliny pod sukces kolejnej drukarki (która im trochę nie wyszła bo jej nie ma ;-)) ale M300 wróżę sukces.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 24 wrz 2016, 14:33
autor: kaloria
@McKee
Producentowi udało się doskonale dopasować 3 krytyczne elementy: drukarkę, oprogramowanie, materiały i dzieki temu odniósł sukces.
Nie każdy potrzebuje otwartego oprogramowania.
Ich drukarka drukuje ładnie, ale tylko pokemony i przedmioty im podobne. Są zamknięci, a oprogramowanie jest dalekie od doskonałości. Podobnie zrobionych elementów jak w linku drukarka nie jest wstanie wydrukować, nie dlatego że jest mechanicznie zła, ale dlatego że oprogramowanie leży i kwiczy. Jak krzywda by im się stałą, gdyby można było używać zewnętrznych slicerów? Dostarczali by razem ze swoim oprogramowaniem stosowne profile do drukarki i materiałów.
Obecnie jedynym sposóbem w jaki drukarki Zortraxa mogą być pomocne przy wydruku tego typu elementów jest wydrukowanie plastików od innej drukarki, późniejsze skierowanie klienta do sklepu metalowego po stosowne pręty do budowy chociażby pręciaka. W żaden inny sposób te drukarki nie będą pomocne.
Wystarczy sprawdzić jej jeden z "krytycznych elementów" radzi sobie ze skrzydełkiem. Bez slicera widać że sobie nie poradzi.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 24 wrz 2016, 15:26
autor: FlameRunner
Ale Ty rozumiesz, że to skrzydełko to jest niepoprawny/uszkodzony model i używanie go jako ostatecznego argumentu przeciwko jakiemuś slicerowi jest idiotyczne?

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 24 wrz 2016, 16:16
autor: kaloria
Nie ma czegoś takiego jak uszkodzony model!!!! Model jest taki jaki musi być aby końcowy przedmiot, w tym przypadku samolot RC latał. I jak możesz się przekonać na YT lata i to dobrze. No ale on musi być uszkodzony aby działał prawidłowo. Uszkodzone to jest Z-Suite, a wraz z nim Zortraxy, bo nie potrafią tego wydrukować. To nie wina modelu, że jest podzielony na części. To wina polityki "zakniętości" Zortraxa, która widocznie również obowiązuje programistów.

W pełni uszkodzony, ale o dziwo działający https://www.youtube.com/watch?v=DZk9Az0yHFM

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 25 wrz 2016, 13:23
autor: Blazi
Nie ma czegoś takiego jak uszkodzony model!!!!
A jednak!!!!!!!! :)

To skrzydło to jest jakiś masakryczny hack który ktoś zrobił aby obejść ograniczenia technologiczne. To, że ten hack działa albo nie działa na innych softach nie znaczy absolutnie nic, prawdopodobnie może on też przestać działać na nowszej wersji softu na którym był drukowany - i też nie będzie to miało absolutnie nic do jego jakości.

Ja też Ci mogę pokazać wydruki które działały ma moim starym MendelMaxie tylko na jednej wersji Slic3ra - i na 99% u Ciebie by się wysypały. Ba, mógłbym pokazać Ci zębatki z Zortraxa z zębami mniejszymi od średnicy dyszy które też wychodziły tylko na jednej wersji softu bo ktoś zrobił exploit błędu który się pojawił w tej jednej konkretnej wersji. Ale z tego też absolutnie nic nie wynika.

No dobra, może znaczy to jedną rzecz. Zortrax nie jest dobrym wyborem jak chcesz mieć drukarkę do zabawy w przekraczanie granic technologicznych. To wół roboczy który będzie bez specjalnej troski przetapiał kilogramy plastikowego drutu na modele. Większości ludzi kupuje te drukarki do pracy i nie ma czasu na pierdzielenie się w cięcie po 15 razy elementu do jakiejś zabawki RC, szukanie po forach patentów, instalowanie slicerów, testowanie materiałów etc. bo ich Zortrax dzień w dzień tłucze np. nudne i proste uchwyty do klamek których nie opłaca się wrzucać na wtryskarkę. Oni nie wiedzą nawet że fora takie jak to istnieją. Wydruk ma dla nich trzymać wymiary i geometrię, musi się dać ż niego oderwać support i... tyle, to naprawdę wystarcza.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 25 wrz 2016, 14:12
autor: kaloria
A jednak!!!!!!!!
Zepsuty model może być wtedy kiedy w pliku STL tylko jeden wierzchołek trójkąta jest wspólny z innym trójkątem. Jak są dwa połączone ze sobą trójkąty, to zawsze mają po dwa punkty wspólne. Jeśli ten warunek jest spełniony to trudno mówić o uszkodzonych obiektach.


To nie jest żadem masakryczny hack. To jest jak najbardziej normalne.
Co się mówi, kiedy model za duży na wydruk w całości - można go pociąć i skleić. Tak się składa, że kiedy tniesz obiekt solid powierzchnią, to nie dostajesz już obiektu typu solid. I to nie jest uszkodzenie - to jak normalność. Można go zamknąć lub nie. Tu nie zamyka ponieważ wnosi to tylko wagę.
To działa na Curze starej i nowej becie, działa na simplify3D i na czymś tam jeszcze. I nie ma strachu, że przestanie działać. Po prostu ktoś tam był świadom tego, że kiedy tniesz model pod późniejsze klejenie to dostaje obiekty powierzchniowe. Ograniczenie oprogramowanie tylko do solidów można nazwać głupotą, albo inaczej, delikatnieje - autorzy takiego oprogramowania mieli bardzo ubogie pojęcie o modelowaniu 3D, podobnie jak i ci wyżej, że nie byli tego wstanie zobaczyć.
To nie jakaś zabawka RC. Zortrax wysypie się na _KAŻDYM_ modelu pociętym na części. Nadaje się tylko do drukowania tego co mieści się w jego objętości roboczej, a to jest bardzo duży ograniczenie. Ograniczenie które ma tylko na ich własne życzenie. Z-Suite jest oprogramowaniem bardzo ograniczonym, nikt go nie hakuje, nie łamie, bo szkoda czasu na bubla. Ale to że przy okazji zamknęli się na inne slicery jest tylko działaniem przeciwko klientowi, no ale wtedy klient mógłby opanować druk z innych filamentów i stała by się tragedia.
Zortrax dzień w dzień tłucze np. nudne i proste uchwyty do klamek
Pisałem już, że to drukarka co nadaje się tylko do druku pokemonów i podobnych im przedmiotów.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 25 wrz 2016, 15:10
autor: Blazi
Zortrax wysypie się na _KAŻDYM_ modelu pociętym na części.
Ale pierdzielisz... :roll:
Tak się składa, że kiedy tniesz obiekt solid powierzchnią, to nie dostajesz już obiektu typu solid. I to nie jest uszkodzenie - to jak normalność.
Nooo doprawdy bardzo profesjonalna metoda. :) To nie jest normalność a brak umiejętności posługiwania się CADem. Fuszerka pokroju naprawiania zderzaka od samochodu trytytkami. Profesjonalne softy do poważniejszych maszyn w ogóle nie próbują nawet takich brył dotykać tylko od razu wywalają błąd uszkodzonego pliku. Rozumiem, że autorzy softu do maszyn pokroju Formigi też mają "bardzo ubogie pojęcie o modelowaniu 3D"? 8-)

Ale nawet dla ludzi którzy nie słyszeli o poprawnym dzieleniu stli na części istnieje możliwość podzielenia modelu w samym Z-Suite. Korekcja błędów które wychodzą z dzielenia brył sposobem jaki zaprezentowałeś też jest i działa całkiem nieźle.
Ale to że przy okazji zamknęli się na inne slicery jest tylko działaniem przeciwko klientowi, no ale wtedy klient mógłby opanować druk z innych filamentów i stała by się tragedia.
Klient i tak nie musi nic opanowywać bo producenci filamentów robią dedykowane zamienniki i nawet się z tym specjalnie nie kryją. Są nawet firmy które produkują osprzęt (ręczna kontrola temperatury, hotendy, dysze) dzięki któremu możesz drukować nawet flexami.

Naprawdę jest wiele poważniejszych rzeczy które można zarzucić środowisku Zortraxa (uwierz mi - wiem o tym bardzo dobrze ;) ). Próbuj dalej. :)

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 25 wrz 2016, 16:42
autor: kaloria
Nooo doprawdy bardzo profesjonalna metoda. :) To nie jest normalność a brak umiejętności posługiwania się CADem.
Bardzo profesjonalna. Człowiek wykazał się nie tylko znajomością CAD, ale CAM - bo przecież druk to cześć CAM. Znał możliwości jakie daje druk i je wykorzystał. Znał również ograniczenia w oprogramowaniu i przygotował modele dokładnie tak aby dało się wykonać, oraz finalny przedmiot poprawnie działał.
To co Ty uznajesz za "poprawne" podniesie masę dwukrotnie, co wręcz uniemożliwi poprawny montaż, ale również poprawne działanie finalnego przedmiotu. Oprogramowanie CAD, to narzędzie. Tylko od ciebie zależy co na nim zrobisz. Jeśli nauczyli cię przykładowo robić pokemony i tylko doskonalisz się w takich pokemonach, to poza pokemony nie wyjdziesz. Później jak widzisz że coś jest zrobione inaczej ponosisz krzyk, że to jest niepoprawne, (bo nie tak się projektuje pokemony). Jest zaprojektowane tak aby się wykonać metodą druku warstwowego, i jak widać da się wykonać. A to że Z-Suite jest za prymitywne aby sobie z tym poradzić, to tylko problem Zortraxa. Tylko wolą Zortraxa było zamkniecie systemu. W tym przypadku prymitywny druciak i2 jest lepszy. Może będzie musiał drukować wolno, ale wydrukuje, Zortrax tego nie wykona. Może dopiero z nastaniem modelu M1500, kiedy całość zmieści się na raz, ale i tak nie będzie to funkcjonalny model, bo nie będzie się mieć żadnej kontroli nad wypełnieniem.
Rozumiem, że autorzy softu do maszyn pokroju Formigi...
Jeśli to nie są kosmici, to zupełnie mnie nie interesują.
Ale nawet dla ludzi którzy nie słyszeli o poprawnym dzieleniu stli
A po co dzielić STLe, kiedy możesz podzielić w CADzie? STL to format z którym właściwie już nic nie powinno się robić. Dzielisz w CADzie i eksportujesz STLe. Dzielenie STLi to jakiś desperacki hack.
Te STLe nie są błędne. Tam nie wszytko jest bryłą - obiektem typu solid, bo nie ma ni być. W obiekcie typu solid będzie ignorowane to co w środku, a tu jest ważne to co na zewnątrz, jak i to co w środku. Ograniczanie się do obiektów zamkniętych jest błędem. Myślenie "tylko solid" to wynik klapek na oczach.

A jaki poważniejszy zarzut można postawić, jak to że nie potrafi wydrukować? Nic z tym nie zrobisz. Nie poprawisz tego. To zero-jedynkowa kwestia. To jest wada ograniczająca kreatywność. To wręcz zacofanie, jeśli spojrzy się na to z perspektywy tworzącego się rynku modeli. Projektant projektuje model, i jak jest bardziej skomplikowany to opisuje jak sobie z nim poradzić. Kto się będzie przejmował zamkniętym Zortraxem?

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 25 wrz 2016, 19:54
autor: McKee
kaloria: Ten model który dołączyłeś JEST uszkodzony.
Mógłbyś się postarać i wrzucić coś co błędów nie ma (tak trudno poprawić?).
Ja tu widzę tylko pieniacza, który się czepia, że drukarka nie potrafi skopanego STL-a wydrukować. I co z tego? Popraw i wtedy próbuj drukować.
A twoje narzekanie i tak nie ma sensu - nie jesteś "targetem" dla Zortraxa, możesz tu sobie krzyczeć do woli. I tak się nikt ważny tym nie przejmie.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 25 wrz 2016, 21:57
autor: kaloria
Ten model nie jest uszkodzony. To dla autorów programu którego używasz, który jest "tylko solid" taki będzie się wydawał. Plik nie zawiera błędów, ani błędnych obiektów.
Otwórz go curze, do profilu *.ini od cury dopisz "solid_layer_thickness = 2". Nie da się tego wyklikać. I go normalnie potnie tak jak należy. Fabryczne profile nie zawierają wpisu "solid_layer_thicknes".

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 25 wrz 2016, 22:16
autor: Blazi
@kaloria, wiesz na czym polega sukces Zortraxa? Nie na tym, że byli pierwsi bo wchodzili kiedy rynek był już ukształtowany. Nie na dobrej mechanice i sofcie. Nawet nie na marketingu (Kickstarter, "kontrakt" z Dellem etc.) choć to na pewno nie zaszkodziło.

Oni trafnie przewidzieli czego będzie potrzebował ich klient i skupili się na rzeczach najważniejszych. Stąd ten nacisk na niezawodność, stąd cały zestaw drukarka+soft+materiał, stąd wyeliminowanie problemu odklejania się wydruków od stołu które cały czas jest tematem numer jeden dla RepRapowców, stąd nie ma możliwości drukowania materiałami które mogłyby powodować problemy (którymi dla M300 są najwyraźniej właśnie ABSy co niestety skreśla tą drukarkę z pola moich zainteresowań na ten moment).

Razem z nimi startowało setki jak nie tysiące firm które teoretycznie oferowały więcej - soft z pierdyliardem opcji, filamenty ze wszystkiego co da się przetopić, końcówki frezujące, grawerujące, tnące, i co jeszcze tam dało się z Thingiverse skopiować. Full opcja często za mniej niż połowę ceny. I co? I gucio - większość z nich padła albo ledwo zipie bo okazało się że większości ludzi wcale nie interesuje kalibracja, dobieranie temperatury, "nauka drukowania", grzebanie pod maską, edytowanie plików .ini żeby drukować wujowo zaprojektowany model ( :twisted: ) i rozkminianie jak to działa i dlaczego nie działa - o których to rzeczach twórcy tych wszystkomających drukarek zapominali, uznawali za nieistotne albo do końca niestrudzenie tłumaczyli, że "tak ma być".

Coś się nie drukuje? To nie ty jako klient masz problem który na ślepo próbujesz rozwiązywać żąglując slicerami tylko oni - wysyłasz maila do pomocy technicznej i poprawiają to w kolejnych aktualizacjach softu. Magia. Spróbuj coś takiego uzyskać od producenta korzystającego z OpenSource.

A że krzyczą po forach że nie drukuje z PLA, że zamknięte, że drogie, że niema warstwy 25 mikronów NO A NA MOIM DRUCIAKU PRZECIEŻ JEST? A niech sobie krzyczą. Nikt ich nie słucha bo nie ma to sensu - cały czas drukarki sprzedają się jak ciepłe bułeczki, są lubiane i polecane pocztą pantoflową. Największy problem z nimi mają ci, którzy ich NIE używają. No i ci którym przez Zortraxa padł super biznes na sprzedawaniu ulepów z części z Alibaby. 8-)
A po co dzielić STLe, kiedy możesz podzielić w CADzie?
Bo nie zawsze ten model w CADzie jest dostępny, chociażby przy drukowaniu usługowym.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 25 wrz 2016, 23:22
autor: oskar
Kurcze chłopaki dajcie już spokój. Jeszcze żaden z Was się nie kapnął, że obydwoje macie rację?

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 25 wrz 2016, 23:32
autor: kaloria
Balzi
A co kogo obchodzi historia sukcesu Zortraxa? A zresztą jak historia to wypadało by zacząć od ordynarnej zrzynki o nazwie BlueBot.
Coś się nie drukuje? To nie ty jako klient masz problem który na ślepo próbujesz rozwiązywać żąglując slicerami tylko oni - wysyłasz maila do pomocy technicznej i poprawiają to w kolejnych aktualizacjach softu. Magia. Spróbuj coś takiego uzyskać od producenta korzystającego z OpenSource.
To im wyślij, proszę bardzo. Z tego co udało mi się zapoznać z ich softem, to będziesz czekał jak ludzie czekają na inventure. Muszą najpierw Z-Suite na śmietnik i od nowa silnik pisać, lub podpatrzeć jak to jest zrobione w OpenSource. Obecny stan jest taki że nie drukuje i nie wiadomo kiedy będzie drukować. I to tylko z ich własnego wyboru. Co lepsze - jak widać klienci z tego ograniczenia cieszą się również z faktu posiadania upośledzonej drukarki.
(którymi dla M300 są najwyraźniej właśnie ABSy co niestety skreśla tą drukarkę z pola moich zainteresowań na ten moment).
Ten moment będzie dłuższy niż aktualizacja oprogramowania. W M200 mają 180W na stole i całość chodzi na 24V. Do M300 przy identycznym obciążeniu cieplnym potrzebują 405W co przy 24V daje już 17A. Będą się palić. Przewody doprowadzające zasilanie to już muszą być 2mm^2. Problemów to przysporzy jeszcze więcej. Najmniej jest ich przy przejściu na zasilanie sieciowe. Ale kończy się "Priter for Dumies" i powstaje mus powstawania dwóch wersji, na 110V i 230V. No zapomniałem wspomnieć, że Zortrax wg twoich kryteriów również jest ulepem produkowanym przez chińskie rączki. A obecnie mają problem, z najprawdopodobniej ich oryginalnym producentem, bo masowo pojawia się klon na oryginalnych częściach. https://www.youtube.com/watch?v=GQNnp45jTFk i to też się roznosi pocztą pantoflową.
Bo nie zawsze ten model w CADzie jest dostępny, chociażby przy drukowaniu usługowym.
Jak jest jego, to klient sam potnie. Jak kupił, to będzie pocięty, jak ten samolocik. Jak mu powiesz, "panie nie da się" to pójdzie gdzie indziej.

@oskar
Kurcze chłopaki dajcie już spokój. Jeszcze żaden z Was się nie kapnął, że obydwoje macie rację?
Ale tu nie chodzi o to kto ma racje. Z-Suite jest ograniczone, to FAKT. Z nim również ograniczone są drukarki Zortraxa. To też FAKT. Dodatkowo ten FAKT był od zawsze ukrywany przez przemilczenie. Jak widać linia obrony polega na tym, że to cały świat jest zły, bo nie jest zgodny z Zortraxem.
Przeszukaj sieć i znadź opisy problemów z zortraxem. Znajdz jakąś informację o ograniczeniach oprogramowania. W większości będą recenzje na podstawie druku pokemonów lub innych wyselekcjonowanych przedmiotów.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 25 wrz 2016, 23:55
autor: Blazi
@Oskar, jak czytam bullshit, że na Z nie da się drukować modeli w częściach od osoby która Z-Suite widziała na oczy może ze dwa razy na targach to serio coś się we mnie gotuje. Może dlatego, że sam pracowałem nad nim niemal dwa lata i jednak trochę lepiej wiem co i jak? :)

@kaloria, masz najwyraźniej jakiś straszny problem z tą firmą, nie będę wnikał. W każdym razie pamiętaj, że publiczne opowiadanie wyjętych z kapelusza banialuk takich jak
Będą się palić
i
obecnie mają problem, z najprawdopodobniej ich oryginalnym producentem
podchodzi pod świadome działanie na niekorzyść spółki i może się skończyć dla Ciebie niezbyt przyjemnie.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 26 wrz 2016, 00:11
autor: kaloria
Proszę bardzo. Niech się sądzą, 17A to nie przelewki, RAMPSy palą się przy mniejszych wartościach. To nie jest wartość bezpieczna dla sprzętu włącz, zadaj wydruk i zapomnij. Stąd nie masz ABSu w M300. Zwykła fizyka jest przeciw nim. Co do producenta, to nigdy nie kryli się z tym, że drukarka jest produkowana na dalekim wschodzie. Skąd w W.D.6 te same części? Skąd taki można powiedzieć ordynarny klon? Możliwe to jest tylko kiedy je się produkuje. Zortrax nie jest producentem sprzętu, to też FAKT. Wytwarzany jest w tych samych miejscach, gdzie są robione, jak to sam nazwałeś inne "ulepy".
Nie jestem w żaden sposób zobowiązany do działania na ich korzyść, bo takie działanie jest działaniem na niekorzyść ich potencjalnych klientów. Niedoinformowanie jest zwykłym KŁAMSTWEM. Jest współudziałem w oszustwie. Chciałeś mocnych słów to je dostałeś. Są boleśnie prawdziwe.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 26 wrz 2016, 00:38
autor: kaloria
Do całości chciałem cię jeszcze poinformować:

Co mówi kodeks karny.
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Czyli jeśli sprzedajesz Zortraxa, czy masz podobne dochody z niego i nie poinformujesz klienta o tym co w tym wątku, o tym co ci się tak nie podoba, i klient na podstawie tych niepełnych informacji ją kupi, to całkowicie wyczerpujesz treść tego art. Wcześniej mogłeś się tłumaczyć, że niewiedziałeś, teraz już nie.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 26 wrz 2016, 13:34
autor: FlameRunner
kaloria pisze: Ten moment będzie dłuższy niż aktualizacja oprogramowania. W M200 mają 180W na stole i całość chodzi na 24V. Do M300 przy identycznym obciążeniu cieplnym potrzebują 405W co przy 24V daje już 17A. Będą się palić. Przewody doprowadzające zasilanie to już muszą być 2mm^2. Problemów to przysporzy jeszcze więcej. Najmniej jest ich przy przejściu na zasilanie sieciowe. Ale kończy się "Priter for Dumies" i powstaje mus powstawania dwóch wersji, na 110V i 230V.
To że ty nie umiesz zrobić stołu o mocy 405 W nie znaczy, że się nie da.
Można po prostu dać grube przewody i dobre złącza. Można puścić kilka cieńszych przewodów obok siebie. Można zrobić grzanie stołu składające się z kilku niezależnie zasilanych grzałek. Można przejść na wyższe napięcie zasilania stołu, niekoniecznie od razu sieciowe.

kaloria pisze: A obecnie mają problem, z najprawdopodobniej ich oryginalnym producentem, bo masowo pojawia się klon na oryginalnych częściach. https://www.youtube.com/watch?v=GQNnp45jTFk i to też się roznosi pocztą pantoflową.
Skąd to info?

kaloria pisze: Ale tu nie chodzi o to kto ma racje. Z-Suite jest ograniczone, to FAKT. Z nim również ograniczone są drukarki Zortraxa. To też FAKT. Dodatkowo ten FAKT był od zawsze ukrywany przez przemilczenie.
No ale co cię to tak boli? Kupiłeś i jesteś zawiedziony czy o co chodzi?
Czego tak właściwie oczekujesz od producenta? Że w oficjalnej komunikacji marketingowej, tuż obok zalet napiszą "ale jednak nie kupuj naszego sprzętu, bo ma takie i takie wady"?


kaloria pisze: Przeszukaj sieć i znadź opisy problemów z zortraxem. Znajdz jakąś informację o ograniczeniach oprogramowania. W większości będą recenzje na podstawie druku pokemonów lub innych wyselekcjonowanych przedmiotów.
No całkiem sporo się tego znajdzie, nie rozumiem problemu.
A jak brak ci recenzji odpowiadających twojemu narzekactwu, to napisz własną. Najwyżej zostaniesz potem wyśmiany.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 26 wrz 2016, 13:38
autor: FlameRunner
kaloria pisze:17A to nie przelewki, RAMPSy palą się przy mniejszych wartościach.
Ale ty zdajesz sobie sprawę, że RAMPS, a przynajmniej tanie chińskie egzemplarze z kiepskimi komponentami, jest pod tym względem spieprzony i jest z tego znany, oczywiście negatywnie?
kaloria pisze: Skąd taki można powiedzieć ordynarny klon? Możliwe to jest tylko kiedy je się produkuje. Zortrax nie jest producentem sprzętu, to też FAKT.
To już nie można wziąć suwmiarki, pomierzyć i samemu zacząć produkować identyczne części? :)

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 26 wrz 2016, 16:53
autor: kaloria
To że ty nie umiesz zrobić stołu o mocy 405 W nie znaczy, że się nie da.
Odpuść sobie co mogę, a czego nie mogę, bo to bardzo daleko od Zortraxa. A kiedy ktoś próbuje po mnie jeździć, to się jeżę.
Można po prostu dać grube przewody i dobre złącza. Można puścić kilka cieńszych przewodów obok siebie. Można zrobić grzanie stołu składające się z kilku niezależnie zasilanych grzałek.
Przewody owszem, 2mm2. O łącza tu można się bardzo obawiać, czy istnieją na tyle dobre. Ogólnie wiele można. Szkoda że nie pomyślałeś czego nie można - nie można zrobić wyjmowanego stołu jak w M200. Część grzewcza musi pozostać w środku, a to dodatkowe problemy. Kolejnym problemem jest indukcyjność takiego stołu grzewczego. Nawet ta mała indukcyjność samych przewodów może być przyczyną upalenia elektroniki. Stare Vind=L*di/dt może mocno ugryźć.
Można przejść na wyższe napięcie zasilania stołu, niekoniecznie od razu sieciowe.
Taa, tylko najpierw chińskie rączki musiały by zacząć robić takie zasilacze i to chyba specjalnie dla Zortraxa. Spoko zamówią 50000 sztuk to im zaprojektują i wyprodukują. Jednak dalej stół pozostaje w środku. Co powyżej 24V nie jest uznawane za bezpieczne i klienta wyjmowanym stołem większym napięciem nie można narażać.

Zortrax nigdy nie krył się z tym, że drukarki są produkowane na dalekim wschodzie. Najprawdopodobniej skończyła się umowa na wyłączność i wyszło u kogo.
Że w oficjalnej komunikacji marketingowej, tuż obok zalet napiszą "ale jednak nie kupuj naszego sprzętu, bo ma takie i takie wady"?
Oczywiście. powinni takiej informacji udzielić - inaczej pozostaje reklamacja ze względu na wadę ukrytą, która wychodzi w trakcie eksploatacji. Dla własnego dobra powinni o tym napisać lub zrobić sobie furtkę przez dopuszczenie do użycia innych slicerów niż własny. Takim zabiegiem rozdzielają swojego slicera od sprzętu. Bez tego oprogramowanie plus sprzęt tworzą jeden nierozdzielny produkt, jakim jest Zortrax M200 czy M300.
Ale ty zdajesz sobie sprawę, że RAMPS, a przynajmniej tanie chińskie egzemplarze z kiepskimi komponentami, jest pod tym względem spieprzony i jest z tego znany, oczywiście negatywnie?
Ja bym ci sugerował, aby zakończył z używania przymiotników o negatywnym wybrzmieniu. Słabość RAMPSa nie polega na użyciu kiepskich komponentów, tylko nie najlepszym projekcie, oraz użytkownikach ciągnących go poza specyfikacje użytych elementów. Można go wykonać z tańszych elementów, tylko zastosowanych właściwie, a uzyska się lepszy produkt od RAMPSa. RAMPS ma bardzo dobre podzespoły, które nie pomagają kiepskiemu projektowi przestać być kiepskim.

To już nie można wziąć suwmiarki, pomierzyć i samemu zacząć produkować identyczne części?
A po co? Kiedy jest się w posiadaniu oryginalnej dokumentacji i wcześniej produkowało się pod obcą marką?

Biznesy z Chińczykami kończą się żle. Zaprojektujesz, dasz im wyprodukować, wypromujesz. Kiedy osiągniesz jakąś pozycje na rynku zaleją rynek klonami jadąc na twoim karku. Ten schemat się często powtarza.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 27 wrz 2016, 09:14
autor: FlameRunner
kaloria pisze: Odpuść sobie co mogę, a czego nie mogę, bo to bardzo daleko od Zortraxa. A kiedy ktoś próbuje po mnie jeździć, to się jeżę.
No to się zjeż, proszę bardzo. :)
kaloria pisze: O łącza tu można się bardzo obawiać, czy istnieją na tyle dobre.
Czekaj, twierdzisz że nie ma złącz wytrzymujących 17 A...?
kaloria pisze: Kolejnym problemem jest indukcyjność takiego stołu grzewczego. Nawet ta mała indukcyjność samych przewodów może być przyczyną upalenia elektroniki. Stare Vind=L*di/dt może mocno ugryźć.
No to zrobić stół z trzema niezależnymi grzałkami na 24 V, z niezależnym okablowaniem, stosując wiązki i złącza jak w M200.
kaloria pisze: Jednak dalej stół pozostaje w środku. Co powyżej 24V nie jest uznawane za bezpieczne i klienta wyjmowanym stołem większym napięciem nie można narażać.
j. w.
kaloria pisze: Taa, tylko najpierw chińskie rączki musiały by zacząć robić takie zasilacze i to chyba specjalnie dla Zortraxa. Spoko zamówią 50000 sztuk to im zaprojektują i wyprodukują.
Poza niskobudżetowymi drukarkami 3D istnieje świat, w którym korzysta się z napięć innych niż 12 V i 24 V. ;) Bez problemu można kupić od cinka zasilacz 48 V 10 A.

I cofnijmy się trochę:
kaloria pisze:Szkoda że nie pomyślałeś czego nie można - nie można zrobić wyjmowanego stołu jak w M200.
Dalej nie wiem, dlaczego nie?

Bo widzisz, ty szukasz problemów nawet tam, gdzie ich nie ma. W ten sposób nigdzie nie dojdziesz. :)
kaloria pisze:Zortrax nigdy nie krył się z tym, że drukarki są produkowane na dalekim wschodzie. Najprawdopodobniej skończyła się umowa na wyłączność i wyszło u kogo.
Ale tak naprawdę to nic nie wiesz i tylko odstawiasz dzikie spekulacje. :)

kaloria pisze:Oczywiście. powinni takiej informacji udzielić - inaczej pozostaje reklamacja ze względu na wadę ukrytą, która wychodzi w trakcie eksploatacji. Dla własnego dobra powinni o tym napisać lub zrobić sobie furtkę przez dopuszczenie do użycia innych slicerów niż własny. Takim zabiegiem rozdzielają swojego slicera od sprzętu. Bez tego oprogramowanie plus sprzęt tworzą jeden nierozdzielny produkt, jakim jest Zortrax M200 czy M300.
Hmm, może najpierw skupmy się na pytaniu: tak właściwie kto powiedział, że klient domyślnie ma mieć pełną kontrolę nad sprzętem? Myślisz że u Stratasysa, pioniera branży druku 3D w ogóle, masz możliwość robienia co ci się tylko podoba? Teraz to są takie czasy, że nawet nad swoim samochodem nie masz pełnej kontroli. Że już nie wspomnę o produktach Apple...

kaloria pisze:Słabość RAMPSa nie polega na użyciu kiepskich komponentów, tylko nie najlepszym projekcie, oraz użytkownikach ciągnących go poza specyfikacje użytych elementów. Można go wykonać z tańszych elementów, tylko zastosowanych właściwie, a uzyska się lepszy produkt od RAMPSa. RAMPS ma bardzo dobre podzespoły, które nie pomagają kiepskiemu projektowi przestać być kiepskim.
Wtrącenie przysłoniło sedno przekazu? Napisałem przecież: "RAMPS (...) jest pod tym względem spieprzony i jest z tego znany".
kaloria pisze:A po co? Kiedy jest się w posiadaniu oryginalnej dokumentacji i wcześniej produkowało się pod obcą marką?
Biznesy z Chińczykami kończą się żle. Zaprojektujesz, dasz im wyprodukować, wypromujesz. Kiedy osiągniesz jakąś pozycje na rynku zaleją rynek klonami jadąc na twoim karku. Ten schemat się często powtarza.
I znowu: tak naprawdę nie wiesz.
I nie odpowiedziałeś mi na pytanie: skąd info, że D6 jest na oryginalnych częściach Zortraxa?
Albo jeszcze lepiej cofnijmy się krok wstecz: co w ogóle w tym kontekście znaczy "oryginalne części"?

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 27 wrz 2016, 09:26
autor: Artu
Czy Wy naprawdę nie macie co robić, tylko uprawiać kolejną "wojenkę 3D" :o
Jak Macie za dużo energii, to może warto zainteresować się na przykład projektem Enabling The Future :roll:

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 27 wrz 2016, 10:25
autor: Blazi
Czy Wy naprawdę nie macie co robić, tylko uprawiać kolejną "wojenkę 3D"
1. Temat o jakiejś drukarce
2. Ktoś rzuca idiotycznymi argumentami opartymi na "widzimisiźmie" licząc, że fekalia się przylepią
3. Inni userzy starają się te argumenty obalić ale i tak robi się zamęt
4. "Nie róbcie kolejnej wojenki"
5. Temat zamknięty, syf zostaje.

Właśnie tak zdechła internetowa społeczność RepRapowa w Polsce w 2014r.

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 27 wrz 2016, 10:31
autor: FlameRunner
Skoro już jesteśmy przy opisywaniu zachodzących w tym temacie ciekawych zjawisk, dorzucę od siebie skrótowiec na dziś: FUD. :)


I może mały dowcip w temacie:

Do pewnej pary przyszli znajomi.
Gospodarze jakoś milczą, widać że coś jest na rzeczy.
W końcu goście pytają o co chodzi, skąd ten nastrój.
- Po waszej ostatniej wizycie nie mogłem znaleźć swojego portfela - odpowiada gospodarz.
- Chyba nie myślicie, że to my? Przecież my nie wzięliśmy!
- Wiem. Portfel się znalazł. Ale niesmak pozostał...

Re: Zortrax uruchamia sprzedaż M300!

: 27 wrz 2016, 10:35
autor: kaloria
No to zrobić stół z trzema niezależnymi grzałkami na 24 V, z niezależnym okablowaniem, stosując wiązki i złącza jak w M200.
Zły pomysł.
Poza niskobudżetowymi drukarkami 3D istnieje świat,
Tak istniej świat. Znowu naużywasz przymiotników.
Bo widzisz, ty szukasz problemów nawet tam, gdzie ich nie ma.
To że ich nie widzisz, to nie oznacza że ich tam nie ma. Ja ich nie szukam, ja je widzę. Widzieli je również w zortraxie, inaczej drukował by ABS. Tylko ty ich nie widzisz. Na pytanie dlaczego musisz już sam sobie odpowiedzieć.
Ale tak naprawdę to nic nie wiesz i tylko odstawiasz dzikie spekulacje.
Jeśli zobaczysz słonia na ulicy, to będziesz zaprzeczał że to słoń, bo z ZOO żaden z wybiegu nie uciekł? Przecież nie będziesz uprawiał dzikich spekulacji i odrzucał fakty przed które masz przed oczami.
Hmm, może najpierw skupmy się na pytaniu: tak właściwie kto powiedział, że klient domyślnie ma mieć pełną kontrolę nad sprzętem?
Klient - tak trudno to zrozumieć? Klient płaci, klient wymaga i klient nie lubi być robiony w balona. Odkrywa że oprogramowanie ma problem - zgłasza to i mają krótki termin na usunięcie wady. Nie ma wymówki, zwłaszcza że w oprogramowaniu wolnej konkurencji to działa, a użycie tego oprogramowania blokowane jest przez producenta. A jeśli okaże się, że producent/sprzedawca o tym wiedział i nie poinformował spokojnie może zgłosić się do prokuratury. To co robi Stratasys jest zupełnie bez znaczenia, więc się nim nie podpieraj.
Wtrącenie przysłoniło sedno przekazu?
Nie było przekazu. Wtrącenie pokazało tylko, że tak naprawdę nie wiesz dlaczego RAMPS jest kiepskim projektem. Ważne jest te słowo "dlaczego". Albo masz wiedzę, albo jej nie masz. Kiedy się jej nie ma, to pisze się farmazowny o kiepskich elementach, tylko po to aby tylko wyjść na mądrego i przykryć swoją niewiedzę. Braki wyłażą na wierzch przy tak prostym RAMPSie.
1. Temat o jakiejś drukarce
2. Ktoś rzuca idiotycznymi argumentami opartymi na "widzimisiźmie" licząc, że fekalia się przylepią
3. Inni userzy starają się te argumenty obalić ale i tak robi się zamęt
4. "Nie róbcie kolejnej wojenki"
5. Temat zamknięty, syf zostaje.
1. Oprogramowanie jest nieodłączną częścią drukarki Zortrax
2. Widzimisie to jest twoje. Postępuj zgodnie z nim, to może ci się trafić prokurator. Podstawę prawną podałem parę postów wyżej. Nie wiem co robisz i nie interesuje mnie to. Ale znajomość przytoczonego artykułu ci nie zaszkodzi.
3. Bo kierują się "widzimisie" które prowadzi wprost do wspomnianego artykułu.

4 i 5 bez znaczenia.
Właśnie tak zdechła internetowa społeczność RepRapowa w Polsce w 2014r.
Ale czy była to najpierw społeczność?

Re: Zortrax - kaloria stosuje FUD :)

: 27 wrz 2016, 11:09
autor: kaloria
Pierwsze zdanie z definicji FUD
strategia ograniczenia zdolności zajmowania rynku przez konkurenta
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Re: Zortrax - kaloria stosuje FUD :)

: 27 wrz 2016, 11:26
autor: FlameRunner
Będzie tego.

Użytkownik kaloria dostaje permanentnego bana za całokształt, w szczególności za:
- przedstawianie nieprawdziwych bądź niesprawdzonych informacji
- nieumiejętność prowadzenia rzeczowej dyskusji, pozamerytoryczną argumentację

Temat zamykam i zostawiam dla potomnych, powiedzmy że ku przestrodze.

Przypominam także jeden z punktów regulaminu forum reprapy.pl:
"Posty publikowane przez użytkowników na forum reprapy.pl są ich prywatnymi opiniami i ponoszą oni wszelką odpowiedzialność cywilno-prawną za ich treść."