Strona 1 z 1

Robot sprzątający ArduRobo

: 22 paź 2018, 15:47
autor: kawasakizx9
Hej . Ze względu na wrodzone lenistwo i 3 zwierzaki pozostawiające wszędzie klaki.Chciałbym przedstawić PROTOTYP frezowanego i wydrukowanego robota sprzątającego , części użyte w urządzeniu to w większości tz. przyda się a wiec silniczki do szczotek z CD łożyska z HD, arduino, nakładka sterowania silnikami ,czujnik ultradźwiękowy ,2 krańcówki ,buzzer przetwornica step up czy jakoś tak, silniki napędu serwa 9g jakaś turbinka ze starego projektora aku lipo 2400 co daje czas działania ponad 3h . Myślę że po testach udostępnię pliki stl jeśli będzie zainteresowanie.

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 22 paź 2018, 18:15
autor: kapi
Pomysł extra!
Ciekaw jestem testów ;)
Mam 3 futrzaki i na razie rumba działa....

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 22 paź 2018, 18:28
autor: MosfetN
Te serwomechanizmy odpowiedzialne za napęd robota prawdopodobnie szybko "wyzioną ducha" :) , proponowałbym zamienić na jakikolwiek silnik DC z przekładnią planetarną (np. taki od POLOLU) + enkodery (jeśli potrzebne) + odpowiednie łożyskowanie wału na którym znajduje się kółko z obu stron + drukowane sprzęgło między wałem a silnikiem.
(Jeśli dobrze widzę to kółko jest przykręcone bezpośrednio do wału serwomechanizmu).

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 22 paź 2018, 19:51
autor: kawasakizx9
Testy są obiecujące w sumie działa samodzielnie to od kilku dni . Tak MosfetN masz racje serwa to kiepski pomysł i rzeczywiście to jak na razie najsłabszy element i najgłośniejszy będzie wymieniony (serwa po prostu były pod ręką).Co zyskujemy możliwość dodrukowania własnych cześć zastępczych. wpływ na działanie robota czyli cześć programowa i to co najcenniejsze własne wykonanie.Potrzebna mi jest pomoc programisty ktoś chętny do pomocy

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 22 paź 2018, 20:08
autor: Pjoter
Super sprawa. Osobiście byłym zainteresowany czymś więcej niż STL-kami :D chodzi mi o obszerniejsze opisanie projektu :D Super sprawa z wykorzystaniem silników z napędów optycznych i inne oszczędności. Sądzę też że jeśli stworzysz na np. thingiverse stronę projektu to może się znaleźć chętny programista do pomocy.

Jak mojej pani sklecę takiego robota to na pewno pozwoli na drugą drukarkę ;)

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 22 paź 2018, 20:16
autor: morf
Jako prof of concept SUPER!
Jednak posiadacz xiaomi robota stwierdzam jednak ze wszelkie samorobki wysiadaja :) tymbardziej z lipo na pokladzie, nie zostawilbym tego w "docku" do ladowania :-)

Gratuluje pomyslu i udanej budwy

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 22 paź 2018, 21:11
autor: kawasakizx9
Pjoter ArduRobo działa na zasadzie ,robota z kursu arduino z dodanym serwem do obracania czujnika odległości zamocowanym z przodu oraz dodane krańcówki jako uderzeniowe. Czyli sprawdza odległość do ściany przeszkody ,cofa się i obraca o kąt losowy. Co do thingiverse jestem z rocznika gdzie językiem obcym nauczanym był ZSRR , tak że problem z komunikacją .Programowo przeszkadzają mi delay zawarte w programie wiem że można przerwania ale na razie nie ogarniam tego.
morf co do lipo zdaje sobie sprawę kilka latających modeli już zbudowałem , a samoróbka to dobre wytłumaczenie naszej drugiej połowie dla czego musimy mieć drukarkę :D

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 23 paź 2018, 11:32
autor: kawasakizx9
klejenie szczotki centralnej
klejenie szczotki centralnej
Serwa napędowe dostały luzu zaraz się rozlecą więc zamówiłem 2 napędy jeden full metal drugi plastik, zmianie uległa też szczotka centralna , oś od strony koła pasowego została ukręcona miała 3mm teraz ma 5mm

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 23 paź 2018, 12:15
autor: marek91
WOW, gratulacje! Szacun za wykorzystanie "przydasiów" :git:

ps Sprząta w miarę dokładnie?

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 23 paź 2018, 14:54
autor: kawasakizx9
Małe update zmieniłem położenie szczotek zgarniających oraz ich średnice, teraz szerokość pasa zamiatanego sprzątanego to 305mm,cały robot ma 350mm średnicy
marek91 sprząta dostatecznie dokładnie jest wyczuwalna różnica chodząc po powierzchni sprzątanej gołą stopą :) :D
Dziękuję wszystkim za słowa uznania jest to bardzo motywujące do dalszego działania :search:

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 23 paź 2018, 15:31
autor: cardjunk
*UWAGA* Jeżeli płeć piękna zobaczy przypadkiem ten projekt, od razu wysyła do działania

bardzo fajna robot'a!

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 25 paź 2018, 16:13
autor: kawasakizx9
Postępy , Wyfrezowałem górną pokrywę ze spienionego pcv 5mm (podłoga też spienione pcv 5mm) pryśnięte sprayem .

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 25 paź 2018, 21:24
autor: kawasakizx9
Hej. Potrzebna mi opinia doświadczonych użytkowników takich oto napędów, chciałbym zamontować kola bezpośrednio na osi, waga odkurzacza na obecna chwilę to 1600g.

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 25 paź 2018, 23:04
autor: mcxmcx
Daj normalny krokowiec, z przekładnia na pasku 20 :1 i będzie git.

Po 1 cicho, po 2 mniej więcej po dwóch tygodniach padają te plastyków przy zabawce 600gram działającej non stop, a przy metalach może 5-6 tygodni i pada silniczek (ale od oporów przekładni).
Mały zamknięty pasek zębaty i kółko duże wydrukujesz, małe nałożysz 14-16 zębów.

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 25 paź 2018, 23:30
autor: kawasakizx9
Ok mcxmcx dziękuję za opinie tego się obawiałem(metal lubi maslo), a jak to jest zrealizowane w Rombie ktoś coś

Re: RE: Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 26 paź 2018, 00:35
autor: mcxmcx
kawasakizx9 pisze:Ok mcxmcx dziękuję za opinie tego się obawiałem(metal lubi maslo), a jak to jest zrealizowane w Rombie ktoś coś
Miałem jedna z pierwszych roomb, to były silniki szczotkowe na pierścieniach i normalne, przekładnie ale "grube" czyli koła zębate z duzym zarysem i grube na 4-5 mm.

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 26 paź 2018, 15:58
autor: kawasakizx9
W dzisiejszym odcinku , udało się zamontować dzielnik napięcia monitorujący stan aku , po części programowej przypisać to do buzzera , teraz jak jest głodny to krzyczy(wcześniej stosowałem buzer do lipo) , udało sie wreszcie wydrukować ramkę przednia do czujnika ultradźwiękowego i prysnąć na czarno , no i z dupereli podłączyłem leda do sygnalizacji działania. Ciągle mi chodzą po głowie te napędy.Natomiast szczoteczka centralna zakupiona w sklepie u chińczyka do mycia butelek sprawdza się wyśmienicie

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 26 paź 2018, 22:59
autor: zouk
Jeśli temat napędu jest nadal aktualny to jutro lub w niedzielę postaram się wkleić kilkanaście zdjęć napędu z roomby która leży w piwnicy z przydasiami ( nie pamiętam modelu ale chyba 866 ).


btw: super projekt i trzymam kciuki.

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 27 paź 2018, 11:27
autor: kawasakizx9
zouk oczywiście chętnie zerknę ,a możesz powiedzieć dla czego roomba leży w piwnicy,w sumie 2 komplety napędów już kupiłem te plastiki i metal( muszę je pomacać)
zer knelem na ali na napędy i szok jeden napęd do roomby 42$ to tyle co koszt wykonania samoróbki

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 27 paź 2018, 16:21
autor: zouk
kawasakizx9 pisze: dla czego roomba leży w piwnicy
Hmm nie zastanawiałem się nad tym.
IMG_20181027_155021.jpg
IMG_20181027_155155.jpg
IMG_20181027_155244.jpg
IMG_20181027_155307.jpg
IMG_20181027_155318.jpg
IMG_20181027_155332.jpg
IMG_20181027_155646.jpg
IMG_20181027_160104.jpg
IMG_20181027_160110.jpg
IMG_20181027_160426.jpg
IMG_20181027_160509.jpg
IMG_20181027_160534.jpg

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 27 paź 2018, 16:22
autor: zouk
...cd
ostatnie zdjęcie.
IMG_20181027_160656.jpg

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 27 paź 2018, 21:47
autor: kawasakizx9
zouk Bardzo dziękuje za fotki , spodziewałem się łożysk a tu same ślizgi .
Ramka która wydrukowałem okazała się niewypałem , sprawdziłem przed przyklejeniem było ok , po przeszkadzała odbijając fale ultradźwiękowe. Posiedziałem przy programie (strasznie mi to idzie ale) udało się i działa następna opcja a mianowicie po przekroczeniu progu rozładowania aku robot wyłącza całkowicie napięcie , dałem też TCRT5000 spełnia role wyłączenia robota , podnosisz robota do góry a on wyłącza się po chwili .
Powstaje też dokumentacja dla potomnych. w dniu dzisiejszym wstawiam schemat na schemacie zapomniałem dodać gniazda ładowania oraz czujnika TCRT jest podpięty pod pin A0 ,zamiast wspomnianego czujnika jest wyłącznik NC , i raczej będzie to wersja ostateczna (skończyły się piny w arduino)

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 28 paź 2018, 15:40
autor: kawasakizx9
W dniu dzisiejszym wydrukowałem i zamontowałem oto taki włącznik .
Czy na forum można dodawać pliki jeśli tak jak to zrobić

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 28 paź 2018, 15:49
autor: dragonn
zip i wrzucaj do posta ;p, tak samo jak dodajesz zdjęcia.

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 28 paź 2018, 16:17
autor: kawasakizx9
Sprawdzam czy umiem dodać plik , w pliku zip powinien być filmik z testów

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 28 paź 2018, 16:37
autor: zouk
Na schemacie są 4 silniki - ok to Twój projekt.
Ja napęd zrobiłbym na 2 silnikach zyskując kilka pinów atmegi a trzecie koło luźne oprócz stabilizacji pełniłoby wykrywanie krawędzi np. schodów.
W roomba jest to tak (koło tylko do utrzymania równowagi a czujniki odbiciowe wykrywające brak podłoża):
IMG_20181028_163251.jpg

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 28 paź 2018, 16:58
autor: kawasakizx9
dragonn dziękuje za korepetycje , udało się! (praktycznie nie udzielam się na forach a zwłaszcza unikam ele... )
zouk silniki podlaczone do L239D są 4 ,2 do napędów i 2 do szczotek bocznych, chciałem aby programowo można było przypisać obroty.
Także zamontowałem czujnik odbiciowy.
Co do projektu L239D sciagniety z neta fotki zapożyczone ,połączenia moje

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 28 paź 2018, 21:33
autor: zouk
kawasakizx9 pisze: silniki podlaczone do L239D są 4 ,2 do napędów i 2 do szczotek bocznych,
A racja. Przepraszam mogłem pomyśleć zanim napisałem. Na schemacie są 4 silniki i zasugerowałem się, że wszystkie 4 to napęd a zapomniałem o szczotkach zgarniających.
A napisz jak Twój sprzęt wykrywa brak podłoża? Bo czujnik odbiciowy to chyba działa tylko na przeszkody a nie na brak podłogi?

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 28 paź 2018, 22:49
autor: kawasakizx9
zouk nie ma za co przepraszać to moje lenistwo ,powinienem opisać na schemacie .
W sumie moim zdaniem czujnik ultradźwiękowy czy też podczerwieni to też odbiciowy , mam zastosowany czujnik na podczerwień TCRT5000 zamontowany w podłodze robota i skierowany w stronę posadzki mierzy odległość, on działa chyba od 3-30mm ,spełnia też rolę wyłącznika robota , podnosisz i się wyłącza nie miałem pod ręka chwilowego NC.

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 29 paź 2018, 11:27
autor: jagus
Super projekt :D :thumbup:
Nawet myślałem już kiedyś o czymś podobnym ale z braku czasu odpuściłem a teraz na zimę będzie więcej czasu to bym chętnie coś takiego poczynił tym bardzie że wszystkie części mam praktycznie. Udostępnia kolega gdzieś pliki może bo chętnie bym coś przerobił a rysować nie mam głowy za bardzo tego od podstaw a jak tu prawie wszystko gotowe.
Na thingi jest coś podobnego https://www.thingiverse.com/thing:2288841 ale Twój projekt jest lepszy.

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 29 paź 2018, 13:33
autor: kawasakizx9
jagus Widziałem ten projekt na thingiverse , nawet chciałem go poczynić ale coś mi w nim brakowało.
W sumie mój robot powstał dla zabawy ale jakoś mnie to wciągnęło .
W początkowej wersji został zaprojektowany jako ssący i zastosowałem turbinkę od pompki do materacy,ale okazała się prądożerna ,głośna a efekt odkurzania żaden.
Więc dodałem szczotkę centralną (za komuny były takie Kaski na kiju do sprzątania ,i była tam szczotka która była napędzana od kółek jezdnych która sprzątała powierzchnie , oj na pchałem się tej kaski w młodości --- jak kol wiek to zabrzmiało)i moim zdaniem jest to najbardziej efektywne w tym robocie , potrafi wciągnąć babole o długości 15cm,
jednak na dywany ten robot nie za bardzo się nadaje
Wiem że z punktu finansowego projekt jest nie opłacalny i potrzebna jest 1 kg PLA (można kupić używkę już za 50zł) ale lubię projektować w 3D , no i można powku........ sąsiadkę która stwierdza jaki jej chłop to nieudacznik :yahoo: oczywiscie żart
Pliki udostępnię tu na forum w paczkach tak że proszę zaglądać do tematu

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 29 paź 2018, 14:14
autor: kawasakizx9
1 Paczka , w sumie tu już się nic nie zmieni,nazewnictwo poszczególnych plików może być dziwne ale nie chciał mi się zmieniać

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 29 paź 2018, 15:07
autor: kawasakizx9
2 Paczka

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 29 paź 2018, 15:42
autor: jagus
Dzięki wielkie w imieniu swoim i innych za paczuszki z plikami ułatwi mi to dość dużo pracy w projektowaniu coś tam pozmieniam pod siebie pewnie jak ukoncze swojego to dorzucę pliki :)

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 29 paź 2018, 16:28
autor: kawasakizx9
jagus pisze:Dzięki wielkie w imieniu swoim i innych za paczuszki z plikami ułatwi mi to dość dużo pracy w projektowaniu coś tam pozmieniam pod siebie pewnie jak ukoncze swojego to dorzucę pliki :)
I na tym najbardziej mi zależy ab każdy dorzucił swoje , nie kiedy człowiek nie widzi jak można było to zrobić lepiej, dla tego też nie przyglądałem się oryginalnym rozwiązaniom coby pozwolić popracować szarym komórką .
Tyle że założenie było takie aby wykorzystać jak najwięcej szpei z szuflady.
Prawda jest taka że powstawał w pospiechu druga połowa obcykała co kombinuje , i zaczęło się "daleko jeszcze" :D
Z wielką chęcią podpatrzę co wyszło innym. :yahoo:
To nie koniec paczek :)

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 29 paź 2018, 18:29
autor: jagus
Nie no projekt super czekam w takim razie na kolejne paczki :) za dużo nie zamierzam chyba w nim zmieniać przynajmniej na razie na pewno będą inne napędy bo takie mam te żółte z przekładnia lezą już jakiś czas i się kurzą napędy na serwach już kiedyś robiłem takie jak ty i wiem z czym to się je źle tak nie działało a tanie jak barszcz ale tu wykorzystam pierw te żółte później jak będzie potrzeba to coś mocniejszego.

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 29 paź 2018, 21:00
autor: kawasakizx9
Na 100% dam wszystkie pliki łącznie z kodem i dxf do wyfrezowania dołu i góry
Wstawiam koło przednie obrotowe i regulację jego wysokości .
Jako oś kola wykorzystałem w tym wypadku prowadnicę wydłubaną z cd o średnicy 3mm,do tego 2 łożyska ze starego EMAX CF2822 na oś obrotową koła , jako opona oring walający się po szufladzie , jak coś nie jasne to proszę pisać

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 30 paź 2018, 15:57
autor: kawasakizx9
Paczka 4 i 5

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 31 paź 2018, 21:03
autor: kawasakizx9
jagus jak głośne są te żółte napędy, zamówiłem takie 4 i 2 metal .
serwa dogorywają pękły ośki idące do potencjometrów ale jeździ kulejąc. :D
Efekt dzisiejszego sprzątania
Niebawem następna paczka

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 31 paź 2018, 21:39
autor: jagus
kawasakizx9 pisze:jagus jak głośne są te żółte napędy
Na pełnej mocy można porównać do odgłosu serwa troszkę ciszej ale nieznacznie.
Mega projekcik i czekam na paczuszki cały czas :) widzę że sprząta też nieźle co przy moim piesku na pewno sie przyda.

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 31 paź 2018, 22:17
autor: kawasakizx9
Usunąłem post kapłem się ze jest babol na schemacie , wstawiam poprawny
W załączniku poprawny schemat i kod , jak umiałem tak napisałem ale działa
wkrótce nowe paczki
jagus dziękuje za odpowiedz .

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 31 paź 2018, 22:37
autor: kawasakizx9
Nie mogłem edytować a brak było jednego połączenia , zmęczenie daje znać

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 01 lis 2018, 13:20
autor: kawasakizx9
W pierwszej kolejności skleiłem 4 polówki wałka klejem CA (kropelka) , następnie w otwory wpuściłem trochę kleju sudal 66A , włożyłem wcześniej przygotowaną szczotkę o średnicy ok 25mm i całość została wsadzona do przyrządu do klejenia wałka , pozostawiłem do czasu wyschnięcia.
Następnie założyłem łożyska na wałek i w gniazda , przykleiłem koło , zamontowałem wcześniej zakładając o ring pasek na koło pasowe.
Niemal wszystkie wydruki robiłem z wypełnieniem 100%.

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 01 lis 2018, 14:30
autor: kawasakizx9
jagus wydrukowałeś coś

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 01 lis 2018, 16:04
autor: jagus
Jeszcze nic jak na razie pobrałem paczki i popatrzyłem na chwilę na komputerze na pliki. Pierw chciałem zrobić podstawę dolną by zobaczyć jak tam będę miał z miejscem na wszystko i zrobić próby jak to jeździ na tych moich silnikach żółtych z przekładnią i jestem po testach spód zrobiłem jak na razie z mdf 8mm a tak to chwilowo mam brak czasu muszę robić za dwóch szefo ma urlop ale coś po mału działam.

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 01 lis 2018, 17:00
autor: kawasakizx9
W paczce góra DWG wykonana ze spienionego pcv 5mm, kieszenie na pokrętła regulacji wyfrezowane na głębokość 3mm,przód na 2,5mm , do włącznika należy dorobić płytkę z laminatu z mikro stykiem i przykręcić wcześniej skleić części włącznika, ramka górna klejona na ca do pokrywy
No i z dołem mam problem bo czekam na napędy i na pewno ulegną zmianie otwory pod napędy
jagus napisz po testach coś o napędach.

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 01 lis 2018, 18:28
autor: jagus
Tu na filmie są pierwsze próby jak słychać na full mocy działa to dość głośno chyba zmienię na krokowce bo ich mam trochę albo na zwykłe szczotkowce z przełożeniem.
Oraz będę zmniejszał chyba ten mdf na coś cienszego ale jak widać również to raz te koła mają krzywo założone opony tu zdało by sie wydrukować nowe lepsze bo te siedzą jakoś luźno ale mimo to że próba była bez koła trzeciego obrotowego( ten mdf leżał na ziemi) to i tak ładnie zbierał cały syf. Prace będą na pewno dalej bo ma to potencjał no i na 160m2 taka pomoc się przyda nawet gdybym miał zrobić dwa takie lub więcej. Na daną chwilę nie wiem czy będę składał dokladnie Twoj ale raczej tylko będę się na nim bazował głównie pojemnik i szczotki chcę podpatrzeć jak to tam masz a co wyjdzie to zobaczymy pierw muszę się odrobić z pracą zawodową później urlop to będę działał a jeszcze między czasie skladanie frezarki Root3 i projekt odśnieżarki zdalnie sterowanej a czasu brak.
https://youtu.be/7JSKwz4cfBU

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 01 lis 2018, 19:24
autor: kawasakizx9
No ale to zasuwa .no fakt głośne
Ja kola drukowałem a opony to pasek z dętki .
U mnie na 120m2 ogarnia na jednym ładowaniu .
Jeśli trzeba to wrzucę DWG, DXF spodu i dziury na silniki sobie dodasz.
Duże te silniki krokowe , jaki pobór prądu mają, jak ze sterowaniem
Co do szczotki centralnej , mogła by być szybkiego montażu ale doszła w późniejszym czasie o już było podrukowane ,więc dostosowałem do tego co już było.
Szczotki boczne to silniczki z CD i przełożenie poprzez pasek, ułożyskowane i to tyle centralna to samo
Pojemnik jest dosyć wysoki , wysokość wymusiła turbinka ssąca (nie potrzebna jest duza moc ssąca) ,myślałem aby zrobić na płasko ale wtedy brak miejsca na resztę.
Dziękuję za filmik.

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 01 lis 2018, 19:48
autor: jagus
No zasuwa temu też tak głośno pewnie. Silniki mam też takie https://abc-rc.pl/silnik-28byj-48
I większe jak w drukarkach 42x42 sterownik te co ty oraz gdzieś powinnienem mieć taki https://botland.com.pl/sterowniki-silni ... 12v2a.html. Jeśli to nie problem to wrzuć dxf.
A turbinki dla lepszego ssania chaciem zastosować dwie ale jak mówisz że nie trzeba?

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 01 lis 2018, 20:08
autor: kawasakizx9
Gdzieś mi się wala taki korkowiec, tylko że on na buksach tz. na łożyskach ślizgowych
Mój ma 350 średnicy a i tak ciasno .
Hehe ty o odśnieżarce a ja myślę o kosiarce , mieszkam w Lubuskim tu śniegu marnie

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 02 lis 2018, 19:13
autor: kawasakizx9
jagus pisze: A turbinki dla lepszego ssania chaciem zastosować dwie ale jak mówisz że nie trzeba?
Tak turbinka nie musi mieć mocnej siły ssącej , całą robotę robi szczotka centralna i boczne nagarniające

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 03 lis 2018, 01:37
autor: MarCiu
Bardzo ciekawy temat. Będę się my bacznie przyglądał :)

Jakiś przykład turbinki ssącej?

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 03 lis 2018, 09:52
autor: kawasakizx9
MarCiu pisze:Bardzo ciekawy temat. Będę się my bacznie przyglądał :)

Jakiś przykład turbinki ssącej?
Hej Taka jak na schemacie , moja jest na 16v zasilana 12v, wysokość coś ala ~60 mm szerokość ~20mm, wyciągnieta z projektora , jak będę rozbierał robota to porobię fotki

Re: Robot sprzątający ArduRobo

: 20 lis 2018, 21:04
autor: kawasakizx9
Obiecana fotka turbinki ssacej 60x15mm. serwa jako napęd jeszcze działają . Korzystając z okazji zapytam potrzebny jest mi model figurki Listonosza- listonoszki ,mam nową potrzebę i plan wykonania ktoś coś ?