Strona 1 z 1

CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 22 paź 2018, 22:19
autor: KeFiR
Cześć Panowie.

Oryginalne mocowanie Hotendu, jak nie którzy się domyślają, są na dwóch takich "bloczkach"
hotend_mount_left_-_1_pcs_preview_featured.jpg
hotend_mount_left_-_1_pcs_preview_featured.jpg
Są przystosowane do e3d V6/v5

Chciałbym jakoś przerobić w taki sposób, aby nie było zbytnio luzu na boki, niestety dość często gdy nawet za nisko będzie dysza, robią się luzy... Chciałbym to jakoś sensownie przerobić.

Gdybym umiał cosik narysować, zrobiłbym to juz dawno, lecz niestety czas na to nie pozwala jak i wiedza.
hotend_mount_left_-_1_pcs_preview_featured.jpg

Miejsca niestety nie ma zbyt duzo :(

https://www.thingiverse.com/thing:730199

Projekt Drukarki.


Dziękuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie

M.

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 22 paź 2018, 23:17
autor: mcxmcx
Ale masz problem z latającym końcem hotend? Łożyska, lepsze łożyska, pręty, zmienić na dobre i będzie git.

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 22 paź 2018, 23:34
autor: KeFiR
To nawet nie chodzi o latający Hotend, ale samo dokrecanie tych dwóch elementów do Siebie jest problematyczne... Szukam czegoś "lepszejszego"

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 22 paź 2018, 23:52
autor: mcxmcx
Wydrukuj sobie sam, wrzuć wkrętki od spodu i wymień łożyska / pręty.

Jak nie zadziała, to blacha 4mm, cztery łożyska w obudowie do blachy i wtedy już masz rock solid.

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 23 paź 2018, 08:57
autor: morf
Heh widze ze nie tylko ja uzywam x3d jeszcze :)
Pare razy podchodzilem do projektu nowego wozka glownego, nawet wrzucilem kiedys ogloszenie na forum ze bylbym w stanie zaplacic pare groszy za calkiem przemyslany wozek z uchwytami na mocowanie lub/i na titana areo etc ale odpowiedzi brak.
Daj znac gdybys cos wykombinowal.

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 23 paź 2018, 15:40
autor: KeFiR
Morf myślę żeby głowica była z boku mocowana tak jak jest w innych drukarkach. Nie chcę rezygnować z extrudera który jest na górze. W ostateczności zrobię na bowden.

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 23 paź 2018, 17:00
autor: wiesioo
Ja mam u siebie tak jak na zdjeciach. Tylko mam inny ekstruder.Na mojreprap ktoś kiedyś zaprojektował takie coś a ja to lekko przerobilem.Oryginalnie było chyba pod goliata.
Nie chce mi się tego rozbierać. Ale ta dolna część powinna pasowac, tylko że ja mam pod głowce Lama 3d.
Jak chcesz to mogę wrzucic pliki od DSM to sobie przerobisz.

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 23 paź 2018, 17:12
autor: spec
I trzeba pamiętać, że przy drukowanych elementach nie można wyłączać drukarki zaraz po zakończeniu wydruku. Wentylator musi chłodzić hotend jeszcze przez chwilę.

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 23 paź 2018, 17:17
autor: morf
Wow jest nas wiecej z x3d :-)
Kefir swoja droga, ja mam e3d v6 i ten lacznik po lekkim doszlifowaniu pilniczkiem siedzi w wozku chyba ze 3 lata juz i wszystko sie trzyma dosc pewnie.

Tez chcialem kiedys przerobic karetke na "pionowa" tzn taka obrocona o 90* ale wymagaloby to zmiany prawie calej mechaniki wiec odpuscilem

Re: RE: Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 23 paź 2018, 17:18
autor: Garreth
spec pisze:I trzeba pamiętać, że przy drukowanych elementach nie można wyłączać drukarki zaraz po zakończeniu wydruku. Wentylator musi chłodzić hotend jeszcze przez chwilę.
A to generalnie zawsze lepiej poczekac az sie schlodzi. Wylaczajac od razu ciepelko z bloku moze rozgrzac radiator i heatbreak, tam sie filament potopi lub zmieknie i odksztalci, a potem trzeba czyscic:p Szczegolnie w glowicach full metal.

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 23 paź 2018, 17:54
autor: geepard
Trochę inaczej podszedłem do tematu. Wycialem z blachy 2mm taki docisk. Śruby na przelot skręcone, trzyma jak głupie, dodatkowo przerobilem trochę wózek.

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 23 paź 2018, 21:47
autor: morf
O prosze czyli masz titana i jakas spora roznica? W sumie mnie ten standardowy direct extruder (poza tym ze ma bolaczki z dociskiem) dziala caly czas w miare ok

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 24 paź 2018, 12:18
autor: geepard
Tak jak piszesz, miałem problemy z dociskiem. Jakiejś sporej różnicy nie widzę w jakości. Minusem tego jest większy wózek, aby wcisnąć tam titana musiałem go wydłużyć.

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 24 paź 2018, 15:19
autor: jarekb
Mam x3d i ja ;-). Generalnie przeszedłem z Lamy3d na V6 i sobie chwalę ze wzgl na druk PLA, który mi się przytykał na Lamie. Pamiętam że musiałem dawałem jakieś podkładki pod głowice żeby ją ustabilizować. Teraz na V6 nie umiem znaleźć dobrego fanductu (najlepiej z turbinką) żeby mi się zmieścił, tym bardziej że mam XS

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 24 paź 2018, 16:06
autor: Marcin.KnD
Polecam ten
Radial Fan Fang found on #Thingiverse https://www.thingiverse.com/thing:2175956

Też mam coreXY na bazie x3d ale trochę inaczej

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 24 paź 2018, 19:52
autor: jarekb
A mógłbyś podesłać zdjęcie jak masz go zamontowanego?

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 24 paź 2018, 20:20
autor: Marcin.KnD
Normalnie na wentylator montowanyObrazek
O tym "inaczej" chodziło mi że mam coreXY na wzór x3d ale trochę zmienione, inne wózki, ozs Z. Do budowy nie używałem wydruku 3d.


Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 24 paź 2018, 23:21
autor: KeFiR
Okej panowie sukces! : ) Po rozebraniu drukarki na czynniki pierwsze i złożeniu ponownie. Drukarka zrobiła bardzo ładny wydruk :) Mocowanie zrobilem oryginalne i chyba na tym chwilowo zostanę , jak się cosik pomysli, to wrzucę tutaj do Tematu :)

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 29 paź 2018, 10:43
autor: jarekb
Informacyjnie - Radial Fan Fang found on #Thingiverse https://www.thingiverse.com/thing:2175956 nie mieści się w X3d Xs - pozostaje zaprojektować własny.

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 29 paź 2018, 20:00
autor: morf
Ano właśnie i tak to się kończy:) nie ma Komu opracować czegoś sensownego amyway mnie tam od paru lat drukuję i to całkiem fajnie (tą subiektywnie)

Re: CoreXy Przerobienie mocowania HotEndu...

: 27 cze 2022, 11:10
autor: arek
Też mnie to mocowanie irytowało i skończyło się na:
central_carriage_-_1_pcs v7.jpg
x3d e3d v6 mount plate.jpg
https://www.thingiverse.com/thing:5417803