Strona 1 z 1

Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 01 lis 2018, 18:45
autor: TDI-CAD
Puściłem kilka wydruków na Anycubic 4Max i szło nieźle. Wrzuciłem stary ABS i dość mocno się podwijał. Nie pomyślałem i zmieniłem 2 zmienne w teście. Zamiast Dimafix stół pokryłem lakierem Hegron i stary zleżały ABS zastąpiłem ABS Compositium ST. Filament drukuje się cudnie i cudnie się klei do stołu. Tego nie do końca przewidziałem. Po 4h wydruku stół schładzał się dość powoli, bo w garażu było dziś ok 20C. Po kilku minutach usłyszałem jak wydruk się odkleja. To normalne takie lekkie trzeszczenie, ale po chwili łupnęło 2 razy jakby drewno łamać na koanie...
Skutek widoczny na zdjęciach:
20181101_170510.jpg
20181101_170533.jpg

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 01 lis 2018, 18:52
autor: dragonn
To prawda że dimafix puszcza po schłodzeniu lepiej. Pewnie tutaj kombinacja heregon + ultrabase to było za dużo przyczepności xD.

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 01 lis 2018, 19:02
autor: Pajacyk0v
Brawo Ty! Zwykła szyba i dobry klej PVP wychodzi taniej :]

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 01 lis 2018, 19:03
autor: TDI-CAD
Literówka w tytule, to prośba do admina o poprawkę:
Ma być "Stół AC Ultrabase ..."

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 01 lis 2018, 19:03
autor: dragonn
Pajacyk0v pisze:Brawo Ty! Zwykła szyba i dobry klej PVP wychodzi taniej :]
Nie lubię nakładania kleju, zajmuje to za dużo czasu :P. Stosuje go tylko do tego czego nie trzyma Hegron

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 01 lis 2018, 19:05
autor: TDI-CAD
Pajacyk0v pisze:Brawo Ty! Zwykła szyba i dobry klej PVP wychodzi taniej :]
Tak mam w Gate 1 i tu Hergon nie robi krzywdy szybie, jednak trzeba uważać na szyby modyfikowane typu Ultrabase itp...

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 01 lis 2018, 19:11
autor: Pajacyk0v
dragonn pisze:
Pajacyk0v pisze:Brawo Ty! Zwykła szyba i dobry klej PVP wychodzi taniej :]
Nie lubię nakładania kleju, zajmuje to za dużo czasu :P. Stosuje go tylko do tego czego nie trzyma Hegron
Ja z kolei nie lubię aerozoli i atomizerów bo po jakimś czasie wszystko wokół i tak jest upi... a tak sztyftem elegancko sobie pociągam, a szybę myję w zlewie.

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 01 lis 2018, 19:11
autor: Pajacyk0v
dragonn pisze:
Pajacyk0v pisze:Brawo Ty! Zwykła szyba i dobry klej PVP wychodzi taniej :]
Nie lubię nakładania kleju, zajmuje to za dużo czasu :P. Stosuje go tylko do tego czego nie trzyma Hegron
Ja z kolei nie lubię aerozoli i atomizerów bo po jakimś czasie wszystko wokół i tak jest upi... a tak sztyftem elegancko sobie pociągam, a szybę myję w zlewie.

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 08 lis 2018, 15:37
autor: Paragon
Ja do niedawna używałem Dimafix(a) w aerozolu, super w druku na szkle nie znalazłem nic lepszego, ale ma mega wadę syfi wszystko w około po kilkukrotnym użyciu drukarka jest oblepiona klejem wszystko osiada na wszystkim, od niedawna używam wersję w sztyfcie i jest super polecam :)

Obrazek

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 08 lis 2018, 16:11
autor: poharatek
Pudełka po filamencie mają mniej więcej wymiary stołu. Wystarczy odciąć pokrywę, wyciąć dno, ewentualnie zakleić taśmą okienko, przez które widać kolor filamentu. Potem położyć taką "maskownicę" na stół i psikać. Nie powinno się nic upierdzielić.

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 08 lis 2018, 16:17
autor: sp6vgx
Już o tym pisałem w innym wątku ;) u mnie stosowanie Ultrabase + Dimafix zakończyło się dwa razy odbijaniem elementu od stołu za pomocą szpachelki i młotka (Spectrum Smart ABS). Po wystygnięciu ręką i szpachelką nie było tego szans ruszyć... natomiast przy takim odbijaniu element odszedł ale wyrywając fragmenty Ultrabase więc już unikam takiego mixu :)

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 08 lis 2018, 17:02
autor: Paragon
poharatek pisze:Pudełka po filamencie mają mniej więcej wymiary stołu. Wystarczy odciąć pokrywę, wyciąć dno, ewentualnie zakleić taśmą okienko, przez które widać kolor filamentu. Potem położyć taką "maskownicę" na stół i psikać. Nie powinno się nic upierdzielić.
No nie za bardzo mój stół ma wymiary 250x400, poza tym upierdziela się sama drukarka i wszystko w około, moja drukarka jest zabudowana co potenguje problem, zrezygnowałem z aerozolu

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 09 lis 2018, 10:08
autor: sp6vgx
Paragon pisze:
poharatek pisze:Pudełka po filamencie mają mniej więcej wymiary stołu. Wystarczy odciąć pokrywę, wyciąć dno, ewentualnie zakleić taśmą okienko, przez które widać kolor filamentu. Potem położyć taką "maskownicę" na stół i psikać. Nie powinno się nic upierdzielić.
No nie za bardzo mój stół ma wymiary 250x400, poza tym upierdziela się sama drukarka i wszystko w około, moja drukarka jest zabudowana co potenguje problem, zrezygnowałem z aerozolu
No nie wierzę... problem na miarę budowy rakiety kosmicznej :) Używam sporej folii malarskiej którą normalnie bez większej staranności upycham i potem trzeba psikać tam gdzie trzeba, a nie wszędzie po mieszkaniu i problemu z upierniczeniem czegokolwiek poza folią nie mam. Ehh jak dzieci...

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 09 lis 2018, 10:11
autor: Berg
ale po co się tak męczyć - podkładka/szyba na magnesie: zdejmujesz jednym ruchem, psikasz czym chcesz, myjesz pod kranem, jak chcesz mieć ładnie, psikasz na nowo nie uwalając przy tym drukarki.

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 09 lis 2018, 10:15
autor: FlameRunner
sp6vgx pisze:problemu z upierniczeniem czegokolwiek poza folią nie mam
To zupełnie jak ci, którzy kupili pena.
Z tą różnicą, że oni się nie pieprzą z żadną folią. :git:

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 09 lis 2018, 10:31
autor: Paragon
sp6vgx pisze:
Paragon pisze:
poharatek pisze:Pudełka po filamencie mają mniej więcej wymiary stołu. Wystarczy odciąć pokrywę, wyciąć dno, ewentualnie zakleić taśmą okienko, przez które widać kolor filamentu. Potem położyć taką "maskownicę" na stół i psikać. Nie powinno się nic upierdzielić.
No nie za bardzo mój stół ma wymiary 250x400, poza tym upierdziela się sama drukarka i wszystko w około, moja drukarka jest zabudowana co potenguje problem, zrezygnowałem z aerozolu
No nie wierzę... problem na miarę budowy rakiety kosmicznej :) Używam sporej folii malarskiej którą normalnie bez większej staranności upycham i potem trzeba psikać tam gdzie trzeba, a nie wszędzie po mieszkaniu i problemu z upierniczeniem czegokolwiek poza folią nie mam. Ehh jak dzieci...
No mega problem, bo lubię jak ty utrudniać sobie życie wycinać kartoniki i zaklejać wszystko folią malarską, a jak znajdę chwilę to coś wydrukuję :)
FlameRunner pisze:
sp6vgx pisze:problemu z upierniczeniem czegokolwiek poza folią nie mam
To zupełnie jak ci, którzy kupili pena.
Z tą różnicą, że oni się nie pieprzą z żadną folią. :git:
:piwo:

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 09 lis 2018, 13:47
autor: sp6vgx
Paragon pisze:
No mega problem, bo lubię jak ty utrudniać sobie życie wycinać kartoniki i zaklejać wszystko folią malarską, a jak znajdę chwilę to coś wydrukuję :)
A kto mówi o oklejaniu folią ? bez jaj wystarczy duży zwitek wpakować tak by w zasadzie osłaniał to co poleci gdy pokrywamy przy krawędzi, a do reszty potrzeba tylko trochę wprawy - inaczej mówiąc umiejętności posługiwania się preparatami w spray-u tak by nie uświnić połowy mieszkania.

Jak ma się ściągany stolik/szybę o którym wspomniał FlameRunner problem praktycznie nie istnieje (ale nie każdy tak ma). Owszem można też kupić pena... ja akurat nie kupię bo kupuję DimaFix w większej ilości więc mam zapasy - bo cena 50-55zł średnio mi się podoba - mam sporo taniej przez to :)

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 09 lis 2018, 14:40
autor: FlameRunner
Nie wspominałem o ściąganej szybie/stoliku.

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 09 lis 2018, 14:52
autor: Paragon
Panowie, sprawa jest dla mnie prosta ja szukam ułatwień nie utrudniam sobie życia, sp6vgx ok masz zapas to pryskasz i ok, tylko nie pisz że to jest takie super i kwestia wprawy, ja skończyłem wersję w aerozolu i przeszedłem na pen, dla mnie średni temat ściąganie za każdym razem szkła i latanie z nim gdzieś na dwór i pryskanie, poza tym dochodzi jeden temat producent zaleca rozgrzanie wcześniej stołu i dopiero pryskanie bodajże przy minimum 50 stopniach, co do czystości za każdym razem jak używasz aerozolu nie ma siły coś idzie w powietrze (chyba że masz wyciąg przy drukarce) i osiada to tu to tam, jak masz drukarkę w garażu albo w piwnicy to może Ci nie przeszkadzać moja drukarka stoi w domu, ostatnio czyściłem drukarkę i w każdym jej zakamarku był biały nalot z kleju zresztą nie tylko na drukarce

reasumując każdy używa co mu pasuje lub co uważa za słuszne, ale środki w spray niestety moim zdaniem nie nadają sie do pryskania w pomieszczeniach zamkniętych, bo z biegiem czasu ten szit osadza się na drukarce i wszystkim w bliskiej odległości drukarki

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 09 lis 2018, 15:08
autor: sp6vgx
Paragon pisze:Ptylko nie pisz że to jest takie super i kwestia wprawy
A dlaczego mam nie pisać skoro pryskanie nie sprawia mi takich problemów jak koledze ? Nie mam nic uwalone ani mieszkania, ani drukarki... Kolega pisze abym nie pisał,a sam stwierdza że jego zdaniem coś się nie nadaje... Jak się nie wie jak robić to zapewne się nie nadaje, niektóre osoby tutaj mają problem z drukiem i też piszą że drukarka się do niczego nie nadaje...

Dla mnie to jest po prostu wydumany problem...

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 09 lis 2018, 15:44
autor: MaxXxi47
Oj skończcie się gryźć bo to nie przedszkole czy ring bokserski :P

Jednemu pasuje to innemu tamto. Ja używam Hegrona z atomizerem i mi to pasuje i nie przeszkadza.

A co do psikania zimnym sprejem na gorącą szybę to byłbym sceptyczny co do tego rozwiązania. Różne szyby ludzie mają i nie możesz być pewny nigdy że od zmiany temperatury coś nie strzeli.

Re: Stół AC Uktrabase i dlaczego Dimafix jest lepszy od lakieru Hegron

: 12 lis 2018, 19:41
autor: Marvin27
Gdzie można tanio zakupić ten Ultrabase, albo inaczej to ujmując w jakiej cenie powinno takie szkło kosztować ?
Szukam do Delty i widzę że u chińczyków jest za około ~120zł.