Strona 1 z 1

Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 12:23
autor: artur_n
Witajcie, mój leciwy Tp-Link WDR4300 mocno zwalnia i często się wiesza, pora więc na wyminę na coś lepszego.
W domu mam ok. 14 urządzeń łączonych po WiFi z reguły podłączonych jest ok 7-9 oraz po kablu dwa kompy, dekoder i 2 kamery IP.
Na tą chwilę łącze 15/15 ale w przyszłym roku będzie światłowód.

Potrzebuje nie drogi sprzęt co mi to ogarnie. Liczę na dobry zasiąg gdyż nie mam pokrycia w całym domu i mam jeden repeater. Fajnie jak by miał standard AC gdyż mam kilka urządzeń mogących łączyć się w tym zakresie.

Proszę o propozycję niezabijające cenowo.
Pozdrawiam
Artur

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 12:34
autor: dragonn
https://www.senetic.pl/product/RB962UIG ... H3EALw_wcB
Sprzęt o ogromnych możliwościach, co prawda wymaga trochę wiedzy od użytkownika bo prosty w obsłudze nie jest, ale i tak polecam. Mam poprzedni model który nie miał 5GHz i działa świetnie jak i również ciągle ma aktualizacje.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 12:41
autor: dziobu
O kurde, tego nie znałem. Aż się może skuszę i swoją sieć bym zaktualizował... przydało by się bo mi teraz ze światłowodem nie wszystko wydala.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 12:43
autor: dragonn
dziobu pisze: O kurde, tego nie znałem. Aż się może skuszę i swoją sieć bym zaktualizował... przydało by się bo mi teraz ze światłowodem nie wszystko wydala.
Też go nie znałem :D, wiem że jakiś czas temu właśnie szukałem czegoś fajnego od nich z 5GHz ale nic nie znalazłem, a teraz zerknąłem i patrzę że jest.
Musi być dość nowy model.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 12:45
autor: Pajacyk0v

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 12:48
autor: dziobu
Bardziej mi chodzi o produkt z takimi możliwościami a nie sam model. Teraz mam NetGeary WNDR3700 z dd-wrt (wcześniej niezniszczalny WRT51) i po przejściu na światłowód musiałem się pogimnastykować żeby to działało jak powinno.
Aż sobie chyba wezmę jeden i sprawdzę jak by to poszło ;) Bo jak dobrze to zwolni mi się jeden wndr i będę mógł wywalić repeater ;P

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 12:52
autor: Pajacyk0v
Mógłbym też polecić Zyxela ale nie ten zakres cen.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 13:05
autor: artur_n
Zupełnie zamieniałem o istnieniu MikroTik-a. Fajny sprzęt za rozsądne pieniądze. Czy ewentualnie w granicy 500zł można dostać coś lepszego?

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 13:11
autor: jarn
Co za repeater'y używacie ?
Mikrotik jest spoko, działa non stop od 5 lat. I chyba nic bardziej konfigurowalnego w tej cenie nie kupisz.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 13:18
autor: Pajacyk0v
artur_n pisze:Zupełnie zamieniałem o istnieniu MikroTik-a. Fajny sprzęt za rozsądne pieniądze. Czy ewentualnie w granicy 500zł można dostać coś lepszego?
Alternatywnie Router Mikrotik 750gr3 + AP Zyxel NWA1123-AC

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 13:28
autor: artur_n
Dwa urządzenia odpadają. Pewnie skuszę się na ten model podany przez @dragonn
Sprzęt mam na strychu więc lekkich warunków tam nie ma zimą zimno a w lecie nawet 40+. Obecny Tp-Link wytrzymał tam 7lat z czego 5 na strychu.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 15:05
autor: mcxmcx
Kupi kolega BT hub za £15 I postawi na tym ddwrt.

Tylko przesyłkę zorganizuje przez rodzinę albo coś.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 15:27
autor: Marvin27
@artur_n, a masz oryginalny firmware na tym routerze, czy np OpenWrt ?

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 15:31
autor: artur_n
Firmware mam producenta. Mam wczesną wersję tego routera v1.1 i OpenWRT jest leciwe i podobno ma jakieś ograniczenia.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 15:46
autor: Marvin27
artur_n pisze:Firmware mam producenta. Mam wczesną wersję tego routera v1.1 i OpenWRT jest leciwe i podobno ma jakieś ograniczenia.
No to zaktualizować by pasowało, jakiś czas temu na forum eko.one.pl był wątek o "fastpath" czyli zwiększenie wydajności WAN-LAN programowo.

https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=16128

http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=17739

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 16:06
autor: artur_n
Mogę przejść na Open\WRT ale czy przy łączu jakie mam na tą chwilę ma to sens 15/15 oraz czy pomoże to na zwisy i wolne działanie?

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 17:05
autor: Marvin27
artur_n pisze:Mogę przejść na Open\WRT ale czy przy łączu jakie mam na tą chwilę ma to sens 15/15 oraz czy pomoże to na zwisy i wolne działanie?
Warto spróbować, zobaczysz czy to nie wina obecnego firmware.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 17:32
autor: artur_n
Tak zrobię. Potestuje OpenWRT a jak nie da pożądanych rezultatów to zainwestuje w Mikrotika.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 17:41
autor: virgin71
artur_n pisze:Dwa urządzenia odpadają. Pewnie skuszę się na ten model podany przez @dragonn
Sprzęt mam na strychu więc lekkich warunków tam nie ma zimą zimno a w lecie nawet 40+. Obecny Tp-Link wytrzymał tam 7lat z czego 5 na strychu.
Bardziej ten od Pajacykova, bo dragon zalinkował model bez AC. Nie ma co się cofać w rozwoju.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 17:43
autor: dragonn
virgin71 pisze: Bardziej ten od Pajacykova, bo dragon zalinkował model bez AC. Nie ma co się cofać w rozwoju.
Z tego co czytam ten co ja podałem właśnie ma AC
Oferowany przez MikroTik router RB962UiGS-5HacT2HnT to jedno z najbardziej uniwersalnych urządzeń bezprzewodowych. Jako niewielki router z obsługą AC świetnie sprawdza się w środowiskach domowych, biurach i w miejscach publicznych.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 18:43
autor: arkomania.pl
Ja robię instalacje w firmach w oparciu o system Routeros Mikrotika.
Poznasz Routeros-a i praktycznie możesz zrobić wszystko na dowolnych routerach, i to nie ma znaczenia, prostych czy zaawansowanych.
Znając Routeros-a może ze swojego urządzenia zrobić prawie wszystko (np. serwer VPN, klient VPN, Klient ppoe. serwer www, zaawansowany
firewall, router, itp....
Sam, w domu używam prostego Mikrotika RB951 i mogę z dowolnego miejsca na ziemi, blokować dzieciom dostęp do internetu
W szkołach przy pomocy Routeros-a blokujemy dostęp do nieporządanych stron.
Znając dodatkowo Linuksa można z Router-sa wykrzesić naprawdę dużo.
Routeros obsługiwany przez prostą aplikację Winbox, to jedno z najlepszych narzędzi konfiguracji urządzeń sieciowych.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 03 lis 2018, 21:51
autor: artur_n
OpenWRT zainstalowane i skonfigurowane, czas na testy.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 04 lis 2018, 00:34
autor: Marek_Sp
virgin71 pisze: Nie ma co się cofać w rozwoju.
dyskutowałbym o tym rozwoju
Prawo Murphy'ego
Jak program działa dobrze to jest przestarzały :D :D

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 14 lis 2018, 08:37
autor: Marvin27
artur_n pisze:OpenWRT zainstalowane i skonfigurowane, czas na testy.
Jakaś poprawa czy zakupiłeś nowe urządzenie ?

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 14 lis 2018, 19:20
autor: Marcin.KnD
A ja polecam sprzet od Xiaomi.

Mam ich pierwszy róuter RC01 już killka lat. Skrzydłą otwiera dopiero po wgraniu OpenWRT i nie szpeci w saolnie

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 14 lis 2018, 20:07
autor: artur_n
Nowsze modele nie maja wsparcia OpenWRT.

Zastanawiam się jeszcze nad Linksys WRT1900ACS.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 14 lis 2018, 20:39
autor: epon
a można zainstalować Tomato na tym routerze

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 14 lis 2018, 20:55
autor: SanFable
Odradzam linksysy/routery oparte na broadcomach ponieważ cholernie się grzeją, atheros <3

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 14 lis 2018, 20:59
autor: sp6vgx
Ja mimo wszystko polecał bym coś od Mikrotik-a albo Ubiquiti. OpenWRT/Tomato itd. są niby ok - ale jest jeden problem znaleźć hardware z którym to dobrze pracuje i nie ma potrzeby co jakiś czas robić restartu sprzętu. Kiedyś chwalone były WRT54G, a mnie przy tym sprzęcie diabli brały i jakoś nie miałem ochoty tworzyć cudów w stylu restartery. Testowałem jeszcze kilka innych platform i wszędzie problem ten sam... Więc kupiłem x czasu temu RB2011UiAS-2HnD-IN i od tej pory jedyne restarty to uaktualnienie RouterOS... tak można zapomnieć o sprzęcie :) Jedynie co może na początku przestraszyć to konfiguracja, ale generalnie przy podstawowych sprawach jakich używa się w domu jest to do ogarnięcia. Kolejna sprawa należy pamiętać że każde dodanie "bajerów" czy to VPN-y czy to filtry zajmuje czas procesora więc spada wydajność samego rutowania.

Co do konfiguracji to od strony web można sobie zerknąć na demo: http://demo.mt.lv/webfig/

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 14 lis 2018, 21:09
autor: dziobu
sp6vgx pisze:ale jest jeden problem znaleźć hardware z którym to dobrze pracuje i nie ma potrzeby co jakiś czas robić restartu sprzętu. Kiedyś chwalone były WRT54G, a mnie przy tym sprzęcie diabli brały i jakoś nie miałem ochoty tworzyć cudów w stylu restartery. Testowałem jeszcze kilka innych platform i wszędzie problem ten sam...
To nie tak. FW da się dopasować i działa toto pięknie latami (WRT54GL, 3x różne WNDR3700) ale trzeba poświęcić na to sporo czasu. No i jakakolwiek aktualizacja fw to zabawa właściwie od początku (a jak poprawią coś istotnego to przecież wypada zaktualizować). Także można mieć jakiś lewy soft, ale pracy z tym jest sporo. Albo olać aktualizacje... co kto lubi.
Jeśli można w sensownej cenie kupić urządzenie które od kopa działa i ma sensowny zestaw opcji, to imho pakowanie się w dd-wrt czy inne wynalazki uważam za idiotyzm ;) No chyba że ktoś lubi.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 14 lis 2018, 21:22
autor: Pajacyk0v
Prawdziwi twardziele mają dom owinięty cztery razy ekranowaną skrętką. Ogólnie te całe SriFi się nadaje (づ。◕‿‿◕。)づ

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 14 lis 2018, 21:31
autor: dziobu
Pajacyk0v pisze:Prawdziwi twardziele mają dom owinięty cztery razy ekranowaną skrętką.
Przwdziwy twardziel ma internet na wiadra!
Pajacyk0v pisze:Ogólnie te całe SriFi się nadaje (づ。◕‿‿◕。)づ
Zmień język w AP z chińskiego na jakiś strawny i też sobie WiFi skonfiguruj :D :D :D Innym się udaje :D

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 14 lis 2018, 21:36
autor: Pajacyk0v
dziobu pisze:
Pajacyk0v pisze:Prawdziwi twardziele mają dom owinięty cztery razy ekranowaną skrętką.
Przwdziwy twardziel ma internet na wiadra!
Pajacyk0v pisze:Ogólnie te całe SriFi się nadaje (づ。◕‿‿◕。)づ
Zmień język w AP z chińskiego na jakiś strawny i też sobie WiFi skonfiguruj :D :D :D Innym się udaje :D
Wolę dla sportu odpalić kali reavera i połamać wszystko wokół :DD

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 15 lis 2018, 05:03
autor: sp6vgx
dziobu pisze: To nie tak. FW da się dopasować i działa toto pięknie latami (WRT54GL, 3x różne WNDR3700) ale trzeba poświęcić na to sporo czasu.
No mi się nie udało i jakichkolwiek informacji nie znalazłem co z tym zrobić aby nie robiło od czasu do czasu zwiech, a że AP leżał na wysokim segmencie to mnie coś trafiało jak musiałem pakować się na segment by zrobić restart... Jedyna rade jaką każdy dawał to tzw. restarter który np. w nocy będzie robił restart odłączając na chwile napięcie :) Może jestem marudny, ale przed ddwrt/tomato itp. miałem Cisco (nie linksys by cisco) które też nigdy się nie wieszało... niestety wentylatory doprowadzały mnie do szału ;) Więc kupiłem polecane WRT54G i po kilku miesiącach sobie podarowałem aby zmienić na MikroTik-a i od tej pory święty spokój.

Pajacyk0v pisze:Prawdziwi twardziele mają dom owinięty cztery razy ekranowaną skrętką. Ogólnie te całe SriFi się nadaje (づ。◕‿‿◕。)づ
Jedno drugiego nie wyklucza... Osobiście ważne sprawy mam po eth + vlan-y + 802.1x... a na WiFi w zasadzie dostępne pierdoły (muzyka/filmy itd.) + dostęp do netu ot dla wygody...
Pajacyk0v pisze: Wolę dla sportu odpalić kali reavera i połamać wszystko wokół :DD
U mnie w okolicy większość to UPC więc nawet łamać nie potrzeba, wystarczy kalkulator do haseł które generuje się na podstawie SSID...

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 31 sie 2019, 12:29
autor: kapi
Odkopując temat ....

jestem na etapie zakupu routera - modemu do ADSL ( neostrada) , uprzejma Pani na infolinii pomarańczowych zaproponowała Livebox 2.0 .
trochę o nim poczytałem i jakoś szału ni ma.
w niedługim czasie będzie u nas dostęp do szybkiego transferu (obecnie mam 10Mbit) więc rozglądam się za czymś, co pociągnie przez następne 5 lat, jak mój obecny Sagem dotychczas.
Router ten będzie mieć "całą" sieć pod sobą, z dwoma innymi punktami dostępu - jeden na kablu, drugi przez wifi.
do tego DLNA, sprzęt audio i wideo.

Czy możecie coś polecić co nie zrujnuje mojego portfela ?
budżet - tu zależy od możliwości sprzętu, ale wiadomo że ferrari nie chce, ale nad mercedesem się zastanowię ( szczególnie w kombi :) )

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 31 sie 2019, 12:37
autor: Marcin.KnD
Ok. Doczytałem.
jak nie masz swiatlowoda to weź tego Livebox 2.0 lub kup najtańszy adsl.

Jak dostaniesz światłowód to wtedy weźmiesz od nich tego nowego Livebox , chyba 3.0

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 31 sie 2019, 12:51
autor: kapi
dzięki, z informacji od pomaranczowych - oni kabla światłowodowego nie ciągną do mieszkania, tylko mój miedziak jest wpinany gdzieś w centralkę gdzie przechodzi światłowód - tak to rozwiązują.
czyli kable dalej będą te same.... trochę dla mnie to enigmatyczne, dlatego szukam porady.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 31 sie 2019, 13:06
autor: Marcin.KnD
Ale światłowód idzie już w innym standardzie nie jest to zwykły adsl. A nie ma zbyt wiele routerów zgodnych z tym standardem więc wybór Livebox 3.0 przy światłowodzie jest raczej oczywiste.

Dlatego teraz weź od nich 2.0 z możliwością wymiany przy przejściu na światłowód, musisz dowiedzieć się o możliwości zmiany umowy.

nie wiem za jaki czas będziesz mieć światłowód więc trudno tak jednoznacznie doradzić.

Fakt że Livebox 2.0 to gówno, więc można ewentualnie znaleźć jakiegoś taniego TP-Link z portem USB na którym można postawić open wrt, i wszystko łącznie z dlna.

Chodzi o przemyślaną decyzję. Żeby nie było żal jak potem i tak weźmiesz Livebox 3.0

Tu masz coś przybliżone.
https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-rout ... td-p/24577

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 31 sie 2019, 13:50
autor: kapi
Marcin.KnD pisze:Tu masz coś przybliżone.
https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-rout ... td-p/24577
chyba zaczekam na zmianę linii :DD
nie jest to takie proste i oczywiste jak widać. :piwo:

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 31 sie 2019, 15:19
autor: dziobu
kapi pisze:jestem na etapie zakupu routera - modemu do ADSL ( neostrada) , uprzejma Pani na infolinii pomarańczowych zaproponowała Livebox 2.0
Proponuję Ci nieco dziwne rozwiązanie, ale mam u siebie i działa.
1. modem do internetu
2. za nim swój fajny i przyzwoity router
3. reszta sieci...

Z minusów - masz dwa urządzenia.
Ale z plusów:
  • zmiana operatora/dostawcy powoduje zmianę nie więcej niż modemu; reszta sieci nawet nie wie że coś się zmieniło,
  • jak jest awaria to zamiast modemu wpinasz laptopa z modemem GPRS/LTE i sieć też nic nie wie o problemach,
  • większość fajnych i bajeranckich modemów jest droga; a przy światłowodzie pojawia się problem standardu - tutaj musisz mieć byle jaki prostacki,
  • większość fajnych routerów nie ma wbudowanego modemu; nie musisz wybierać najlepszego z podłych tylko możesz kupić przyzwoity który obsługuje dd-wrt czy tomato.
W ten sposób przeszedłem od sieci osiedlowej, przez kablówkę, neostradę a teraz światłowód. Jedyne co to przy światłowodzie musiałem QoS wyłączyć bo router (Netgear WNDR3700) nie wydalał :D

btw.
Przy takim rozwiązaniu i ADSL polecam prostacki modem klasy Planet ADE-4400; miałem dwa w dwóch lokalizacjach - obie bezawaryjne i stabilne. Miałem/mam też Linksys WAG200G i Netgear DGN2200v4. ale oba grubo średnie (wieszały się).

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 31 sie 2019, 15:39
autor: kapi
dziobu pisze: Proponuję Ci nieco dziwne rozwiązanie, ale mam u siebie i działa.
1. modem do internetu
2. za nim swój fajny i przyzwoity router
3. reszta sieci...

Z minusów - masz dwa urządzenia.
wiesz, nawet to rozważałem, ale te dwa urzadzenia .... i tak muszę szafkę ze sprzętem przeorganizować.
Dzieki za sugestie !

:piwo:

ale jeszcze jedno pytanie w takim razie - czy intermet może być "udostępniany" z drugiego urządzenia ( pkt.2) ? obecnie mam wszystko podłączone do modemu ( pkt.1)

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 31 sie 2019, 15:56
autor: dziobu
Jeśli masz trochę szpejów w sieci to drugie urządzenie zwyczajnie znika w tłumie.

Ja mam tak:
1. Modem (obecnie Funbox 3.0)
  • wchodzi światłowód,
  • wifi wyłączone,
  • JEDYNYM urządzeniem podpiętym do tego jest router,
  • DMZ na router,
  • żadnych urządzeń na USB czy innych bajerasów (typu DDNS)
2. Router:
  • Jako WAN wchodzi już internet kablowy; czy jest z modemu, sieci osiedlowej czy udostępniony z laptopa - nic go to nie obchodzi (DHCP),
  • reszta sieci już normalnie za routerem.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 31 sie 2019, 20:29
autor: artur_n
Jeśli chodzi o router za routerem to polecam Netgear R6220 na Allegro za ok. 90zl. WiFi w standardzie AC, 128MB Ram i OpenWRT daje radę.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 31 sie 2019, 22:04
autor: kapi
artur_n pisze:polecam Netgear R6220
Właśnie o nim czytałem :piwo:

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 05 paź 2019, 14:51
autor: kapi
więc, temat na chwilę obecną załatwiony następująco :

1. router z neostrady, ten co mam / miałem.
2. router DLINK DIR853 ( był w dobrej cenie)
3. do 2 podłączony sprzęt na kablach i wifi , oraz kolejny router - rozszerzenie sieci
4. do "ostatniego" routera tez na kablach podłaczona reszta śmieci.

dziękuję za pomoc - sieć ( internet) znacznie przyspieszył mimo tego samego łącza i urządzenia.

do światłowodu (kiedyś) będą ciągnąć nowe kable - ciekawe jak je schowam pod płytkami ( układ mieszkania vs miejsce przyłącza) ...
inna opcja - wspomniany funbox 2.0 daje neta 80Mb na starych kablach - może to wystarczy ?
czy rzeczywiście potrzebuję światłowód ?

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 05 paź 2019, 15:08
autor: dziobu
Ja przeniosłem modem i główny router tam gdzie wychodzi u mnie światłowód, co zaowocowało odwróceniem (logicznym oczywiście) jednego kabla w ścianie. Tak to światłowód w domu jest kłopotliwy.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 05 paź 2019, 15:25
autor: tig33r
A pokazywałeś żonie jaki brzydki ten router? :DD

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 05 paź 2019, 15:56
autor: kapi
Ma działać, nie wyglądać :)

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 05 paź 2019, 19:39
autor: dziobu
Tak szczęśliwie umieściłem go za telewizorem - zbudowałem specjalny stojak (dwie jakieś dechy) i na tym wisi sobie z jednej strony modem i router a z drugiej światłowód.
ss.jpg
Wysokość dobrana jest tak że nic nie wystaje.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 06 lis 2019, 12:01
autor: Artu
Podepnę się pod temat, aby nie robić bałaganu na forum :smile2:
Potrzebuję jakiś "stacjonarny" router LTE SIM, to znaczy taki z wbudowanym modemem na kartę SIM. Oczywiście z WiFi :)
Chodzi mi o możliwie "mocne" opcje zarządzania, jak na przykład przydzielanie określonego czasu użytkowania dla danego mac-a karty sieciowej... Tak aby dzieciak mógł korzystać z sieci tylko w określonych godzinach, bo jak jestem obecnie poza domem, to hulaj dusza :twisted:
Mam obecnie router "mobilny" Mokkula-BF07, ale jego możliwości konfiguracyjne są żadne... :thumbdown:

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 06 lis 2019, 12:41
autor: tig33r
Bierzesz router GSM z agregacją pasm, które cię interesują i robisz z niego modem, a wszystkie funkcje, o których piszesz ustawiasz na jakimś normalnym routerze podpiętym rj do tego GSM.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 06 lis 2019, 14:57
autor: Artu
tig33r pisze:Bierzesz router GSM z agregacją pasm...
Mam nadzieję, że mi nie ubliżasz... zrozumiałem jakieś 50% z Twojej wypowiedzi :tease:

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 06 lis 2019, 15:43
autor: dziobu
W skrócie: byle jaki modem GSM żeby tylko działał a za nim router który zapewni potrzebną Ci funkcjonalność.
Swoją drogą takie rozwiązania są też często najtańsze.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 06 lis 2019, 17:44
autor: kapi
Dokładnie. Właśnie w routerze który zakupiłem jest USB i do niego można wpiąć jakieś mobilne LTE.
Z panelu routera robisz konfigurację i wszystkie zabezpieczenia itd. jak piszesz.

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 20 wrz 2023, 23:01
autor: xpytonx
Może coś z serii AVM Fritz?
Puki co jestem zadowolony... ale nie jest to super fajne w obsłudze... dla robiących codziennie tak ale dla takich zjadaczy chleba którzy chcą mieć neta i tyle... nie łatwe. Ale jak chcesz obsługiwać jedno urządzenie to sie nauczysz. tam jest jeden system. Fajne funkcje: udostępnianie portu USB! alternatywa dla noip i innych... ja polecam... aa i obsłguje mi puki co 40 urządzeń w sieci i nie ma poblemów. serwer nas.. itd

Re: Wybór routera WiFi do domu.

: 21 wrz 2023, 08:42
autor: Pjoter
Sądzę że w ciągu ostatnich 4 lat rozwiązanie autor znalazł. Jeśli nie to i tak Twojego postu nie przeczyta (bo nie ma internetu)