Voron

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Mar_io
Postów w temacie: 3
Posty: 71
Rejestracja: 23 mar 2021, 02:48
x 2

Re: Voron

Post autor: Mar_io »

szecho pisze: 02 cze 2022, 09:47 Ostatnio złożyłem Tridenta 350 i polecam. Całkiem fajna i jak na razie bezproblemowa drukarka. Testów na max prędkość jeszcze nie robiłem, może jak znajdzie się jakaś wolna chwila to są dokładnie posprawdzam pod tym kątem.
O jakich kosztach w tej chwili trzeba myśleć przy budowie takiego tridenta na gotowo? Masz jakiś końcowy koszt w głowie?
Awatar użytkownika
szecho
Postów w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 27 lis 2018, 10:56
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Trident, Replic 2X
x 4
Kontakt:

Re: Voron

Post autor: szecho »

Mar_io pisze: 08 mar 2023, 21:00
szecho pisze: 02 cze 2022, 09:47 Ostatnio złożyłem Tridenta 350 i polecam. Całkiem fajna i jak na razie bezproblemowa drukarka. Testów na max prędkość jeszcze nie robiłem, może jak znajdzie się jakaś wolna chwila to są dokładnie posprawdzam pod tym kątem.
O jakich kosztach w tej chwili trzeba myśleć przy budowie takiego tridenta na gotowo? Masz jakiś końcowy koszt w głowie?
jak składałem go rok temu to wyszło plus minus 4k. Można pobrać dokumentację do danej drukarki i przeglądnąć sobie BOMa z częściami i posprawdzać co ile aktualnie kosztuje
Mar_io
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 1
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 237

Re: Voron

Post autor: BobekNierobek »

szecho pisze: 02 cze 2022, 09:47 Ostatnio złożyłem Tridenta 350 i polecam. Całkiem fajna i jak na razie bezproblemowa drukarka. Testów na max prędkość jeszcze nie robiłem, może jak znajdzie się jakaś wolna chwila to są dokładnie posprawdzam pod tym kątem.
Drukarka na profilach 2020 i nie giba się przy szybszym druku ?
Zrobiłem kiedyś mniejszą drukarkę na takich profilach i sztywności to nie miało.
Awatar użytkownika
szecho
Postów w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 27 lis 2018, 10:56
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Trident, Replic 2X
x 4
Kontakt:

Re: Voron

Post autor: szecho »

BobekNierobek pisze: 08 kwie 2023, 19:30
szecho pisze: 02 cze 2022, 09:47 Ostatnio złożyłem Tridenta 350 i polecam. Całkiem fajna i jak na razie bezproblemowa drukarka. Testów na max prędkość jeszcze nie robiłem, może jak znajdzie się jakaś wolna chwila to są dokładnie posprawdzam pod tym kątem.
Drukarka na profilach 2020 i nie giba się przy szybszym druku ?
Zrobiłem kiedyś mniejszą drukarkę na takich profilach i sztywności to nie miało.
Największy jej problem przy szybkim druku to drgania i dudnienie osłon z plexy, przez co drukarka wyjechała do garażu ;)
Poza tym to po skręceniu całości konstrukcja jest b sztywna. Miałem akurat profile rexroth, które mają większy centralny otwór i skręca się je śrubą M6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”