Strona 1 z 1

Konstrukcja VAT

: 07 lis 2018, 14:42
autor: mcxmcx
Czołem.

Panowie, w związku z VAT czyli pojemnikiem na żywice, dwie sprawy:

1. Co myślicie o szkle 1.4mm albo 2mm z naniesionym FEP? Zamiast folii?
Czy to może mieć sens?

2. Jak sensownie mocować i napinac folie?

Od góry? Znaczy wciskać boki pojemnika w ramkę i napinac folie czy jakoś inaczej?
Nie widziałem za dokładnie zbiornika z photona ale tam chyba nie napina się?


I jeszcze ceny folii.
EUR 50 za 1m2 przy zamówieniu 8m2 albo jakieś chore pieniądze za mniejsze odcinki.

Ktoś ma doświadczenie z samodzielnym zakupem, czy tylko gotowe formatki od Chińczyka? (140x200 za £5.xx z Banggood)?

Re: Konstrukcja VAT

: 07 lis 2018, 14:53
autor: spec
Ja się kiedyś zastanawiałem czy nie można by było dobrać szkła hartowanego z jakiegoś telefonu/tabletu zamiast folii.

Re: RE: Re: Konstrukcja VAT

: 07 lis 2018, 15:13
autor: mcxmcx
spec pisze:Ja się kiedyś zastanawiałem czy nie można by było dobrać szkła hartowanego z jakiegoś telefonu/tabletu zamiast folii.
No można, i drukowałem na szybce, ale to się przysysa do wyświetlacza i jest właściwie jednorazowe.
A jak dasz 1mm szybę i szkło utwardzone, to się ostrość traci.

Mam możliwość potestowania pokrywania szyb FEP, ale to kosztuje, właściwie więcej niż folia od chinczyka, dlatego pytam o ceny itp.

Panowie którzy kupują na metry, ochwalcie się grubością, źródłem i doświadczeniami.

Re: Konstrukcja VAT

: 07 lis 2018, 16:49
autor: dziobu
mcxmcx pisze:Nie widziałem za dokładnie zbiornika z photona ale tam chyba nie napina się?
Napina się i to nienajgorzej.
https://www.youtube.com/watch?v=DLi3chV43LQ

Masz aż tak duże zużycie folii? Może masz złą skrobaczke albo stolikiem zjeżdżasz za nisko?

Re: Konstrukcja VAT

: 07 lis 2018, 18:21
autor: mcxmcx
Pieniądza szukam.

Re: Konstrukcja VAT

: 07 lis 2018, 20:58
autor: virgin71
To się nie opłaca. Folia jest konieczna, bo musi być elastyczna. Niestety aktualne rozwiązanie jest bardzo dobre.

Re: Konstrukcja VAT

: 07 lis 2018, 21:31
autor: dziobu
Dlaczego niestety? To całkiem dobre rozwiązanie.

Wywalić badziewną żywicę, założyc dobrą folię i wszystko działa. I nic nie przywiera. Juz dawno nie musiałem zdrapywać wydruków z folii nawet jak się detal naświetlał 10h leżąc już na dnie.
Do tego przyzwoita szpachelka która nie rysuje folii i spokój.

Re: Konstrukcja VAT

: 08 lis 2018, 09:02
autor: virgin71
Niestety dla mcxmcx, bo chciał tutaj coś pokombinować. Dla nas to super. Ja również nie mam żadnych problemów z VAT i jestem bardzo zadowolony. Co jakiś czas trzeba wymienić, ale nie jest to zbyt często, a cena znów nie powala na kolana.