Strona 1 z 1

Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 07 gru 2018, 09:37
autor: Artu
Co prawda drukarki jeszcze nawet nie wysłali, a już chodzą mi "po głowie" modyfikacje :mrgreen:
1. Czy jest możliwość, aby zasilić ją z 24V :roll: Czy płyta to "wytrzyma" :roll:
2. Czy "fabryczny" hotend dobrze się sprawuje, czy może warto zmienić na przykład na V6 gold HeatSink hotend :roll:
3. Natępny "mod", to ekstruder... Mam podróbkę Titana, ale zastanawiam się nad trianglelab Drivegear kit dual drive gear extruder

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 07 gru 2018, 09:50
autor: SanFable
2. jest tam v5, po prostu działa
3. też mam podróbkę titana, jakbym zostawiał to bym montował ponieważ pierwszym elementem, który nie wyrabiał po podkręceniu prędkości był extruder bez przełożenia

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 07 gru 2018, 11:26
autor: morf
@Artu, ja wsadzilem titana, jest ok. Stockowe radelko jest do bani i sie slizga, jesli nie chcesz wymieniac ekstrudera to daj przynajmniej wymien radelko

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 07 gru 2018, 12:55
autor: Artu
Trochę czytałem, i CHCĘ wymienić ekstruder. Oprócz Titana, mam jeszcze Goliata w M90, którą raczej będę "utylizował"...

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 07 gru 2018, 13:06
autor: FlameRunner
Artur, ja Ci o głowicy i ekstruderze powiem krótko: u mnie działa. ;)

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 gru 2018, 09:07
autor: Artu
4. Mam "w odwodach" płytkę DUE3DOMmini + TMC2208, więc może warto ją wykorzystać :roll:
Nie będzie wtedy problemu z zasileniem z 24V :smile2:
IMG_20181208_091651.jpg
IMG_20181208_091639.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 gru 2018, 11:11
autor: arkomania.pl
To dobry pomysł i dobry wybór.

W deltach elektronika 32bitowa, to podstawa.
Na przykład firmware w Marlinie przelicza z układu delty i tak na układ kartezjański, pochłaniając znaczne
zasoby czasowe procesora.

Dlatego w Anycubic Delta zastosowano prosty wyświetlacz, w celu mniejszego obciążenia procesora.
Z wyświetlaczem graficznym 128x64, to praca na granicy wydajności procesorów 8 bitowych taktowanych częstotliwością 16MHz.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 gru 2018, 14:13
autor: Artu
Walczę z Marlinem pod DUE3DOMmini, i wywala mi taki błąd przy kompilacji :unknown:
2018-12-08 14_10_03-Marlin1 - MarlinConfig_extra.h _ Arduino 1.8.8.jpg
Pliki "zaczerpnięte" z postu Pawła https://reprapy.pl/viewtopic.php?p=54746#p54746

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 gru 2018, 15:23
autor: epon
a masz załadowana bibliotekę Hal?

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 gru 2018, 18:22
autor: Artu
Nie widzę, aby chodziło o bibliotekę...

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 gru 2018, 18:30
autor: Berg
Potrzebujesz Marlina 2.0 i Arduino 1.9
Zrzut ekranu 2018-12-08 o 19.29.50.png

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 gru 2018, 18:42
autor: Artu
Arduino 1.9.0 jest w wersji BETA :shock: Mam zainstalowane 1.8.8

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 gru 2018, 18:58
autor: Artu
EDYTA: zainstalowne 1.9, i nadal to samo :sad:

Kod: Zaznacz cały

UWAGA: Kategoria 'Robotics' w bibliotece Olympic Robotic Challenge jest nieprawidłowa. Ustawiono na 'Uncategorized'
In file included from sketch\MarlinConfig.h:26:0,

                 from C:\Users\Artur\Desktop\Delta_linear\Marlin2\Marlin2.ino:37:

MarlinConfig_extra.h:29:46: error: src/HAL/HAL_MarlinConfig_extra.h: No such file or directory

   #include "src/HAL/HAL_MarlinConfig_extra.h"

                                              ^

compilation terminated.

exit status 1
src/HAL/HAL_MarlinConfig_extra.h: No such file or directory

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 gru 2018, 18:58
autor: dragonn
Artu pisze:Arduino 1.9.0 jest w wersji BETA :shock: Mam zainstalowane 1.8.8
Co w tym strasznego? Marlin 2.0 też jeszcze nie ma żadnej stabilnej wersji ;p

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 gru 2018, 19:19
autor: Berg
hmm. coś zapsułeś. Sprawdź kompilację bez zmieniania czegokolwiek w configach na początek na domyślną megę.
Możę lepiej też nie zmieniaj nazwy projektu (widzę, żę masz Marlin2)

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 gru 2018, 19:28
autor: Artu
Dobra, na razie się poddaję :sorry: Powalczę z Repetierem, ale potrzebuję nieco danych, a mianowicie:
2018-12-08 19_25_36-Repetier-Firmware Configuration Tool 1.0.3dev.jpg
A może ktoś ma Configuration.h dla tej drukarki z Repetiera :roll:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 gru 2018, 21:47
autor: FlameRunner
Chyba nikt z nas tego nie mierzył - chyba każdy puścił autokalibrację i tyle. ;)
Tylko diagonal rod length wpisywaliśmy, ale i tak były rozbieżności w przekonaniach co do prawidłowej wartości, więc może lepiej sam zmierz w swoim egzemplarzu.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 09 gru 2018, 09:25
autor: Artu
rafaljot pisze:hmm. coś zepsułeś. Sprawdź kompilację bez zmieniania czegokolwiek w configach na początek na domyślną megę.
Tak też zrobiłem, i nadal coś się krzaczy (ale się skompilował):

Kod: Zaznacz cały

UWAGA: Kategoria 'Robotics' w bibliotece Olympic Robotic Challenge jest nieprawidłowa. Ustawiono na 'Uncategorized'
Szkic używa 161438 bajtów (63%) pamięci programu. Maksimum to 253952 bajtów.
Zmienne globalne używają 4870 bajtów (59%) pamięci dynamicznej, pozostawiając 3322 bajtów dla zmiennych lokalnych. Maksimum to 8192 bajtów.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 09 gru 2018, 09:36
autor: McKee
Uwaga / Warrning to nie to samo co Błąd / Error.
Z opisu wynika, że tego nie potrzebujesz ... jakieś biblioteki do sterowania robotami. Wywal bibliotekę, dodaj kategorię albo po prostu zignoruj. Wygląda mi to na błąd związany z tłumaczeniem / pracą z polskojęzycznym środowiskiem - prawdopodobnie ktoś niepotrzebnie przetłumaczył nazwę kategorii na polski a biblioteka ma wpisaną kategorię angielskojęzyczną i stąd ostrzeżenie.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 09 gru 2018, 09:41
autor: Berg
no może tak być że to kłopot językowy. Ja mam angielski ustawiony.

Miałem przez chwilę repetiera wgrywam to co mam w katalogu "Delta"i mam nadzieję, że to była ostatnia wersja. Z tym, że to było pod RAMPS-FD v2. Możliwe że coś z customowym termistorem jest pokombinowane.

Jak zmieniałem, to raczej tak by wszystko było zgodne z webowym konfiguratorem, czyli w header i na końcu pliku w JSON. Tak, że można spróbować wrzucić przez przeglądarkę i zobaczyć co jest zrobione.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 09 gru 2018, 10:58
autor: Marvin27
Artu pisze:Dobra, na razie się poddaję :sorry: Powalczę z Repetierem, ale potrzebuję nieco danych, a mianowicie:
2018-12-08 19_25_36-Repetier-Firmware Configuration Tool 1.0.3dev.jpg
A może ktoś ma Configuration.h dla tej drukarki z Repetiera :roll:

A mi się udało skompilować dla DUE3DOM_LE :P
Też miałem trochę problemów - najdziwniejszy to że w tej samej linii w konfiguracji pinów Arduino IDE 1.9 doczepiał się komentarza dla danego pinu np: "//Z1 DIR" itp

Skompilowałem tylko dla potwierdzenia, ale na razie nie chce mi się ruszać działającej drukarki. Może jak przyjdzie mi z chin parę części to zobaczymy :P
Output z kompilacji:
https://gist.github.com/DarioX7/5cb7783 ... 4c2493b404

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 12 gru 2018, 08:27
autor: Artu
No i drukarka zakupiona od Kolegi SanFable, więc po weekendzie będzie się działo :mrgreen:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 12 gru 2018, 09:01
autor: Adinfo
Czyli jednak, Święta przy drukarce będą :good:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 12 gru 2018, 09:36
autor: pacy
Artu weź marlina 2 i Visual studio, śmiga elegancko na due3dom. I pod Vc o wiele wygodniej sie kompiluje, edytuje i uzywa w porownaniu do biedy w arduino.
Tu masz mój opis jak to szybko i bezbolesnie zrobić:
viewtopic.php?f=14&t=2999&p=50590#p50590

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 15 gru 2018, 09:28
autor: Artu
pacy pisze:Artu weź marlina 2 i Visual studio...
Chyba jednak przerasta to moją entelegencję :o

Okazuje się, że "Pocztex Kurier 48", nie koniecznie oznacza 48h na dostarczenie przesyłki :thumbdown: Od czwartku przesyłka "gnije" w magazynie :evil:
2018-12-14 16_26_12-Śledzenie przesyłek - Tracking _ emonitoring.poczta-polska.pl.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 15 gru 2018, 11:07
autor: SQ9KRD
WER warszawa to jakieś nieporozumienie tam zawsze mi paczka utknie na przynajmniej 2 dni a jako odbiorca możesz zapomnieć o reklamacji :/ no chyba że nadawca zrzeknie się pisemnie praw do owej reklamacji.

https://www.poczta-polska.pl/reklamacje ... y-pocztex/

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 15 gru 2018, 11:43
autor: Artu
SQ9KRD pisze:WER warszawa to jakieś nieporozumienie tam zawsze mi paczka utknie na przynajmniej 2 dni...
Spoko loko :mrgreen: Aż takiego ciśnienia nie mam, a w stosunku do Ali, który miał zamiar wysłać dopiero pod koniec grudnia, to i tak luzik :smile2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 gru 2018, 11:00
autor: Artu
Wreszcie dotarła, popołudniu montaż :smile2:
IMG_20181218_105453a.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 gru 2018, 11:55
autor: Adinfo
Tak jak ja - kolejny "kaskader" dostał swoją deltę :git: - mogłeś nie otwierać przed Dzieciątkiem :mrgreen: - heh, no dobra nie wytrzymał byś, wiem, wiem, dzieci tak już mają :D

Zanim wszystko złożysz sprawdź czy masz luzy na końcówkach ramion, wtedy możesz w miarę szybko dostać nowe z reklamacji tak jak ja miałem. Z Austrii to szło około 10 dni (pisali że od 7-20 dni). Druga sprawa - uważaj przy otwieraniu woreczków z suwnic aby zabezpieczenie gumowe nie wypadło - wózek wtedy zjedzie przy wyjmowaniu z worka i kulek będziesz szukał (zorientowałem się w odpowiednim momencie i na szczęście otwierałem woreczek nad pudłem z drukarki, jak polecą na podłogę - to szczęścia życzę w poszukiwaniach).

Edit: mogłeś przed dostawą w celu przyzwyczajenia rodziny do muzyki silników drukarki odpalić jakieś wydruki z YT zamiast kolęd :mrgreen:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 gru 2018, 12:21
autor: Artu
Po pierwsze primo, drukarkę kupiłem od Kolegi SanFable z naszego forum, więc w 95% złożona, prowadnice ustawione i nasmarowane :piwo:
Po drugie primo, nie jest to moja pierwsza drukarka, więc rodzinka przyzwyczajona do całonocnych maratonów :yahoo:
Po trzecie primo, nie mogłem się powstrzymać do czasu powrotu z pracy :mrgreen:
IMG_20181218_121841.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 gru 2018, 12:29
autor: olo2000pm
A tymczasem w kącie piękny sprzęt :git:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 gru 2018, 12:38
autor: adziaki
To ja jeszcze bliżej:
goliat.JPG
goliat.JPG (14.29 KiB) Przejrzano 4622 razy
To Goliat?

Sorry za OT...

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 gru 2018, 13:13
autor: FlameRunner
Goliat, Goliat. :)
Dla ścisłości: Goliat V2.
Silnik chyba Microcon, a głowica - o ile dobrze pamiętam - Lama3D.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 gru 2018, 15:23
autor: Artu
Anycubic ma zastąpić wysłużoną M90 :smile2: Ma już swoje "na karku", i czas było na następcę 8-)
Goliat V2 zostanie, a reszta pewnie do "przydasi", bo raczej nie znajdę na nią kupca :no:
FlameRunner pisze:Silnik chyba Microcon, a głowica - o ile dobrze pamiętam - Lama3D.
Silnik "się zgadza" SX17-0905, a głowica robiona na zamówienie :)

Teraz mam dylemat... czy składać deltę "normalnie", czy z silnikami na górze, tak jak zrobił to Hrumque :roll:
kos2.jpg
Tylko zasilacz dał bym na dole, a stół sterowany poprzez SSR-a...

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 gru 2018, 17:51
autor: Artu
Zanim pomyślałem, to zacząłem robić :rotfl2: Przy montażu "na odwyrtkę" trzeba przesunąć prowadnice na profilach :eek:
IMG_20181218_174925a.jpg
Na szczęście Kolega Adam przewidział moje fanaberie, i dołączył "przyrząd" do centrowania prowadnic, więc powinno pójść bezboleśnie :git:
IMG_20181218_174501_crop.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 gru 2018, 18:35
autor: SanFable
Jaa specjalnie szukałem instrukcji żeby wrzucić, a Ty to odwrotnie składasz? :rotfl2:

jeżeli mam być szczery to nie widzę sensu, myślę, że tunel na stepsticki lub odwrócenie elektroniki skutecznie rozwiązywało zbyt mały dystans między stołem a elektroniką, a odwracając drukarkę prawdopodobnie stracisz hamerykański naciąg pasków, który kocham nade wszystko z hevo

Tam jeszcze powinien być trzeci niedodrukowany taki plastik do centrowania na środek, dawałem trzy :smile2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 gru 2018, 18:56
autor: Berg
urwij tę blaszkę od endstopa razu i daj sobie spokój ze śrubkami m2.5 które się wkręca w wózki.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 gru 2018, 20:46
autor: Artu
SanFable pisze:jeżeli mam być szczery to nie widzę sensu, myślę, że tunel na stepsticki lub odwrócenie elektroniki skutecznie rozwiązywało zbyt mały dystans między stołem a elektroniką
Sens jest taki, ze lubię "grzebać" w elektronice, a taki układ znacznie to ułatwia :smile2:
SanFable pisze:odwracając drukarkę prawdopodobnie stracisz hamerykański naciąg pasków, który kocham nade wszystko z hevo
Już zdemontowane. Jak chcesz, to mogę Tobie odesłać :mrgreen:
rafaljot pisze:urwij tę blaszkę od endstopa razu i daj sobie spokój ze śrubkami m2.5 które się wkręca w wózki.
Taki mam plan :good:

Dobra, na dzisiaj koniec. Mechanicznie złożona, jutro kabloteką, bo coś trzeba przyciąć, coś przedłużyć...
IMG_20181218_204333_crop.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 gru 2018, 21:54
autor: arkomania.pl
Cześć
Ja też składam tę samą deltę do góry nogami.
Pamiętaj, abyś odwrócił kierunek ruchu silników wież, bo teraz góra, to dół lub, jak kto woli odwrotnie.
W przeciwnym wypadku fajny byłby homing i niezły bigos świateczny.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 19 gru 2018, 08:24
autor: Artu
arkomania.pl pisze:Pamiętaj, abyś odwrócił kierunek ruchu silników wież, bo teraz góra, to dół lub, jak kto woli odwrotnie.
W przeciwnym wypadku fajny byłby homing i niezły bigos świateczny.
Dzięki :piwo: Cenna uwaga, tym bardziej, że o tym nie pomyślałem :oops:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 19 gru 2018, 08:53
autor: spec
Do tego zestawu pasuje dociąć laserem z czarnej pleksi (nawet 3mm) pokrywkę na górę. Koszt wyjdzie 20-30zł.
Miałem kiedyś tak przerabiać ale dorzuciłbym jeszcze 3 profile i narożniki na dół tak aby zmieścić zasilacz pod stolikiem. Po odkręceniu czarnej obudowy spokojnie się zmieści.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 19 gru 2018, 11:37
autor: Artu
arkomania.pl pisze:Pamiętaj, abyś odwrócił kierunek ruchu silników wież, bo teraz góra, to dół lub, jak kto woli odwrotnie.
Czyli najlepiej zmienić w tym miejscu :roll: Pytam, bo ja z Marlina to "zielony koperek" jestem :mrgreen:
2018-12-19 11_31_56-Marlin - Configuration.h _ Arduino 1.8.8.jpg
Czy odwrócić złącza silnika :roll:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 19 gru 2018, 13:29
autor: FlameRunner
Komentarz rozumiem tak, że w przypadku delty musisz fizycznie obrócić konektory.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 19 gru 2018, 13:32
autor: arkomania.pl
Możesz zrobić jak pisał FlameRunner
lub zmienić te trzy linie które podałeś na false (przeciwnie jak było)

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 19 gru 2018, 18:05
autor: Artu
arkomania.pl pisze:Możesz zrobić jak pisał FlameRunner
I z wrodzonego lenistwa tak zrobię :lol:

Tak przy okazji, jakie radełko polecacie do "fabrycznego" ekstrudera :roll:
Co prawda ma być docelowo chiński Tytan, ale na razie nie chce mi się "dłubać" w sofcie :no:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 19 gru 2018, 18:22
autor: Berg
Dobre Mk7 + płaskie łożysko dociskowe i Titan nie będzie Ci potrzebny.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 19 gru 2018, 20:36
autor: Artu
rafaljot pisze:Dobre Mk7
A jakie jest to "dobre" :roll:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 19 gru 2018, 21:29
autor: Berg
Ciężko powiedzieć, gość od którego kupiłem już nie sprzedaje. TDI-CAD też widzę nie ma.
Ma wyglądać jak np na tym zdjęciu
https://allegro.pl/radelko-ekstrudera-m ... 83734.html
Ładne, gęste ostre zęby. Ale czy od tego gościa są takie jak na jego zdjęciu...

U blackfroga są https://blackfrog.pl/radelko-mk7-p-468.html

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 20 gru 2018, 07:55
autor: Adinfo
Mam ten sam dylemat - bo wziąłem od tego sprzedającego z allegro łożysko 624ZZ i radełko MK8 do ekstrudera zaprojektowanego przez dziobu, ale nie zaszkodzi spróbować też wymienić testowo radełko w stockowym ekstruderze dla porównania na MK7 i łożysko na płaskie, tylko na jakie? - u niego jest tylko 624ZZ - ciekawe czy podejdzie, nie mierzyłem jeszcze rozmiaru tego co jest w stockowym ekstruderze, akurat kupiłem dwie sztuki 624ZZ, tylko zapytałem o możliwość dokupienia radełka MK7 i wysyłkę w ramach zapłaconego już zamówienia, są od dziewiątej to zobaczymy.

Podsumowując: radełko MK7 z allegro - pasuje średnica osi silnika ekstrudera - 5mm - co do jakości to się dowiemy jak przyjdzie.
Podobnie będzie z radełkiem MK8 i łożyskami co kupiłem.

edit: Jak Artu nie chce ryzykować jakości to ja i tak domówię to radełko MK7 bo mam zamówienie wstrzymane - sprzedający odpisał i zobaczymy jaka jest jego jakość.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 20 gru 2018, 12:34
autor: Artu
No dobra, zaczęły się schody... ale o tym na filmie, który się właśnie ładuje.


źródło: http://www.youtube.com/watch?v=7_nQIbR6WF8

Może trzeba najpierw "wyczyścić" zapisane przez Adama "parametry", bo nieco się pozmieniało w konstrukcji drukarki :roll:

arkomania.pl pisze:Pamiętaj, abyś odwrócił kierunek ruchu silników wież, bo teraz góra, to dół lub, jak kto woli odwrotnie.
Odwróciłem, to znaczy przepiąłem wtyczki w silnikach, i głowica chciała się dokopać do piwnicy :mrgreen: Po ponownej zmianie wtyczek, czyli tak jak były pierwotnie, kierunki działania silników są :git:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 20 gru 2018, 12:52
autor: Adinfo
Sprawdź wysokość delta zapisaną w ustawieniach - mi się też tak stało, że nie dojechała do połowy nawet. Jak sprawdziłem to miałem delta miała około 90-100mm zamiast 295 - do wieczora bym kręcił gałką, zrobiłem wtedy inicjalizację eeprom i delta ustawiła się na wartość domyślną z firmware - tylko nie wiem jakie ustawienia w firmware masz a jakie ręcznie zmienione w Marlinie z poziomu panelu.
W każdym razie inicjalizacja wyczyści "ręczne ustawienia".

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 20 gru 2018, 13:33
autor: SanFable
Delta ma w eepromie zapisane parametry po bed levelingu, spróbuj ogarnąć z tamtym poradnikiem po angielsku co Ci pisałem po kolei wszystko i może pomoże, chyba, że gdzieś kable coś?

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 20 gru 2018, 13:43
autor: pacy
Wyłącz soft endstopy, lub najpierw uruchom opcje set delta height.
jakby co to pamiętaj że do mnie masz rzut beretem.
U mnie jakis czas już elegancko skonfigurowana i działa elegancko.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 20 gru 2018, 14:41
autor: emartinelli
Dokładnie jak piszą koledzy, zrób najpierw Delta Hight lub po prostu znacząco zwiększ tą wartość np do 310

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 20 gru 2018, 15:05
autor: Adinfo
Jeżeli u Ciebie delta height jest bardzo mała, możesz wysłać polecenie z komputera przez USB (trzeba sprawdzić czy to ta komenda aby się upewnić - M665 H 310.0) i wtedy zrobić kalibrację z sondą - wtedy głowica zjedzie do samego blatu i ustawi deltę na odpowiednią wartość.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 20 gru 2018, 16:44
autor: Artu
Spapusiam coś, bo właśnie wróciłem z tyrki, i biorę się za deltę :smile2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 20 gru 2018, 17:27
autor: Artu
Adinfo pisze:Sprawdź wysokość delta zapisaną w ustawieniach
Strzał w przysłowiową"dziesiątkę" :good: Było wpisane 298 bodajże. Zmieniłem na 310 i proces kalibracji ruszył :piwo:
Co gorsze mam chyba uszkodzony przekaźnik SSR. Stół grzeje od razu po włączeniu zasilania :evil:

Się skalibrowała (oczywiście zapisałem :mrgreen:) Obecnie wygląda to tak:
IMG_20181220_173114_crop.jpg
IMG_20181220_173142_crop.jpg
Walczę dalej :smile2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 20 gru 2018, 22:20
autor: Artu
No dobra, pierwszy Marvin wydrukowany :smile2:
ABS 3D Universal
Dysza 250, stół ponad 100, bo SSR jest zwarty :twisted:
IMG_20181220_221135_crop.jpg
IMG_20181220_221146_crop.jpg
Jutro kostka, i ewentualne korekcje, ale generalnie jestem zadowolony :smile2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 gru 2018, 08:37
autor: Artu
Okazało się, że SSR jest jednak sprawny... podłączenie ma znaczenie :thumbup:
Zapuściłem wydruk otwieracza, bo mama nie radzi sobie z odkręcaniem butelek PET...
Wydruk oczywiście z ABS-u :smile2: Za jakieś 2h powinien być gotowy :git:
2018-12-21 08_34_12-Cura Ultimaker.jpg

Jeszcze pytanie:

Po skończeniu wydruku, jak i podczas "ręcznego home", wózki jadą do krańcówek, a następnie się opuszczają dosyć znacznie, i dopiero wtedy "stopują". Można to jakoś zmienić, aby pozostawały przy krańcówkach :roll:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 gru 2018, 09:32
autor: Adinfo
Podaj Ile schodzą w dół. Masz te blaszki jeszcze przy krańcówkach? - bo ja mam, u mnie schodzą 1-2 cm w dół. Sporo osób urwało te blaszki i wykręciło śruby z wózków co do blaszek dobijały, może też to zrobię, wtedy też delta height wtedy się zmieni.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 gru 2018, 09:40
autor: Artu
Blaszki wyrwałem :mrgreen: A schodzi w dół jakieś 70mm od krańcówek :evil:
Może być problem przy wysokich wydrukach :shock:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 gru 2018, 09:57
autor: spec
DELTA_HOME_TO_SAFE_ZONE za to odpowiada.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 gru 2018, 10:11
autor: Artu
Widzę, że bez "grzebania" w sofcie się nie obędzie :sad:
Po kiego grzyba ktoś to tak ustawił :shock:

Rozumiem, że trzeba odkomentować tą linię :roll:
2018-12-21 10_14_32-Marlin - Configuration.h _ Arduino 1.8.8.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 gru 2018, 10:42
autor: spec
Z tego co kiedyś czytałem ta wysokość oznacza maksymalna wysokość gdzie delta ogarnia jeszcze całe pole robocze. Wyżej zaczyna się stożek.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 gru 2018, 12:23
autor: Artu
Oznaczało by to, że efektywna wysokość druku (w moim przypadku) wynosi 242mm...
2018-12-21 12_20_23-Anycubic 3D drukarki Kossel druku Plus Size Gadżet Auto Poziom Moduł Platformy 3.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 gru 2018, 16:44
autor: Artu
No dobra, muszę ogarnąć tą drukarkę, bo przez pomysł "przekręcania" wtyków od silników, gniazda tak się "rozchybotały", że teraz czasami silniki zaczynają charczeć, i działać w odwrotną stronę :shock: Chyba jedynym sensownym wyjściem, będzie przylutowanie przewodów do płytki...
Druga sprawa, to przeskakujące radełko... praktycznie non stop :twisted:
Trzecia sprawa, to stół... chyba jednak wole szybę+hegron, niż jakieś dziwne podkładki :smile2:

Czyli sprawa się odwlecze aż po nowym roku :cry:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 gru 2018, 17:30
autor: FlameRunner
Artur, gdzieś już o tym pisałem, u mnie zjeżdża aż do około Z=220 mm. Nie mam pojęcia, skąd się wzięła tak zaniżona wartość. Jak sobie ręcznie poprzesuwam głowicę, wygląda że bezpieczna wysokość to jakieś 260-270 mm.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 22 gru 2018, 11:10
autor: Artu
Jeszcze jedno pytanie: mam w "przydasiach" taki hotend, i się zastanawiam, czy warto go zamontować do delty :roll:
Tylko blok grzejny i dyszę dał bym oryginał E3D :smile2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 22 gru 2018, 12:19
autor: spec
Za mały. Trzeba dorobić dystans ale wtedy znowu żeberka wypadają dość nisko względem wentylatora i może być problem z chłodzeniem.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 25 gru 2018, 21:27
autor: Artu
Przeprowadziłem ponowną kalibrację delty, i "zarzuciłem" wydruk tego Marvin-a w przeskalowaniu 200% i wyszedł jak by miał ospę biedactwo :mrgreen:
ABS 3DUniversal,
temperatury 225/100,
po obniżeniu temperatury stołu do 85, wydruk po pewnym czasie się odkleił...
IMG_20181225_211200_crop.jpg
IMG_20181225_211213_crop.jpg
Chyba trzeba skalibrować ekstruder... :roll:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 26 gru 2018, 16:37
autor: Adinfo
Artu pisze:...wyszedł jak by miał ospę biedactwo :mrgreen:
Drukujesz z karty SD czy przez USB? - to pytanie mi już ktoś zdał i ospa w moim przypadku zniknęła - szczególnie na zaokrągleniach.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 26 gru 2018, 16:47
autor: Berg
Fajne. Pierwszy raz widzę takie coś :D

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 26 gru 2018, 21:32
autor: zen
U mnie po zmianie na Marlina coś się porobiło z kalibracją ekstrudera. Ktoś wie ile kroków jest oryginalnie?

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 26 gru 2018, 22:19
autor: wiesioo
96

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 26 gru 2018, 22:56
autor: zen
Dzięki, tak właśnie mam.
No to dziwne, bo za dużo leje. Nic, pokombinuję z flow, może Nebula i DD znacznie inaczej się leją.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 27 gru 2018, 07:36
autor: Adinfo
wiesioo pisze:96
U mnie było od początku 98 kroków dla ekstrudera. Po korekcie wyszło mi 96.08 dla 10cm filamentu

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 27 gru 2018, 10:33
autor: Artu
Adinfo pisze:
Artu pisze:...wyszedł jak by miał ospę biedactwo :mrgreen:
Drukujesz z karty SD czy przez USB?
Z karty SD, ale kolega z innego forum podpowiedział, że Cura przy "skalowaniu" ma takie "jazdy" :shock:
Adinfo pisze:U mnie było od początku 98 kroków dla ekstrudera. Po korekcie wyszło mi 96.08 dla 10cm filamentu
A u mnie ustawione jest:
IMG_20181227_101854_crop.jpg
Ale co ciekawe, wczoraj wydrukowałem "forumową kostkę" w trybie "wazy" i wyszło tak :shock:
IMG_20181227_102811_crop.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 27 gru 2018, 10:50
autor: olo2000pm
Artur, a jak rozgrzejesz głowice i zadasz np 200mm to z dyszy wychodzi równa nitka?

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 27 gru 2018, 10:55
autor: Adinfo
Powiem tak, dziobu u siebie na ekstruderze własnego projektu ustawił 144 właśnie, w przypadku tego stockowego ekstrudera po podmianie radełka na MK8 i na łożysko 624ZZ z ręcznych pomiarów wyszło mi 102.87 (aby wysunąć 10cm filamentu). Zadowalającej retrakcji niestety nie udało mi się uzyskać jak do tej pory, mam już prawie poskładany ekstruder od dziobu - szukam jeszcze sprężyny odpowiedniej to zrobię parę testów.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 27 gru 2018, 14:48
autor: Artu
No dobra, zmieniłem ilość kroków na ekstruderze na 96, zmieniłem wCcura dyszę na 0,4, i poszedł wydruk Kossel Delta Cooling Tunnel... jest nieźle :git: (jeszcze nie zdjęty z drukarki :smile2:)
IMG_20181227_143823_crop.jpg
Teraz zmienię filament na PLA "od Chińczyka", który był z drukarką, i spróbuję wydrukować nogi w/g projektu Kolegi dziobu :DD
Jaką temperaturę ustawiacie dla tego PLA :roll:
2018-12-27 14_46_52-Cura Ultimaker.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 27 gru 2018, 15:04
autor: Adinfo
Artu pisze:Teraz zmienię filament na PLA "od Chińczyka", który był z drukarką, i spróbuję wydrukować nogi w/g projektu Kolegi dziobu :DD
Jaką temperaturę ustawiacie dla tego PLA :roll:
Aby było mocne i pewne dałem 210 stopni, jeszcze jedno - wypełnienie dałem 50-60% i nie linear ale grid - zauważyłem, że ścianki tam gdzie będzie piłeczka tenisowa są mocniejsze przy grid, grubość ścianek 1.2mm, wysokość warstwy 0.2mm. Dopiero przy 210 stopni ścianki nie uginały się pod naciskiem palców. To wypełnienie może faktycznie przesadziłem (na narożnikach też nie oszczędzałem), ale kto mi zabroni.

Edit: jakoś w fazie testów i samo-ulepszania delty zostało mi stockowego czarnego PLA ze 200 gramów tak na oko :mrgreen:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 27 gru 2018, 17:13
autor: Artu
I wszystko było by fajnie, gdyby nie wyłączyli prądu :evil: Niestety, ale starutki akumulator (12V 7Ah) w UPS starczył tylko na jakieś 3min :cry:
IMG_20181227_170605_crop.jpg
Jutro biorę się za porządki z "makaronem" :mrgreen:
IMG_20181227_171822m.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 28 gru 2018, 12:46
autor: Adinfo
Czyli mój APC z 7Ah akumulatorem przyda się tylko do chwilowych zaników prądu, ale zawsze coś. Jeszcze jedno powoduje zatrzymanie druku jak się człowiek zapomni - jest włączona Cura + połączenie przez USB, wyłączysz program i włączysz na nowo jak leci wydruk - drukarka robi reset 2-3 razy i nici z wydruku.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 28 gru 2018, 13:39
autor: Artu
Adinfo pisze:Czyli mój APC z 7Ah akumulatorem przyda się tylko do chwilowych zaników prądu...
I właśnie w tym celu go instalowałem. Często zdarzają się u mnie "mignięcia" napięciem, więc przed tym się zabezpieczyłem :git:
Jeśli będę miał jakiś poważniejszy wydruk, to przytaszczę z garażu 90Ah, i podłączę do UPS-a :mrgreen:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 28 gru 2018, 22:59
autor: Artu
Zrobiłem porządki z makaronem :mrgreen:
IMG_20181228_190439m.jpg
A tak naprawdę poskracałem przewody i nieco je "uczesałem"
IMG_20181228_190500m.jpg
Ale wcześniej przylutowałem niesforne przewody silników:
IMG_20181228_155347m.jpg
Po złożeniu wszystko działa :shock: co w moim przypadku nie jest tak oczywiste :rotfl2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 29 gru 2018, 12:26
autor: Artu
Tak się teraz zastanawiam... czy po zmianie sterowników na TMC2208 od Falab, zmieni mi się kierunek pracy silników :roll:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 29 gru 2018, 12:27
autor: Adinfo
Nie powinien, bo niby czemu? - za to z tego co czytałem trzeba będzie prąd wyregulować odpowiednio, mnie to też kiedyś czeka jak kupię TMC2208.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 29 gru 2018, 12:43
autor: Artu
To "kamień z serca", bo przylutowałem przewody silników do kontrolera :smile2:
Kiedyś, dawno, dawno temu kupiłem 3szt. od Falab (już chyba nie istnieją) takie sterowniki. Mam je wtyknięte do DUE3DOMmini, który być może kiedyś, zainstaluję w delcie... tylko jeszcze nie wiem w której, bo nadal czeka na skończenie:
delta_wysoka.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 29 gru 2018, 13:12
autor: Adinfo
Upewnij się jeszcze u naszych specjalistów z forum, bo wiem, że wyprowadzenia tych sterowników są kompatybilne tylko wymagają "regulacji" prądu i itp. z tego co się orientuję to ustawienia w firmware w Marlinie będzie trzeba zmienić pod TMC2208.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 29 gru 2018, 14:03
autor: Cosik
Artu pisze: Ale wcześniej przylutowałem niesforne przewody silników:
Dam Ci jeszcze tipa który się często sprawdza, nawet jak tam nie zaglądasz i za bardzo nie ruszasz, to proponuję nieco termogluta w miejscu przylutowania, powinno do dać wzmocnienie w tym newralgicznym miejscu.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 29 gru 2018, 17:55
autor: Artu
Zaczynam lubić tą drukarkę :smile2: Mam nadzieję, że nie wyłącza prądu :twisted:
IMG_20181229_173233m.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 29 gru 2018, 19:49
autor: Adinfo
Ryzykant z ciebie - z zanikami w sieci dwie nogi jednocześnie drukujesz, nie ma to co UPS :good:

Zamówiłeś już radełko MK8 i łożysko 624ZZ?

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 29 gru 2018, 20:47
autor: Artu
Adinfo pisze:Ryzykant z ciebie - z zanikami w sieci dwie nogi jednocześnie drukujesz, nie ma to co UPS :good:
Na szczęście to tylko incydenty, i zazwyczaj kończy się na "mignięciach" :git: Druk "leci" już ponad 7h bezawaryjnie :shock:
Drukują się już "wypustki" do profili :git:
IMG_20181229_204518m.jpg
Adinfo pisze:Zamówiłeś już radełko MK8 i łożysko 624ZZ?
Jeszcze nie, bo i tak teraz przerwa w wysyłkach, więc pewnie po nowym roku się za to "zabiorę" :smile2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 29 gru 2018, 21:33
autor: Artu
Skończyła po 7h58m :shock:
IMG_20181229_212914_crop.jpg
Jutro trzecia :DD

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 29 gru 2018, 21:42
autor: dziobu
Ze wszystkich projektów jakie miałeś do wyboru, wybrałeś jeden jedyny który montuje się od spodu na wcisk i nie ma żadnej śrubki która by toto trzymała. Jesli zamontujesz elektornikę i zasilacz tak żeby wystawały pod dolnym profilem to w poziomie głupoty dogonisz mnie ;)

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 29 gru 2018, 21:50
autor: Artu
"Elektronika" jest bezpieczna na górze drukarki :smile2: A projekt nogi jest z Twojej "paczki" :rotfl2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 29 gru 2018, 21:52
autor: dziobu
Artu pisze:A projekt nogi jest z Twojej "paczki" :rotfl2:
Wiem, dlatego w głowe zachodzę do Ci się stało że drukujesz akurat to ;p

Ale jak elektronikę masz na górze to OK. U mnie - jak odpadnie jakaś noga - całosć leży na wentylatorze i wsporniku kabli. A jak się urwie - to na zasilaczu. Mądre. Sam wymyśliłem ;p

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 29 gru 2018, 21:55
autor: Kama
Ja ostatnio znalazłem takie i chyba wrzucę na drukarkę w Nowym Roku :)

https://www.thingiverse.com/thing:3210761

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 29 gru 2018, 21:59
autor: Artu
dziobu pisze:Ale jak elektronikę masz na górze to OK. U mnie - jak odpadnie jakaś noga - całosć leży na wentylatorze i wsporniku kabli. A jak się urwie - to na zasilaczu. Mądre. Sam wymyśliłem ;p
A czemu miała by się urwać ta noga :shock: Aż z takimi prędkościami nie drukuję, aby drukarka podskakiwała na tych piłkach :rotfl2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 29 gru 2018, 23:26
autor: zen
Artu pisze:Tak się teraz zastanawiam... czy po zmianie sterowników na TMC2208 od Falab, zmieni mi się kierunek pracy silników :roll:
To normalne. Zmień kierunek w sofcie.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 30 gru 2018, 13:58
autor: Adinfo
Czyli jednak kierunek będzie inny, w takim razie myliłem się.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 30 gru 2018, 14:12
autor: Artu
Czyli nie będę "poprawiał", i przynajmniej na razie pozostanę przy "fabrycznych" kontrolerze i sterownikach silników :smile2:

Nie wiem jakim cudem, ale "budowana" przeze mnie "wysoka delta", ma dokładnie takie same "trójkąty" w podstawie :shock:
I korci mnie teraz aby zrobić ich konsolidację :smile2: To znaczy dołożyć "podwójny" dół, oraz profile pionowe 1000mm :mrgreen: Tylko chciał bym jednak pozostać przy prowadnicach liniowych, a nie v-slots, jak mam w tej "wysokiej". Z effektorem też bym coś "pokombinował" :mrgreen:

Ale na razie mam "małe co nieco" do wydrukowania, więc z ewentualnymi modyfikacjami "się zejdzie" :smile2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 31 gru 2018, 16:43
autor: Artu
Wydrukowałem Kossel Delta Extruder Light, zamontowałem LED-y
SAM_4100_crop.JPG
SAM_4099_crop.JPG
Nawet świecą :mrgreen:
SAM_4101_crop.JPG
Niestety, ale nie da się tego zamontować do głowicy, bo "przeszkadza" mod-owy nadmuch :evil:

Koncepcja jest dobra, ale trzeba to "narysować" od nowa, zwiększając dystans od nadmuchu i przy okazji od mocowania czujnika poziomowania.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 31 gru 2018, 18:07
autor: morf
Konia z rzędem dlaczego ktoś to nazwal ekstruder lights a przyczepia do efektora:)
A może taki okrągły ring

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 01 sty 2019, 03:40
autor: Gmeracz
Artu, dał bym se spokój z tymi ledami. Od dawna używam dwóch szyn po 9 ledów jakieś 5600K tylko na przednich ramionach od wewnątrz, bo nie oślepia 3-cie ramię i widać wszystko. Dają wystarczająco światła dla 99% wydruków i nawet do robienia przyzwoitych fotek, a te wszystkie wynalazki na głowicy czy w okolicy to o dupę potłuc. Bo ciągle miałem problemy czy to przy wymianie nadmuchu czy wiatraków.

Dla mnie te różne wynalazki fajnie się prezentują na fotkach, ale w praktyce stosunkowo rzadko się to używa. Na noc kompletnie wyłączam.
Jest tego do wyboru na TV. Ostatnio kupiłem takie nowe LEDy. Są naprawdę mocne:

Obrazek

https://www.aliexpress.com/item/Christm ... 4c4dl1EMWq

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 01 sty 2019, 14:37
autor: Artu
Jezdem zawziuny, i przerobiłem, a właściwie "narysowałem" podświetlenie wydruków (STL w załaczniku):
2019-01-01 14_31_20-Cura Ultimaker.jpg
Mieści się obok dyszy chłodzącej, i pozwala na zamontowanie czujnika poziomowania... przymierzałem, musicie uwierzyć na słowo :mrgreen:, nie mam już LED-ów (potrzeba te "gęste" 600LED/m) aby wszystko poskładać i zamontować :(
IMG_20190101_143438_crop.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 01 sty 2019, 14:38
autor: dziobu
A dlaczego nie połączyłeś nadmuchu z tymi ledami? Nie było by prościej?

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 01 sty 2019, 18:44
autor: Artu
W sumie... czemu nie :mrgreen: Taki "prototyp"... chyba go jeszcze nieco "zaokrąglę" :git:
2019-01-01 18_31_21-Cura Ultimaker.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 01 sty 2019, 21:50
autor: wiesioo

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 02 sty 2019, 09:09
autor: Artu
Coś takiego mi wyszło:
2019-01-02 09_07_40-AnyCubic_Fan_LED - DesignSpark Mechanical.jpg
Wydrukuję, "przypasuję" i zobaczymy jak to będzie... :smile2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 02 sty 2019, 23:02
autor: Gmeracz
Kama pisze:Ja ostatnio znalazłem takie i chyba wrzucę na drukarkę w Nowym Roku :)

https://www.thingiverse.com/thing:3210761
Ja pierdziu... Ale to to pancerne... Serio, bardziej ważne jak dla mnie jest, z czego ta piłka wykonana, a nie jak zamocowana. Osobiście używam treningowych piłek od squasha i się sprawdzają (mają dużą gęstość dobrze tłumiącą).

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 03 sty 2019, 08:54
autor: Artu
Ja kupiłem PIŁKA DO TENISA CIŚNIENIOWA TB530 X3 ARTENGO... wczoraj dojechały :smile2:
IMG_20190103_085222_crop.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 03 sty 2019, 09:03
autor: Adinfo
No to kupiłeś lepsze bo ciśnieniowe :good:, nie to co moje puste w środku, drukarka fajnie pływa, z ciekawości też zamówię, tylko 1zł różnicy.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 sty 2019, 14:02
autor: Artu
Żeby nie było, że nic się nie dzieje :smile2:
IMG_20190105_135229_crop.jpg
IMG_20190105_135238_crop.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 sty 2019, 15:09
autor: Adinfo
Jak ruszasz drukarką od góry ręką to mocno się kołysze? - ja mam piłeczki puste w środku to wiadomo, że dosyć miękko jest.
Lakier Hegron do włosów też używasz? (ja mam zbyt rzadkie i krótkie - czapa by mi się świeciła po takim zabiegu) :mrgreen:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 sty 2019, 15:39
autor: Artu
Nie za bardzo wiem jak określić "czy się kołysze"... :crazy:
Na pewno jest o wiele... bardzo wiele ciszej :clap:
Hegron jest superaśny :git: Nic się nie powija, odrywa... a co do włosów - nie stosuję :mrgreen:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 sty 2019, 15:47
autor: Berg
mom zdaniem te piłki to ruch w niewłaściwą stronę.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 sty 2019, 16:02
autor: Artu
Możesz rozwinąć myśl "w niewłaściwą stronę" :smile2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 sty 2019, 16:28
autor: Berg
w trakcie druku rama trochę pracuje od wibracji. Widać, np, że gdy ramę miętoli się w rękach, to głowica się rusza względem stołu. Myślę, że na piłkach rama ma większe odkształcenia geometrii w trakcie druku. Moim zdaniem jedyny sensowny sposób to likwidować przyczynę wibracji (tmc2208). Piłki mogłyby by mieć sens gdyby wcześniej idealnie usztywnić ramę. Niestety nawet po założeniu drukowanych wzmocnień nie jest idealnie.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 sty 2019, 16:45
autor: dziobu
rafaljot pisze:Myślę, że na piłkach rama ma większe odkształcenia geometrii w trakcie druku.
Ja tam nie zauważyłem spadku jakości po wsadzeniu piłek.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 sty 2019, 17:39
autor: Artu
Korci mnie wykonanie takiej "modyfikacji"
delta_direct.jpg
Tak, wiem że większa masa na efektorze, to "proszenie się o kłopoty", ale ja lubię eksperymentować :mrgreen:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 sty 2019, 17:44
autor: McKee
Może zacznij wreszcie coś drukować? (coś innego niż drukarkę ;)).

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 sty 2019, 17:44
autor: arkomania.pl
Koledzy, trochę tu zgłupiałem.

Jedni z was piszą, że piłki nić nie dają,

Inni piszą, że nie pogorszyły jakości.

To w końcu po co te piłki. Zrobić, wydrukować nóżki i podkleić je korkiem lub filcem.

Po co tyle drukować.

Ja mam Anycubic Delta Plus od około półtora miesiąca i składam ją w przerywnikach innych moich prac.
Dlatego, do końca nie mogę się wypowiedzieć wiarygodnie w temacie.

Powoli zbliżam się do końca.

Moim założeniem było złożenie drukarki, w ten sposób, jak kolegi Artu.
Po długich przemyśleniach stwierdziłem, że jest to jednak najlepsze rozwiązanie.
Poza Hotbed, to skrócenie połączeń do minimum. Elektronika z silnikami na górze, brak wpływu grzania stołu.
Przy drukowaniu ABS łatwiej założyć na dół walec z tektury, itp. o wysokości np. 25-30cm, tworząc komorę.

Ale wróćmy do tematu.

W pewnym sensie koledzy moi porównujecie z punktu kinematyki, te same drukarki, ale z końcowego rozwiązania nie do końca.
Drukarka Dziobu, Rafaljot i wielu innych ...... , a Artu, czy w przyszłości moja, to do końca nie to samo.
Artu podobnie jak ja, ma rozwiązanie odwrócone.

Ja wydrukowałem nóżki z ABS, które podklejone są korkiem.

Popieram uwagę Rafaljot, którą jeśli prawidłowo rozumiem, zmierza do tego, że konstrukcja musi być utwierdzona na sztywno, z elementami
tłumiącymi, nieprzenoszącymi drgań, jednocześnie nie może się huśtać, co moim zdaniem ma miejsce
w przypadku zastosowania piłek.

Faktem jest, że nóżki z piłek mają swój urok i szkoda gdybym miał rację w celu ich nie stosowania.

Jeśli się mylę to proszę o uwagi.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 sty 2019, 17:44
autor: jarn
Zrób "latający"
IMG_20190103_221915.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 sty 2019, 18:31
autor: dziobu
arkomania.pl pisze:To w końcu po co te piłki. Zrobić, wydrukować nóżki i podkleić je korkiem lub filcem.
Właśnie po to żeby samemu zobaczeć "po co". No i dla bajeru.
Piłki rewelacyjnie tłumią drgania. Dużo lepiej niż elastyczne nóżki z TPU podklejone korkiem.
arkomania.pl pisze:W pewnym sensie koledzy moi porównujecie z punktu kinematyki, te same drukarki, ale z końcowego rozwiązania nie do końca.
Nie tylko. Rozrzut jakościowy jest taki że w zasadzie wszyscy mamy podobny zestaw częsci od jednego producenta. Ale co z nich da się sklecić to już inna bajka.
arkomania.pl pisze:Popieram uwagę Rafaljot, którą jeśli prawidłowo rozumiem, zmierza do tego, że konstrukcja musi być utwierdzona na sztywno, z elementami tłumiącymi, nieprzenoszącymi drgań, jednocześnie nie może się huśtać, co moim zdaniem ma miejsce
w przypadku zastosowania piłek.
Jeśli konstrukcja sama w sobie jest sztywna to nie będzie się gibać niezależnie od miękkości podstawy. Bo tak to na piłkach fajnie się kołysze. Ale jak pisałem wcześniej - nie stwierdziłem wpływu tego kołysania na jakość wydruku.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 sty 2019, 18:53
autor: Artu
jarn pisze:Zrób "latający"
Przymierzałem się do takiego, jak budowałem (nadal buduję :mrgreen:) "wysoką deltę"
Artu pisze:Jakoś to zawieszenie ekstrudera "na gumkach" nie przemawia do mnie :x Tańczy to na wszystkie strony :o
IMG_20170911_194921m.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 06 sty 2019, 11:13
autor: Artu
Wydrukowałem wreszcie "forumową kostkę"... uwagi mile widziane :git: efekt poniżej:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 06 sty 2019, 11:21
autor: Artu
Nie mam dobrego aparatu... podejście nr.2 :smile2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 06 sty 2019, 16:37
autor: zen
Masz linear advance? Bo narożniki bardzo obłe. Trochę echo bije, wszystko na pewno sztywne? Jakie acc i jerk?

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 06 sty 2019, 19:01
autor: Artu
Napiszę tak: ma luzy, bo Kolega który sprzedawał, zapomniał powiedzieć, że są zerwane gwinty mocowania ramion na jednym wózku... Jako "protezę" wkręciłem na jakąś drzazgę z zapałki, ale się poluzowało... Ogólnie coś trzeszczy, coś się trzęsie...
ACC 5000 jerk 15

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 19 sty 2019, 08:27
autor: Artu
I po miesiącu drukarka nadal drukuje, i robi to dosyć dobrze jak na moje wymagania :smile2:
Nie jestem estetą, więc jakiekolwiek, prążki, "echa" i.t.p. mnie nie irytują :git:
Traktuję ją jako narzędzie do wykonywania tego, czego innymi metodami nie chciało by mi się robić :mrgreen: A dzięki niej, rysuję/projektuję, "tnę" i drukuję :smile2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 19 sty 2019, 12:51
autor: Artu
W związku z tym, że mam kilka szpul o szerokości cirka 100mm, to sobie narysowałem (STL-e w załączniku) i wydrukowałem:
IMG_20190119_113317b.jpg
Uchwyt składa się z dwóch części, bo może się okazać, że kiedyś będę potrzebował "ramię" o innej długości, lub na przykład "się ułamie" :smile2:
A tak to wygląda zmontowane, i zamontowane na drukarce:
IMG_20190119_122826a.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 20 sty 2019, 13:36
autor: Kama
Artu pisze:Napiszę tak: ma luzy, bo Kolega który sprzedawał, zapomniał powiedzieć, że są zerwane gwinty mocowania ramion na jednym wózku...
Nie daj się nabrać!

Ja przez to wydrukowałem 3 nowe wózki, a przy ich wymianie zorientowałem się że w starych są wsuwane nakrętki i wysunęły się jak przekładałem drukarkę ze strony na stronę. Sam zobacz :good:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 20 sty 2019, 18:52
autor: Artu
Dzięki za poradę :piwo:, sprawdzę :git:

Puściłem wydruk mocowania zasilacza pod spodem, i zapomniałem "włączyć" podpory... jednak wydruk nie do KOSZAlina :smile2:
IMG_20190120_184726.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 20 sty 2019, 21:05
autor: Artu
Popełniłem właśnie zakup: trianglelab Bowden Extruder BMG :mrgreen:
Mam nadzieję, że skończyły się już "świąteczne korki" :smile2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 20 sty 2019, 21:24
autor: arkomania.pl
Ale w Chinach zbliża się Nowy Rok

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 sty 2019, 12:05
autor: Artu
Nie jest tak źle :) Wczoraj kupione, a dzisiaj: "2019-01-21 18:08:53 [China,宿迁市]Accepted by carrier"

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 29 sty 2019, 15:10
autor: Artu
Ekstruder jeszcze nie dojechał, ale chyba nie jest źle... :roll:
2019-01-29 14_00_31-AliPaczka.pl - Śledzenie przesyłek.jpg
Nie za bardzo wiem, co oznacza "FC_OUTBOUND[OK]", ale chyba nic złego... :mrgreen:

"Tereska" (nazwana tak przez poprzedniego właściciela :lol:) prawie cały czas drukuje, ale chyba będę musiał jej zrobić duży przegląd, bo coś skrzeczy i rezonuje podczas wydruku :shock:


źródło: http://www.youtube.com/watch?v=D6VXwvEq7ig

Kończę właśnie jakąś "historyczną" szpulkę PLA, i strasznie jest "poskręcany" na niej filament... jak widać na filmie, dosyć często się "ewakuuje" z wieszaka :rotfl:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 30 sty 2019, 20:10
autor: Artu
W ramach przed-remontowych ulepszeń, zrobiłem sobie podświetlenie... oświetlenie... jak zwał, tak zwał :mrgreen:
Wygrzebałem z "przydasi" dwa takie moduły LED Żarówka G4 COB 30 LED 2.4W 12V. Narysowałem "wsporniki" do ich montażu (plik STL w załączniku) :
2019-01-30 20_03_43-LED-Holder - DesignSpark Mechanical.jpg
Wydrukowałem, zmontowałem, przylutowałem kabelki, zamontowałem w drukarce, podłączyłem (tymczasowo dla foto) pod pakiet 3S i...
IMG_20190130_195043.jpg
IMG_20190130_195051.jpg
IMG_20190130_195100.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 31 sty 2019, 13:47
autor: Artu
MODyfikacji ciąg dalszy :mrgreen: Tym razem zasilacz powędrował pod drukarkę:
IMG_20190131_111337m.jpg
Istniejące w zasilaczu śrubki mają idealny rozstaw dla SSR-a :smile2:
IMG_20190131_113618m.jpg
Stół "dostał" złącza XT60 dla grzałki oraz JST dla termistora. Można go teraz odłączyć do "mycia" i "psikania" :D
IMG_20190131_112407m.jpg
IMG_20190131_114731m.jpg
A tak to teraz wygląda "od przodu" :smile2:
IMG_20190131_134436m.jpg
IMG_20190131_131234m.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 31 sty 2019, 14:06
autor: morf
haha rozczuliles mnie z tym 3S i XT60, widac nalecialosci z RC ;-)
Tak poza tym ze nic co dziala nie jest glupie

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 31 sty 2019, 14:20
autor: olo2000pm
Artur nie obawiasz się, że ten ssr będzie podgrzewany przez zasilacz?

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 31 sty 2019, 14:42
autor: Artu
Zasilacz ma chłodzenie, SSR nie, więc chyba do spółki sobie poradzą :mrgreen:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 31 sty 2019, 17:42
autor: Artu
Jaram się tym podświetleniem jak pięciolatek lizakiem :rotfl2:


źródło: http://www.youtube.com/watch?v=Ct3Cg3qbY1k

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 01 lut 2019, 17:13
autor: Artu
Zawsze broniłem się przed "automatyzacją" w drukarce... Było to "za czasów" Mendel90 :smile2:
Po moich wczorajszych "działaniach", okazało się, że po przekręceniu stołu, nastąpiła jakaś zmiana wypoziomowania... znaczy się w jednej strefie filament był mocniej "rozsmarowywany".
Wykonałem z użyciem dołączonego czujnika "AutoCalibration", następnie "Set Delta height", zapisałem te pomiary "Store settings", sprawdziłem czy pozostał prawidłowy offset, i wszystko wróciło do normy, czyli jednakowa wysokość pierwszej warstwy wróciła do normy :smile2:
Jednak ta "automatyzacja" do czegoś się przydaje :good:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 01 lut 2019, 17:51
autor: Adinfo
Artu pisze:Jednak ta "automatyzacja" do czegoś się przydaje :good:
Mam tak samo, jak dobrze jest ustawiona wysokość sondy to z kalibracją Delta Height nie ma problemu - po za tym, że mój stół jest wklęsły środkiem niestety - dlatego po G28 w gcode włączam Bed Leveling. Szyba czeka na montaż.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 01 lut 2019, 17:53
autor: emartinelli
Oby tylko nie wykorzystywać tego do maskowania źle złożonej/poskręcanej drukarki. Najpierw poprawna mechanika a automatyka to taka wisienka na torcie :)

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 01 lut 2019, 17:58
autor: Artu
Adinfo pisze:Szyba czeka na montaż.
A moja jeszcze u szklarza... i on jeszcze o tym nic nie wie :rotfl2:
emartinelli pisze:Oby tylko nie wykorzystywać tego do maskowania źle złożonej/poskręcanej drukarki.
Najważniejsze że jest, i działa :mrgreen:
emartinelli pisze:Najpierw poprawna mechanika a automatyka to taka wisienka na torcie :)
Jak na razie stolik leży sobie luzakiem, bo czekam aż ruszę wreszcie dupsko po szybę. To jest chyba jedyna "niepoprawna mechanika" :git:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 01 lut 2019, 18:45
autor: SanFable
Jejku, normalnie śledzę wątek i "zazdraszczam", ja nie umiem/nie mam czasu na taką zabawę sprzętem, hevo złożyłem i typowy pożeracz filamentu, po kilku kilogramach znalazłem czas na prowadnice do kabli i uziemienie stołu, głowice na srubke na wymianę z laserem i tyle, bez zbędnych wodotrysków, kamera dalej się trzyma na jakimś odpadzie i trytytce :D

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 01 lut 2019, 18:56
autor: Artu
SanFable pisze:...ja nie umiem/nie mam czasu na taką zabawę sprzętem, hevo złożyłem i typowy pożeracz filamentu, po kilku kilogramach...
Ja drukarkę stosuję/użytkuję hobbystycznie, jako narzędzie dla leniwca, któremu nie chce się "strugać" elementów do innych hobby.
Wolę sobie "narysować" i wydrukować, niż robić jakąś "rzeźbę" :git:
SanFable pisze:kamera dalej się trzyma na jakimś odpadzie i trytytce :D
O właśnie, czas zrobić jakieś mocowanie kamerki... chociaż... gdzie i po co ja to będę publikował :roll: Moje wydruki nie zachwycają wyglądem, bo jedynym dla mnie wymaganiem jest oczekiwana wytrzymałość i zgodność wymiarów. Wszelkie prążki i echa mam... no właśnie :mrgreen:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 02 lut 2019, 09:08
autor: Artu
Wydrukowałem "dekielki"
IMG_20190202_085807m.jpg
I "zamknąłem" elektronikę :smile2:
IMG_20190202_090044m.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 02 lut 2019, 10:28
autor: SanFable
Kamery używam z octoprintem, zdarzy mi się puścić wydruk zdalnie no i monitorować, kilka razy to nawet zwalalem Głowica wydruki że stołu i drukowalem dalej xD

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 lut 2019, 12:12
autor: dziadek
kilka razy to nawet zwalalem Głowica wydruki że stołu i drukowalem dalej
albo taki patent zastosować: https://hackaday.io/project/114738-auto ... 3d-printer :cool2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 lut 2019, 14:02
autor: Artu
No dobra, mieliście rację, ekstruder trianglelab bowden, ten z przełożeniem jest średnio dobry dla bowdena, chociaż w opisie ma "bowden" :x
Wracam do stock-a, tylko zmienię radełko na MK7 i być może zakupię dual drive gear extruder bez przekładni :smile2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 lut 2019, 14:28
autor: dragonn
Artu pisze:No dobra, mieliście rację, ekstruder trianglelab bowden, ten z przełożeniem jest średnio dobry dla bowdena, chociaż w opisie ma "bowden" :x
Możesz rozwinąć? Masz na myśli działanie z PA/LA?

BTW masz radełka, możesz sobie przecież wydrukować wersję która nie będzie używać przełożenia

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 lut 2019, 14:54
autor: olo2000pm
dragonn pisze:BTW masz radełka, możesz sobie przecież wydrukować wersję która nie będzie używać przełożenia
Dragon, ja myślę, że nie po to Artur wydawał tyle kasy na ten ekstruder, żeby teraz zastępować go drukowanym. A byłem bliski żeby go kupić do Giantsa.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 lut 2019, 15:08
autor: dragonn
Ja tam nie widzę nic złego w drukowanym ekstruderze, z Mobiusa jestem zadowolony.
A to już pisałem wiele razy że ekstudery z zębatkami zawsze będą słabo działać z PA/LA. Mając przełożenie na pasku jak w Mobiusie jest już lepiej (ale i tak głośnie niż bez żadnego przełożenia).

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 lut 2019, 17:15
autor: Artu
dragonn pisze:Możesz rozwinąć? Masz na myśli działanie z PA/LA?
I już sam odpowiedziałeś na swoje pytanie :DD
dragonn pisze:BTW masz radełka, możesz sobie przecież wydrukować wersję która nie będzie używać przełożenia
Niby tak, ale może uda mi sie kogoś "uszczęśliwić" tym "przekładniowcem", a po "uzbrojeniu" stock-owego ekstrudera w radełko MK7 wydrukuję ekstruder z tego projektu Bondtech bowden end extruder full files i zakupię trianglelab Drivegear kit dual drive gear extruder, chociaż porównując z ceną całego ekstrudera trianglelab Drivegear kit dual drive gear extruder, to raczej nie warto się "bawić"... :smile2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 lut 2019, 17:20
autor: dragonn
ale po co Ci ten kit? Chyba że nie chcesz rozbierać tego z przełożeniem bo wszystko co jest w tym kicie powinno też być w tym ekstuderze.
Co do PA/LA no tak, na zębach luzów się nie przeskoczy nie ważne jakie by były a przy PA/LA ekstuder wykonuje masę ruchów tam i z powrotem dlatego robi się głośny

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 lut 2019, 17:25
autor: Berg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 lut 2019, 17:41
autor: Artu
dragonn pisze:
ale po co Ci ten kit?
Gdym sprzedał "przekładniowca" i wydrukował "bezprzekładniowca", ale jak pisałem wcześniej, bardziej "się opłaca" kupić kompletny ekstruder, który jest niewiele droższy od tego "kitu" :smile2:
A i tak pewnie się okaże, że po zmianie radełka na MK7 pozostanę przy stock-owym ekstruderze :lol:
rafaljot pisze:@Artu , mój fajniejszy :P https://www.thingiverse.com/thing:3229494
Zgadzam się z Tobą, ale jeszcze nie jestem pewien, czy będę mieniał ekstruder :roll:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 lut 2019, 17:48
autor: morf
olo2000pm pisze:
dragonn pisze:BTW masz radełka, możesz sobie przecież wydrukować wersję która nie będzie używać przełożenia
Dragon, ja myślę, że nie po to Artur wydawał tyle kasy na ten ekstruder, żeby teraz zastępować go drukowanym. A byłem bliski żeby go kupić do Giantsa.
A ja wlasnie tak zrobilem jakis czas temu :DD
viewtopic.php?f=50&t=3778&p=65856&hilit=triangle#p65856
polecam rafaljotowy :)

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 09 lut 2019, 20:36
autor: Artu
W związku z tym, że mam zamiar powrócić do "fabrycznego" ekstrudera, a widzę, że jedyna możliwość zwiększenia docisku to siakać drukowana "podkładka", zastanawiam się, czy nie lepiej dać zwykłe podkładki pod sprężynę :roll:
IMG_20190209_202326_m.jpg
Bo taka "regulacja" może być za "duża" :roll:
2019-02-09 20_34_49-134e24dc8d5070d288b953c557246c10_preview_featured.jpg (628×472).jpg
2019-02-09 20_34_49-134e24dc8d5070d288b953c557246c10_preview_featured.jpg (628×472).jpg (21.72 KiB) Przejrzano 3539 razy

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 09 lut 2019, 22:36
autor: morf
ja mam wrazenie ze najwiekszym problemem tego ekstrudera nie koniecznie byl docisk co samo radelko jest do bani.
tak swoja droga jak masz tego bondtecha to wyciagnij sobie zazebione radelka i wydrukuj projekt rafaljot (taka moja propozycja :) )

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 09 lut 2019, 23:16
autor: Berg
ten oryginalny ekstruder na dobrym MK7 i płaskim łożysku działa zupełnie dobrze moim skromnym zdaniem.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 10 lut 2019, 06:58
autor: Artu
Radełko MK7 + łożysko 624ZZ zakupione i już do mnie jadą, a "bondtech" też pojedzie, ale na Alledrogo :DD

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 12 lut 2019, 12:00
autor: Artu
Przesyłka dojechała :smile2: Jak się zwrócę z popołudniowej szychty, to zobaczę co to dało :DD

W tak zwanym "międzyczasie" pogrzebałem nieco na Ali... pojawiło się sporo ekstróderów "Dual Drive"... wybrałem cztey, i pewnie któryś kupię :smile2:

Drukowany trianglelab Drivegear kit dual drive gear extruder kit Cloned Btech - $22.79
Wtryskarkowy dual drive gear Injection extruder Cloned Btech Mini Bowden Extruder - $24.88
Wersja amelinowa Metal aluminum alloy Btech bowden extruder Cloned Btech Dual Drive Extruder - $25.45
Inna wersja amelinowego Tornado 3D printer upgrade aluminum dual gear extruder - $33.43

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 12 lut 2019, 14:02
autor: olo2000pm
Tornado wygląda super. Jak będę zmieniał to chyba zdecyduję się na niego.
Tylko o co chodzi z tym, różnica w cenie ok 18zł

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 12 lut 2019, 14:11
autor: Kama
olo2000pm pisze:Tornado wygląda super. Jak będę zmieniał to chyba zdecyduję się na niego.
Tylko o co chodzi z tym, różnica w cenie ok 18zł
Z silnikiem lub bez :)

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 12 lut 2019, 14:35
autor: olo2000pm
A z silnikiem to nie jest ostatnia pozycja?

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 12 lut 2019, 16:58
autor: Artu
"with motor" - z silnikiem
"no motor" - bez silnika
"one set" - komplet L+P

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 12 lut 2019, 17:47
autor: Berg
Od triangle ma na pewno dobre radełka... i tego bym się trzymał.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 16 lut 2019, 19:26
autor: Artu
Kiedyś budki lęgowe budowało się z deseczek, ale "świat się zmienia"... :mrgreen:
Projekt zassany z Thingiverse: Birdhouse Bauble
Filament... nie mam pojęcia :lol:
Warstwa 0,3mm
Prędkość druku 100mm/s
Czas druku 6h22m
IMG_20190216_162710m.jpg
IMG_20190216_162718m.jpg
IMG_20190216_162738m.jpg
IMG_20190216_162750m.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 16 lut 2019, 21:34
autor: Berg
daj znać, czy coś się w niej zalęgnie.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 lut 2019, 15:55
autor: Artu
Dorobiłem się lusterka na stolik :git: W ilości 4szt za całe 30zł :yahoo:
IMG_20190218_154640m_crop.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 19 lut 2019, 14:40
autor: McKee
Lakier do włosów i okrągłe lustro ... dziwnie mi się to kojarzy.
;)

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 19 lut 2019, 16:11
autor: Adinfo
Artu pisze:Dorobiłem się lusterka na stolik :git: W ilości 4szt za całe 30zł :yahoo:
To Ci przycinał na zamówienie jakiś szklarz w Twojej okolicy?
McKee pisze:Lakier do włosów i okrągłe lustro ... dziwnie mi się to kojarzy.;)
Ja już warkoczy nie zapuszczę bo łysy z warkoczami to niezbyt stylowe na dzień dzisiejszy.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 19 lut 2019, 17:11
autor: Artu
Adinfo pisze:To Ci przycinał na zamówienie jakiś szklarz w Twojej okolicy?
Na zamówienie, w Pułtusku, i nie wiem czy widać, ale krawędź jest oszlifowana :good:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 lut 2019, 09:12
autor: Artu
No dobra, drukarka drukuje prawidłowo, więc czas na "ulepszenia", a właściwie na moje "lenistwo" :mrgreen:
Czy jest możliwość (bez zmiany płyty sterującej) dołożenia WiFi, w celu "zarządzania plikami" na karcie SD :roll:
Chodzi mi o to, aby nie wyjmować karty, i mieć możliwość wgrywania i kasowania plików g-code na kartę SD w czytniku wyświetlacza...
Taki mały leń ze mnie wyłazi, a jednocześnie częste wyjmowanie karty "degraduje" jej złącze...

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 lut 2019, 09:49
autor: Kama
Artu pisze:No dobra, drukarka drukuje prawidłowo, więc czas na "ulepszenia", a właściwie na moje "lenistwo" :mrgreen:
Czy jest możliwość (bez zmiany płyty sterującej) dołożenia WiFi, w celu "zarządzania plikami" na karcie SD :roll:
Chodzi mi o to, aby nie wyjmować karty, i mieć możliwość wgrywania i kasowania plików g-code na kartę SD w czytniku wyświetlacza...
Taki mały leń ze mnie wyłazi, a jednocześnie częste wyjmowanie karty "degraduje" jej złącze...
Coś takiego?

https://www.komputronik.pl/product/5525 ... smEALw_wcB

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 lut 2019, 10:26
autor: Adinfo
Artu pisze:Czy jest możliwość (bez zmiany płyty sterującej) dołożenia WiFi, w celu "zarządzania plikami" na karcie SD :roll:
Mam kupione części do takiego rozwiązania jak chcesz tylko czasu mi zabrakło na polutowanie i zaprogramowanie, na pewno stabilniejsze niż karta z obsługą WiFi, która potrafi gubić połączenia. W swoim temacie pisałem co musiałem zamówić:
moduł ESP8266 https://botland.com.pl/pl/moduly-wifi/5 ... ntena.html
przedłużacz microsd https://botland.com.pl/pl/akcesoria-do- ... -25cm.html
do tego adapter SD-microSD rezystory itp. na którym będę lutował całość.
Do tego muszę przygotować wsady do zaprogramowania i programator USB poszukać (leży w domu) - tam w firmware się wpisuje dane dostępowe do WiFi itp.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 lut 2019, 10:44
autor: Artu
Adinfo pisze:...przedłużacz microsd https://botland.com.pl/pl/akcesoria-do- ... -25cm.html do tego adapter SD-microSD...
To już chyba lepiej bez przejściówki Przedłużacz extender SD złącza kart pamięci SD :roll: Ciekawy projekt, i był bym zainteresowany efektem końcowym :git:

Co do kart FLASHAIR, to też słyszałem/czytałem opinie, że niezbyt się sprawdzają...

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 lut 2019, 10:47
autor: Adinfo
Jak chodzi o tamo oszczędzenie gniazda SD to masz rację. Ale jak po WiFi chcesz na kartę wgrywać pliki i usuwać to będzie wygodne to co u siebie zrobię.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 lut 2019, 11:10
autor: Artu
To czekam na efekty i projekt :good:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 lut 2019, 14:27
autor: pacy
Według mnie najprostszym rozwiązaniem jest raspberry z Octoprintem.
Podłączasz przez usb pod Trigorille i dalej już zarządzasz sobie wydrukiem przez strone WWW.
Artu pisze:No dobra, drukarka drukuje prawidłowo, więc czas na "ulepszenia", a właściwie na moje "lenistwo" :mrgreen:
Czy jest możliwość (bez zmiany płyty sterującej) dołożenia WiFi, w celu "zarządzania plikami" na karcie SD :roll:
Chodzi mi o to, aby nie wyjmować karty, i mieć możliwość wgrywania i kasowania plików g-code na kartę SD w czytniku wyświetlacza...
Taki mały leń ze mnie wyłazi, a jednocześnie częste wyjmowanie karty "degraduje" jej złącze...

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 21 lut 2019, 20:45
autor: morf
Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj duet:)
Ci co mają, potwierdza.
Octoprint jest do pewnego stopnia używalny ale nawet na mocnym raspi działa jakby chciał a nie mógł:)

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 22 lut 2019, 07:18
autor: McKee
morf pisze:Octoprint jest do pewnego stopnia używalny ale nawet na mocnym raspi działa jakby chciał a nie mógł:)
Nieprawda. Działa nawet na dość słabej malinie model B+.
Pi Zero się tylko nie nadaje (IMHO).
... ale to jest połączenie przez USB - czyli potencjalnie gorsze jakościowo wydruki i zwłaszcza na szybkiej delcie może to być widoczne.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 22 lut 2019, 07:50
autor: SanFable
McKee pisze:
morf pisze:Octoprint jest do pewnego stopnia używalny ale nawet na mocnym raspi działa jakby chciał a nie mógł:)
Nieprawda. Działa nawet na dość słabej malinie model B+.
Pi Zero się tylko nie nadaje (IMHO).
... ale to jest połączenie przez USB - czyli potencjalnie gorsze jakościowo wydruki i zwłaszcza na szybkiej delcie może to być widoczne.

Dlatego zamiast maliny trzeba wybrać wydajniejszą płytkę lub nawet coś x86 i złego słowa na octoprinta nie mogę powiedzieć, nie wyobrażam sobie ładniejszych druków. chociaż myślę, że rpi 2/3 da radę wydajnościowo, no i można fajną kamerkę podpiąć za 3$ u chińczyków i mieć 1080@30fps nawet

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 22 lut 2019, 08:41
autor: Artu
Mi chodzi tylko o "zarządzanie" plikami na karcie SD bowiem drukarkę mam w "zasięgu wzroku", więc kamerka nie jest mi potrzebna :smile2:
IMG_20190222_083457m.jpg
Ciągłe wyjmowanie/wkładanie karty SD może, i zapewne doprowadzi w końcu do "wyrobienia" gniazda tejże karty...

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 22 lut 2019, 13:03
autor: aaannnd
To wsadź gniazdko na kablu, znaczy przedłużacz SD, jak się wyrobi to dasz nowe.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 22 lut 2019, 14:56
autor: Artu
Ale po co, skoro Kolega Adinfo kiedyś, kiedyś, kiedyś... :mrgreen: zrobi to na WiFi :good:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 22 lut 2019, 17:39
autor: McKee
SanFable pisze:
McKee pisze:
morf pisze:Octoprint jest do pewnego stopnia używalny ale nawet na mocnym raspi działa jakby chciał a nie mógł:)
Nieprawda. Działa nawet na dość słabej malinie model B+.
Pi Zero się tylko nie nadaje (IMHO).
... ale to jest połączenie przez USB - czyli potencjalnie gorsze jakościowo wydruki i zwłaszcza na szybkiej delcie może to być widoczne.
Dlatego zamiast maliny trzeba wybrać wydajniejszą płytkę lub nawet coś x86 i złego słowa na octoprinta nie mogę powiedzieć, nie wyobrażam sobie ładniejszych druków. chociaż myślę, że rpi 2/3 da radę wydajnościowo, no i można fajną kamerkę podpiąć za 3$ u chińczyków i mieć 1080@30fps nawet
To nie tak.
Wydajność maliny jest wystarczająca.
Wydajność USB w drukarce nie zawsze. Chodzi o transfer poprzez emulowanego RS-a: z karty SD wydruki są po prostu lepsze niż wydruki z tego samego g-code po USB *).

*) Oczywiście zależnie od prędkości i stopnia skomplikowania wydruku - na wolnej drukarce lub prostych wydrukach różnicy nie będzie widać.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 22 lut 2019, 18:17
autor: dziobu
McKee pisze:Wydajność USB w drukarce nie zawsze. Chodzi o transfer poprzez emulowanego RS-a: z karty SD wydruki są po prostu lepsze niż wydruki z tego samego g-code po USB *)
Praktyczna różnica jest ok 4x - Marlin (mega2560) odbiera dane z szybkością max 22kB/s, a z karty potrafi odczytać do 100kB/s.
To wartości teoretycznie, bo cały ciąg od sterownika na PC/rPI, przez kontroler (USB) i konwerter (USB-UART) aż po buforowanie danych w uC ograniczają średnio prędkość do niemal 2/3 wartości (no może trochę więcej, 3/4). A jak komputer ma czkawkę to już w ogóle tragedia.
Natomiast z kartą jest prościej - uC czyta kiedy chce, ile chce, z minimalnym opóźnieniem i nominalnie dużo szybciej.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 22 lut 2019, 21:23
autor: Berg
Klipper?

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 22 lut 2019, 23:32
autor: SanFable
dziobu pisze:
McKee pisze:Wydajność USB w drukarce nie zawsze. Chodzi o transfer poprzez emulowanego RS-a: z karty SD wydruki są po prostu lepsze niż wydruki z tego samego g-code po USB *)
Praktyczna różnica jest ok 4x - Marlin (mega2560) odbiera dane z szybkością max 22kB/s, a z karty potrafi odczytać do 100kB/s.
To wartości teoretycznie, bo cały ciąg od sterownika na PC/rPI, przez kontroler (USB) i konwerter (USB-UART) aż po buforowanie danych w uC ograniczają średnio prędkość do niemal 2/3 wartości (no może trochę więcej, 3/4). A jak komputer ma czkawkę to już w ogóle tragedia.
Natomiast z kartą jest prościej - uC czyta kiedy chce, ile chce, z minimalnym opóźnieniem i nominalnie dużo szybciej.

Nie wyobrażam sobie miec ładniejszych wydruków, a drukuje szybko, więc wychodzi, że wszystko u mnie wyrabia. Wnioski nasuwają się, że re-arm, czyli 32bity radzą sobie sprawniej i nie ma przestojow (?) w smoothie jest wartość ile komend ma ładować do pamięci (coś takiego) więc myślę, że ten problem i tak inaczej jest rozwiązany z wykorzystaniem bufora

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 22 lut 2019, 23:38
autor: dziobu
Tam USB obsługuje uC; nie ma UARTu po drodze i badziewiastego CH340.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 01 mar 2019, 11:05
autor: Artu
No dobra, a co myślicie o takim "ustrojstwie" :roll: Geeetech 3D WiFi Module for 3D Printer Android System

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 01 mar 2019, 11:49
autor: dziobu
Wygląda jak host, tylko przez wifi. I ogranicza Cię do ichniego programu sterującego, o ile to jest jakiś problem.
Bardzo możliwe że drukowanie z tego jest równoważne z drukowaniem przez USB.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 01 mar 2019, 12:55
autor: Adinfo
Artu pisze:Ale po co, skoro Kolega Adinfo kiedyś, kiedyś, kiedyś... :mrgreen: zrobi to na WiFi :good:
Jeszcze trochę poczekamy na WiFi, na gołej płytce ESP8266 12e oprogramowanie jak na razie mi nie startuje. Szczegóły aby nie zaśmiecać Twojego wątku pojawią się tu: https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=19&t=2896(temat jak najbardziej odpowiedni). Robię inne podejście z NodeMcu + ESP8266.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 03 mar 2019, 11:38
autor: Artu
Chyba wreszcie w miarę "opanowałem" nitkowanie najbardziej wrednego (przynajmniej według mnie) przeźroczystego PET-G :yahoo:
IMG_20190303_113210.jpg
Cura 4.0.0-BETA, prędkość druku 80mm/s, retrakcja 5mm 60mm/s

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 11 mar 2019, 09:14
autor: Artu
Czy aby zamontować TMC2208 do stockowej płyty, muszę zmieniać/wgrywać zmodyfikowanego Marlin-a :roll:
Czy tylko wymiana, regulacja prądów i jedziemy :roll:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 11 mar 2019, 09:23
autor: FlameRunner
Jeśli odpowiednio ustawisz TMC2208 (praca samodzielna i interpolacja z 1/16), to nie musisz nic ruszać w konfiguracji firmware (nawet parametrów dających się zapisać do tzw. EEPROM).

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 11 mar 2019, 09:58
autor: Artu
FlameRunner pisze:Jeśli odpowiednio ustawisz TMC2208 (praca samodzielna i interpolacja z 1/16)...
A można bardziej łopatologicznie :roll: :mrgreen: Mam dokładnie takie STEPSTICK TMC2208 :smile2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 11 mar 2019, 10:40
autor: tig33r
Było milion razy na forum.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 11 mar 2019, 11:25
autor: morf
@Artu ogarnij się, mikrokroku w stepstiku nie "umisz" wybrać :)
Na standardowej trigorilla masz domyslnie 1/16 z tego co pamietam. Wrzucasz jak jest tylko musisz dość sporo podjechac z Vref + dac nadmuch na radiatory. Mozna oczywiście pokusić sie o zmiany w marlinie na TMC2208 ale wydaje mi sie ze trybie standalone nic to nie daje (na podstawie moich krótkich testów).

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 11 mar 2019, 11:35
autor: Berg
jak nie ma UARTA to nawet nie powinno się tego robić.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 11 mar 2019, 11:43
autor: Artu
morf pisze:@Artu ogarnij się, mikrokroku w stepstiku nie "umisz" wybrać :)
Na standardowej trigorilla masz domyślnie 1/16 z tego co pamiętam. Wrzucasz jak jest...
DZIĘKI :piwo: Zakręcony jestem jak słoik z ogórkami kiszonymi... :lol:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 11 mar 2019, 12:06
autor: tig33r
Nie jesteś zakręcony tylko się szukać nie chce...

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 11 mar 2019, 14:54
autor: Artu
tig33r pisze:Nie jesteś zakręcony tylko się szukać nie chce...
No dobra, jestem LEŃ :tease: Ulżyło tobie :roll:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 24 mar 2019, 16:43
autor: Artu
No i stało się... pierwsza awaria :x Głowica stoi:
IMG_20190324_134903_m.jpg
a na wyświetlaczu:
IMG_20190324_134857_m.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 24 mar 2019, 17:09
autor: Artu
No i po edycji... ale najważniejsze, że awaria usunięta :git: Poruszałem przewodami przy głowicy... wszystko :good: poruszałem tymi przy płycie i... wylazł mi jeden przewód od grzałki głowicy :o Nie mam zielonego pojęcia, jak przedrukowałem ponad 2kg filamentu z luźno wetkniętym przewodem grzałki Obrazek

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 25 mar 2019, 08:54
autor: Artu
Jednak nie okazało się tak słodko... padła grzałka głowicy :evil:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 25 mar 2019, 11:06
autor: Artu
Kama pisze:
Artu pisze:Napiszę tak: ma luzy, bo Kolega który sprzedawał, zapomniał powiedzieć, że są zerwane gwinty mocowania ramion na jednym wózku...
Nie daj się nabrać!
Ja przez to wydrukowałem 3 nowe wózki, a przy ich wymianie zorientowałem się że w starych są wsuwane nakrętki i wysunęły się jak przekładałem drukarkę ze strony na stronę. Sam zobacz :good:
Muszę przeprosić Kolegę SanFable :piwo:, bowiem faktycznie są te nakrętki, i się przesunęły. A wyszło to przy okazji awarii głowicy, bowiem postanowiłem sobie (w oczekiwaniu na części) zrobić mały "remont", w tym smarowanie prowadnic, montaż sprężynek, wymianę nadmuchu, zamontowanie wydrukowanych dawno temu zaślepek do profili (ukrycie przewodów)... e.t.c.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 25 mar 2019, 20:10
autor: Artu
"Tereska" znowu drukuje :smile2: Udało mi się wywiercić "robaczka" mocującego grzałkę... oni chyba z plasteliny robią te "śrubki" :twisted:
Udało mi się znaleźć w "przydasiach" grzałkę i idealnej długości do bloku, czyli 16mm :yahoo: Ale mam mały problem... Wykonałem PID głowicy (M303 S230 C8) i wpisałem do eepromu... sprawdziłem, zapisało się, a mimo to, okrutnie przestrzeliwuje "na starcie", później spada, i znowu zawyża... Podczas druku waha się +/- 1°C
Drukuję właściwie tylko PET-G (czasami PLA) przy temperaturze 225°C, więc może trzeba wykonać PID dla tej temperatury, chociaż te 5°C robiło by taką różnicę :crazy:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 25 mar 2019, 20:22
autor: Adinfo
Czy na bloku masz silikonową osłonę (albo inną izolację) - u mnie po zmianie nadmuchu na ten zalecany do Delty (z 3 otworami) i porządnym przykręceniu grzałki oraz termistora bez osłony miałem problemy z blokowaniem się drukarki (chłodzenie nadruku zbyt mocno wychładzało blok i temperatura bardzo mocno skakała), dopiero jak założyłem osłonę silikonową wszystko jest jak należy. Przy druku temperatura nie skacze, a do tego szybciej drukarka startuje na początku (przedtem góra, dół, góra o kilka stopni).

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 25 mar 2019, 21:07
autor: Artu
Adinfo pisze:Czy na bloku masz silikonową osłonę...
Jedzie z Chińczykowa, i dojechać nie może :twisted: Mam nadzieję, że po montażu "skarpety" się to uspokoi, bo mocno mnie irytuje. Podczas druku, pomimo zmiany chłodzenia na https://www.thingiverse.com/thing:3262837, temperatura jest stabilna, tylko "na starcie" są krzaki :crazy:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 26 mar 2019, 07:36
autor: Adinfo
Aktualnie mam założony silikon do większego bloku, ale jak to taśmą kaptonową potraktowałem to trzyma się na bloku z Delty.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 26 mar 2019, 08:47
autor: Artu
Do mnie jadą takie skarpety: KINGROON 1PC 3D Printer MK8 Protective Silicone Sock Cover Case For Heater Block MK7/MK8, i mam nadzieję, że nie są to 20x20 :mrgreen:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 26 mar 2019, 08:54
autor: Marvin27
Artu pisze:Do mnie jadą takie skarpety: KINGROON 1PC 3D Printer MK8 Protective Silicone Sock Cover Case For Heater Block MK7/MK8, i mam nadzieję, że nie są to 20x20 :mrgreen:
Ja przypuszczam że to jednak 20x20.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 26 mar 2019, 09:47
autor: morf
Artu pisze:"Tereska" znowu drukuje :smile2: Udało mi się wywiercić "robaczka" mocującego grzałkę... oni chyba z plasteliny robią te "śrubki" :twisted:
Udało mi się znaleźć w "przydasiach" grzałkę i idealnej długości do bloku, czyli 16mm :yahoo: Ale mam mały problem... Wykonałem PID głowicy (M303 S230 C8) i wpisałem do eepromu... sprawdziłem, zapisało się, a mimo to, okrutnie przestrzeliwuje "na starcie", później spada, i znowu zawyża... Podczas druku waha się +/- 1°C
Drukuję właściwie tylko PET-G (czasami PLA) przy temperaturze 225°C, więc może trzeba wykonać PID dla tej temperatury, chociaż te 5°C robiło by taką różnicę :crazy:
Nie pamietam jaka masz elektronike, ale u mnie na duecie zapisalem sobie rozne ustawienia PID dla PLA/PET-G (viewtopic.php?f=14&t=3863) -> polecam, szczegolnie ze przy chlodzeniu PLA grzalka inaczej pracuje niz gdy drukuje PETG

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 26 mar 2019, 11:12
autor: dziobu
Artu pisze:Do mnie jadą takie skarpety: KINGROON 1PC 3D Printer MK8 Protective Silicone Sock Cover Case For Heater Block MK7/MK8, i mam nadzieję, że nie są to 20x20 :mrgreen:
"Item Size: 20 x 20 x 10mm(approx.)" :D

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 26 mar 2019, 17:22
autor: Artu
morf pisze:Nie pamietam jaka masz elektronike...
Jeszcze stock, ale jedzie SKR 1.3
dziobu pisze:
Artu pisze:...mam nadzieję, że nie są to 20x20 :mrgreen:
"Item Size: 20 x 20 x 10mm(approx.)" :D
To się ściśnie captonem te 4mm :mrgreen:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 09 kwie 2019, 08:17
autor: Artu
Tak z ciekawości... czy ktokolwiek "namierzył skarpety" na blok 16x16x12 :roll: Bo przyszły oczywiście 20x20... :x

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 09 kwie 2019, 11:53
autor: Marvin27

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 10 kwie 2019, 19:33
autor: Artu
Dzięki za namiar, ale po wymianie grzałki drukarka zaczęła "szaleć", więc podjąłem decyzję, że z najbliższej pensji kupuję E3D V6 All-Metal HotEnd... zapewne od "Żaby", ale obecnie nie ma na stanie wersji 24V bowden...

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 kwie 2019, 14:28
autor: Artu
Jednak się jeszcze pobawię z tą oryginalną głowicą :DD Wydrukowałem wczoraj foremkę https://www.thingiverse.com/thing:2892250
dzisiaj zakupiłem za całe 6zł
IMG_20190418_100702_m.jpg
napełniłem foremkę (Jako "rozdzielacza", użyłem najzwyklejszego oleju podprowadzonego z kuchni :mrgreen: )
IMG_20190418_123641_m.jpg
i teraz pytanie: Ile czasu ma to się "utwardzać" :roll:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 kwie 2019, 14:34
autor: dziobu
Artu pisze:i teraz pytanie: Ile czasu ma to się "utwardzać" :roll:
O ile nie masz stosownej informacji na opakowaniu - to silikon utwardza się pobierając wilgoć z powietrza. Foremkę zostaw na dzień, potem delikatnie ją zdejmij i to co zostanie odłóż na kolejny dzień. Przynajmniej ja tak robiłem i działa :P

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 kwie 2019, 14:35
autor: Adinfo
Podsumowując to co pisał autor foremki:
1. Nanieś wodę z mydłem na każdą powierzchnię, która będzie się stykać z silikonem i pozostaw do wyschnięcia.
2. Nałóż trochę silikonu na każdą małą krawędź wewnątrz zewnętrznej formy.
3. Wypełnij zewnętrzną formę silikonem.
4. Nałóż trochę silikonu na każdą małą krawędź wewnętrznej formy.
5. Połącz dwie formy i mocno dociśnij, aby wymusić wypływ nadmiarowego silikonu.
6. Wysychanie może trwać godzinami (twardnienie). Po prostu zostawiłem go na dzień lub dwa. :)
7. Zniszcz formę (lub nie?), Aby ją wydostać.
8. Przytnij go, aby był doskonały.

Utwardzenie tego silikonu podobno zależy od wilgotności powietrza, dzięki temu twardnieje.

Jeszcze jedno - czy zwróciłeś uwagę przy drukowaniu foremki - czy jest odpowiednio obrócona - czy nie trzeba zrobić odbicia lustrzanego?

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 kwie 2019, 16:12
autor: Kama
Przerabiałem temat tej oslony i była za gruba - nie wchodził czujnik do poziomowania stołu.

Kupiłem z Ali... i śmiga ;)
https://s.click.aliexpress.com/e/b6Gy33sy

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 kwie 2019, 16:26
autor: Marvin27
Kama pisze:Przerabiałem temat tej oslony i była za gruba - nie wchodził czujnik do poziomowania stołu.

Kupiłem z Ali... i śmiga ;)
https://s.click.aliexpress.com/e/b6Gy33sy
Też kupowałem to, ale powiem że jak ci popęka (od dokręcania) to już samemu lepiej zrobić nowe.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 kwie 2019, 16:27
autor: Artu
Kama pisze:Kupiłem z Ali... i śmiga ;) https://s.click.aliexpress.com/e/b6Gy33sy
Też ją kupiłem, ale jak wiadomo, przyjedzie pewnie za miesiąc, a drukarka i sklep z silikonem na miejscu :smile2:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 18 kwie 2019, 17:07
autor: Berg
Kama pisze:Przerabiałem temat tej oslony i była za gruba - nie wchodził czujnik do poziomowania stołu.
To przecież można ją zdjąć na czas kalibracji. Nie wiem jak Wy ale jak jak zrobiłem kalibrację po ostatnim rozkręcaniu ramy to już więcej nie potrzebowałem zakładać czujnika.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 cze 2019, 09:33
autor: Artu
Po miesiącu oczekiwania, wreszcie dojechały
IMG_20190605_092210_crop.jpg
Blok grzewczy 16x16x12, osłony silikonowe, grzałka 12V/50W oraz czujnik NTC100K. Zakupy dokonane w sklepie Shenzhen 3DSWAY Technology Co.Ltd.
Mam nadzieję, że po wymianie skończą się problemy z utrzymaniem temperatury głowicy.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 cze 2019, 10:07
autor: Berg
1. uwaga, łatwo w tej grzałce ukruszyć druta.
2. raczej podniesienie mocy grzałki do 60W oraz mały blok grzejny to nie jest właściwy kierunek. Im mocniejsza grzałka tym trudniej kalibrować PID.
3. chciałeś dobry termistor, to markowy trzeba było poszukać SEMITEC, TDK czy coś.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 cze 2019, 12:10
autor: pacy
W/g mnie problem z trzymaniem tempertury wynika z samej konstrukcji mocowania hot endu. Wentylator chłodzący dmucha również na górę bloku grzejnego. Ja u siebie inaczej mam w tej chwili zamocowany blok grzejny i problem z temperaturą zniknął.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 06 cze 2019, 11:55
autor: FlameRunner
Jeśli nadmuch jest stały, to chyba sterowanie PID i tak powinno to ogarnąć?

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 09 cze 2019, 12:25
autor: Marvin27
@Artu zrobiłeś tą deltę z SKR 1.3 ?

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 09 cze 2019, 13:51
autor: Artu
Nie, i raczej sobie odpuszczę, bo co to zmieni :roll: Drukuje jak chcę, i nie ma z nią problemów, więc...
Może pokuszę się jedynie na na zmianę stepstików na TMC2208 :good:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 09 cze 2019, 13:54
autor: tig33r
Zmiana stepsticköw daje dużo ciszy. Polecam, Adam Małysz.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 09 cze 2019, 19:35
autor: spec
Ja mam SKR 1.1 i TMC2208. Jest cicho i płynnie. Widać co daje S-curve. Polecam zmienić.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 13 lip 2019, 10:04
autor: Artu
W związku z ogólną degradacją oryginalnej głowicy, zachciało mi się modyfikacji... :evil: czyli wymiany głowicy na V6, i niby wszystko 'ok ale...

Wszystko się niby mieści (po zastosowaniu drukowanego dystansu), można zamontować czujnik bez demontażu osłonki bloku...
IMG_20190713_085537_m.jpg
... ale chłodzenie będzie wtedy dopiero od 4 żeberka radiatora :o
IMG_20190713_090459_m.jpg
Różnice pomiędzy radiatorami (z lewej V6):
V6 vs Anycubic.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 13 lip 2019, 11:02
autor: Berg
Pilnik i do boju. Trzeba zfazować otwór w efektorze tak by omiatalo o pierwszego

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 13 lip 2019, 11:58
autor: Artu
Chyba raczej zakupię gwintownik M7, i nagwintuję otwór w oryginalnym radiatorze, aby zamontować tytanowy łącznik od V6...

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 13 lip 2019, 12:38
autor: Artu
Nie zwróciłem uwagi, ze oryginał też tak wystawał, że nie był chłodzony od samego dołu :crazy:
IMG_20190713_120851_m.jpg
rafaljot pisze:Pilnik i do boju. Trzeba zfazować otwór w efektorze tak by omiatało o pierwszego
Na razie ściąłem część obudowy głowicy, i zamontowałem V6:
IMG_20190713_122807_m.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 13 lip 2019, 12:48
autor: tig33r
Chyba najlepiej będzie zaprojektować nowy efektor zgodny ze starym + e3dv6.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 13 lip 2019, 13:14
autor: wiesioo
Znalazłem coś takiego : https://www.thingiverse.com/thing:2767236 , https://www.thingiverse.com/thing:3057934
Ja też zabieram się do przeróbki glowicy.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 13 lip 2019, 13:29
autor: Artu
Nic nie pomoże, bo żeberka radiatora "chowają się" w efektorze. Swoją drogą, jest już "fabrycznie" wykonane "podcięcie"
IMG_20190713_130327_m.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 27 lip 2019, 09:04
autor: Artu
Chciałem tylko napisać, ze Tereska drukuje, i nic się nie dzieje :smile2: To był dobry zakup :git:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 02 sie 2019, 09:28
autor: morf
Jakas roznica w druku na + po zmianie na e3d?

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 sie 2019, 00:52
autor: Gmeracz
Artu pisze:Mam nadzieję, że po wymianie skończą się problemy z utrzymaniem temperatury głowicy.
Artu, ostatnio grzebałem w moim Plusie, bo niejako drukuję dużo w 0.2mm i się okazało, że nowa implementacja PIDów temp. w Marlinie miesza mi teraz, jak głupia. Temperatura zaczęła mi pływać o +-2C. A do tej pory, gdy drgnęła o 1C bez skarpety, to były fajerwerki i szampan...

Tak, sprawdzałem na różnych grubościach warstwy, przy różnym filamencie i z innymi średnicami głowicy. Jednak robi to tak bardzo regularnie, że to już jest podejrzane i nie taki przypadek jak sądzę. Sprawdzę to ze starszymi wersjami softu i ustawieniami PIDów. Przyda się w końcu wiedza ze szkoły...

Możliwe, że u ciebie to nie tylko problem braku skarpety na grzałce, a coś nie do końca tak z algorytmem PIDowania.
Będę testował i szukał, bo chcę znaleźć przyczynę. Na pierwszy rzut oka wygląda mi to na inną optymalizację PIDów. Coś mi wartości nie za bardzo pasują...

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 sie 2019, 06:06
autor: Artu
morf pisze:Jakas roznica w druku na + po zmianie na e3d?
Tak jak pisałem już wielokrotnie: nie ważne dla mnie sa prążki, srążki i pierdąszki :tease: Robię sobie wydruki techniczne, i ważne jest dla mnie przede wszystkim trzymanie wymiarów, a wygląd, gdzieś baaaaardzo daleko w priorytetach :smile2:
Zmianą na + jest to, że wreszcie bezproblemowo startuje z wydrukiem, i drukuje do samego końca G-Code :good:

A przy okazji: czy da radę zmienić z "poziomu wyświetlacza" parametry zmiany filamentu :roll: Chodzi mi o to, że podczas tej "procedury", głowica tylko ustawia się na środku stołu, i nie podnosi się nawet o milimetr...

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 08 sie 2019, 22:29
autor: Gmeracz
Czyli co? Chcesz zmienić filament, flow rate, czy temperaturę? Bo coś zawile piszesz...

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 09 sie 2019, 06:39
autor: Artu
Chcę zmienić filament. Po aktywacji tej funkcji, głowica zjeżdża na środek stołu nie unosząc się, wycofuję filament, zakładam nowy, i cały "glut" z "napełniania" głowicy wprasowuje mi w wydruk :evil:
W M90 było tak, że głowica "odjeżdżała" od wydruku, a co najważniejsze unosiła się o jakieś 20-30mm.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 10 sie 2019, 22:06
autor: Gmeracz
Artu, ja używam plugina Change filament. Ten podnosi głowicę trochę do góry, wycofuje filament i czeka. Ładuję połowę bowdena (tak u mnie ten ma, że wywala całość, ok. 30 cm, a wciąga połowę), potem plugin dociąga resztę i puszcza skokowo flow, aby się ten wymienił w hotendzie. Ciągnę za całość glutów na zewnątrz, robiąc cienką nitkę i klikam, aby kontynuować. Plugin obniża głowicę i kontynuuje.

Teściłem parę kombinacji, ale w końcu zostałem przy tym. Miałem spore zamówienie na wielokolorowe wydruki i ten mi się najlepiej sprawdził.

Dodatkowo, w najnowszej Curze poprawili błąd, że ten plugin źle liczył warstwy i czasem nie tam wstawiał przerwę w kod, niż powinien.
Autor podał na Githubie przyczynę. Sprawdziłem - działa teraz OK.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 10 sie 2019, 23:14
autor: emartinelli
Tylko, że to rozwiązanie nie eliminuje problemu nieplanowanej zmiany filamentu w momencie generowania gcodu :(

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 11 sie 2019, 00:29
autor: dziobu
Artu pisze:Chcę zmienić filament.
Nie wiem czy jestem na bieżąco bo temat niemały...masz Marlina 1.1.9?
Wrzuć tu swój konfig.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 11 sie 2019, 15:48
autor: Gmeracz
emartinelli pisze:Tylko, że to rozwiązanie nie eliminuje problemu nieplanowanej zmiany filamentu w momencie generowania gcodu :(
No właśnie eliminuje. W wersji 4.2.1

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 22 sie 2020, 09:57
autor: Artu
Dawno nie pisałem, bo drukarka działała doskonale... aż do dzisiaj :twisted:
IMG_20200822_095023799.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 22 sie 2020, 11:16
autor: McKee
TDICAD ma świetne złączki.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 22 sie 2020, 12:44
autor: Artu
Jakąś znalazłem "na już", i drukarka ponownie drukuje :smile2:
Ale dzięki za info :toast:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 28 maja 2021, 08:01
autor: Artu
Kolejna "awaria". Podczas 3h druku, drukarka "utraciła kontakt" z kartą SD przy 95%, i włączyła pauzę :twisted:
Stała nie używana około 6 miesięcy, i podejrzewam, że styki karty się utleniły :shock:
Tak myślę, czy dało by się zrobić/przerobić, aby zamontować jakąś pamięć, na która ładowało by się cały plik STL, aby wyeliminować drukowanie z karty :unknown:
Teraz (na już) pewnie czeka mnie wymiana wyświetlacza...

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 17 maja 2023, 10:54
autor: Artu
Co myślicie, o przeróbce na direct z ekstruderem LDO Orbiter V2 :roll2:
Coś takiego jak na foto:
delta_direct_crop.JPG

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 17 maja 2023, 12:06
autor: Adinfo
Artu pisze: 17 maja 2023, 10:54Co myślicie, o przeróbce na direct z ekstruderem LDO Orbiter V2 :roll2:
Toś mnie ubiegł, silnik mam już zamówiony: https://pl.aliexpress.com/item/1005004095638993.html albo zamówić ten https://pl.aliexpress.com/item/1005004004820710.html. Wpierw zmieniam efektor na taki https://www.thingiverse.com/thing:4329200 (wydrukowane już wszystko, może poskręcam w najbliższym czasie). Potem ewentualnie ten ekstruder: https://www.thingiverse.com/thing:5149028 (pod ten silnik co zamówiłem) - do porównania pancake co mam nema 132g waży, czyli jakieś 50g lżejszy będzie ten okrągły silniczek.
A potem jeszcze zamawiam takie mocowania kulkowe: https://mpjet.com/shop/gb/ball-7-mm-dia ... short.html - znacznie lżejsze niż te oryginalne (daj znać czy chcesz bo jak będę zamawiał pod koniec miesiąca w jednym koszcie przesyłki możemy to załatwić). Po za tym drukują się właśnie wózki z napinaczem do dwóch delt ;p

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 17 maja 2023, 14:35
autor: Artu
Te ball link bym przytulił :smile2:
Myślałem o tym ekstruderze z silnikiem Moons https://pl.aliexpress.com/item/10050024 ... pt=glo2pol. Waga ta sama, a jest nieco węższy przy tych samych parametrach... przynajmniej na papierze ;)
Ewentualnie na szybko z Alledrogo https://allegro.pl/oferta/ekstruder-ldo ... 3561821143
Ale na razie muszę jakkolwiek uruchomić Tereskę, bo zachciało m się drukować PLA, i allmetal się całkowicie zaczopował :twisted:
Zastanawiam się, czy skoro mam rozbabrane, to nie zmienić łącznika na: https://allegro.pl/oferta/rurka-glowicy ... 3458973944, i oczywiście porzucić na razie druk PLA, bo na PETG nigdy nie było żadnych problemów.

Poka te wózki z napinaczami :DD

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 03 cze 2023, 17:21
autor: Artu
No i kolejna "awaria" :evil:
Zapchał się hotend, a dokładniej w łączniku allmetal "odłożyło" się tyle PLA, że stał się "nieprzelotowy"... :shock:
Wymieniłem łącznik, blok, dyszę, zrobiłem kalibrację PID głowicy, i wywala mi ciągle "thermal runaway".
Wqrwia mnie już ta "Tereska" :twisted:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 04 cze 2023, 00:21
autor: Rozarh
Łącznik trzeba było przepchać po rozgrzaniu np. lutownicą.
Po wymianie na fullmetal poprawa chłodzenia na lepsze prawie zawsze jest konieczna. Najczęściej drukarki z PTFE mają chłodzenie na styk a łącznik wymaga go więcej.
Termal Runout najczęściej po wymianie bloku wskazuje na źle osadzony termistor - nie styka dobrze bloku i źle odczytuje temperaturę. Najlepiej zapodać termistor w obudowie od PT100...

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 04 cze 2023, 08:10
autor: Artu
Termistor ciasno wszedł w blok, więc to raczej nie to.
Mam taki:
NTC 100K W OBUDOWIE.jpg
Podczas PID głowicy, nie mogę uzyskać lepszego efektu:
Repetier-Host V2.3.1.jpg

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 04 cze 2023, 11:14
autor: dziobu
Masz za dużą pochodną albo całkę.
Zakładam że zakres działania PIDa masz na standardowej wartości 10 stC.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 04 cze 2023, 17:42
autor: Artu
dziobu pisze: 04 cze 2023, 11:14 Masz za dużą pochodną albo całkę.
Zakładam że zakres działania PIDa masz na standardowej wartości 10 stC.
A które to parametry z PID, i jak zmienić ten zakres działania :roll2:
Obecnie mam:
P - 13,00
I - 0,62
D - 67,91

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 cze 2023, 14:51
autor: Artu
Dobra, zakupiłem taką głowicę:
https://pl.aliexpress.com/item/1005002629698126.html
2023-06-05 14_50_06-Trianglelab TD6.jpg
Jak to nie pomoże, to chyba ciepnę Tereskę w kąt :twisted:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 cze 2023, 21:54
autor: spec
Przerabiałem full metale ale zawsze wracałem do ptfe. Tytanowe łączniki, bimetal itd. a zawsze pojawiał się problem.
Przy ptfe jak jest dobrze jest docięta rurka, w razie potrzeby przeszlifowana dysza a całość nie lata to musi działać.
Co do głowicy z linku wziąłem samą grzałkę z ciekawości.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 cze 2023, 21:59
autor: dziobu
Gdzie tylko się da wywalam PTFE na rzecz fullmetalu, często ze stalową dyszą. W sumie jeszcze nie żałowałem decyzji.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 cze 2023, 22:38
autor: Jarewa
Widocznie dziobu on drukuje tylko pla, bo jak by drukować coś innego to by miał doświadczenie jak szybko ptfe się degraduje.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 05 cze 2023, 22:44
autor: dziobu
Dla PLA też wolę fullmetal. Głównie dlatego że jest po prostu bezobsługowa. Jedna z dwóch głowic dorobionych do Zmorpha działa bez rozkręcania od ~3.5 roku (drugą przytkałem na tyle że musiałem ją rozkręcić, ale tylko dlatego). Leci na nich wszystko, od gumy i drewna (tym przytkałem) po termax. Inne, z teflonem, raz na jakiś czas i tak trzeba wyczyścić bo się jakiś kleisty syf w środku zbiera.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 06 cze 2023, 06:08
autor: spec
No to widzisz. Każdy ma inne doświadczenia. Drukuje pla petg, tpu i abs+. Nigdy nie miałem problemów.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 06 cze 2023, 09:09
autor: PrzemoS
Jarewa pisze: 05 cze 2023, 22:38 Widocznie dziobu on drukuje tylko pla, bo jak by drukować coś innego to by miał doświadczenie jak szybko ptfe się degraduje.

Ja od czasu jak Drukuje te wszystkie modele z Kolorami DD tj. PLA PETG SILK ASA itp a minął już ponad rok. Drukarka chodzi codziennie i również używam PTFE "ale" od Tomka! tylko ze on robi łączniki na rurkę 4/2 nie 3/2. I taka moja rureczke wytrzymuje prawie cały rok. Dlatego po roku ostatnio musiałem ją wymienić. Widoczne było to podczas retrakcji gdzie na bowden 2.1mm musiałem zmienić retrakcje na 4mm (mysle oho pewnie rureczka do wymiany bo luzów w capricornie nie widze i tak było)
Trochę mnie to denerwuje ale chcialem miec Hotend do wszystkiego (z rurka wiadomo ze nie do wszystkiego i nie na stałe), natomiast używałem Bi Metali i inne cuda i zawsze mi sie czopował filament przy PLA nie ważne czy był mocny nawiew Hotendu czy dokładnie ustawiona retrakcja, randomowo czopowal i lipa ;/.
Zastanawiam się nad Revo ktoś testował jak się sprawuje?

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 06 cze 2023, 11:18
autor: majek
A to nie jest czasem 'wiedza plemienna', że łącznik bez ptfe to tylko na direkcie i full-metal nie lubi długiej retrakcji?

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 07 cze 2023, 06:58
autor: Mati
Ja się z tym nie do końca zgodzę. Żadnych problemów zarówno na tytanowym jak i bimetalicznym łączniku i bowdenie nie zaobserwowałem. Fakt, że te łączniki nie lubią zbyt długiej retrakcji, ale to niezależnie czy to direct czy bowden. Tylko, że "zbyt długa" to na direct może być np. 2mm, a na bowdenie 5mm.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 12 cze 2023, 11:54
autor: Artu
Dobra, dojechały dzisiaj zabawki od "Trójkątnych"
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Liczba mnoga, bo dojechała również dysza z BG Na foto porównanie z dyszą dołączaną do głowicy.
5.jpg
5.jpg (29.8 KiB) Przejrzano 1680 razy
6.jpg
Teraz tylko "się zebrać" i zamontować :mrgreen:

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 25 cze 2023, 19:08
autor: Artu
No dobra, zamontowałem hotend, a właściwie tylko częściowo, bo okazało się, że radiator jest nieco za krótki, i pozostał stary. Na szczęście miałem gwintowany łącznik bimetal do niego.
Powiem tak, głowica od 21 do 230 stopni rozgrzewa się w 15s :shock:
Jeśli chodzi o stalową dyszę, to ciężko cokolwiek powiedzieć po jednym wydruku z PET-G 8-)
Niemniej działa wszystko tak jak powinno, i o to chodziło :D

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 25 sie 2023, 22:55
autor: SanFable
Ojejku,

fajnie tak po 5 latach zobaczyć, ze Tereska ma się dalej dobrze i jest dbane o nią :smile2:
Nie sądziłem, że Tereska będzie miała tyle wyświetleń :D

jakie masz po czasie odczucia co do hotendu i dlaczego bimetal?
w zasadzie mam to samo, tylko bez mocowania j-head bo stwierdziłem, że zbędne
ja finalnie zdecydowałem się na "nieprzeciekającą" dyszę z rurką, gdzieś czytałem, że komuś często się zatykał.

Mi przy PLA@200°C i PETG@230°C zero problemów, ale wieje w radiator mocny sunon 40x40, przedrukowałem już w sumie z 2kg PLA/PETG, nie mam na co narzekać w tej kwestii.

Re: Anycubic Kossel Linear Plus by Artu :)

: 28 sie 2023, 18:31
autor: Artu
To już 5 lat :shock:
Działa doskonale, i jak na razie zmodyfikowałem chyba tylko głowicę... nie chce mi się cofać w postach :mrgreen:
Muszę wymienić wyświetlacz, bo szwankuje czytnik kart, lub przejść na klippera :roll2: