Strona 1 z 1

Nowa tania płytka pod smoothie

: 11 gru 2018, 19:39
autor: pacy
Właściwie tytuł opisuje całość tematu:

https://s.click.aliexpress.com/e/k4QqbyN

Re: Nowa tania płytka pod smoothie

: 11 gru 2018, 19:52
autor: dragonn
Coś jak SBASE chyba tylko bez dziadowskich wbudowanych DRV, cena faktycznie niezła.
Ciekawe czy Marlin 2.0 na tym pójdzie, Smoothie odnoszę wrażenie że zaczyna powoli odstawać od reszty.

Re: Nowa tania płytka pod smoothie

: 11 gru 2018, 20:20
autor: spec
Wow, jakby na to działało pod Marlinem to biorę do delty.

Re: Nowa tania płytka pod smoothie

: 11 gru 2018, 20:31
autor: Berg
ciekawe też jak z wyświetalaczem. ma logikę 5V ?

Re: Nowa tania płytka pod smoothie

: 11 gru 2018, 20:55
autor: spec
LCD12864 niby można podłączyć.

Re: Nowa tania płytka pod smoothie

: 11 gru 2018, 21:24
autor: pacy
Jest na procku lpc1768 wiec marlin 2 bezproblemowe sie skompiluje, trzeba by tylko pinologie dorobic bo pewnie jeszcze nie ma w.
Cena dobra bo bez driverow, ma wyjscia standardowe exp wiec pewnie mozna podlaczyc lcd, na pinach ma wszedzie opsiane wyjscia 5v wiec pewnie logika tez 5v. Za ta cene chyba sie skusze do delty jak znalazł.

Re: Nowa tania płytka pod smoothie

: 11 gru 2018, 21:39
autor: Berg
te 5v mnie zastanawia bo na zdjęciu nie widzę żadnego układu od konwersji logiki.
@spec niestety "LCD12864 niby można podłączyć." jest dość mało precyzyjnym stwierdzeniem bo jako same LCD są 5V i 3.3 V . Za to gotowe RepRapDiscount Full Graphic Smart Controller chyba występują w sprzedaży tylko 5V.

Re: Nowa tania płytka pod smoothie

: 11 gru 2018, 23:27
autor: SanFable
RepRapDiscount Full Graphic Smart Controller

Mam u siebie w re-armie, który jest 3.3v, ale haczyk jest taki, ze re-arm ma też wyjścia 5v do których jeden pin(zasilanie) wyświetlacza podpinamy

Płytka wydaje się dobrą cenowo alternatywa dla re-arma i rampsa, ale radzę żeby pinologia była ogsrnieta zanim ktoś się zdecyduje na zakup, doświadczyłem szukania pinu w re-armie mimo schematów, średni temat...

Re: Nowa tania płytka pod smoothie

: 12 gru 2018, 07:55
autor: Cosik
Rafał, nieco namieszałeś. Jak już to ten gotowy moduł jest zasilany napięciem 5V, natomiast sama logika w LCD może być kompatybilna też z 3V3. Poza tym z tego LCD nie ma informacji zwrotnej, więc 5V nie wraca do procka. I co więcej ten procek ma taką przewagę że jego gpio toleruje 5V i nie ubija go :P

Re: Nowa tania płytka pod smoothie

: 12 gru 2018, 08:29
autor: Berg
hmmm, może. To w takim razie w RAMPS-FD nie trzeba tej dodatkowej płytki pod ten wyświetlacz. Kabelek trzeba tylko sobie zrobić.

Re: Nowa tania płytka pod smoothie

: 12 gru 2018, 08:33
autor: dragonn
Cosik pisze: Poza tym z tego LCD nie ma informacji zwrotnej, więc 5V nie wraca do procka.
A enkoder/przyciski?

Re: Nowa tania płytka pod smoothie

: 12 gru 2018, 08:38
autor: Cosik
OK, no to z enkodera/przycisk a nie LCD :D

Poza tym tak jak napisałem ten LPC akceptuje 5V ;)

Re: Nowa tania płytka pod smoothie

: 12 gru 2018, 08:46
autor: Artu
Czy ten TFT2.8 Screen Panel for Magician 32 Bit bedzie "współpracował" z tą płytką :roll:
I czy jest możliwość obsługi tego wyświetlacza z Marlina :roll:

Re: Nowa tania płytka pod smoothie

: 12 gru 2018, 08:50
autor: Berg
myślę, żę bedzie działać , to podobne rozwiązanie do MKS TFT. on się komunikuję używając normalnych komend,
Niestety niewiele się da z niego ustawić, mało co wyświetla.

Re: Nowa tania płytka pod smoothie

: 11 sty 2019, 15:23
autor: Assur92
RepRapDiscount Full Graphic Smart Controller działa jak należy na marlinie
Obrazek

Wyświetlacza typu 2004 nie udało mi się odpalić, pokazują się białe prostokąty i brak reakcji.
W "pins" marlina jest tylko taka informacja:

Kod: Zaznacz cały

/**
 * Smart LCD adapter
 *
 * The Smart LCD adapter can be used for the two 10 pin LCD controllers such as
 * REPRAP_DISCOUNT_SMART_CONTROLLER.  It can't be used for controllers that use
 * DOGLCD_A0, DOGLCD_CS, LCD_PINS_D5, LCD_PINS_D6 or LCD_PINS_D7. A custom cable
 * is needed to pick up 5V for the EXP1 connection.
 *
 * SD card on the LCD uses the same SPI signals as the LCD. This results in garbage/lines
 * on the LCD display during accesses of the SD card. The menus/code has been arranged so
 * that the garbage/lines are erased immediately after the SD card accesses are completed.
 */
Pod smoothie trzeba zrobić adapter na artuino.
Niestety smoothie jakoś nie chce ze mną gadać, nie mogę zbazować. Nawet jak najedzie na endstopy to wywala błąd. Zostawiam sobie to na później, na razie marlina pomęczę.

Re: Nowa tania płytka pod smoothie

: 11 sty 2019, 18:42
autor: mcxmcx
Akurat endstopy w smoothie są przeznaczone do tego do czego są najlepsze, czyli do emergency zatrzymania jak następuje kolizja.

Można to wyłączyć w konfiguracji i wtedy działają jako bazowanie.


A co do wyświetlacza 2004 z adapterem naArduino, ten wyświetlacz pod marlinem też działa?

Re: Nowa tania płytka pod smoothie

: 11 sty 2019, 23:10
autor: Assur92
Chyba że masz deltę jak ja to bazuje się na max endstop ;)
Nie testowałem, kupiłem GLCD bo mi się lepiej podobał, ale jak znadję chwilę czasu i chęci to spróbuję przez arduino odpalić wyświetlacz by gadał z marlinem.