Strona 1 z 1

Hotend do CoreXY

: 20 gru 2018, 17:32
autor: dziobu
Witam,

Modyfikuję głowicę w CoreXY (viewtopic.php?f=34&t=3547). Mogę przy okazji zmienić hotend.
Teraz mam to: viewtopic.php?f=34&t=3547&start=10#p61468
Zakładając że interesuje mnie:
  • mała masa,
  • możliwie duże szybkości,
  • dysze 0.5/0.6mm,
  • PLA/PET-G
to jaki (przyzwoity!) hotend wybrać? Ma sens pakowanie się w full metal?

A może to co mam będzie dobre i raczej zmienić na podwójny - coś z tego:
n1.jpg
? Tylko jakoś chłodzenie mnie w tym układzie zupełnie nie przekonuje ;/ I dwa kolory to bajer - będzie to wykorzystam, nie - też przeżyję.

Re: Hotend do CoreXY

: 20 gru 2018, 19:26
autor: xyzyx
Jak chcesz szybko to dual nie ma sensu moim zdaniem, full metal tak samo jak ma być szybko to po co przecież i tak będziesz drukował PLA itp które dają się tak drukować ale za to kleją się do FM.
Inne filemony które potrzebują wysokiej temp i full metal zwykle nie nadają się do szybkiego drukowania.
Jak ma być szybko i lekko czy nawet bardziej lekko i szybko to pojedynczy z teflonem bym dał.

Zadam pytanie z innej beczki czym wysmarowałeś hotend (gwint?) to coś co wyłazi z bloku przy dokręcaniu? :D

Re: Hotend do CoreXY

: 20 gru 2018, 20:04
autor: dragonn

Re: Hotend do CoreXY

: 20 gru 2018, 20:49
autor: szpiglasowy
xyzyx pisze:Zadam pytanie z innej beczki czym wysmarowałeś hotend (gwint?) to coś co wyłazi z bloku przy dokręcaniu? :D
To z pewnością oryginalne chińskie smarowidło. Flsuny tak mają.

Re: Hotend do CoreXY

: 20 gru 2018, 23:23
autor: dziobu
xyzyx pisze:Jak chcesz szybko to dual nie ma sensu moim zdaniem, full metal tak samo jak ma być szybko to po co przecież i tak będziesz drukował PLA itp które dają się tak drukować ale za to kleją się do FM.
Zamysł był taki żeby użyć tych podwójnych głowic które mam bo ich budowa jest w sumie identyczna jak ta zamontowana i mieć dwa kolory. Przecież może być tak samo szybko - nawet włączając w to zmianę koloru.
Chwilowo pomysł odpadł bo to wymaga za dużo przeróbek w kablach a nie mam fajnych złącz.
xyzyx pisze:Zadam pytanie z innej beczki czym wysmarowałeś hotend (gwint?) to coś co wyłazi z bloku przy dokręcaniu? :D
Dokładnie to:
szpiglasowy pisze:To z pewnością oryginalne chińskie smarowidło. Flsuny tak mają.
dragonn pisze:a cena? Może coś takiego: https://www.sliceengineering.com/shop/t ... ito-hotend
A warto? Chwilowo ze względu na mnogość innych modyfikacji zostanę przy tym (zresztą to i tak by nie przyszło "na jutro"). Cuda mi nie potrzebne, ważne żeby działało bezawaryjnie ;)

Re: Hotend do CoreXY

: 20 gru 2018, 23:33
autor: dragonn
dziobu pisze:
dragonn pisze:a cena? Może coś takiego: https://www.sliceengineering.com/shop/t ... ito-hotend
A warto? Chwilowo ze względu na mnogość innych modyfikacji zostanę przy tym (zresztą to i tak by nie przyszło "na jutro"). Cuda mi nie potrzebne, ważne żeby działało bezawaryjnie ;)
A nie wiem :D, byłbyś jeden z pierwszych z tego co widzę :D . Sam opis na stronie producenta jest obiecujący ale jeszcze nie widziałem kogoś na forach kto by miał ten wynalazek.

Re: Hotend do CoreXY

: 21 gru 2018, 09:55
autor: jaca_76
Na którymś z kanałów YouTube widziałem recenzję, prosta konstrukcja, wysokie temperatury. Problem jest taki że nie znalazłem z wysyłką do polski.

Re: Hotend do CoreXY

: 21 gru 2018, 09:58
autor: dragonn
jaca_76 pisze:Na którymś z kanałów YouTube widziałem recenzję, prosta konstrukcja, wysokie temperatury. Problem jest taki że nie znalazłem z wysyłką do polski.
Dasz linka?

Re: Hotend do CoreXY

: 21 gru 2018, 11:11
autor: jaca_76

Re: Hotend do CoreXY

: 21 gru 2018, 11:20
autor: dragonn
Thx, podoba mi się.
Szczególnie to że jest to w jednym kawałku przez co łatwiej wymieniać dysze.

Re: Hotend do CoreXY

: 21 gru 2018, 11:32
autor: jaca_76
Jak znajdziesz dojście daj znać, chętnie też bym go zakupił.

Re: Hotend do CoreXY

: 21 gru 2018, 11:34
autor: dragonn
Może jak będę robił podwójną głowicę to go rozważę, bo fajnie by było coś małego mieć wtedy.

Re: Hotend do CoreXY

: 21 gru 2018, 11:54
autor: Berg
myślcie jak najprościej zrobić unoszenie głowic 1-2 mm , dwóch standardowych e3d v6

Re: Hotend do CoreXY

: 21 gru 2018, 12:01
autor: dragonn
rafaljot pisze:myślcie jak najprościej zrobić unoszenie głowic 1-2 mm , dwóch standardowych e3d v6
Nie trzeba unosić, można tak https://www.youtube.com/watch?v=9aekOiyL1qY
Jedynie trochę bym to poprawił, bo żeby poprawić pozycję ustawiania głowicy to lepiej by było jak by na obu krańcach były jakieś mechaniczne ograniczenia jak daleko może się wychylić

Re: Hotend do CoreXY

: 21 gru 2018, 12:42
autor: Kamino
dragonn pisze:
rafaljot pisze:myślcie jak najprościej zrobić unoszenie głowic 1-2 mm , dwóch standardowych e3d v6
Nie trzeba unosić, można tak https://www.youtube.com/watch?v=9aekOiyL1qY
Jedynie trochę bym to poprawił, bo żeby poprawić pozycję ustawiania głowicy to lepiej by było jak by na obu krańcach były jakieś mechaniczne ograniczenia jak daleko może się wychylić
Kiedyś na shoutboxie był link do Kickstartera z tego typu ekstruderem.

https://www.kickstarter.com/projects/pr ... al-extrusi