[ZU] zlecę złożenie/mody/wdrożenie drukarki 3d

[ZU] - Zlecę Usługę (druku, wycinania, naprawy...), [WU] - Wykonam Usługę
Navigare

Re: [ZU] zlecę złożenie/mody/wdrożenie drukarki 3d

Postautor: Navigare » 09 sty 2019, 16:21

@FlameRunner coś pomiędzy - wydruki na nasze potrzeby i nie muszą wyglądać ładnie, musimy tylko wiedzieć jak będzie przepływać woda i do tego badania nam jest niezbędna ta drukarka.

No dzięki Panowie, obudziliście mojego wewnętrznego nerda i niecałym dniu obecności na tym forum mam już dwie drukarki (kupiłem właśnie na szybko Ultimakera O+), stąd:
https://allegro.pl/ultimaker-original-u ... 29941.html

Właśnie tego chciałem uniknąć - zaczyna się już kombinowanie, co tu jeszcze poza pracowymi rzeczami podrukować ;)
Awatar użytkownika
Julian
x 73

Postautor: Julian » 09 sty 2019, 16:28

Spytam dla pewności.
Widziałeś że to nie jest Oryginał ?
Tylko klon zbudowany z części (pewnie chinskich).
http://www.3Drukarki.pl - Najlepszy sklep z drukarkami 3D i filamentami w Polsce
Awatar użytkownika
FlameRunner
Administrator
x 902
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 09 sty 2019, 16:29

Navigare pisze:No dzięki Panowie, obudziliście mojego wewnętrznego nerda i niecałym dniu obecności na tym forum mam już dwie drukarki (kupiłem właśnie na szybko Ultimakera O+), stąd:
https://allegro.pl/ultimaker-original-u ... 29941.html

O! Gratuluję zakupu!
Co prawda to klon-samoróbka, ale cena świetna, a sama drukarka wydaje się być bardzo sensownie zrobiona (nawet jeśli na chińskich częściach).
Filip Misztal
filasklep.pl - sklep z filamentem
drukarnia 3D „Ocelot” - druk 3D Olsztyn

I love the smell of ABS in the morning...
Navigare

Postautor: Navigare » 09 sty 2019, 18:43

Tak, wiem że to składak. Ale to mi ogarnie pierwsze próby i zobaczę jak się sprawdzi to sklejanie. Jak będzie ok to może pójdę w kierunku m200.

Nadal jednak potrzebny mi ktoś do wsparcia.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Administrator
x 902
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 09 sty 2019, 18:57

Navigare pisze:Nadal jednak potrzebny mi ktoś do wsparcia.

W tym momencie to bym dyskutował z tym. ;)
Jeśli tamten UMO jest już uruchomiony i dostaniesz jakieś profile druku, to jest realna szansa, że sam sobie poradzisz.
Natomiast Tronxy wyciep na hasiok. :D
Filip Misztal
filasklep.pl - sklep z filamentem
drukarnia 3D „Ocelot” - druk 3D Olsztyn

I love the smell of ABS in the morning...
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 1056
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 09 sty 2019, 19:31

FlameRunner pisze:Natomiast Tronxy wyciep na hasiok. :D

Może jeszcze nie. A nuż mu się spodoba i będzie kolejny delikwent do szaleństwa z deltami i takie tam ;)
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D | Inne
Awatar użytkownika
virgin71
Zasłużony
Drukarka: Ultimaker | U30
x 319
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 10 sty 2019, 22:46

Pozwolę sobie wcisnąć 3 grosze. Uważam, że sporo pieniędzy już wyrzuciłeś w błoto. Może ten klon UMO będzie dobry i tego Ci życzę, ale widzę, że nie ma on grzanego stołu, zatem jesteś w czarnej dupie. Tronxy, bez osoby, która ją obsłuży wyjdzie drożej niż Zortrax M300.

To czego potrzebujesz, to zlecenie druku. Z tego co opisujesz, to wydruk, którego szukasz szacowałbym w okolicach kwoty jaką wyrzuciłeś w błoto, kupując klona UMO (bardzo nieuczciwie opisana aukcja). Z tym, że miałbyś wydruk. Jeśli ktoś wykonał go wcześniej źle i nie na czas, to zakładam, że za bardzo chciałeś oszczędzić i przez to wywaliłeś kasę w błoto. Nie obraź się, ale uważam, że nie wyciągnąłeś wniosków, bo teraz zmarnowałeś kolejne fundusze, tylko na inny pomysł, który może nie tyle jest zły, co nietrafiony/niedobrany do potrzeby.

To trochę nasze polskie myślenie. Niestety mi też się ono często zdarza.
Po co zlecać komuś usługę, skoro mogę to zrobić sam?
Już śpieszę z odpowiedzią. Każdy wydruk, wymaga przygotowania i wprowadza zmiany w profilu, w zależności od tego co chcemy uzyskać. Usługodawca uczył się tego wiele miesięcy i gwarantuję, że nie pojmiesz tego w kilka dni. Usługodawca zwykle ma po prostu doświadczenie.

Pośpiech jest złym doradcą. O 10:00 pytałeś mnie o U30, o 12:00 założyłeś temat, w którym piszesz, że zakupiłeś TronXY, a o 15 kupiłeś bezobsługowego Ultimakera, nie dopatrując się na aukcji, że kupujesz podróbkę, która będzie wymagała dużo czasu i nie będzie bezobsługowa.

Myślę, że powinieneś usiąść na spokojnie, przemyśleć sprawę, zastanowić się, wziąć kartkę i spisać ZA i PRZECIW swoich pomysłów. Później kartkę odłóż do szuflady, prześpij się z tym. Rano wyciągniesz kartkę, poprawisz ZA i PRZECIW i dopiero, na chłodno, podejmiesz decyzję.

PS. Jeśli się da, odkręciłbym oba zakupy.
PS2. U30 była zupełnie bez sensu dla Ciebie, jeśli M200 odrzuciłeś;)
bafunio
carving85
x 3

Postautor: carving85 » 11 sty 2019, 00:00

Na olx ogłoszenie z tą drukarką odświeżone dzisiaj więc może op odkręcił się z kupna tej drukarki.

I też właśnie jak czytam ten wątek to wydaje się że za szybko podejmowane decyzje.
Zamiast przespać się na spokojnie z wyborem to kupno na szybko nigdy nie kończy się dobrze.

Szczególnie jak się dopiero poznaje temat co sam po sobie mogę potwierdzić/
bafunio
Drukarka: inventure
x 6

Postautor: bafunio » 11 sty 2019, 07:36

Część, byłem w bardzo podobnej sytuacji do twojej tylko że my o wiele częściej korzystaliśmy z usług druku 3d i początkowo też chciałem zaoszczędzić na usługach druku i wybierałem jedne z tańszych ofert co było błędem bo wydruki wymagały od nas dużo dodatkowej pracy przy przygotowaniach modeli, były opóźnienia w terminach itd. następnym krokiem było wybranie porządnych firm które tym się zajmowały i naprawdę byliśmy z nich zadowoleni bo robili porządna robotę i tak jak Virgin71 polecam ci tą drogę i posłuchanie tego Pana bo wie o czym mówi.
Ostatecznie po przeliczeniu wszystkiego zdecydowaliśmy się na zakup bezobsługowej drukarki z której jesteśmy zadowoleni ponieważ nie mieliśmy czasu na naukę.
mcxmcx
x 45

Postautor: mcxmcx » 11 sty 2019, 08:58

Spokojnie panowie, i tak kolega drukować będzie z planem tylko, bo druk 20x20 czy 40x40 z ABS to jednak hardcore.

Co do ogarnięcia: i tak się musi nauczyć wymiany dyszy, regulacji głów etc, czyli zakładając że ten ulyimaker jest wstępnie ogarnięty to nic więcej już nie musi na szybko robić.

Spróbować może.

Wróć do „Usługi”