PLA od DD biały ekofilament

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: PLA od DD biały ekofilament

Post autor: dragonn »

Drukowałem dość dużo z ekofilmentu białego:
1. Nie jest on matowy, jak praktycznie 99% PLA. Jeśli jest matowy to znaczy że materiał jest niedogrzany.
2. Wychodził idealnie w 210C
5 stron tematu a Ty nadal nie podałeś jaką masz drukarkę. Próbowałeś drukować w 230C?
Nie chcę zwalać na Ciebie, bo wpadki to z każdym filamentem mogą się zdarzać ale mi to wygląda że masz przekłamany odczyt temperatury.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: PLA od DD biały ekofilament

Post autor: Adinfo »

Leszek pisze:Dowiedziałem się, że podobno nie jest matowy. Czy ktoś z niego drukował (z białego PLA od DD typu ekofilament)? jak mu się drukowało na jakiej temperaturze i czy wydruki były błyszczące czy matowe?
Mam właśnie założoną szpulę PLA DD ECO biały, kupiony w grudniu. Drukuję z niego trochę - postaram się coś dzisiaj przygotować i zapodam zdjęcia - poszukam też coś co było wcześniej drukowane - ale z tego co kojarzę to bardziej matowo niż połysk - być może z powodu, że dopiero co uporałem się z luzami termistora i grzałki, w większości drukuję przy 210 stopni.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
RaveOn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:30
Lokalizacja: Szczecin / Oslo
Drukarka: Prusa MK3S
x 39

Re: PLA od DD biały ekofilament

Post autor: RaveOn »

Drukowałem z białego DD kilka litofanów. 215*C (220 na pierwszej warstwie) i wszystkie są błyszczące/satynowe. Żaden z wydruków nie jest matowy. Niestety wszystkie wydruki białe oddałem "zamawiającym" :D więc zdjęć nie pokażę.
Ender 3 - SPRZEDANY
Prusa MK3S - Uruchomiona :D
Hevo - W fazie rozważań ;)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: PLA od DD biały ekofilament

Post autor: FlameRunner »

@Leszek,
Odpowiadam:
  1. Z tych filamentów drukuje "pół forum".
  2. Mało kto ma problem.
  3. Jeśli ktoś ma "problem" z filamentem, to często to wygląda jak w wątku kolegi @świeżak, który od tygodnia nie raczy poprawić rurki w hotendzie, a
    jej zły montaż może powodować dokładnie takie problemy, jakich on doświadcza.
  4. Jeśli przemawiają do Ciebie dowody anegdotyczne, @dziobu pisał, że przepuścił u siebie kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt szpul tego materiału i było okej.
  5. Przestań używać tak skrajnie niekonkretnych określeń jak "z innych forów wynika", to nie jest argument w dyskusji.
  6. W internecie znajdziesz negatywne opinie o wszystkim. To jest kwestia skali. Mówimy o niedrogim, białym PLA. Tego się sprzedaje bardzo dużo. Nawet jeśli każda szpulka jest absolutnie bez zarzutu, co jakiś czas trafi się ktoś, kto swoje inne problemy będzie próbował zwalić na ten filament.
    Na tej samej zasadzie, ciężko będzie znaleźć jakieś złe słowo o tym samym filamencie w kolorze zielonym - to jest nowy kolor i sprzedało się go, jak na razie, nieporównywalnie mniej niż białego.
  7. Piszesz o stracie czasu - nie uważasz, że tracisz go wypisując swoje niestworzone teorie na temat produkcji filamentu? To o domieszce PET-G dobitnie świadczy o tym, że nie masz o tym najmniejszego pojęcia. I nie traktuj tego jako jakiś straszny atak. Nie ma w tym nic złego, że nie wiesz, jak coś jest produkowane. Po prostu nie wypisuj głupot w internecie. To nie przystoi.
Nadal uważam, że na 99% problemem jest Twoja drukarka, o czym zresztą od początku piszemy. Czy byłbyś uprzejmy przejrzeć temat od początku i odnieść się do naszych pytań i wskazówek dotyczących drukarki?

Podsumowując: nie bez powodu podchodzimy do takich tematów co najmniej sceptycznie. Dla większości z nas są to problemy niespotykane i nieznane. Do tego Twoje wyobrażenia o produkcji filamentu, które z takim zapałem opisujesz, bynajmniej nie dodają Ci wiarygodności. Winy filamentu nikt kategorycznie nie wyklucza, ale jednak znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że problem tkwi w drukarce.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: PLA od DD biały ekofilament

Post autor: dziobu »

Leszek pisze: Zależy jak zdefiniujemy problem.
Ja chcę się czegoś dowiedzieć o tym filamencie. Czy tylko jam mam z nim problem (choć z innych forów wynika, że nie tylko ja). Jak często są z nim problemy? Jakie?
Czyli nie interesuje Cie rozwiązanie problemu, tylko wieczne narzekanie - takie życie samotnego żeglarza, ostatniego sprawiedliwego wlaczącego z systemem. Będziesz analizował budowę filamentu bo na pewno jest spieprzony. Ty to wiesz.

btw - jakbyś wykazał się odrobiną dobrej woli to kiedyś, tu na forum, Marek opisywał JAK filament jest robiony. Zdjęcia też były. Można było się czegoś nauczyć. A, tylko że to trzeba chcieć. Zapomniałem.
Pod nos nie podstawiam, to nie fejsbuk.

DALEJ nie wiem czy masz dobrą temperaturę. Pytałem dwa razy ale pewnie zakładasz że jak drukarka napisała na panelu ze jest 220 stopni, to jest 220. W końcu Anet A8 to wzór jakości i można jej bezgranicznie ufać. A inne plastiki się drukują to po co drążyć temat.
O szparze nad dyszą nie wspomnę.

Miałem, jak i pewnie wiele innych osób tu, takie problemy jak Ty czy jak @świeżak tylko zamiast jojczeć nad losem jak współczesny nastolatek każdy z nas ten problem rozwiązał. Jak - podpowiadamy od początku. Ale co tam, lepiej zrzucić wszystko na TWA i jojczeć dalej. Trzeba by się przyznać że się coś spieprzyło, po co... lepiej poszukać w sieci poklasku.

A teraz małe pytanie proszące się o logiczną odpowiedź:
Nie stanawiało Was dlaczego tego typu problemy mają głównie początkujący użytkownicy i głównie sprzętów klasy A8/Ender?
Ciekawe... pewnie wina filamentu.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 1
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: PLA od DD biały ekofilament

Post autor: marek91 »

Cześć Leszek, przeczytałem cały ten wątek i nie wiem czy się śmiać czy płakać.

1. Nie kombinuj, o produkcji filamentu nie wiesz nic, czas który przeznaczyłeś na wymyślanie można by przeznaczyć na przeczytanie i zastosowanie się do tego co piszą koledzy.
2. Powierzchnia materiału satyna/ połysk jest w dużej mierze zależny od temperatury wytłaczania (nie ma tu znaczenia czy chodzi o drukarkę czy wytłaczarkę), sam wydruk z PLA powinien być błyszczący. Pierwsze co musisz zrobić to podnieść temperaturę na głowicy, możesz dać śmiało 230 stopni i od tego ewentualnie schodzić. Nie sugeruj się tu temperaturami innych producentów.
3. Biały ekofilament PLA to ten sam materiał co zwykły DD, jednak w gorszej oprawie. (pisałem już o tym wielokrotnie...)
4. Jeśli uznasz że materiał jest wadliwy to wymienię ci go od ręki na nowy.

Co do bzdur typu "źle zmieszane", "za dużo farby", "dodany pet do pla" to nawet nie chce mi się tego komentować.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: PLA od DD biały ekofilament

Post autor: virgin71 »

Czyli pierwsza moja porada okazała się kluczowa... ?
Reklamuj, marnujesz czas.

Każdemu może się zdarzyć wpadka. DD produkuje setki (tysiące?) ton rocznie i 1 kg zawsze może się zdarzyć wadliwy. Ja sprzedaję DD po kilka (naście?) ton i do tej pory tylko 1 raz zdarzyła się wymiana 1 rolki. W innych branżach, tak mała skala reklamacji się mi nie zdarza.

To co opisujesz, wygląda na źle wytłoczoną rolkę.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 1
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: PLA od DD biały ekofilament

Post autor: Julian »

marek91 pisze: 4. Jeśli uznasz że materiał jest wadliwy to wymienię ci go od ręki na nowy.
Wyjąłeś mi to z ust. Możesz się także zgłosić do dystrybutora Ekofilamentu: http://www.3Drukarki.pl lub miejsca w którym kupiłeś.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: PLA od DD biały ekofilament

Post autor: FlameRunner »

Marek, Virgin, Julian
Reklamacja filamentu? Wymiana filamentu? Jeśli to jest wina drukarki, nowa szpula nie rozwiąże problemu. ;)

Ponawiam swoją propozycję: zachęcam do wysłania filamentu do mnie, do przetestowania.
Jeśli faktycznie jest wadliwy, bez gadania załatwię wymianę na nowy, mimo że to chyba nie u mnie kupione.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: PLA od DD biały ekofilament

Post autor: FlameRunner »

Albo jeszcze inaczej.
Otworzę szpulkę EKO PLA białego.
Podrukuję z niej trochę dla upewnienia się, że jest w porządku.
I wyślę Wam (@Leszek, @samoogon) po zwoju filamentu do przetestowania i po wydruku jako punkt odniesienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”