Wybór drukarki 3D - pierwszy zakup

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Wybór drukarki 3D - pierwszy zakup

Post autor: virgin71 »

McKee pisze:Z używanych i obecnie dostępnych na allegro:
- Ultimaker Original+ ~3500zł tu
Jakby kolega odpuścił tą aukcję, byłbym wdzięczny, bo jestem w trakcie rozmów z tym sprzedającym:)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Wybór drukarki 3D - pierwszy zakup

Post autor: FlameRunner »

Artur13579 pisze: 1. Można powiedzieć, że właściwie żadne. Drukowałem na zajęciach 1 detal.
2. Tak. Czemu pytasz?
3. Na początku zabawa. Wiadomo - czasem może się przydać wydrukować coś co się zepsuło itp. A w późniejszym terminie może jakieś projekty, praca inżynierska itp.
4. Może trochę źle to ująłem. Po prostu bardzo zaciekawił mnie ten temat i chciałbym go lepiej poznać.
ad 1. Pamiętasz na jakiej drukarce?
ad 2. Celem ustalenia, czy Twoje oczekiwania są choć zbliżone do rzeczywistości.
ad 3, 4. Szczerze mówiąc masz zaskakująco duży budżet jak na takie zamiary.

5000 zł to jest już przyjemna kwota. Możesz wziąć używanego Zortrax M200, używanego Ultimaker 2+, nowego Ultimaker Original+, używanego UMO+ i górę filamentów. Do wyboru, do koloru. Sam nie wiem, na co bym się zdecydował.
Awatar użytkownika
way
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 137
Rejestracja: 06 paź 2016, 10:57
Lokalizacja: Galicja
Drukarka: Corexy X3D XL - była
x 7

Re: Wybór drukarki 3D - pierwszy zakup

Post autor: way »

Niech ktoś się jeszcze wypowie jak jest z kalibracją przy powyższych drukarkach, bo widziałem, że np. Cura ma gotowe profile pod Ultimakera. Przy takiej kwocie trzeba szukać czegoś jak najbardziej plug&play.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Wybór drukarki 3D - pierwszy zakup

Post autor: McKee »

way pisze:widziałem, że np. Cura ma gotowe profile pod Ultimakera.
:piwo:
Jak myślisz: dlaczego?

Kalibracja? Nie ma takiego problemu. To prosta czynność po prostu (i w dobrym sprzęcie robisz to raz).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Artur13579
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 131
Rejestracja: 04 lis 2016, 22:31
Lokalizacja: Katowice
x 2

Re: Wybór drukarki 3D - pierwszy zakup

Post autor: Artur13579 »

virgin71 pisze:
McKee pisze:Z używanych i obecnie dostępnych na allegro:
- Ultimaker Original+ ~3500zł tu
Jakby kolega odpuścił tą aukcję, byłbym wdzięczny, bo jestem w trakcie rozmów z tym sprzedającym:)
Nie ma problemu.
Anycubic i3 Mega
Prusa MK3
UBOT TOWER
ATMAT SIGNAL PRO400
Artur13579
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 131
Rejestracja: 04 lis 2016, 22:31
Lokalizacja: Katowice
x 2

Re: Wybór drukarki 3D - pierwszy zakup

Post autor: Artur13579 »

FlameRunner pisze:
Artur13579 pisze: 1. Można powiedzieć, że właściwie żadne. Drukowałem na zajęciach 1 detal.
2. Tak. Czemu pytasz?
3. Na początku zabawa. Wiadomo - czasem może się przydać wydrukować coś co się zepsuło itp. A w późniejszym terminie może jakieś projekty, praca inżynierska itp.
4. Może trochę źle to ująłem. Po prostu bardzo zaciekawił mnie ten temat i chciałbym go lepiej poznać.
ad 1. Pamiętasz na jakiej drukarce?
ad 2. Celem ustalenia, czy Twoje oczekiwania są choć zbliżone do rzeczywistości.
ad 3, 4. Szczerze mówiąc masz zaskakująco duży budżet jak na takie zamiary.

5000 zł to jest już przyjemna kwota. Możesz wziąć używanego Zortrax M200, używanego Ultimaker 2+, nowego Ultimaker Original+, używanego UMO+ i górę filamentów. Do wyboru, do koloru. Sam nie wiem, na co bym się zdecydował.

To była chyba zwykła, oryginalna Prusa i3.
No tak, wcześniej było to około 3k i może byłoby lepiej, gdybym się w tej kwocie zmieścił, bo może wcale to dołożenie 2k nie polepszy drastycznie jakości drukowanych detali.
Coraz bardziej zastanawiam się nad drukarką Accura Genius3D lub właśnie Prusa i3, tylko tutaj nie wiem czy lepiej wziąć oryginalną wersję czy warto dołożyć 1200zł do Monkeyfaba (jest naprawdę lepiej wykonana?)
Anycubic i3 Mega
Prusa MK3
UBOT TOWER
ATMAT SIGNAL PRO400
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Wybór drukarki 3D - pierwszy zakup

Post autor: virgin71 »

Monkeyfab jest na prawdę dobrze zrobiony. Jest to jedna z najlepszych i3 na rynku, jeśli nie najlepsza. Ja bym się jeszcze zainteresował na Twoim miejscu tym: http://www.printo3d.pl/sklep/drukarki-3d/printo-h2/ Fajnie to chłopakom drukuje. Oglądałem na targach. Pieniądze na pewno rozsądne. W sumie to nie wiem jak się w takich pieniądzach zmieścili.
Awatar użytkownika
way
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 137
Rejestracja: 06 paź 2016, 10:57
Lokalizacja: Galicja
Drukarka: Corexy X3D XL - była
x 7

Re: Wybór drukarki 3D - pierwszy zakup

Post autor: way »

W tej konstrukcji są używane silniki, co z resztą jest podane w opisie drukarki, dają na nie 12msc gwarancji, pewnie za dopłatą założyli by nowe.
Paatryk93
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Graber i3, H2 Printo
x 14
Kontakt:

Re: Wybór drukarki 3D - pierwszy zakup

Post autor: Paatryk93 »

way pisze:W tej konstrukcji są używane silniki, co z resztą jest podane w opisie drukarki, dają na nie 12msc gwarancji, pewnie za dopłatą założyli by nowe.

Tutaj link z nowymi silnikami w drukarce H2 http://www.printo3d.pl/sklep/drukarki-3d/printo-h2-diy/, ale troche dużo sobie liczą jak za nowe silniki.
Moje drukarki:
Graber i3, Printo H2, Anet A8
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Wybór drukarki 3D - pierwszy zakup

Post autor: FlameRunner »

Informacyjnie:
Jest wersja H2+, z silnikami nowymi i mocniejszymi. Nie wiem, jakie są pozostałe różnice.
Jest też H3, nowy model, znacznie lepiej się prezentujący, w postaci już złożonej, ale to już 4200 brutto kosztuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”