Strona 1 z 1

V-Slot - jak to połączyć

: 25 lut 2019, 20:34
autor: panWiadr0
Przymierzam się do składania sześciennej ramy z profili v-slot (openbuilds) ale od kilku dni nie daje mi spokoju jedna rzecz.

O ile połączenie 2020 jest banalne łatwe za pomocą ichniejszych kostek...

Obrazek

...to nie wiem jak połączyć górną/dolną ramę 2020 z pionowymi profilami 2040 :crazy:

Wymyśliłem coś takiego ale przy takim układzie połączenie poziome eliminuje połączenie w pionie. :? Planuję dać od spodu kątowniki ale czy to da połączenie sztywne jak pal azji???
9ughb4gh48.jpg
Co robić? Jak żyć!? :unknown:

Re: V-Slot - jak to połączyć

: 25 lut 2019, 20:40
autor: Jakub
Można zrobić część którą najpierw połączysz profile 2020 i je dokręcisz a później w wyznaczone miejsce wsuniesz profil 2040 i go dokręcisz.

Re: V-Slot - jak to połączyć

: 25 lut 2019, 21:24
autor: Cosik
Karol ale jesteś leniwy, dużo jest rzeczy w sieci jak to zrobić. Ostatnio popularna, zobacz jak to robią w Voronie 2.1

Re: V-Slot - jak to połączyć

: 25 lut 2019, 21:34
autor: panWiadr0
Cosik pisze:Karol ale jesteś leniwy, dużo jest rzeczy w sieci jak to zrobić. Ostatnio popularna, zobacz jak to robią w Voronie 2.1
Voron ma oś Z na prowadnicach. Tu będzie wszystko jeździć po ramie więc narożniki z płaskowników odpadają.

Re: V-Slot - jak to połączyć

: 25 lut 2019, 21:43
autor: Cosik
Coś bym Ci napisał ale nie wypada mi. Czy przeglądałeś instrukcję montażu do Vorona 2.1?

EDYTA:
Tam mają 3 albo 4 sposoby łączenia profili ze sobą.

Re: V-Slot - jak to połączyć

: 25 lut 2019, 21:49
autor: szendo
Ale przecież Voron ma profile 2020 a koledze chodzi o łączenie 2040 ....

Re: V-Slot - jak to połączyć

: 25 lut 2019, 21:51
autor: panWiadr0
...dokładnie. Tak jak napisałem w pierwszym poście 2020 to ŻADEN problem.

Re: V-Slot - jak to połączyć

: 25 lut 2019, 22:00
autor: szendo
Hmm zawsze zamiast połączenia w poziomie możesz dać podwójne w pionie - przecież 2040 ma dwa otwory na śruby wzdłuż.

Re: V-Slot - jak to połączyć

: 25 lut 2019, 22:08
autor: kapi
A jaki problem (w przypadku pierwszej grafiki) zamiast pionowej 20ki dać 40ke i jeden poziomy profil przewiercić na drugą śrubę? Albo czegoś nie widzę :)

Re: V-Slot - jak to połączyć

: 26 lut 2019, 07:30
autor: Cosik
szendo pisze:Ale przecież Voron ma profile 2020 a koledze chodzi o łączenie 2040 ....
panWiadr0 pisze:...dokładnie. Tak jak napisałem w pierwszym poście 2020 to ŻADEN problem.
Ani jeden ani drugi nie popatrzył, i nie pomyślał. Tam jest używane połączenie typy blind joint.
blind_joints.png
Jak się usiądzie na tyłku i pomyśli to można to dostosować do potrzeb 2040. Ja tam widzę dodanie ze 2 śrub więcej i będzie sztywne jak diabli. Trzeba tylko naprawdę popatrzeć i pomyśleć.

Re: V-Slot - jak to połączyć

: 26 lut 2019, 07:41
autor: szendo
A popatrzyłem i pomyślałem, czyżbyś sugerował mi że jestem ignorantem?

Autor chciał rozwiązanie dedykowane dla 2040. Jak widzisz 2040 to inne wymiary i budowa niż 2020 także mogą istnieć inne, lepsze rozwiązania na ich połączenie.
Blind joint przez 2040 ze względu na wewnętrzną budowę jest o wiele trudniej nawiercić jeśli nie ma się bardzo stabilnego narzędzia.

"Ja tam widzę dodanie ze 2 śrub więcej i będzie sztywne jak diabli." i o to pyta autor, a Ty Cosik nadal nie pomagasz bo nie zasugerowałeś gdzie te śruby byś umieścił tylko nabijasz bezsensowne posty.

Re: V-Slot - jak to połączyć

: 26 lut 2019, 08:06
autor: Cosik
A tak nie można?

Re: V-Slot - jak to połączyć

: 26 lut 2019, 08:12
autor: panWiadr0
Czyli wkręcę śrubę od boku, a potem rozwiercę ją od góry aby wkręcić kolejne dwie? No nie :smile2:

Nie jestem pewien czy blind joint jest zadziała równie dobrze na V-slot. Tam jakby nie patrzeć jest mniej materiału na rantach niż w klasycznym profilu.

Re: V-Slot - jak to połączyć

: 26 lut 2019, 08:21
autor: Cosik
To użyj wpustów narożnych, ale Ci tego nie narysuję bo mi się nie che, ale da się je dość mocno ukryć. Prawdopodobnie nikt Ci nic więcej nie doradzi.

Re: V-Slot - jak to połączyć

: 26 lut 2019, 11:43
autor: kapi
moze tak....
polaczenie_1.JPG
tu akurat inne profile, ale zasada ta sama