Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: FlameRunner »

Dyskusja o LUME została wydzielona.
http://reprapy.pl/viewtopic.php?f=34&t=414
Rafix095
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:40
x 2

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: Rafix095 »

Od jakiegoś czasu poważnie zastanawiam się nad zakupem drukarki 3D. Sprzętu będę używał tylko na użytek domowy/własny czasem jakiś element z odkurzacza się odłamie, czasem trzeba zrobić jakąś obudowę czegoś ale też czasem będę drukował może jakieś figurki i inne pierdoły. Mój budżet to około 1500zł, wiem że nic dobrego za to nie kupię ale wydaje mi się, że lepiej mieć marny sprzęt niż nie mieć wcale.
Zastanawiam się właśnie nad LUME, myślałem też na kupnem używki np. Jelwek i3 xl w cenie około 600zł, bo jeżeli mam kupić coś być może badziewnego to czy warto dopłacać tych parę stów np. na lume, czy to jest dużo lepszy sprzęt? Myślałem też nad towarem z chin np. coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/Auto-Lev ... 5a6d04e91f Czy możecie mi coś doradzić? Ewentualnie mogę dozbierać do tych 2000zł ale tylko na pewny sprzęt, który by odstawał jakością od tych, które wymieniłem bo, nie stać mnie na dopłacanie tej kasy na drukarkę wcale nie lepszą bądź nieznacznie lepszą szczególnie, że będę jej być może używał sporadycznie.
Moja drukarka:
Cr10+ Bltouch
Dual- Z
Ekstruder e3d tytan aero
Stół 230V
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: virgin71 »

Rafix095 pisze:wydaje mi się, że lepiej mieć marny sprzęt niż nie mieć wcale
Masz rację, wydaje Ci się. Lepiej wydać 500zł na dobrej jakości wydruki na zlecenie niż 1500zł na dziadowską konstrukcję (nie chodzi mi tu o żadną konkretną drukarkę), która pochłonie czas i pieniądze, a efekt będzie marny.

Odpowiedz sobie na pytania jakie na wcześniejszych kartach zadał FlameRunner. Warto się zorientować, czy drukarka jest Ci na prawdę potrzebna.

Niestety w naszym kraju nadal dominuje myślenie - po co kupić usługę jak mogę zrobić to sam. Po co zmieniać koła w serwisie, jak mogę to sam zrobić. Po co jechać na urlop, jak mogę pomalować chatę. Itp. itd.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2016, 22:08 przez virgin71, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: FlameRunner »

Rzuć może okiem na CTC Bizer.
Tutaj dość obszerny temat o tym sprzęcie: http://reprapy.pl/viewtopic.php?f=39&t=196

Co do LUME, w przyszłym tygodniu ma do mnie trafić na testy. Będę relacjonował na bieżąco na forum. ;)
Awatar użytkownika
animos
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 237
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:24
x 5

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: animos »

virgin71 pisze: Niestety w naszym kraju nadal dominuje myślenie - po co kupić usługę jak mogę zrobić to sam. Po co zmieniać koła w serwisie, jak mogę to sam zrobić. Po co jechać na urlop, jak mogę pomalować chatę. Itp. itd.
W serwisie też tak myślą, zmienimy mu wycieraczkę tylną a policzymy za przednią (3 razy droższa, większa) skoro sam nie potrafi tego zrobić to go spoko można oszukać - a to firmowy serwis Peugeot.

Ale każdy potrafi liczyć, jak w tym czasie robiąc swoją pracę zarobi więcej niż to co potrzebuje to się mu opłaca podzlecać, albo jak nie potrafi tego zrobić - jak jest inaczej to robi sam. Inaczej mówiąc to zależy od CENY podwykonawcy, a nie, że zawsze sam bo sam.

W gospodarce każdy robi to co potrafi najlepiej, ma warunki do zrobienia tego niższym kosztem. Dlatego np. bananów nie hodujemy w Polsce, bo jest za zimno, a ogrzanie by zbyt dużo kosztowało - chociaż było by to w szklarniach fizycznie możliwe. Ich cena też by nie była konkurencyjna.

Zachęcanie ludzi do tego aby outsourcingowali wszystko bo tak inni robią, a nie my (bez potwierdzenia, że tak jest naprawdę) może tylko wskazywać, że osoba to mówiąca sama jest usługobiorcą (jest zainteresowana zleceniami od innych). I nie chce konkurować ceną - tylko szuka innych mniej racjonalnych sposobów. IMO jeśli podwykonawca by zadeklarował, że wykona usługę za 50% ceny, za którą robią to inni to na pewno nie był by bezrobotny. A jak się ceni (co jest rzeczą umowną) to tylko umacnia przekonanie wśród usługodawców, że lepiej zrobić wszystko samemu.
Rafix095
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:40
x 2

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: Rafix095 »

Nie zależy mi żeby wydruk był idealny, bo wiem że w tym przedziale cenowym nie będzie ale sama ta radość z "zabawy" w drukowanie... Na razie poczekam na relacje z drukowania na LUME.
Moja drukarka:
Cr10+ Bltouch
Dual- Z
Ekstruder e3d tytan aero
Stół 230V
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2423
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: Artu »

Bo to trzeba jak "ze wszystkim" podzielić na dwa "bieguny":
1. Profesjonalne, najczęściej zarobkowe drukowanie
2. Amatorska zabawa w druk 3D

Ja zaliczam się do tej drugiej grupy. Pierwsza "radocha" była podczas składania i uruchamiania drukarki, a teraz cieszy mnie każda wydrukowana pierdołka typu jakiś wieszaczek, foremka do pierników, lampka do auta która się połamała a w serwisie kosztuje krocie, figurki dla dziecków... Ot taki przydatny gadżet, dzięki któremu wiele mniej lub bardziej potrzebnych rzeczy mogę sobie sam wydrukować.
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: virgin71 »

animos pisze:
virgin71 pisze: Niestety w naszym kraju nadal dominuje myślenie - po co kupić usługę jak mogę zrobić to sam. Po co zmieniać koła w serwisie, jak mogę to sam zrobić. Po co jechać na urlop, jak mogę pomalować chatę. Itp. itd.
W serwisie też tak myślą, zmienimy mu wycieraczkę tylną a policzymy za przednią (3 razy droższa, większa) skoro sam nie potrafi tego zrobić to go spoko można oszukać - a to firmowy serwis Peugeot.
Oczywiście masz rację. Tyle, że ja nie mówię, że masz jechać na wymianę kół do salonu/serwisu. Wyważonym jest jechać do pana Mietka, który kupił poduszki hydrauliczne do podnoszenia auta, zamiast dymać lewarkiem. Serwis ASO weźmie za to pewnie 200zł, ale Miecio 60zł.

A wracając do tematu - jak kolega chce mieć radość z budowania drukarki, którą kiedyś tam uruchomi, to pewnie, że trzeba szukać drukarki.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: McKee »

virgin71 pisze:Serwis ASO weźmie za to pewnie 200zł, ale Miecio 60zł.
Nie zawsze, czasem można się nieźle zdziwić jak się okazuje, że oryginalne elementy i usługi są tańsze od zamienników. Warto zadzwonić do ASO, zapytać i porównać.
artu pisze:Bo to trzeba jak "ze wszystkim" podzielić na dwa "bieguny":
1. Profesjonalne, najczęściej zarobkowe drukowanie
2. Amatorska zabawa w druk 3D
To nie jest tak bardzo czarno-białe - trochę upraszczasz. Są przecież na forum hobbyści z Ultimakerem czy Gate. Na zachodzie to już zupełnie granica tego co profesjonalne się zaciera: ludzie kupują Zortraxy do zabawy (u nas mające opinię sprzętu nie dla hobbystów).
Niektórych bawi składanie sprzętu innych nie.
Inna rzecz to fakt, że forum jest zdominowane przez pytania dotyczące składania drukarek - ale to raczej specyfika naszych portfeli (i z nich wynika popularność tanich modeli i "pęd" do samodzielnego złożenia drukarki).
virgin71
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Rafix095
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:40
x 2

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: Rafix095 »

artu pisze:Bo to trzeba jak "ze wszystkim" podzielić na dwa "bieguny":
1. Profesjonalne, najczęściej zarobkowe drukowanie
2. Amatorska zabawa w druk 3D
To nie jest tak bardzo czarno-białe - trochę upraszczasz. Są przecież na forum hobbyści z Ultimakerem czy Gate. Na zachodzie to już zupełnie granica tego co profesjonalne się zaciera: ludzie kupują Zortraxy do zabawy (u nas mające opinię sprzętu nie dla hobbystów).
Niektórych bawi składanie sprzętu innych nie.
Inna rzecz to fakt, że forum jest zdominowane przez pytania dotyczące składania drukarek - ale to raczej specyfika naszych portfeli (i z nich wynika popularność tanich modeli i "pęd" do samodzielnego złożenia drukarki).
Dokładnie, wcale nie bawi mnie akurat składanie drukarki, ale będąc biednym studentem ciężko mi wydać 4000 na drukarkę, przynajmniej na razie, bo nie wiem jak będę sobie radził z projektowaniem i samym wydrukiem... Za 1500 czy te 2000zł nie kupię "bezobsługowego" sprzętu, wiem o tym i dlatego już od roku przekładam ten zakup i nie mogę się zdecydować, ale jakoś ciągle do tego wracam bo kusi mnie, żeby coś sobie druknąć, szczególnie jak jakaś pierdółka w domu się zepsuje i przydała by się taka drukarka. Ten CTC Bizer też wygląda interesująco, jednak poczekam na recenzję LUME, żeby mieć jakieś porównanie i wtedy będę myślał dalej... :unknown: :DD
Moja drukarka:
Cr10+ Bltouch
Dual- Z
Ekstruder e3d tytan aero
Stół 230V
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”