Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: virgin71 »

To całkowicie nie ma sensu. Nawet Ultimaker na TMC jest za głośny na spanie z pracującą drukarką, a taka konfiguracja jest mega cicha. Musisz przemyśleć tą piwnicę na dłuższe wydruki.
Co do muzyki, to przy TMC zagłusza bez problemu. Zwykłe sterowniki - allegro, generują uciążliwy dźwięk silników. Miałem pierwszą drukarkę w kawalerce... przez miesiąc. Wyniosłem ją szybko do piwnicy, bo można było zwariować.
GGonsior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 27
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2016, 18:47

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: GGonsior »

virgin71 pisze:To całkowicie nie ma sensu. Nawet Ultimaker na TMC jest za głośny na spanie z pracującą drukarką, a taka konfiguracja jest mega cicha. Musisz przemyśleć tą piwnicę na dłuższe wydruki.
Co do muzyki, to przy TMC zagłusza bez problemu. Zwykłe sterowniki - allegro, generują uciążliwy dźwięk silników. Miałem pierwszą drukarkę w kawalerce... przez miesiąc. Wyniosłem ją szybko do piwnicy, bo można było zwariować.
Dobra najwyżej sie zrobi miejsce w piwnicy :/ Tylko kradnięcie prądu :sad: Bo nie mam jak puścić przedluzacza do mojej piwnicy z domu ... Będę sie zastanawiał jak będzie taki problem :"": "nie ma się co martwić na zapas" :D
Garreth
Postów w temacie: 1
Posty: 184
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 35

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: Garreth »

Przy TMC to sie martwic trzeba o halasy z wentylatorów, bo silnikow nie słychać :)
Mnie czeka wymiana wentylatora w zasilaczu, bo jest naglosniejszym komponentem w drukarce:)
(poza trapezem na osi Z, ale to czysto mechaniczna sprawa, która nie halasuje ciagle, ale tylko przy z-lift i nie jest jakos irytujaca).
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: RE: Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: FlameRunner »

GGonsior pisze:
FlameRunner pisze:GGonsior, ile jesteś w stanie wydać w tej chwili?
na chwile obecna ok 400 zlotych, chyba że naprawde jakaś okazja to być może więcej, wszystko zależy od rodziny :shout: :( W przeciagu najblizszych 10 dni powinno dojsc od 800 zl do 1200zl, tak sie kończą aukcje na allegro :) Potem przez grudzień kolejny grosz wpadnie :)
So, I've been thinking...
Generalna zasada jest taka, że im więcej pieniędzy włożysz w drukarkę, tym mniej czasu będziesz musiał poświęcić, by zacząć dobrze drukować. W związku z tym, temat wyraźnie poszedł w stronę zakupu drukarki powyżej pierwotnie założonego budżetu, która ma pozwolić na rozpoczęcie drukowania najlepiej od razu. Pamiętaj tylko, że są to rady udzielane przez ludzi pracujących, z których każdy jakieś tam pieniądze zarabia, za to niekoniecznie ma duże zasoby wolnego czasu.
Moim zdaniem powinieneś zastanowić się nad swoją skłonnością do zwiększania budżetu i, co za tym idzie, odsuwania zakupu w czasie. Jeszcze trochę pamiętam jak to jest mieć piętnaście lat i, przynajmniej w moim przypadku, wiązało się to z małą ilością pieniędzy, ale za to dużą ilością wolnego czasu. Moim zdaniem powinieneś poczekać kilka do końca wspomnianych aukcji, wziąć te 1200 zł (czy ile tam Ci dokładnie wyjdzie) i jak najszybciej kupić jakąś drukarkę. W ten sposób już zaraz będziesz miał w rękach jakiś sprzęt i będziesz mógł działać, nawet jeśli to działanie będzie rozwiązywaniem problemów, zamiast siedzieć i czekać na zwiększenie się budżetu i ryzykować, że sprawa zakupu drukarki raz odłożona będzie się dalej sama odkładać, w nieskończoność. Kolejne zastrzyki gotówki będziesz mógł wkładać w upgrade'y drukarki bądź w filamenty.
Sokoli
GGonsior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 27
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2016, 18:47

Re: RE: Re: RE: Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: GGonsior »

FlameRunner pisze:
GGonsior pisze:
FlameRunner pisze:GGonsior, ile jesteś w stanie wydać w tej chwili?
na chwile obecna ok 400 zlotych, chyba że naprawde jakaś okazja to być może więcej, wszystko zależy od rodziny :shout: :( W przeciagu najblizszych 10 dni powinno dojsc od 800 zl do 1200zl, tak sie kończą aukcje na allegro :) Potem przez grudzień kolejny grosz wpadnie :)
So, I've been thinking...
Generalna zasada jest taka, że im więcej pieniędzy włożysz w drukarkę, tym mniej czasu będziesz musiał poświęcić, by zacząć dobrze drukować. W związku z tym, temat wyraźnie poszedł w stronę zakupu drukarki powyżej pierwotnie założonego budżetu, która ma pozwolić na rozpoczęcie drukowania najlepiej od razu. Pamiętaj tylko, że są to rady udzielane przez ludzi pracujących, z których każdy jakieś tam pieniądze zarabia, za to niekoniecznie ma duże zasoby wolnego czasu.
Moim zdaniem powinieneś zastanowić się nad swoją skłonnością do zwiększania budżetu i, co za tym idzie, odsuwania zakupu w czasie. Jeszcze trochę pamiętam jak to jest mieć piętnaście lat i, przynajmniej w moim przypadku, wiązało się to z małą ilością pieniędzy, ale za to dużą ilością wolnego czasu. Moim zdaniem powinieneś poczekać kilka do końca wspomnianych aukcji, wziąć te 1200 zł (czy ile tam Ci dokładnie wyjdzie) i jak najszybciej kupić jakąś drukarkę. W ten sposób już zaraz będziesz miał w rękach jakiś sprzęt i będziesz mógł działać, nawet jeśli to działanie będzie rozwiązywaniem problemów, zamiast siedzieć i czekać na zwiększenie się budżetu i ryzykować, że sprawa zakupu drukarki raz odłożona będzie się dalej sama odkładać, w nieskończoność. Kolejne zastrzyki gotówki będziesz mógł wkładać w upgrade'y drukarki bądź w filamenty.
Aukcje się zakończą w przeciagu 7/8 dni (budżet ok 1200zl). W styczniu powinienem dysponować budżetem pozwalajacym kupic CTC bizer, do czekania na "coś co chcę kupić" juz jestem przyzwyczajony, i nie zależy mi żeby miec juz, w tej chwili drukarke(chodź gdybym miał to napewno nie był bym smutny :) ).

Teraz czas na kilka moich pytań:
1-Jaki kit kupić "na juz"(co osoba to inny kit poleca...)? i czy da sie z niego po zakupie badz w przyszłości domontować drugi ekstruder (tak zielony jestem w tych sprawach..) ?

2-Czy jest jakaś szansa że zakupiony kit moze nie działać / źle drukować?

3-Ile orientacyjnie zejdzie mi czasu zanim "puszcze" pierwszy udany wydruk :) ?

4-Proponujesz kupic "juz" kit i zacząć robić, gdybym skończył składać, kalibrowac itp... drukareczkę to z ciekawości ile by mnie wyniosło złożenie drugiej drukarki załóżmy prusy i3 (wydruk cześć, i zakup z chin/polski wszystkiego czego nie da sie wydrukować) (cena orientacyjna czysto z ciekawości)? //Możesz pominąć

5-Jak wyjdzie z jakością wydruków(z kitu zakładając że juz działa w 150%) w porównaniu do naszego CTC bizer?


Przepraszam, że męczę ale wydatek juz ponad 1k dla mnie to musi byc pewny i świadomy zakup zeby sie nie wpakować w "coś" aby rozpocząć druk musze dołożyć drugie tyle co na KIT :)

Serdecznie pozdrawiam i Dziękuję,
Mateusz


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: McKee »

1. Może Lume 3D , ew. wersji PRO. @skoro ma być tanio i niezbyt szybko - może pojawią się niedługo jakieś opisy. Polska produkcja, więc producent musi liczyć się z ew. roszczeniami gwarancyjnymi / zgodnością przedmiotu z opisem. O 2-gimmekstruderze zapomnij raczej -,to trzeba od razu uwzględniać w projekcie (zajmuje miejsce). Choć są głowice kilku-kolorowe. Ale tak naprawdę nie jestem przekonany czy potrzebujesz 2 kolory. To raczej bajer jest, lub do dość specyficznych zastosowań. 90% wydruków z 1 dyszą będzie OK.
2. Tak
3. Zależy ile się teoretycznie nauczysz wcześniej i jaki sprzęt będziesz miał ... strzelam, że nie dłużej niż tydzień zabawy. Ale może być i godzina.
4. Zapomnij. Po co ci druga Prusa? Już lepiej X3D projektu kolegi Sławka (CoreXY). Tak z 1500,- trzeba by wydać. Nie słyszałem żeby z tego ktoś robił Kit-y , zresztą licencja chyba nie pozwala.
5. Zależy jaki kit. Ogólnie jak mechanika dobra i druk wolny, to wszystkie drukarki drukują tak samo, podobno dużo 90% zależy od drukarza i jego doświadczania - ja się z tym nie zgadzam - dobry sprzęt + gotowe profile do niego to 90% sukcesu. I drukarzowi zostaje marne 10%. Jak się oswoi że sprzętem (i sprzęt jest powtarzalny) to potem samemu dość łatwo dopasować parametry do różnych filamentów / wydruków. Zakładam że znasz podstawowe konstrukcje i ich różnice? Prusa/Mendel itp że stołem w osi Y (lub/i X), różnej maści konstrukcje pudełkowe że stołem w osi Z, delta.

Poczytaj forum (wszystkie 3), szczególnie stare reprapowo. Sporo wiedzy, tylko porozrzucane. Zachodnie fora. Ťroubleshooting na stronach Simplify3D.
Zacznij projektować różne elementy.
Użyj slic3ra/cura'y do sprawdzenia jak będzie wyglądał wydruk / ile będzie trwał.

Po świętach można liczyć na wyprzedaże nietrafionych prezentów.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
GGonsior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 27
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2016, 18:47

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: GGonsior »

1. Czyli jednak wracamy w strone Lume :D .. Odnośnie 2 ekstruderów to zaufam bardziej znajacych temat :)
2. :( Trudno
3. Czyli wracam do siedzenia po nocach na forach :)
4. Przykładowo podałem :( Załóżmy że zignorujmy ten punkt bo to w dalekiej przyszłości :)
5. Podstawowe konstrukcje powinienem znac :)

Odnośnie dopisku :)
Link do sterego reprapowa mogl bym prosić, ew jak szybko znaleźć? Bo na jednym z 3 piszemy, drugie przegladam, a stare reprapowo ani nie słyszałem ani nie widziałem :/
Zachodnie/zagraniczne fora pójdą równolegle do polskich :)

Dzisiaj wziąłem się za SketchUP(na pierwszy rzut oka dosc intuicyjny, ale brakuje kilku opcji z blendera, byc może nie zauważyłem) dobry programik czy lepiej coś innego? slic3r / cura ściągnę dzisiaj / jutro.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: McKee »

http://reprapowo.pl/ ;)
Lume: bo tanie jest i możesz ew. poczekać na recenzje, których na razie nie ma za wiele.

PS.: ja sobie nie wyobrażam (już) projektowania bez 3D mouse / manipulatora firmy 3dconnexion - ale niech się jeszcze ktoś wypowie w tym temacie. Zwykle są drogie ale i za ~100zł można kupić jak się trafi okazję.

SketchUP Ok, Bender mniej (IMHO), Autodesk ma ciekawe softy
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2423
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: Artu »

McKee pisze:SketchUP Ok, Bender mniej (IMHO), Autodesk ma ciekawe softy
Jest jeszcze bardzo intuicyjny (i jak na razie darmowy) DesignSpark Mechanical :git:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
grzybu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 97
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 9

Re: Pierwsza drukarka do ok 1500zł

Post autor: grzybu »

Ja ze swojej strony polecam Fusion 360. Też darmowy i naprawdę dobry.
Mogę się uważać za power usera jeżeli chodzi o Blendera i nadal pewne rzeczy jest mi łatwiej zrobić w Blenderze, ale kiedy trzeba robić rzeczy pod wymiar i gdzie może zajść potrzeba późniejszej zmiany w projekcie to modelowanie parametryczne w Fusion 360 jest wybawieniem.
virgin71
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”