Strona 1 z 1

Hypercube inaczej.

: 03 mar 2019, 17:16
autor: doriand1
Cześć,

chciałbym zbudować nową drukarkę 3D i prawdopodobnie będę potrzebował pomocy, kogoś kto rysuje w Inventorze i mógłby mi jakoś pomóc w zwymiarowaniu profili i prowadnic mgn (może być odpłatnie).

Bazowo chciałbym wykorzystać ten model:
https://www.thingiverse.com/thing:2254103

Ramę chciałbym zbudować z profili 20x20, oprócz tych profili na których będą jeździły mgny. Jedynie na tej od ekstrudera chciałbym użyć 20x20, bo taki projekt znalazłem. Obszar roboczy wydruku to zwykły stół mk2b 214x214 no i wysokość powiedzmy maks 270 mm, więcej nie jest mi potrzebne.

Stół chciałbym aby był prowadzony z dwóch stron tak jak w projekcie wyżej.

Prowadnice Hiwin wg. tego projektu:
https://www.thingiverse.com/thing:2170087

A ekstruder taki jak tutaj:
https://www.thingiverse.com/thing:3382718

Wiem... niezły mix, ale myślę, że sprzęt wyszedłby zacny :)

Pozdrawiam

Re: Hypercube inaczej.

: 03 mar 2019, 17:28
autor: Berg
doriand1 pisze: Wiem... niezły mix, ale myślę, że sprzęt wyszedłby zacny :)
Czemu tak myślisz? co Ci nie pasuje w HyperCube Evo?

Re: Hypercube inaczej.

: 03 mar 2019, 17:38
autor: szendo
Ale po co tak kombinować zrób railcora ... (ten ostatni link)

Re: Hypercube inaczej.

: 03 mar 2019, 17:44
autor: RaveOn
Ale to z ostatniego linku to nie Railcore ;)

Re: Hypercube inaczej.

: 03 mar 2019, 17:48
autor: kapi
doriand1, myślisz że mgn (pojedynczy, ulokowany poziomo) będzie sztywniejszy niż 2 pręty ?

Re: Hypercube inaczej.

: 03 mar 2019, 17:50
autor: Berg
a ja chcę takiego HyperCube że z prawej ma trzy wałki 12ki a z lewej jedno mgn. Wiem, niezły mix ale wyjdzie zacny. Narysuje mi ktoś w Inventorze?

Re: Hypercube inaczej.

: 03 mar 2019, 17:55
autor: kapi
rafaljot pisze:a ja chcę ......... Narysuje mi ktoś w Inventorze?
przyjmę zacne wynagrodzenie za to :DD :piwo: oczywiście paragon wystawie. :git:

Re: Hypercube inaczej.

: 03 mar 2019, 18:02
autor: doriand1
rafaljot widzę, że jesteś bardzo prześmiewczy. Gratuluję poczucia humoru :)

W osi Z chciałbym zastawić wałki liniowe, a Hiwiny miałyby trafić do osi x i y. Wydaje mi się, że chodzą lepiej i lżej. W poprzednich konstrukcjach korzystałem tylko z nich (po przesiadce z Mendel90).

Re: Hypercube inaczej.

: 03 mar 2019, 18:08
autor: szendo
RaveOn pisze:Ale to z ostatniego linku to nie Railcore ;)
Aww, wtopa :P ale i tak głosuje na ostatni link :P

Re: Hypercube inaczej.

: 03 mar 2019, 18:35
autor: Berg
doriand1 pisze:rafaljot widzę, że jesteś bardzo prześmiewczy. Gratuluję poczucia humoru :)
Oczywiście, że tak, dzięki. Z tego co czytam Ty też.
A tak serio to albo mnie bawi zabawa w projektowanie drukarki i to robię albo korzystam z gotowego projektu, kogoś kto zęby na tym zjadł, przemyślałem setki rozwiązań i dziesiątki sprawdził.
Twoje podejście jest po prostu zabawne.

Re: Hypercube inaczej.

: 03 mar 2019, 18:40
autor: doriand1
Patrząc na posiadaną przez Ciebie drukarkę jesteś zwolennikiem zwykłych łożysk. Jakie prędkości przy zachowaniu dobrej jakości możesz uzyskać na swoim sprzęcie?

Może i niepotrzebnie uważam mgny za najlepsze rozwiązanie.

Re: Hypercube inaczej.

: 03 mar 2019, 19:17
autor: szendo
rafaljot pisze:
doriand1 pisze:rafaljot widzę, że jesteś bardzo prześmiewczy. Gratuluję poczucia humoru :)
Oczywiście, że tak, dzięki. Z tego co czytam Ty też.
A tak serio to albo mnie bawi zabawa w projektowanie drukarki i to robię albo korzystam z gotowego projektu, kogoś kto zęby na tym zjadł, przemyślałem setki rozwiązań i dziesiątki sprawdził.
Twoje podejście jest po prostu zabawne.

Bez przesady on chce tylko karetkę inną i inne prowadnice a to standardowe modyfikacje :P

Re: Hypercube inaczej.

: 04 mar 2019, 07:47
autor: Cosik
doriand1 pisze:...Jakie prędkości przy zachowaniu dobrej jakości możesz uzyskać na swoim sprzęcie?
Pozwolę sobie odpisać :) na swoim klasycznym HEVO wyciągam ruchy jałowe na poziomie 300mm/s natomiast prędkości przy drukuj 90mm/s. Więcej nie próbowałem bo niestety mam głowicę typu V6. Jak ogarnę szybkie zmienianie głowic to będę bawił się wulkanem i wtedy można próbować cisnąć więcej.

Re: Hypercube inaczej.

: 04 mar 2019, 09:35
autor: Berg
doriand1 pisze:Patrząc na posiadaną przez Ciebie drukarkę jesteś zwolennikiem zwykłych łożysk. Jakie prędkości przy zachowaniu dobrej jakości możesz uzyskać na swoim sprzęcie?
Może i niepotrzebnie uważam mgny za najlepsze rozwiązanie.
Nie potrafię odpowiedzieć. U mnie każdy wzrost prędkości powoduje zmniejszenie jakości.
W Delcie mam prowadnice. Jestem zwolennikiem optymalizacji, w tym kosztowej.
Na Thingiverse w remixach HC Evo znajdziesz gotowy projekt na prowadnicach w xy i wałki w Z.

Re: Hypercube inaczej.

: 04 mar 2019, 20:28
autor: szendo
a czy autor rozważał ten design: https://www.thingiverse.com/thing:2880260 ??

Re: Hypercube inaczej.

: 05 mar 2019, 10:45
autor: virgin71
doriand1 pisze:Patrząc na posiadaną przez Ciebie drukarkę jesteś zwolennikiem zwykłych łożysk. Jakie prędkości przy zachowaniu dobrej jakości możesz uzyskać na swoim sprzęcie?

Może i niepotrzebnie uważam mgny za najlepsze rozwiązanie.
Ja na tym: UMO+ 100mm/s
Jedyne co bym zarzucił HEVO, to używanie 4 krótkich łożysk, zamiast 2 długich, gorzej dostępnych, droższych, ale lepszych.