Kossel Linear Plus - wersja Marvin27

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Kossel Linear Plus - wersja Marvin27

Post autor: Gmeracz »

Ja bym odpuścił temat magnesów, bo one nic ci nie pomogą, a tylko się narobisz i rozczarujesz.
To samo z HYBRID_THRESHOLD... Od trzech lat pałuję Kossela i nigdy tam nie zaglądałem.

Daj spokój. Nie tu jest problem.
@Rafaljot podał ci dobry trop.

Sprawdź w configuration.h, w okolicy linii 1400, czy masz to:

Kod: Zaznacz cały

#define EEPROM_SETTINGS // Enable for M500 and M501 commands
//#define DISABLE_M503    // Saves ~2700 bytes of PROGMEM. Disable for release!
#define EEPROM_CHITCHAT   // Give feedback on EEPROM commands. Disable to save PROGMEM.
Musisz mieć pewność, że EEPROM może zapamiętać nowe dane po autokalibracji. Przypominam, że dwa ukośniki // wyłączają daną linię.
Opcję włączamy kasując je.

Po wgraniu nowego firmware trzeba koniecznie wykonać M502 i M500, aby zapisać na stałe. Można to zrobić z Pronterface, albo z kontrolera. Dopiero po tym możesz robić autokalibrację i zapamiętywać mapę stołu przez "Store settings".

Poza tym opisz pokrótce, jak kalibrujesz stół?
Jakie kroki robisz? CO i gdzie wciskasz?

Bo mi tu coś śmierdzi...

I jeszcze jedno - obecnie ma sens robić tylko autokalibrację bilinearną. Czy masz ją włączoną?

W okolicy 1100:

Kod: Zaznacz cały

//#define AUTO_BED_LEVELING_LINEAR
  #define AUTO_BED_LEVELING_BILINEAR
//#define AUTO_BED_LEVELING_UBL
//#define MESH_BED_LEVELING
Czy w ogóle którąś miałeś włączoną?
Bo nie może być tak, żeby po kalibracji było bicie głowicy w stół. Nie przy tych Marlinach, co teraz są.
Jak koledzy pisali, Delta smooth rod offset odpowiada za większość twoich problemów. Na szybko można to poprawić autokalibracją.
Potem możesz porzeźbić w ustawach ręcznie. Ale na razie chcemy doprowadzić drukarkę do w miarę normalnego druku.
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 40
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: Kossel Linear Plus - wersja Marvin27

Post autor: Marvin27 »

Ło ale kazanie :good:

1. Co do magnesów, to dziś sobie pogadam z człowiekiem który zajmuje się ich sprzedażą, więc jeszcze nie mówię pass.

2. Co do EEPROM, to z domyślych ustawień confing jest włączony:

Kod: Zaznacz cały

#define EEPROM_SETTINGS       // Persistent storage with M500 and M501
//#define DISABLE_M503        // Saves ~2700 bytes of PROGMEM. Disable for release!
#define EEPROM_CHITCHAT       // Give feedback on EEPROM commands. Disable to save PROGMEM.
#if ENABLED(EEPROM_SETTINGS)
  #define EEPROM_AUTO_INIT  // Init EEPROM automatically on any errors.
#endif
I zawszę robię M502, M500, M501, M503

3. Myślałem że to wina Marlin 2.0 bądź SKR 1.3, więc na chwilę dla testów wróciłem na TriGorril-ę i problem pozostał, więc stwierdziłem ze to kwesta mechaniki a dokładniej ramion. (może chińczyk w fabryce ma program gdzie pokazuje mu, które ramie gdzie skręcić :P)

4. Skalibrowałem teraz drukarkę na samym plastikowym efektorze z magnesami, dokręciłem śrubkę na na pozycji Z=0 do szkła i jeździłem po stole w X,Y i mógłbym wysunąć stwierdzenie że już nie było fal dunaju jak wcześniej. Jakbym zamontował jakiś długopis to sprawdził dokładność na końcach stołu.
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 40
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: Kossel Linear Plus - wersja Marvin27

Post autor: Marvin27 »

Pytanie do ludzi którzy znają się bardziej, czy jakby zrobić ramiona na 270mm zamiast tych 267mm (wymiar od środka do środka przegubu), to na czym stracę w drukarce a na czym zyskam ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”