Strona 1 z 1

Jak naładować li-ion z telefonu?

: 15 lis 2016, 12:25
autor: marek91
Jak w temacie, mam baterię li-ion z telefonu i chciałbym ją naładować, kupiłem na allegro moduł do ładowania takich baterii.
http://allegro.pl/show_item.php?item=61 ... YzNjFhNQ==

Tylko z tego co wiem akumulatorki z telefonów mają wbudowane jakieś układy... pytanie brzmi następująco:
Czy jeśli podłączę baterię do ładowania przez układ z linka to czasem nie zdubluję w ten sposób układów ładowania?

Czy może wywalić tą elektronikę i ładować same ogniwo?

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 15 lis 2016, 12:40
autor: feriar
baterie z telefonu mają wbudowane tylko zabezpieczenia przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem i zwarciem. Także w tej materii nic nie powinno się stać. Tylko trzeba dobrać jeszcze odpowiedni prąd ładowania dla baterii :)

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 15 lis 2016, 14:04
autor: marek91
Teraz zauważyłem że faktycznie, robi się to przez wymianę rezystora na płytce :)
Czyli wsio wiem :D
Zaraz poszuka sobie prądów ładowania :)

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 15 lis 2016, 14:11
autor: virgin71
Świetne moduły ładowania. Montowałem je w PSP, w których ktoś rozwalił gniazdo i trzeba było tanio naprawić:)

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 15 lis 2016, 14:35
autor: Garreth
Tylko nie bierz baterii z nowego Note ;D

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 15 lis 2016, 15:34
autor: McKee
Tak przy okazji: list ekonomiczny 1,50 ale druga sztuka w przesyłce kosztuje 7zł :shock:
Czyli kupno dwóch sztuk kosztuje 13zł 50gr.
Ale kupno dwa razy po jednej sztuce (2 przesyłki zamiast jednej) tylko 8zł.
Nie lubię takich aukcji / sprzedających...

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 15 lis 2016, 16:06
autor: feriar
McKee pisze:Tak przy okazji: list ekonomiczny 1,50 ale druga sztuka w przesyłce kosztuje 7zł :shock:
Czyli kupno dwóch sztuk kosztuje 13zł 50gr.
Ale kupno dwa razy po jednej sztuce (2 przesyłki zamiast jednej) tylko 8zł.
Nie lubię takich aukcji / sprzedających...
Czasem tak sprzedający robią, a czasem to jest niedopatrzenie w ustawianiu cennika. Raz tak miałem, to napisałem do firmy że mają coś nie tak z cennikiem (bo list polecony priorytet do 1szt. chcieli 10zł a powyżej 1szt. to +10zł/szt.) i faktycznie przyznali się do błędu i poprawili, no ale to są chyba nie liczni :roll:

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 15 lis 2016, 16:14
autor: McKee
A czasem wysyłka do Portugalii jest darmowa, po to tylko żeby wyżej na liście cen siedzieć...
Różnie bywa, ale ten (moim zdaniem) próbuje wykorzystywać cennik do uzyskania dodatkowego zarobku (całą resztę cen ma w miarę OK ustawioną)..

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 15 lis 2016, 16:30
autor: marek91
Kupiłem tylko 1 szt. Aż tyle na mnie nie zarobił :)
Total wyszło 4zł :D
Choć jak sprawdziłem u majfrenda to wychodziło 0,35USD/szt :D

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 15 lis 2016, 16:46
autor: emartinelli
Aż sam sobie kupiłem ten moduł :)

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 15 lis 2016, 17:15
autor: feriar
Ja mam ich parę sztuk i ładuje nimi 18650, modułu bardzo przydatne bo nawet one same mają zabezpieczenie przed rozładowaniem :D

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 16 lis 2016, 13:05
autor: marek91
emartinelli pisze:Aż sam sobie kupiłem ten moduł :)
Chyba się upomnę o jakiś % od sprzedawcy :D

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 16 lis 2016, 13:32
autor: Artu
marek91 pisze:Kupiłem tylko 1 szt. Aż tyle na mnie nie zarobił :)
Total wyszło 4zł :D
Czyli Jesteś "w plecy" na 4zł :mrgreen: 99,99% przesyłek nie rejestrowanych nie dochodzi do adresata... to znaczy nie są nigdy wysyłane :lol: Ale na liście "cena z kosztem przesyłki" winduje taki towar wyyyysoko :mrgreen:

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 16 lis 2016, 13:40
autor: marek91
Bez przesady, mi w zasadzie nigdy się nie zdarzyło żeby towar nierejestrowany nie dotarł :)
Jednak oczywiście prawdopodobieństwo jest większe...

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 16 lis 2016, 13:45
autor: Artu
Marku, najtańsza przesyłka listowa, to koszt 2zł, więc musieli by dokładać 50gr do każdej takiej... Przesyłka listowa nierejestrowana
Jakoś nie chce mi się wierzyć w ich działalność charytatywną :mrgreen:

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 16 lis 2016, 13:59
autor: marek91
Artu, sądząc po wielkości samej ich sprzedaży na allegro zapewne mają umowę z PP, nic nadzwyczajnego.

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 18 lis 2016, 13:11
autor: marek91
Artu pisze:
marek91 pisze:Kupiłem tylko 1 szt. Aż tyle na mnie nie zarobił :)
Total wyszło 4zł :D
Czyli Jesteś "w plecy" na 4zł :mrgreen: 99,99% przesyłek nie rejestrowanych nie dochodzi do adresata... to znaczy nie są nigdy wysyłane :lol: Ale na liście "cena z kosztem przesyłki" winduje taki towar wyyyysoko :mrgreen:
Haha :yahoo:
Właśnie dostałem list, tak jak myślałem, mają umowę z PP, stąd też tak niska cena za wysyłkę :piwo: :good:

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 18 lis 2016, 20:49
autor: emartinelli
A ja dzisiaj dostałem potwierdzenie nadania listu... zobaczymy, czy też tak się za parę dni uraduję ;)

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 21 lis 2016, 12:07
autor: emartinelli
i dzisiaj dotarła przesyłka :yahoo:
Koperta bąbelkowa a w środku płytka i paragon na 4 zł.
Już podłączyłem testowo i wszystko działa :)

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 21 lis 2016, 12:24
autor: marek91
Ja zostawiłem ostatnio płytkę w firmie, dopiero dziś zrobię test :D

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 30 lis 2016, 11:06
autor: emartinelli
Jako, że od dawna chciałem kupić uniwersalną ładowarkę li-ion do różnych modeli baterii telefonicznych a jakoś nic w rozsądnej cenie nie trafiło się więc sobie zrobiłem sam :) Oczywiście na bazie TP4056.
Gdyby ktoś potrzebował to proszę ściągać: http://www.thingiverse.com/thing:1927128

W założeniach marzyłem aby wykorzystać jakieś piny sprężynujące ale nic kompletnie nie znalazłem do kupienia w detalu. Mimo wszystko w praktyce sztywne konektory też działają.

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 30 lis 2016, 11:22
autor: marek91
Fajna zabawka, sprawię sobie takie coś :)

Re: Jak naładować li-ion z telefonu?

: 04 gru 2016, 21:33
autor: picapau
Traifłem na to przypadkiem parę dni temu na thingi i odrazu dodałem do listy rzeczy do zrobienia :)
Jakby ktoś potrzebował coś podobnego bez drukowania to ja od roku używam takiej ładowarki http://www.banggood.com/LCD-Display-Uni ... mds=search
przyczepić się mogę jedynie do prądu ładowania aku.