Strona 1 z 1

Solid Edge - eksport gwintów

: 23 mar 2019, 23:22
autor: szpiglasowy
Witam
Dotychczas w moich projektach modelowałem tylko gwinty niestandardowe np. stożkowe, a przy typowych rysowałem tylko wałki czy otwory i gwintowałem ręcznie. I to wszystko działa dobrze. Natomiast gdy spróbowałem wykorzystać gwint z bazy Solida, po eksporcie do STLa widać goły wałek. Bez gwintu. Co robię źle? Czy w innych CADach jest podobnie?
Nie jest to problem pilny, zawsze mogę postąpić po staremu. Ale toczy mnie robak ciekawości. Czemu tak się dzieje? Czy można temu zaradzić?
SP

Re: Solid Edge - eksport gwintów

: 23 mar 2019, 23:32
autor: cardjunk
Domyślnie, podczas tworzenia połączeń gwintowych gwint rysowany jest tylko graficznie, jako tekstura, aby nie obciążać bardziej projektu.
Podczas tworzenia gwintu zaznacz(tutaj nie wiem jak dokładnie jest w se, opcja w stylu modeled albo coś w ten deseń) opcję która wytnie gwint w bryle zamiast go tylko tam "zilustrować"

Re: Solid Edge - eksport gwintów

: 24 mar 2019, 09:36
autor: kapi
do inventora jest osobne narzędzie , do SE może być podobnie - forma dodatku doinstalowana do programu.

Re: Solid Edge - eksport gwintów

: 24 mar 2019, 13:17
autor: cardjunk
w sumie przypomniałem sobie, że z rok temu pracowałem trochę w se, tam jest opcja wgrana bez konieczności doinstalowywania dodatków.

Re: Solid Edge - eksport gwintów

: 24 mar 2019, 13:58
autor: szpiglasowy
Dziękuję za podpowiedzi.
cardjunk pisze:Podczas tworzenia gwintu zaznacz(tutaj nie wiem jak dokładnie jest w se, opcja w stylu modeled albo coś w ten deseń) opcję która wytnie gwint w bryle zamiast go tylko tam "zilustrować"
Niestety, nic takiego nie znalazłem.