Gate 2.0 3novatica brak reakcji

Jakość druku Cię nie zadowala?
TomaszM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 18 wrz 2019, 19:40
x 2

Re: Gate 2.0 3novatica brak reakcji

Post autor: TomaszM »

robertm pisze: 0025 to niski numer wtedy jeszcze byłem pracownikiem 3novatica :)

Przy numerze seryjnym 0041 również :)
robertm
TomaszM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 18 wrz 2019, 19:40
x 2

Re: Gate 2.0 3novatica brak reakcji

Post autor: TomaszM »

A dlaczego serwis nie zostawił oryginalnego wyświetlacza przecież da go się wykorzystać w Marlinie ?
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Gate 2.0 3novatica brak reakcji

Post autor: robertm »

TomaszM pisze:A dlaczego serwis nie zostawił oryginalnego wyświetlacza przecież da go się wykorzystać w Marlinie ?
zapewne z powodu pinologii, której serwisowi nie chciało się rozkminiać :)
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Gate 2.0 3novatica brak reakcji

Post autor: McKee »

Może nawet nie chodzi o "chciało" tylko o fakt, że koszt "rozkminy" (czasu serwisanta) jest wyższy od ceny nowego wyświetlacza. Zostało wybrane rozwiązanie tańsze dla Klienta ;)

(W następnym życiu zostanę Rzecznikiem Prasowym :rotfl2:).
FlameRunner, wbalien
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
molanos
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 09 lut 2020, 08:58
x 5

Re: Gate 2.0 3novatica brak reakcji

Post autor: molanos »

Witam.

Odkopie trochę temat.Posiadam drukarkę Gate 2.0 chciałem w niej wymienić elektronikę na :

https://pl.aliexpress.com/item/40000993 ... 2e0enkkaLF

Czy jest to osiągalne ?
Jakie mogę napotkać problemy ?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2668

Re: Gate 2.0 3novatica brak reakcji

Post autor: Berg »

@molanos, pewnie, że możesz.
viewtopic.php?f=27&t=5202&p=88331
Awatar użytkownika
molanos
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 09 lut 2020, 08:58
x 5

Re: Gate 2.0 3novatica brak reakcji

Post autor: molanos »

Dzięki za info ....wydaje mi się ze potrzebuje...

-Płytę
-czujnik filamentu
-pinda
-wyświetlacz

coś jeszcze żeby to uruchomić na GATE 2.0 ??
wbalien
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2023, 00:02

Re: Gate 2.0 3novatica brak reakcji

Post autor: wbalien »

Berg pisze: 09 lut 2020, 09:31 @molanos, pewnie, że możesz.
viewtopic.php?f=27&t=5202&p=88331
Hej, przepraszam za odkopanie - we wspomnianym poście @molanos widze tylko sprzedaż drukarki Prusa - nic o Gate. Mógłbyś podesłać jakieś informacje o Gate 2.0 jeżeli posiadasz jakiekolwiek (np. na priv). Potrzebuję możliwie *wszystkiego* :D

Pozdrawiam i wiem, właśnie zdobyłem złoty szpadel (jako polecacz DD filamentów, mam nadzieje że mi wszyscy wybaczycie :) )
wbalien
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2023, 00:02

Re: Gate 2.0 3novatica brak reakcji

Post autor: wbalien »

robertm pisze: 16 kwie 2019, 14:04 McKee masz racje - warto jeszcze sprawdzić co się dzieje jak drukarkę podłączysz przez UPSa ze stabilizacją ...

to była fajna drukarka jak na jej czasu - super rama i wiele rzeczy do dopracowania, ale wyszła w chwili gdy 3novatica wykoleiła się i nie było już nikogo, kto by chciał doprowadzić projekt do końca. Dla mnie ta elektronika to porażka, byli klienci którzy odsyłali drukarkę po kilkanaście razy - na serwisie drukowała, a u klienta stawała po kilkunastu minutach druku. Dopiero na sam koniec zmieniono coś na linii zasilania sterowników silników i problem się skończył.
Drogi @robertm, mógłbyś rozwinąć jakie rzeczy się sypały/byłyby do dopracowania w Gate 2.0, o ile jeszcze pamietasz? Słyszałem że @TomaszM jest był Projektantem, ale nie widze żeby był nadal aktywny na forum (obym się mylił ;) )
Próbujemy z kolegami wskrzesić tę drukarkę.

Na ten moment wzieliśmy moda dodającego czujnik indukcyjny (statyczny, 12mm średnicy - na razie nie wiem jaki, NPN/PNP i na jakie napięcie nadaje się do owej drukarki) oraz dodatkowy wentylator chłodzenia części drukowanej.

Będę wdzięczny, bo poza szczątkami informacji tutaj na reprapy oraz w "notatniku informatyka" nie znalazłem właściwie nic.
Jeżeli posiadasz jakiekolwiek będę bardzo wdzięczny za ich przesłanie (np. na priv). Potrzebuję możliwie *wszystkiego*, co zaznaczyłem także w innym odkopanym poście :D
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Gate 2.0 3novatica brak reakcji

Post autor: JGFTW »

Wątpie, żebyś dostał takie informacje. Raczej Ci użytkownicy nie zagladali tu od wielu miesięcy.

Myślę, że łatwiejsze i bardziej przyszłościowe byłoby kupienie i wymiana całej elektroniki.

Ekran: https://pl.aliexpress.com/item/1005001728785760.html
Płyta główna: https://pl.aliexpress.com/item/4001039599237.html (tanie, zintegrowane sterowniki, tylko potrzebne piny, 4 sterowniki) lub https://pl.aliexpress.com/item/33039177457.html (droższe, 5 gniazd sterowników, które trzeba dodatkowo kupić, dużo pinów)

Potrzebujesz dodatkowo zestaw złączek, żeby zarobić kable: https://pl.aliexpress.com/item/1005003981495554.html

Pomijam takie dodatki jak czujnik filamentu, dodatkowe mosfety, i tym podobne.

Polecam Ci założyć nowy temat, porobić zdjęcia, napisać co masz teraz, co zrobiłeś i co chcesz dodatkowo zrobić.
Wymiana elektroniki jest bardzo łatwa, ale jak nie wiesz jak się za to zabrać, bo nigdy tego nie robiłeś to na pewno dostaniesz tam jakieś wskazówki - chociażby ode mnie.
Pjoter
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”