Strona 1 z 1

Półprzezroczysty PLA

: 27 kwie 2019, 23:15
autor: Martin
Czy w Polsce da się dostać półprzezroczysty PLA? Mam końcówkę rolki różu od Anycubic, a nie mają już tego w ofercie. Wygląda jak niektóre PETy, ale to PLA. Moja drukarka niezbyt chetnie współpracuje z PET, a potrzebuję efektu przezroczystości.
Daję linka do niemieckiego amazona, nie ma tego towaru i tak, wiec chyba nie narażę się.. https://www.amazon.de/dp/B01JYXZ4G8/ref ... 11_TE_dp_1
O tak wygląda po druku.
0650E803-BF65-4FD4-A274-04AB3212288C.jpeg

Re: Półprzezroczysty PLA

: 27 kwie 2019, 23:27
autor: Julian
Martin pisze:Czy w Polsce da się dostać półprzezroczysty PLA? Mam końcówkę rolki różu od Anycubic, a nie mają już tego w ofercie. Wygląda jak niektóre PETy, ale to PLA. Moja drukarka niezbyt chetnie współpracuje z PET, a potrzebuję efektu przezroczystości.
Daję linka do niemieckiego amazona, nie ma tego towaru i tak, wiec chyba nie narażę się.. https://www.amazon.de/dp/B01JYXZ4G8/ref ... 11_TE_dp_1
O tak wygląda po druku.
0650E803-BF65-4FD4-A274-04AB3212288C.jpeg

UWAGA REKLAMA,
KILIK

Re: Półprzezroczysty PLA

: 27 kwie 2019, 23:30
autor: dziobu
DevilDesign - PLA-ST.
PlastSpaw/Wolfix ma (tj miał; teraz nie wiem, nie używam) - transparentne PLA.
OrbiTech ma, ColorFabb też.

Tylko że przy wszechobecnym PET-G to raczej rynek transparentnego PLA nie będzie się rozwijał. Zwłaszcza że PET wygląda zdecydowanie ładniej.

Re: Półprzezroczysty PLA

: 27 kwie 2019, 23:56
autor: Zepco
DD już nie oferuje startpacków z PLA-ST?

Re: Półprzezroczysty PLA

: 28 kwie 2019, 00:14
autor: Julian
Zepco pisze:DD już nie oferuje startpacków z PLA-ST?

To była jednorazowa akcja, dostępne było tylko u nas.

Re: Półprzezroczysty PLA

: 28 kwie 2019, 01:32
autor: Berg
Dużo PLA jest takich polprzezroczystych. Np Wolfixy. Chya są dwa typy barwników.
A o co chodzi, że Twoja drukarka nie lubi PETG.
Myślę że mogła by polubić. Spróbuj jasnozielony DD na początek. Nie wyobrażam sobie powodu dla którego nie dało by się ogarnąć sprawy.

Re: Półprzezroczysty PLA

: 28 kwie 2019, 02:57
autor: dziobu
rafaljot pisze:Dużo PLA jest takich polprzezroczystych
No właśnie nie bardzo. Przy tylu PETach chyba nie ma sensu tego rozwijać. Transparentne PLA są sztywniejsze od zwykłych PLA. I to tyle z zalet.
rafaljot pisze:A o co chodzi, że Twoja drukarka nie lubi PETG. Myślę że mogła by polubić.
Moje też nie lubią. Ale okiełznałem temat. Bo warto.

Re: Półprzezroczysty PLA

: 28 kwie 2019, 09:48
autor: Martin
Dzięki za podpowiedzi. Późno było, patrząc w tabelkę na stronie DD w ogóle nie skojarzyłem PLA-ST.
Co do mojej drukarki i nielubienia PETG: PETG mi kapie z dyszy przy przejazdach i różne podejścia do retrakcji nie pomogły (albo się nie starałem wystarczająco). Żeby nie kapało muszę ustawić taką retrakcję, że po parunastu retrakcjach pojawiają się niedolewki lub zostawione fragmenty filamentu, który się ulał.
Muszę wydrukować DUŻO małych elementów na raz - dużo retrakcji - problem. Będę testował na PETG, które mam. Jak wyjdzie to będzie PETG, jeśli nie, to PLA-ST.

Re: Półprzezroczysty PLA

: 28 kwie 2019, 11:32
autor: Zepco
Poza retrakcją próbuj kombinować z temperaturą zarówno w dół jak i w górę.

Re: Półprzezroczysty PLA

: 28 kwie 2019, 11:44
autor: ethanak
Ostatnio drukowałem z czegoś o nazwie Monstick - https://allegro.pl/oferta/filament-10-x ... 7020462200 - pomarańczowy wygląda nawet lepiej niż PET-G (moim zdaniem).

Re: Półprzezroczysty PLA

: 29 kwie 2019, 13:17
autor: virgin71
PLA-ST są niezłe i powiem szczerze, że świetnie się sprzedają. Dużo osób nie chce się bawić z nitkami PETG i ten PLA się wtedy sprawdza bardzo dobrze. Zamieszczałem tu kiedyś zdjęcie Wolfixa z U30, który wygląda świetnie i jest dużo najbardziej przeźroczysty. Czar pryska przy drukowaniu, bo wydruki są beznadziejne. Niebieski PLA-ST jest u mnie w bestsellerach. Podobno jest na to jakiś super projekt na Thingi, ale nikt mi nie zdradził jaki :(