Laptop (2w1) do notowania

Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 1773
Kontaktowanie:

Laptop (2w1) do notowania

Postautor: dziobu » 04 maja 2019, 18:05

Witam,

Czy są tu użytkownicy laptopów 2w1 klasy MS Surface/Lenovo Yoga/Acer Spin 5? Potrzebuję czegoś przyzwoitego i przenośnego, do m.in notowania odręcznego (*1) i na teraz wybór padł na Yogę (https://www.x-kom.pl/p/468754-notebook-laptop-141-lenovo-yoga-530-14-i7-8550u-16gb-256-win10-mx130.html), ale przydała by się skrócona i rzetelna recenzja w stylu "gówno"/"czad". Te w sieci już czytałem, teraz szukam jakiegoś (nie)zadowolonego użytkownika.
Obecnie do samego notowania służy Acer Spin 1, który zwyczajnie nie daje rady. Najgorszy jest jednak rysik - zasilany baterią AAAA która wystarcza, według obecnego użytkownika, ledwie na kilka godzin pracy.

(*1)
  • Windows (bez gównoburzy proszę),
  • i5/i7,
  • >= 16GB,
  • 12..14",
  • miziany ekran z rysikiem (tak żeby bateria wystarczała na dłużej, albo jeszcze lepiej - bez baterii),
  • klawiatura (użyteczna a nie jakiś substytut; i dobrze żeby była podświetlana),
  • <= ~5k zł brutto
Ma to być podstawowy laptop dla studenta (sieć, duuuużo sieci, PDFy, Wordy, ryjbuki, zdjęcia, durne filmy z kotami) + notatki odręczne.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D | Inne
Awatar użytkownika
kapi
Drukarka: Vertex 8400
x 133

Re: Laptop (2w1) do notowania

Postautor: kapi » 04 maja 2019, 18:19

na fonie mam apke - INKredible.
spełnia swoje zadania i można palcem pisac ;)

małżonka ma Yoge 2 - daje rade, ale z ekranu dotykowego to mało co korzysta. raz, może dwa widziałem że był złożony w tablet - klawiaturą do tyłu.
dziobu
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
x 1773
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 04 maja 2019, 18:23

Android? NIE. To się do niczego nie nadaje. Pisanie palcem jest fajne przez pierwsze dwie minuty, potem przechodzi :)
Aplikacja też do dupy. Etap takich tabletów przechodziliśmy kiedyś.

Jeśli chodzi o soft - Drawboard PDF. Ma wszystko co potrzeba i działa jak powinien.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D | Inne
Awatar użytkownika
FlameRunner
Administrator
x 1214
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 04 maja 2019, 18:31

Mam śmiałą propozycję: do notatek wziąć urządzenie innego typu.
https://www.sony.com/electronics/digita ... dpt-series
https://www.youtube.com/watch?v=U7d6TbQGgRE
dziobu
Filip Misztal
filasklep.pl - sklep z filamentem
drukarnia 3D „Ocelot” - druk 3D Olsztyn

I love the smell of ABS in the morning...
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
x 1773
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 04 maja 2019, 18:38

Odpada. Problem z notowaniem na otrzymanych notatkach. Nikt się nie będzie bawił w konwersję żeby to na takiej zabawce odtworzyć.
Poza tym e-paper jest wolny (te urządzenia w ogóle są wolne) i nie ma kolorów (te które mają to rzadkość). Nie wspominając o takich bajerach jak wstawianie wycinka z jednego miejsca w drugie czy otwarcie kilku/nastu dokumentów jednocześnie.

No i wszystko ma być na jednym urządzeniu. To mimo wszystko spora wygoda.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D | Inne
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
x 429

Postautor: McKee » 05 maja 2019, 01:28

Mam Surface 2 (RT) i Surface 3 PRO.
2-ka nie spełnia Twoich wymogów, ale do przeglądania forum jest świetny. Do Internetu i obsługi palcami Windows 8.1 jest moim zdaniem lepsze niż Windows 10 (naprawdę: stara 2-ka RT (ARM) ma lepszą ergonomię na W8.1 niż nowe Windows 10).

Surface 3 PRO to pierwszy z serii, który spełnia wymogi. Koniecznie "PRO" (IMHO). Nowsze będą tyko lepsze.
I5, 8GB RAM chodzi jak zwykły notebook. Używam rzadko, bo ekran mały ~12"
Od biedy pociągnie Fusion360 (ale przy większym obciążeniu zaczyna się lekko grzać i szumi wentylatorem).
Do pracy wolę notebooka z 15,4" ale na spotkania / wyjazdy itp jest jak znalazł. Zwykle na wyjazdy biorę jako backup / do filmów / muzyki / spraw prywatnych.
Podświetlania klawiatura na której da się pisać kilka godzin bez większego dyskomfortu.
Rysik czasem używam. Są 2 baterie. Jedna pastylkowa zasila bluetooth - wymiana co 2-3 lata i taka o której wspominałem: AAAA - u mnie z pół roku wytrzymuje - nie wiem ile dokładnie, bo kupiłem akumulator (tak, są takie co bardzo cieszy) i czasem ładuję.
Zamierzałem się na coś nowszego przesiąść (bateria ma już koło 1300 cykli - szok że działa), ale w zasadzie nie mam takiej potrzeby.
Córce kupiłem model z 4GB RAM - ku mojemu zdziwieniu całkiem przyzwoicie działa (ale raczej 8GB bym polecał).
Rysika bez baterii raczej nie znajdziesz (to nie ta technologia) - tzn możesz jakimś pseudo-rysikiem mazać po ekranie jak palcem, ale to nie ta dokładność.

PS.: Odłączenia klawiatura - polecam. Mi nie zawsze potrzebna ale zawsze mam. Córka w zasadzie nie używa (ryjbuk, filmy itp).
Ale z 2 strony ciężko się jej używa "na kolanach" - laptop lepszy
dziobu
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
x 1773
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 05 maja 2019, 22:31

Po krótkim rozeznaniu - siostra woli jednak coś bardziej laptopowego. Czyli nadal zostaje Yoga... W sumie laptop cieszy się dobrymi opiniami, cenę też ma przyzwoitą, nikt nigdzie (tu także) nie stwierdził krótko, ze to szajs... Co ważne - na pewno jej wystarczy ;)
Czyli najprawdopodobniej padnie na to:
https://allegro.pl/oferta/lenovo-yoga-530-14-i5-16gb-512pcie-ips-w10-pioro-7946550532

Dziękuje wszystkim.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D | Inne
SQ9KRD
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 83

Postautor: SQ9KRD » 05 maja 2019, 22:50

Do kilku dobrych lat żona ma dotykowego Dell`a i prawie codziennie widzę jak paluchami dotyka ekrany. Przyznam się że to wciąga i w dodatku gdy wracam na swojego z przyzwyczajenia palcuje ekran. W sumie bardzo fajny laptop dla kobiety.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
Zepco
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 150

Postautor: Zepco » 05 maja 2019, 22:58

Prusa i3 MK2S
Anet A8 - po wydrukach usztywniających (w trakcie profilowania)
3DGence One
Awatar użytkownika
rafaljot
Zasłużony
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 1001

Postautor: rafaljot » 05 maja 2019, 23:00

SQ9KRD pisze: i prawie codziennie widzę jak paluchami dotyka ekrany. Przyznam się że to wciąga i w dodatku gdy wracam na swojego z przyzwyczajenia palcuje ekran.

Wciąga. To prawda. Niedawno kobieta u mnie w aucie wykonała parę razy dziwny gest na szybie, zwróciło to moją uwagę, zostawiajac pionowe ślady od paluchów...
....szyba nie otworzyła się.
Prusa i3 mk3s bear upgrade
Photon
Lume+
Velleman Vertex K8400x2
HyperCube Evolution ST 250
Anycubik Kossel Plus

Wróć do „Hasiok”