Strona 1 z 1

Plast-Spaw przewijany?

: 31 maja 2019, 07:38
autor: cyfron
Czy ktoś brał filamenty od tego sprzedawcy?

https://allegro.pl/oferta/filament-plas ... 8152507658

w opisie ma, że to Plast-Spaw, jednak strasznie tani i jakoś tak niechlujnie nawinięty. Czy ktoś może potwierdzić, że ten filament to faktycznie Plast-Spaw a nie cokolwiek innego nawinięte na szpule Plast-Spaw'u?

Re: Plast-Spaw przewijany?

: 31 maja 2019, 08:17
autor: dragonn
Po rolce to jest Plast-Spaw ale generalnie Plast-Spaw przynajmniej z mojego doświadczenia to to nie jest dobra jakość filamentów.

Re: Plast-Spaw przewijany?

: 31 maja 2019, 08:24
autor: cyfron
Mam jedną rolkę Plast-Spawu (brązowy), tyle że kupioną u innego sprzedawcy i nie mam żadnych zastrzeżeń. Filament ładnie równo nawinięty, trzyma wymiar i dobrze się z niego drukuje - bez kompleksów można go postawić na jednej półce z Ekofilament, czyli dobra budżetówka. Zastanawia mnie natomiast oferta w/w sprzedawcy, bo chociażby sposób nawinięcia odbiega od tego który posiadam, inne rzeczy trudno ocenić ze zdjęcia.

Zamówiłem na próbę dwie rolki po 650g, jak przyjdą dam znać jak wyglądają na żywo.

Re: Plast-Spaw przewijany?

: 31 maja 2019, 08:55
autor: dziobu
Tu kluczowy jest tekst
Nie równe wagi rolek są wynikiem przechodzenia firmy Plast-spaw na inny kolor produkcyjny. Rolki są jednakowego koloru od początku do końca szpuli.
Mam szpule z przejścia kolorów, mam odrzuty z przebarwieniami, mam odrzuty z nieprawidłowym kolorem. Chyba żadna nie ma 1kg. I m.in mam właśnie PlastSpaw. Wygląda jak to z aukcji.
Cenowo też mniej-więcej pasuje.

Poza tym że plastik mają poprawny, choć średni, to tak to jest OK. Aukcje też wyglądają OK.
I plastik też nawinięty tak jak to PlastSpaw robi. To w końcu budżetowy materiał.

Re: Plast-Spaw przewijany?

: 31 maja 2019, 09:16
autor: dziobu
To jeszcze dorzucę to:
s1.jpg
żadna nie ma 1kg plastiku. Poza tym - są raczej OK.

"Raczej" nie jest bezpodstawne - ta szpula ma 4 końce :D (jeden z drugiej strony)
s2.jpg

Re: Plast-Spaw przewijany?

: 31 maja 2019, 09:23
autor: carving85
Ten sprzedawca często na facebooku pojawia się z tą ofertą. Ludzie kupują nie narzekają(jakoś bardzo) więc raczej jest tak jak piszą w aukcji.

Re: Plast-Spaw przewijany?

: 31 maja 2019, 09:37
autor: dziobu
Bo to są szpule z odrzutami. Albo przejście kolorów, albo jakieś przebarwienie wewnątrz (czasem nawet niewidoczne na wydruku). Technicznie to dalej dobry materiał i nie zdarzyło mi się przewężenie, zgrubienie, bąble czy inna kicha dyskwalifikująca szpulę.
Ta osobna szpula to taka perełka i pewnie kiedyś ją przedrukuje i okaże się że tam zwyczajnie są dwa sąsiednie kolory nawinięte.

Re: Plast-Spaw przewijany?

: 06 cze 2019, 17:14
autor: Bobbik1
jak narazie mi się drukuje całkiem spoko

Re: Plast-Spaw przewijany?

: 06 cze 2019, 17:40
autor: Julian
dziobu pisze:To jeszcze dorzucę to:
Dziobuś, tyle że my sami pakujemy w kartony i worki. Plast-Spaw zawija streczem jak nam wysyla ...
;D

Re: Plast-Spaw przewijany?

: 06 cze 2019, 18:24
autor: cyfron
Ja za to trafiłem na miłą niespodziankę w postaci śmiecia w drucie. Zobaczymy jak będzie dalej.

Re: Plast-Spaw przewijany?

: 07 cze 2019, 11:59
autor: virgin71
cyfron pisze:Ja za to trafiłem na miłą niespodziankę w postaci śmiecia w drucie. Zobaczymy jak będzie dalej.
To jest ficzer! Normalka niestety.

Re: Plast-Spaw przewijany?

: 08 cze 2019, 22:54
autor: cyfron
Miarka się przebrała - zdecydowanie NIE POLECAM filamentu od tego sprzedawcy, sprzedaje nie drugi ale jakiś piąty gatunek filamentu. Co kilka metrów trafia się jakieś zanieczyszczenie w filamencie, ale to co dzisiaj trafiłem wygrało - syf był takiej wielkości, że zablokował się w rurce PTFE i musiałem użyć trochę siły aby go wycofać, szczęście w nieszczęściu, że był tak duży iż nie zdołał nawet dotrzeć do dyszy. Mam inny filament od Plast-Spaw'u ale sprzedawany jako pierwszy gatunek, równiutko nawinięty, 1kg szpula zapakowana w folię - żadnych problemów. Natomiast to coś co otrzymałem to chyba jakiś odpad, który nie przeszedł żadnej kontroli jakości miał zostać z utylizowany. Do samego Plast-Spawu nic nie mam, ale zakupy tego czegoś odradzam.

To co widać na zdjęciach trafia się co kilka metrów, zazwyczaj jest małe i przechodzi przez dyszę 0.6, ale ten syf wygrał:
IMG_4723.JPG
IMG_4725.JPG