Ender 3 dziwny wydruk

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Ender 3 dziwny wydruk

Post autor: Jakub »

Odpowiem na pytanie od FR: tak, to jest piesek z karty.
Kolega wraz z moją pomocą przetkał dyszę, szparkę wyeliminował sam, zdaje sobie sprawę z tego że extruder nie ma docisku. Piesek był drukowany kilkukrotnie i wszystko wskazuje na to, że problemem jest extruder.
Flow nie został zmieniony, kolega nie wymieniał części w drukarce. Prosiłbym o pomoc w zakresie doboru extrudera, bądź poprawy ekstruzji gdyż prawdopodobnie to tutaj leży problem. Kolega jest początkujący więc z góry proszę również o wyrozumiałość w zakresie specjalistycznego słownictwa.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ender 3 dziwny wydruk

Post autor: dragonn »

A próbowaliście zwiększyć temperaturę?
Bo jest duża szansa że ten chiński idzie w niskich temperaturach a polski wymaga wyższej.

Co do ekstudera, na thingi są dostępne podkładki które zwiększają jego docisk, powinno wystarczyć na początek. Szukaj pod "tension fix"
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1179
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 789
Kontakt:

Re: Ender 3 dziwny wydruk

Post autor: @GUTEK@ »

Co do ekstrudera to polecam jakiś z podwójnym radełkiem - obojętnie czy z przełożeniem czy bez.
Jednak najpierw radził sprobować tego co pisze dragonn, ostatnio był temat, że ktoś musiał drukować 3DActive w 230C żeby to jakoś szło.
DuoSS
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 26 cze 2019, 12:40

Re: Ender 3 dziwny wydruk

Post autor: DuoSS »

Witajcie ponownie. A więc tak od tego czasu zakupiłem filamentu petg z bd póki co wydruk jest lepszy ale dalej jest coś nie tak. Napewno muszę zmienić podstawę na szkło bo moja orginalna jest nie do końca prosta i ciężko ją dobrze skalibrować . Poniżej przedstawiam zdjęcia po zmianie filamentu
Temperatury 240/75 wentylator 15%
Przy zmianie filemntu wydruk nie zbyt się chcę trzymać blatu ale słyszałem o kleju i podobnymi i póki co pomaga
Załączniki
IMG_20190627_225333.jpg
IMG_20190627_225323.jpg
IMG_20190627_221850.jpg
IMG_20190627_221843.jpg
Ostatnio zmieniony 28 cze 2019, 08:22 przez DuoSS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1179
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 789
Kontakt:

Re: Ender 3 dziwny wydruk

Post autor: @GUTEK@ »

Ja tu jakoś nie widzę różnicy na plus. Może to faktycznie przecinki o których pisał FR?
DuoSS
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 26 cze 2019, 12:40

Re: Ender 3 dziwny wydruk

Post autor: DuoSS »

Niestety ale jest kropka
Zdjęcie poniżej odnośnie g code początek i koniec czy.to wystarcza?
Załączniki
1561710099335..jpg
1561710049038..jpg
IMG_20190628_101513.jpg
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 807
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: Ender 3 dziwny wydruk

Post autor: Abys »

Wystarczy, masz kropkę więc trzeba szukać dalej.
Zastanawia mnie ten gcode, możesz powiększyć okno?
Są jeszcze niżej linie komend czy tylko ta jedna na start i end?
Możesz skopiować i wrzucić, może tam jest coś namieszane.

Jesteś pewny że głowica jest złożona prawidłowo i nie ma szczeliny między dyszą a rurką?
Ekstruder nie strzela podczas druku?
Podnieś głowicę na środek,rozgrzej głowicę do 220C , wyekstruduj ręcznie trochę materiału i obserwuj wychodzącą nitkę/filament.
Następnie sprawdź stan złączek PTFE, zaznacz markerem kreskę na rurce przy złączce i spróbuj nimi poruszać przód/tył,nie może tam być żadnego luzu.Aczkolwiek w twoim przypadku musiałby być konkretny luz, ale może go nie zauważyłeś albo nie zdawałeś sobie z tego sprawy.
Dyszę wymieniałeś?
Ostatnio zmieniony 28 cze 2019, 10:33 przez Abys, łącznie zmieniany 1 raz.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
DuoSS
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 26 cze 2019, 12:40

Re: Ender 3 dziwny wydruk

Post autor: DuoSS »

Szczeliny niema napewno robiłem z poradnika i wycislem rurkę za głowice następnie lekko ją wepchnąłem i docislem dyszą. Filament wychodzi okej z dyszy aczkolwiek go zawija do góry i na dyszę . Złączki ptfe jeszcze sprawdze ale wydawały się oki
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 807
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: Ender 3 dziwny wydruk

Post autor: Abys »

DuoSS pisze:Szczeliny niema napewno robiłem z poradnika i wycislem rurkę za głowice następnie lekko ją wepchnąłem i docislem dyszą. Filament wychodzi okej z dyszy aczkolwiek go zawija do góry i na dyszę . Złączki ptfe jeszcze sprawdze ale wydawały się oki
Jeżeli od razu ci się zawija to może być problem z dyszą, wystarczy że podczas regulacji uderzyłeś albo przytarłeś wyjście dyszy i nie podaje odpowiedniej ilości.
Filament nie powinien się zawijać do góry, czasami się zdarzy ale po odklejeniu tego kawałka na dyszy widać prawidłowy przepływ.
Jeżeli nie chce przepływać bez zawijania to dysza do wymiany, ogólnie zamów sobie rurki i dysze bo to są części eksploatacyjne i prędzej czy później będziesz je musiał wymienić.
Rurka 2/4, dysza 0.4, przy rurce sprawdzaj wymiary zewnętrzne i wewnętrzne bo są różnej jakości.
Masz igłę z zestawu?
Może spróbuj przepchać, najlepiej jednak podmienić dyszę.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
chudy107
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2019, 20:08
Lokalizacja: Częstochowa
Drukarka: Ender 5

Re: Ender 3 dziwny wydruk

Post autor: chudy107 »

Może włączyłeś w drukarce opcje "filament 1.75mm" ? Wszystko skalibrowałeś mając w ustawieniach drukarki 3.0mm i ekstruder podaje Ci teraz polowe mniej filamentu. Sam się wkopałem z szukaniem przyczyny takich objawów jak u Ciebie. Aż wyciągnąłem rurkę z ekstrudera i zmierzyłem ilość filamentu jaka zapodał po komendzie "podaj 100mm". Wyszło niecałe 50mm. Skalibrowałem ilość kroków od nowa i zaczęła drukować normalnie. Po jakimś czasie dopiero grzebiąc w menu drukarki zauważyłem ze włączyłem ta opcje 1.75mm. Ewentualnie może zmieniłeś ten wpis w marlinie a wcześniej było 3.0mm???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”