Strona 1 z 1

UM2 potrafi nie drukować

: 12 lip 2019, 17:24
autor: virgin71
Co tu się... ?!
Mam pod ręką UM2, które tak drukuje, jak widać na zdjęciach.
Paski na pewno są za luźne, chociaż jest to dziwne.
Ktoś, coś? Dostrzegacie inne możliwe przyczyny? Filament jest na pewno dnem dna, ale nie przyznam jaki, bo nie chcę, żeby mnie zbili.

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 12 lip 2019, 17:35
autor: Jakub
virgin71 pisze:Co tu się... ?! Filament jest na pewno dnem dna, ale nie przyznam jaki, bo nie chcę, żeby mnie zbili.
3DActive? :D Co wygrałem? ;)

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 12 lip 2019, 17:39
autor: virgin71
Jakub pisze:
virgin71 pisze:Co tu się... ?! Filament jest na pewno dnem dna, ale nie przyznam jaki, bo nie chcę, żeby mnie zbili.
3DActive? :D Co wygrałem? ;)
Nic, bo on nie ma 2,85.

Ktoś w kategorii rozwiązania tego strasznego wydruku? Robiłem regulację napięć, przywróciłem stockowy FW i zanim zmienię paski, chciałbym od was coś usłyszeć, co mogło mi do głowy nie przyjść.

Drukarka nie moja.

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 12 lip 2019, 17:54
autor: kapi
sprawdziłbym mocowanie kółek do osi, czy wszystkie są "na sztywno" , ustawienie równoległe osi X Y do wałków napędowych,
i te nieszczęsne sprężynki - link - wewnątrz wózków.

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 12 lip 2019, 19:39
autor: malyhenio1
W UM2 jest filnament 2'85?

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 12 lip 2019, 19:46
autor: bafunio
malyhenio1 pisze:W UM2 jest filnament 2'85?

Tak

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 12 lip 2019, 19:51
autor: FlameRunner
A weź rolkę filamentu z ładnie drukującego UM i daj znać, jak wtedy wyjdzie wydruk?

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 12 lip 2019, 19:56
autor: malyhenio1
Jaki tam jest extruder?

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 12 lip 2019, 21:27
autor: bafunio
Sprawdź czy oś Z chodzi poprawnie może zbyt ciężko chodzi i trzeba ustawić na nowo łożyska (w co wątpię). Może oprócz luźnych pasków jest też do wymiany łącznik ?

Jak dojdziesz co powoduje takie błędy daj znać - przyda się

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 14 lip 2019, 01:51
autor: virgin71
Łącznik pierwszy wymieniłem, ale to nie to. Sprężynki sprawdzałem i też wyglądają dobrze - to dziwne, bo paski nie mogły się rozciągnąć. Krzyżak jest idealnie równoległy/prostopadły. GT2 wszystkie są dokręcone. Krótkie paski też są napięte. Tylko te długie są nader luźne. Tylko to jest tyle roboty z wymianą, że szukam najpierw czegoś innego.

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 15 lip 2019, 17:14
autor: bafunio
virgin71 pisze:Łącznik pierwszy wymieniłem, ale to nie to. Sprężynki sprawdzałem i też wyglądają dobrze - to dziwne, bo paski nie mogły się rozciągnąć. Krzyżak jest idealnie równoległy/prostopadły. GT2 wszystkie są dokręcone. Krótkie paski też są napięte. Tylko te długie są nader luźne. Tylko to jest tyle roboty z wymianą, że szukam najpierw czegoś innego.

Jak efekty ? Wymiana pasków pomogła ? Jakbyś mógł wrzuć jakieś zdjęcia

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 15 lip 2019, 23:25
autor: virgin71
Aktualnie wyjechałem sobie na urlop i mam wywalone;) Trzeba czekać.

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 23 lip 2019, 11:04
autor: bafunio
Wróciłeś do tematu ? Jak wychodzą wydruki po wymianie pasków?

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 23 lip 2019, 11:20
autor: virgin71
Wróciłem. Mam taki syf, że nie mogę pasków znaleść - drukują napinacze i zobaczę jak sprawa wygląda.
https://www.youmagine.com/designs/belt-tensioner

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 23 lip 2019, 11:26
autor: bafunio
daj znać jak się sprawdzą te napinacze , póki co nie mam żadnych mechanicznych problemów z moją i jestem coraz bardziej z niej zadowolony, ale zbieram informacje na zapas :)

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 23 lip 2019, 11:28
autor: virgin71
Napinacze są świetne, bo używałem ich na oryginalnych paskach UMO. Jak zmieniłem na GT2 dopiero przestałem.

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 23 lip 2019, 14:15
autor: virgin71
Niestety w UM2 napinacze trzeba przeprojektować. Muszę odnaleźć paski. Te są dramatyczne na pewno.

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 23 lip 2019, 18:56
autor: kapi
Te pokazane wyżej, z PLA potrafią pękać, np w czasie druku.
U siebie wymieniłem cały wózek w którym jest napinacz.

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 24 lip 2019, 12:41
autor: virgin71
kapi pisze:Te pokazane wyżej, z PLA potrafią pękać, np w czasie druku.
U siebie wymieniłem cały wózek w którym jest napinacz.
Na te: https://www.youmagine.com/designs/beyon ... -open-belt ?

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 24 lip 2019, 18:38
autor: kapi
Nie takie wieloczesciowe, tylko monoblok.
nie mogę znaleźć teraz źródła, wiec załączam STL, ten z flagą modernizowałem pod swoją maszynę,
zwróć uwagę że sa 2 typy - zależnie od tego jakie masz tulejki ślizgowe.

tulejka bardzo ciasno siedzi, pręty fi6 nie wysuwają się, drukowałem z PETg

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 24 lip 2019, 22:26
autor: virgin71
Znalazłem paski i okazało się, że mam tylko do UMO, a nie do UM2. A tam jest różnica 4 zębów - to dużo.

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 24 lip 2019, 22:50
autor: kapi
zobacz tu :
https://www.akcesoria.cnc.info.pl/porad ... ator-pasow
podajesz średnicę lub ilość zębów kół, odległość między osiami i wiesz jaki ma być pasek.
Oczywiście należy wybrać odpowiednią podziałkę pasa.

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 25 lip 2019, 13:06
autor: virgin71
To jest świetne narzędzie. Ciekawe, że UM2 ma odległość 284 mm, co daje pasek 618, a używany jest 610 i napinacze.

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 20 sie 2019, 11:11
autor: virgin71
Czekam na paski i w między czasie drukuję różne przedmioty testowe i kalibracyjne. Nie wiem dlaczego to robię po raz kolejny w ten sposób, bo chytry zawsze 2 razy traci. Już psioczyłem na niektóre filamenty 100 razy i dalej ich nie wyrzucam do kubła (bo 6 kg, fabrycznie zapakowane) i się z nimi męczę. Oczywiście nie ma mowy o żadnej kalibracji z tym.

Tak zwany filament 2,85...
IMG_8439.JPG
IMG_8439.JPG (35.32 KiB) Przejrzano 2706 razy

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 20 sie 2019, 11:59
autor: morf
"Xxxxxrum" :)

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 20 sie 2019, 12:51
autor: virgin71
Ja nic nie wiem, ale z Rumu polecam Tuzemak.

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 20 lis 2019, 10:09
autor: bafunio
Jak zakończyła się wymiana pasków ? Problem zostaw rozwiązany ? Czy problem leżał w średnicy filamentu ?

Re: UM2 potrafi nie drukować

: 20 lis 2019, 23:19
autor: virgin71
bafunio pisze:Jak zakończyła się wymiana pasków ? Problem zostaw rozwiązany ? Czy problem leżał w średnicy filamentu ?
Właśnie! Wymiana pasków nic nie dała. One tam mają trochę "zwisu". Problem rozwiązany. Oczywiście średnica filamentu miała znaczenie, bo wydruki po naprawie dalej były kiczowate.
Co się zepsuło? O zgrozo, że tego nie zauważyłem wcześniej - ptfe coupler. Już się najzwyczajniej zużył i trzeba było wstawić nowy. Większość problemów jak ręką odjął.
Gdyby to była moja drukarka, ja bym jeszcze kilka rzeczy poprawił. Jak trafi do mnie jeszcze raz, to pewnie będzie dalej szła poprawa.