Anycubic 4MAX - brzydka powierzchnia wydruku na łukach

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Anycubic 4MAX problem z przesunięciem osi x+y?

Post autor: Artu »

Sorry, ale Ty to nazywasz "dobrym wydrukiem" :shock:

Obrazek
panWiadr0
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Egzator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 75
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:59
x 4

Re: Anycubic 4MAX problem z przesunięciem osi x+y?

Post autor: Egzator »

Artu pisze:Sorry, ale Ty to nazywasz "dobrym wydrukiem" :shock:
Tak, jest to dużo lepszy wydruk niż ten, który wyszedł u mnie :P
bialy_worek

Re: Anycubic 4MAX problem z przesunięciem osi x+y?

Post autor: bialy_worek »

Egzator pisze:@bialy_worek
No dobra, ale jeśli użyłem tego samego .gcode i tych samych ustawień Marlina, co inna osoba z tym samym modelem drukarki i u mnie wydruk jest beznadziejny, a u tej osoby wygląda dobrze? Jeśli byłby to problem z ustawieniami to oba wydruki powinny wyglądać tak samo źle. No chyba, że czegoś nie rozumiem :P
Raczej nigdy nie jest tak, że dwie drukarki są takie same ( mimo, że są to te same modele). Pytanie czy macie dokładnie te same podzespoły, filament, wartości PID itp ... Zakładając że tak i problem wystąpiłby w jednej a w drugiej nie to wtedy byłoby warte zastanowienia, ale zazwyczaj jest tak, że zawsze jest coś inne.
Nie jestem pewien czy model drukarki w ogóle ma znaczenie. Ja miałem ten problem na kilku modelach zarówno podobnych do siebie (Prusa Mk2s) jak i zupełnie różnych (CR10). Rozwiązanie sprowadzało się do tego samego.

Przy czym być może jest to pośrednio związane jeszcze z filamentem, ( gęstością, temperaturą ), jak potrzebujesz dokładnych wyjaśnień to zrób testy i przeanalizuj wyniki - na pewno coś się wyjaśni. Zamień się z kolegą filamentami i pusć ten sam .gcode.

ALe przede wszystkim wydrukuj jeszcze raz z tym co napisałem i daj znać czy coś zmieniło, wtedy będzie wiadomo coś więcej.
Egzator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 75
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:59
x 4

Re: Anycubic 4MAX problem z przesunięciem osi x+y?

Post autor: Egzator »

bialy_worek pisze:ALe przede wszystkim wydrukuj jeszcze raz z tym co napisałem i daj znać czy coś zmieniło, wtedy będzie wiadomo coś więcej.
Zrobiłem tak, jak napisałeś. Wyszło dokładnie to samo co wcześniej:
IMG_20190728_170922.jpg
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: Anycubic 4MAX problem z przesunięciem osi x+y?

Post autor: bafunio »

Identyczny problem miałem na inventure po aktualizacji , winowajcą była za wolna karta sd.
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Egzator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 75
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:59
x 4

Re: Anycubic 4MAX problem z przesunięciem osi x+y?

Post autor: Egzator »

bafunio pisze:Identyczny problem miałem na inventure po aktualizacji , winowajcą była za wolna karta sd.
Chwiałbym, żeby to był taki problem. Niestety nawet po kablu jest to samo. Strasznie denerwuje mnie ta drukarka. Chyba czas poszukać nowej.
bialy_worek

Re: Anycubic 4MAX problem z przesunięciem osi x+y?

Post autor: bialy_worek »

Akurat potrzebowałem wydrukować pewną obejmę i postanowiłem przy okazji zrobić test. Głównie chciałem sprawdzić czy jeżeli zrobie mały detal z
kilku mm ścianką to kiedy efekt sie pojawi a kiedy go nie będzie. Chciałem potwierdzić występowanie i czy zmiana wypełnienia oraz nakładania się obrysu wyeliminują problem.

Wydrukowałem detal z 20% wypełnieniem i 25% nakładaniem się na siebie obrysów (domyślnym dla S3D) oraz wypełnienim 16% i nakładaniem 15%. ( załącznik 2,3,6,7)



Wydrukowanie tego samego elementu w trybie wazy potwierdziło, że wypełnienie ma wpływ (załacznik 4)




Taki efekt określiłbym terminem przepełnienie - slicer w momencie ustawienia wypełnienia tworzy ścieżke po jakiej ekstruder będzie szedł, im większy procent wypełnienia tym więcej ruchu wewnątrz, a że małe detale mają małą przestrzen oraz minimalna grubość ścieżki jest stała to
dochodzi do sytuacji, gdzie wypełnienie nachodzi na ścianki, dysza je dodatkowo topi i robi się glutowo zamiast gładkiej ścianki. Starałem się przedstawić to na załączniku 8. Wydaje mi się, że problem nie jest częsty, ale zdaje się występować w mniejszych detalach. Wydrukowałem również obejme z powiększoną grubością ścianki (załącznik 9,10,11) Po powiększeniu obejmy o 1mm na podglądzie jest większy prześwit ścieżki wypełnienia przy tym samym wypełnieniu procentowym co w skaszanionym wydruku (załącznik 12,13)

Przypatrz się czy to jest błąd który u Ciebie występuje.
Załączniki
załacznik 12
załacznik 12
załacznik 11
załacznik 11
załacznik 10
załacznik 10
załacznik 9
załacznik 9
załacznik 8
załacznik 8
załacznik 1
załacznik 1
załacznik 2
załacznik 2
załacznik 3
załacznik 3
załacznik 4
załacznik 4
załacznik 5
załacznik 5
załacznik 6
załacznik 6
załacznik 7
załacznik 7
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic 4MAX problem z przesunięciem osi x+y?

Post autor: FlameRunner »

Egzator pisze:
bafunio pisze:Identyczny problem miałem na inventure po aktualizacji , winowajcą była za wolna karta sd.
Chwiałbym, żeby to był taki problem. Niestety nawet po kablu jest to samo. Strasznie denerwuje mnie ta drukarka. Chyba czas poszukać nowej.
Co to znaczy "nawet po kablu"? Drukowanie po kablu jest do niczego.

Sprawdź z inną kartą SD. Nawet jeśli uważasz, że to bez sensu.

Dopóki nie pojawi się relacja z testu z inną kartą SD, będę usuwał wszystkie nowe posty dodane w tym wątku.
bafunio
Egzator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 75
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:59
x 4

Re: Anycubic 4MAX problem z przesunięciem osi x+y?

Post autor: Egzator »

FlameRunner pisze:Co to znaczy "nawet po kablu"? Drukowanie po kablu jest do niczego.
Nie wiem jak w innych drukarkach, ale 4MAX ma bardzo duże problemy ze slotem na karty/drukowaniem z karty SD. Wszyscy zalecają unikanie takiego drukowania, lub wyciągnięcie całego panelu z obudowy. Dokładnie nie pamiętam o co chodziło, ale miało to związek z zasilaczem, uziemieniem i budową panelu.

Wydruk z innej karty SD (SanDisk Ultra PLUS):
IMG_20190728_173900.jpg
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic 4MAX - brzydka powierzchnia wydruku na łukach

Post autor: FlameRunner »

A czemu góra wydruku wygląda dobrze? Czy możesz załączyć gcode, z którego wykonałeś ten wydruk?
bafunio
Zablokowany

Wróć do „Kalibracja, problemy”