Strona 1 z 1

Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 sty 2017, 12:41
autor: Sekal
Jak pewnie większość się domyśla, na wiosnę ponownie spotykamy się na Targach Kielce na Dniach Druku 3D. Tym razem impreza będzie trzydniowa, a potrwa od wtorku do czwartku (28-30 marca). Można już teraz rezerwować czas, w najbliższym czasie postaram się umieszczać tu dodatkowe informacje. Wstęp na imprezę dla zwiedzających jak zawsze jest bezpłatny po rejestracji.

W razie jakichkolwiek pytań chętnie odpowiem na pytania: tel. 535134043 mail: pawel.rokita@fablabkielce.pl

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 sty 2017, 14:11
autor: marek91
Miałem dziś wrzucać info :D
Bardzo mnie cieszy że targi będą 3-dniowe... jednak tyle zabawy dla 2 dni było męczące...

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 sty 2017, 14:54
autor: Kopytko
O to może mi się uda w końcu zaplanować wolne na te kilka dni :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 sty 2017, 15:23
autor: emartinelli
wtorek, środa, czwartek :(
Ech, szkoda. Ja niestety raczej nie wezmę 3 dni wolnego i to w środku tygodnia :(

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 sty 2017, 15:29
autor: oskar
To musisz wziąć cały tydzień ;P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 sty 2017, 20:40
autor: Paatryk93
Po ostatnich targach w Warszawie, muszę wybrać się do Kielc :) Mam pytanie o rejestracje, byliśmy w kilka osób mieliśmy zaproszenia, a nikt ich jednak nie sprawdzał, więc tutaj pytanie po co robić rejestracje i przygotowywać zaproszenia jak one później nic nie dają/nie są potrzebne, chyba że to tylko informacja dla organizatorów ile osób orientacyjnie ma się pojawić ? Czekam na więcej informacji o targach i powoli planuje podróż :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 sty 2017, 20:49
autor: Julian
Paatryk93, kielce to Kielce. inny poziom organizacji. Prawie 800 wystawców z różnych branży. Tam się nie wejdzie.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 04 sty 2017, 20:15
autor: FlameRunner
W Kielcach wejścia są z bramkami ze skanerami. ;)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 04 sty 2017, 21:10
autor: Domell
Beze mnie :/

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 05 sty 2017, 00:47
autor: WillingMagic
Tylko w Kielcach i tak bez problemu wpuszczali na targi druku 3D

Edit:
Tzn. w sensie można było dostać plakietkę/wejściówkę.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 13 sty 2017, 17:37
autor: Misiek
Jak wygląda sprawa hobbystów/amatorów? Rok temu byłem na targach i widziałem stanowisko przeznaczone dla nich, czy w tym roku również istnieje taka możliwość ? Myślę że to bardzo fajna inicjatywa :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 15 sty 2017, 22:17
autor: Sekal
Jesteśmy na etapie dopracowywania szczegółów dotyczących imprezy. Jak tylko będzie coś pewnego na pewno dam znać.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 11 lut 2017, 12:27
autor: Sekal
Mamy ograniczoną ilość noclegów i miejsca na hali, ale jak zawsze dla pasjonatów znajdzie się miejsce :).

Wiele osób narzekało, że nie może się wybrać na trzy dni bo ma różne obowiązki, z drugiej strony dla nas organizacyjnie byłoby to bardzo trudne gdybyśmy mieli różną liczbę osób w różne dni. Dlatego uznaliśmy, że najlepiej będzie 30 marca ustawić na jeden dzień strefę pasjonatów. Jest to czwartek prawie koniec tygodnia - mam nadzieję, że pozwoli jak największej liczbie osób wziąć udział w wydarzeniu.

Zgłoszenie:
Paweł Rokita: 535134043, pawel.rokita@sitpolska.org

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 11 lut 2017, 13:13
autor: SteFan
Zaproszenia na targi w Kielcach: http://www.targikielce.pl/pl/ix-dni-dru ... ,11067.htm

Wystarczy wpisać swoje dane i na maila dostaniemy zaproszenie z automatu, to samo można zrobić na miejscu w rejestracji.
Ja co roku jestem na targach stom-LASER i w tym roku postaram się przejść po stoiskach z drukiem 3D.

PS. Liczę na darmowe próbki filamentów :D

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 11 lut 2017, 14:06
autor: anraf1001
Dobra dobra. Tylko tam w formularzu jest pole Nazwa firmy*. Co mam wpisać jak nie jestem z żadnej firmy? :unknown:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 11 lut 2017, 14:23
autor: Yorg 68
Tak myślę na głos: w Warszawie byłem na Dniach Druku - czemu do
Kielc by się nie wybrać? A co!
Po Warszawie prócz darmowych próbek tworzyw zwlekłem parę pomysłów. Takie Dni - Targi to zawsze jakieś inspiracje...
Czwartek - 30 marca jak najbardziej mi odpowiada - jadę w takim razie...

Re: RE: Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 11 lut 2017, 14:38
autor: SteFan
anraf1001 pisze:Dobra dobra. Tylko tam w formularzu jest pole Nazwa firmy*. Co mam wpisać jak nie jestem z żadnej firmy? :unknown:
Wpisz cokolwiek, zaproszenia są generowane z automatu, po kilku minutach dostaniesz na maila PDFa którego drukujesz i przy wejściu pokazujesz.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 12 lut 2017, 18:04
autor: Sekal
Zostawienie danych jest formą zapłaty za wstęp, wpisywanie głupot to jak płacenie fałszywymi pieniędzmi.

Dane te są potrzebne do celów statystycznych. Można wpisać ostatnie miejsce pracy. Jak ktoś się uczy to np. Taka i taka uczelnia student, taka i taka szkoła uczeń.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 12 lut 2017, 19:40
autor: anraf1001
Ok dzięki. Zarejestrowany :git:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 12 lut 2017, 21:20
autor: Kopytko
Wykonane. Mam nadzjeje, ze dostane wolne...

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 12 lut 2017, 21:59
autor: Yorg 68
Wygląda na to że może nadarzyć się okazja do spotkania...
Ja będę w czwartek.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 12 lut 2017, 22:17
autor: anraf1001
Jak nie wyjedziecie mi z tym co zrobiłem miesiąc temu to też się chętnie spotkam :git:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 13 lut 2017, 19:38
autor: DanyQsh
Może wybiorę się nawet z moją drukarką :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 13 lut 2017, 19:54
autor: SQ9KRD
Chyba faktycznie będzie możliwość spotkanie ;)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 15 lut 2017, 14:52
autor: McKee
Sekal pisze:Zostawienie danych jest formą zapłaty za wstęp, wpisywanie głupot to jak płacenie fałszywymi pieniędzmi.
Dane te są potrzebne do celów statystycznych. Można wpisać ostatnie miejsce pracy. Jak ktoś się uczy to np. Taka i taka uczelnia student, taka i taka szkoła uczeń.
Nie chcę marudzić, ale te słowa są dość mocne więc wymagaj też proszę profesjonalnego podejścia do zwiedzających od siebie i innych organizatorów.
Ta rejestracja aż się prosi o donos do GIODO. Żadnego regulaminu, żadnego wyjaśnienia po co dane są zbierane i komu są (lub będą w przyszłości) udostępniane. Kto jest administratorem danych? Jeżeli to jest forma zapłaty to uczestnik ma prawo wiedzieć czym płaci. O tym nie ma informacji. Tylko statystyką czy może jednak prywatnością? Ktoś mnie będzie nagabywał potem? SPAM dostanę na podany email? Każdy wystawca dostanie mój e-mail i wszystkie dane osobowe? Bez mojej zgody?

Czy do "statystyki" potrzebny ci jest mój e-mail prywatny, biznesowy, czy antyspamowy? (ja zwykle w ankietach podaje ten ostatni - na którym poczty nie odbieram). Nie chcę dostawać e-maili od wszystkich wystawców. Nie chcę żeby później pisali do mnie np. chińscy producenci filamentów.
Nie rozumiem po co do statystyki jest wymagany fizyczny adres i numer telefonu (Sam kod pocztowy bym zrozumiał ale pełny adres? Po co?).
A może jednak ktoś handluje tymi danymi?

Jednocześnie doceniam wkład w organizację. Doceniam możliwość darmowego wejścia i darmowych noclegów. Wiem, że to nie jest łatwe coś takiego organizować przez kilka lat i słuchać takiego marudzenia jak powyżej. Dziękuję i gratuluję wytrwałości. Ale do podania danych osobowych po usłyszeniu: "Zostawienie danych jest formą zapłaty" nie jestem przekonany (i zaczynam żałować że już 2 razy prawdziwe dane podałem).

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 15 lut 2017, 15:02
autor: anraf1001
W pełni zgadzam się z Tobą McKee. :piwo:
Chciałbym się tylko dowiedzieć jak jest z tymi noclegami o których piszesz? Są jakieś darmowe? Nic o tym nie wiedziałem

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 15 lut 2017, 15:15
autor: McKee
Dla ograniczonej liczby hobbystów.
Nie wiem dokładnie ile i jakie są warunki - dowiaduj się u Sekala.
Ja nie korzystałem nigdy więc się nie interesowałem tym.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 18 lut 2017, 17:14
autor: emartinelli
Udało się jakoś wszystko poukładać i wybieramy się (ja i mój syn) na czwartek z moją drukarką.
Do zobaczenia! :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 18 lut 2017, 17:16
autor: anraf1001
Ja jadę, ale bez drukarki :sad:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 18 lut 2017, 17:35
autor: Kopytko
JA też bez drukarek:) Będę incognito:)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 18 lut 2017, 17:47
autor: anraf1001
Kopytko pisze:JA też bez drukarek:) Będę incognito:)
I tak cię rozpoznamy. To ten, który krytykuje wydruki z najlepszych drukarek i mówi, że źle skalibrowali. :rotfl:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 18 lut 2017, 17:52
autor: Kopytko
anraf1001 pisze:
Kopytko pisze:JA też bez drukarek:) Będę incognito:)
I tak cię rozpoznamy. To ten, który krytykuje wydruki z najlepszych drukarek i mówi, że źle skalibrowali. :rotfl:
Pokaż mi choć jeden taki mój post ...

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 18 lut 2017, 17:55
autor: anraf1001
Chodzi o to, że jak porównasz swoje wydruki z tymi na targach to się może okazać, że te "najlepsze" drukarki jednak aż tak nie wymiatają.
Spokojnie, przecież wiem, że nie krytykujesz nikogo na forum.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 18 lut 2017, 17:56
autor: Kopytko
anraf1001 pisze:Chodzi o to, że jak porównasz swoje wydruki z tymi na targach to się może okazać, że te "najlepsze" drukarki jednak aż tak nie wymiatają.
Spokojnie, przecież wiem, że nie krytykujesz nikogo na forum.
Bez przesady :git:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 18 lut 2017, 18:51
autor: McKee
anraf1001 pisze:Chodzi o to, że jak porównasz swoje wydruki z tymi na targach to się może okazać, że te "najlepsze" drukarki jednak aż tak nie wymiatają.
Dowolny hobbysta z tych którzy się ostatnio wystawiali wymiatał jakością.
Że już nie wspomnę Virgin-a drukującego ~100 czy 120mm/s (drukującego, bo puste przejazdy miał jeszcze szybciej).
I z bardzo dobrą jakością ... Aż żal było patrzeć na drukarki na głównej sali (nawet tej samej firmy ;-) - po prostu dobre narzędzie w sprawnych rękach pokazywało swoje pełne możliwości a oficjalny dystrybutor drukował na ćwierć gwizdka).

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 18 lut 2017, 19:14
autor: maciusiek610
Ja się chyba też wybiorę. W sumie nie mam tak daleko ;-) Tylko będę musiał zabrać ze sobą całą moją familię żeby ich trochę zarazić drukiem ;-)
Pozdrawiam

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 18 lut 2017, 22:03
autor: Julian
McKee pisze: Że już nie wspomnę Virgin-a drukującego ~100 czy 120mm/s (drukującego, bo puste przejazdy miał jeszcze szybciej).
I z bardzo dobrą jakością ... Aż żal było patrzeć na drukarki na głównej sali (nawet tej samej firmy ;-) - po prostu dobre narzędzie w sprawnych rękach pokazywało swoje pełne możliwości a oficjalny dystrybutor drukował na ćwierć gwizdka).
Włączę sie do dyskusji mimo iż Król i dwór są na urlopie.
A ja stanę w obronie oficjalnego dystrybutora.
Nie koniecznie mamy czas na zabawy w drukowanie. Zgadnij ile wydruków mam na targi :D

Zero :D
Mimo że kilka drukarek stoi i zbiera kurz.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 19 lut 2017, 08:48
autor: McKee
Hmm... akurat u Ciebie żadnej wolno-drukującej drukarki nie widziałem, ale właśnie sobie uświadomiłem / domyślam się, że teraz na Twoim stoisku będą te fajoskie drukarki? Szykuj się na komentarze po targach ;) Ew. wytłumacz mi wcześniej z czego się bierze bardzo wolne drukowanie i nieumiejętność obsługi (bo to też widziałem i opisywałem na forum).

Dla mnie oczywiste jest, że użytkownik dowolnego sprzętu (samochodu, komputera czy drukarki 3d) potrafi go lepiej użytkować od sprzedawcy. Bo używa go codziennie, bo go zna na wylot. Spędził z nim setki jak nie tysiące godzin. Bo (w przypadku drukarki) fabryczne ustawienia i profile dawno rzucił w kont i ma swoje lepsze. Ma nieprzypadkowy filament i potrafi go użyć.
Dlatego piszę, że jest żal jak widzę że drukują w ślimaczym tempie poniżej swoich możliwości (to tak jakby w czasie jazdy próbnej samochód miał założony ogranicznik do 30km/h). Dlatego uważam, że tzw hobbyści robią bardzo dobrą robotę. Bo można pogadać z kimś kto się naprawdę zna i wiele godzin spędził na drukowaniu. Może ma trochę spaczone widzenie ;) ale naprawdę warto podejść i porozmawiać / wypytać.

Drukarkę, która tak dostojnie stoi w koncie można uatrakcyjnić drukując pustym filamentem z temp 0 stopni jakieś skomplikowane kształty. Można pokazać szybkość bez wydruku.
Zresztą na drukowanie jest przecież czas (tylko czy także umiejętności?) ... można swobodnie kilka sporych wydruków puścić. Niekoniecznie 30mm/s. I niekoniecznie jakiegoś krasnala, lwa, baby-groot-a czy inną modną figurkę.

No i na koniec firmy "projektowe" prezentujące wydruki z thingiverse ... brak słów... na dodatek niektóre z tych wydruków na licencji "Non Commercial". U producenta drukarek albo filamentów to jeszcze jestem w stanie zrozumieć - drukują, rozdają, nie czerpią zysków / nie zajmują się projektowaniem czerpią z gotowców. Ale ktoś, kto świadczy usługi projektowania i wydruku??? Jakaś elementarna przyzwoitość by się przydała. Swoich prac nie pokazujecie (naprawdę nie ma się czym pochwalić?!), to cudzych też nie kradnijcie. Tylko do kogo ja piszę ... sorry, adresatów tu na forum chyba nie ma. Może ew. Organizator zadba ;)

I zanim ktoś skrytykuje moją wypowiedź: Zastanówcie się proszę jak takie targi POWINNY wyglądać. Jakoś czy Jakość.
Argumentu bo nie ma na to czasu nie przyjmuje - jedziesz się wystawiać to masz błyszczeć profesjonalizmem a nie bylejakością.
(To nie uwaga do Juliana - na poprzednich targach (debiutant?) wypadł OK, jak będzie teraz zobaczymy ;)).

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 20 lut 2017, 08:00
autor: virgin71
McKee, im się nie chce drukować, wolą pokazać, że sprzęt działa i drukuje w ogóle. Takie jest ich zadanie.
Julian pisze: Nie koniecznie mamy czas na zabawy w drukowanie. Zgadnij ile wydruków mam na targi :D

Zero :D
Patrząc na doświadczenie poprzednich targów - to jest błąd.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 20 lut 2017, 08:19
autor: McKee
Ehhhh... jakoś... Obserwowałem ostatnio czyjeś wybory drukarki I mam wrażenie, że sprzedawcom nie zależy na sprzedaży. Te wydruki, które na forum ktoś publikował (przepraszam nie pamiętam kto i na którym forum) świadczyły o olaniu tematu. Zotrtrax jak zwykle trzyma jakość (i chwała im za to), ale UM się nie popisał.

Nawet się zastanawiałem czy by tu nie wrzucić pomysłu żeby cię ktoś na 3 dni targów zatrudnił ;)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 20 lut 2017, 08:40
autor: dragonn
Dokładnie, jeśli producent nie ma czasu ogarnąć druku na swojej drukarce to niech zatrudnią hobbystów żeby drukowali na targach :P.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 20 lut 2017, 08:50
autor: anraf1001
dragonn pisze:Dokładnie, jeśli producent nie ma czasu ogarnąć druku na swojej drukarce to niech zatrudnią hobbystów żeby drukowali na targach :P.
Z wielką chęcią podrukuję za nich :D

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 20 lut 2017, 16:32
autor: Julian
McKee pisze:Hmm... akurat u Ciebie żadnej wolno-drukującej drukarki nie widziałem, ale właśnie sobie uświadomiłem / domyślam się, że teraz na Twoim stoisku będą te fajoskie drukarki? Szykuj się na komentarze po targach ;) Ew. wytłumacz mi wcześniej z czego się bierze bardzo wolne drukowanie i nieumiejętność obsługi (bo to też widziałem i opisywałem na forum).
A co ja mam się szykować?
Producentem nie jestem :D
Co to znaczy wolne? Drukują z taką prędkością jak są ustawione - nie bardzo rozumiem.
Możesz podrzucić linkiem?

ps. Debiutantem byłem w Kielcach w 2016 roku.
virgin71 pisze: Patrząc na doświadczenie poprzednich targów - to jest błąd.
Ja nie mówię, że nie jest to błąd.
Generalnie miałem nie jechać. Decyzję "na tak" podjąłem w zasadzie w ostatniej chwili.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 20 lut 2017, 21:56
autor: McKee
No jeżeli będziesz miał UM3 na stoisku stojące w kącie i łapiące kurz to nie omieszkam wyrazić dezaprobaty ;)
Mniej więcej o to mi chodziło.
Ale cóż takie Targi będą jacy Wystawcy (się pojawią... / się przygotują...), lepiej nie zapeszać, liczę, że będzie fajnie, a nie tak jak w W-Wie (na dodatek gdyby nie forum to bym pewnie o nich nie wiedział - zero reklam było - przynajmniej tym się Kielce różnią).

Linka nie chce mi się szukać, pisałem tam żartem, że chyba specjalnie wolno drukowali wszyscy z oszczędności, i nawet mnie ktoś (FlameRunner?) wyśmiewał, że chyba nie sądzę że to z powodu kosztów filamentu drukują tak powoli (że niby z lenistwa? ;)). Może ktoś podrzuci, albo użyj google - to jak było i tak niewiele wnosi pół roku po fakcie.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 21 lut 2017, 11:36
autor: Julian
Nie będą w koncie, tylko na środku. Tylko po to jadę :D

W Wawie wyglądało to słabo bo był tylko druk 3D. Jednak cała otoczka, z maszynami robo robotę.

na jakich maszynach tak wolno drukowano?

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 21 lut 2017, 11:53
autor: marek91
Maszyny na targach mają drukować wolno żeby nie trzeba było co godzinę jej odpalać od nowa, szkoda na to czasu.
Od szybkiego druku można oczopląsu dostać, to ma jechać powoli, wiecie, z gracją :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 21 lut 2017, 13:37
autor: McKee
Można puścić duży skomplikowany wydruk. Zresztą jak się ktoś nudzi na stoisku siedząc w kącie czy na środku (zaobserwowane), to może publikę przyciągać demonstrując jak łatwo i przyjemnie puszcza się kolejne wydruki. :rotfl:
Wszystkie poza Zortraxem wolno drukowały, a już Ultimakery (poza Virginowym) to szczególnie wolno. :lol:
Nieważne / nieistotne, to ci wystawiający niosą kaganek oświaty ... i wychowują sobie klientów....
Jak ktoś przyjdzie z "sali poważnych maszyn" i zobaczy takiego UM-a drukującego wolniej i gorzej niż Prusa jego dziecka/kuzyna itp, to na pewno kupi do firmy... (ja bym nie kupił). I żaden drukowany krasnal go nie przekona że to jest do biznesu potrzebna rzecz. :fool:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 21 lut 2017, 17:32
autor: Julian
Co do siedzenia na środku czy w kącie. Też to praktykowałem. Niestety zwiedzającym się wydaje, że jesteśmy tam w nagrodę, a raczej ciężko tak to pojmować. Zwłaszcza teraz jak mamy 3 dni. W zeszłym roku w Kielcach byłem, po pierwszym dniu tak zmęczony, że usnąłem w samochodzie, gdy pomocnik płacił za paliwo na stacji :D

Nie wiem o co chodzi z tym wolnym drukowaniem. Ja lecę na 70 mm/s. Nie uważam, że jest to szybko, a ni wolno. Jest tak średnio :D

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 27 lut 2017, 07:05
autor: Marcin_Polak
Panowie, wybieram się na targi jako laik, przyszły hobbysta może przedsiębiorca. Dysponuję jednym dniem. Macie jakieś dobre rady? Jak się przygotować, na co zwrócić uwagę, może nie pierwszego dnia się wybrać a ostatniego?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 27 lut 2017, 08:18
autor: McKee
Sekal pisze:... uznaliśmy, że najlepiej będzie 30 marca ustawić na jeden dzień strefę pasjonatów. Jest to czwartek prawie koniec tygodnia - mam nadzieję, że pozwoli jak największej liczbie osób wziąć udział w wydarzeniu. ...

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 27 lut 2017, 08:22
autor: anraf1001
Tak jak mówi McKee. Najlepiej pojedź ostatniego dnia. Będziesz miał okazję porozmawiać z innymi hobbystami.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 27 lut 2017, 09:19
autor: Marcin_Polak
Wyczytałem, że ostatniego dnia szkoły wchodzą za darmo. Jak oceniacie, uda się tego dnia swobodnie wszystko zobaczyć?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 27 lut 2017, 09:49
autor: anraf1001
Ale przecież te targi ogólnie są za darmo

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 27 lut 2017, 11:36
autor: Marcin_Polak
Na stronie targikielce stoi "bilet dla szkół: I i II dzień targów: 25 zł (w tym katalog), III dzień targów: wstęp bezpłatny na podstawie listy uczniów i opiekunów". Dlatego spodziewam się nieprzyzwoitych tłumów we czwartek. Może Waszym zdaniem niesłusznie?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 27 lut 2017, 11:53
autor: Julian
nie sądzę.
W zeszłym roku był tłum obydwa dni.

jak będzie się rozkładać przy trzech dniach? Nie wiem.

Wstęp jest darmowy po wcześniejszej resjestracji.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 27 lut 2017, 12:42
autor: Marcin_Polak
Zatem może faktycznie lepiej się z Wami spotkać 30.03.
Jeszcze jedno... mowa jest o katalogu na wejściu. Czy z doświadczenia jesteście w stanie mi powiedzieć co ów zawiera?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 27 lut 2017, 13:15
autor: Julian
Każda firma, majaca stoisko, dokonuje wpisu do katalogu wystawców.
Są tam informacje o ofercie firmy jak i dane kontaaktowe.

Myślę że warto raz na jakiś czas (co którąś imprezę) zainwestować.

Pilnuj profilu FB Dni druku, bo może być znowu do wygrania kilka egzemplarzy.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 27 lut 2017, 13:25
autor: Marcin_Polak
Dzięki za pomoc Julianie, chwała Ci ;-)

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 08 mar 2017, 22:35
autor: Paatryk93
Będzie dostępna jakaś mapka albo lista wystawców? Co prawda zostało jeszcze chwila czasu do targów. Hotel już załatwiony jeszcze tylko transport :) Będę 2 dnia i może na chwile 3 :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 08 mar 2017, 22:37
autor: Kopytko
PAtryk93, ale hobbysci beda 3 dnia. Ja już mam zaklepany termin. na 3 dzień. Chyba ,ze sie szykuje jakas impra na wieczór 2 dnia..... to....

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 08 mar 2017, 23:28
autor: Paatryk93
Kopytko pisze:PAtryk93, ale hobbysci beda 3 dnia. Ja już mam zaklepany termin. na 3 dzień. Chyba ,ze sie szykuje jakas impra na wieczór 2 dnia..... to....
Miałem jechać na 3 dzień cały, ale jednak jadę na 2 (środa). Tak wiem że hobbyscie są 3 dnia, widzę ze od 9 w czwartek a z tego co patrzyłem to do 12 bym spokojnie mogę być bo chyba o 13 mam pociąg (chyba że pózniej pojadę :D ) Tylko gdzie ja bagaż zostawię, są jakieś skrytki na targach? Moj wybór nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek imprezą :D

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 09 mar 2017, 18:26
autor: Sekal
Impreza zbliża się dużymi krokami i naprawdę bardzo rzadko zaglądam na forum. Zdecydowanie rzadziej niż bym sobie tego życzył, dlatego wszystkie pytania, wątpliwości proszę na maila pawel.rokita@fablabkielce.pl, można też do mnie swobodnie dzwonić. Mój tel. 535134043.

Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania jakie się pojawiły w wątku, jak coś pominąłem to przepraszam.

- Katalog - zawiera, krótki opis wszystkich wystawców. Rzeczywiście jak powiedział jeden z przedmówców (i chwała mu za to) warto kupić co któraś imprezę, jeśli chce się być naprawdę na bieżąco to warto oczywiście kupować co edycję.

- Jesienną edycję organizowaliśmy samodzielnie i dlatego tylko my decydowaliśmy o polityce rozdysponowywania katalogów. W tej chwili musimy pogodzić to z Targami. Zobaczymy co wyjdzie. Byłbym dobrej myśli warto polubić nasz FanPage i dołączyć do wydarzenia. Może katalog będzie za darmo na miejscu w ograniczonej liczbie, zobaczymy.

- szkoły 3 dnia to taka miękka sugestia. Chodzi o to żeby skumulować szkoły w jeden dzień. Jak się uczniowie po rejestrują w inne dni to przecież nikt tego nie sprawdzi. Bardziej wynika to z logistyki i tego na co którego dnia ma nastawiać się wystawca niż jakiś przepisów.

- mapka, wystawcy - polecam polubić nasz FB i dołączyć do wydarzenia :)

- impreza drugiego dnia, coś tam obiło mi się o uszy, ale jeszcze nie wiem. Raczej inwencja własna, samych zainteresowanych. Nocne rozmowy o druku 3D dla wystawców odbędą się pierwszego dnia.

Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedziałem na pytania. W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu. Do zobaczenia w Kielcach :).

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 09 mar 2017, 19:20
autor: Kopytko
A powiedzcie czy będziecie nocowali w Kielcach ? W jakich datach ? Ja zastanawiam się nad 29-30

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 09 mar 2017, 20:51
autor: McKee
Ja jeszcze nie wiem czy będę mógł pojechać, ale chodzi mi po głowie pomysł żeby się razem spotkać w jednym czasie, zobaczyć/poznać na własne oczy, może nawet jakiś wykład / dyskusję o druku urządzić. Gdybym wiedział że na 100% będę, to bym naciskał na jakąś salę czy nawet rezerwację jakieś pobliskiej knajpy - Patryk - co sądzisz? Przepraszam że Ciebie bezpośrednio pytam, ale czy nie zechciałbyś 30-50min dyskusji poprowadzić (Marek jako wystawca raczej odpada ;)) ew. może ktoś inny?
Co sądzicie o pomyśle?
(najlepiej skrytykujcie to mi żal nie będzie jeżeli nie uda mi się pojechać na targi (a na razie na to się zanosi)).

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 09 mar 2017, 21:00
autor: Kopytko
JA właśnie bym się chciał spotkać. Kilka osób z forum już się udało w innych okolicznościach, ale za spotkaniem jestem jak najbardziej za. Niekoniecznie siedzieć i pierdzielić tylko o drukarkach jak jakieś ..... nie ważne. Ale ogólnie usiąść pogadać , może przy piwku, może przy soczku, może o DRUKARKACH :)
Po prostu się poznać. Mój wstępny plan to przyjazd 29 wieczorkiem, nocleg i 30 po wszystkim do domu, ale też może przyjadę dopiero 30 i nocleg do 31 , ale tu zapewne wszyscy wyczerpani po targach pojadą do domu. Wystawcy hobbysci zapewne zaczną się szykować 29 już.

A tak w ogóle , ktoś zabiera żonki? Bo moja coś męczy ,ze też gdzieś by pojechała , do jakiegoś spa przy okazji w hotelu ( podobno grand jest w przystępnej cenie i nawet fajnie wyposażony w te pierdoły). A jak by były jakieś żony to nie marudziła by mi tylko ,żeby iść. I mogła by sobie ponarzekać z innymi kobietami, jacy to jesteśmy źli i ile czasu poświęcamy tym drukarkom......

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 09 mar 2017, 21:22
autor: anraf1001
Kopytko pisze: Ale ogólnie usiąść pogadać , może przy piwku, może przy soczku, może o DRUKARKACH :)
No oczywiście, że przy soczku :D
Myślę, że dobry pomysł. Przynajmniej nie będziemy się znać tylko po jakimś tam nicku.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 09 mar 2017, 23:50
autor: Paatryk93
Tak jak pisałem wcześniej, przyjeżdżam do Kielc wieczorem we wtorek, w środę targi, i dopiero w czwartek wracam ( nie wiem jeszcze o której :)) Wstępnie pisze się na jakieś spotkanie (np we środę po targach) ale zobaczymy jak wyjdzie :)

Ktoś z forum wybiera się na czwartek ze swoją drukarką ( drukarkami)?

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 07:23
autor: Yorg 68
anraf1001 pisze:
Kopytko pisze: Ale ogólnie usiąść pogadać , może przy piwku, może przy soczku, może o DRUKARKACH :)
No oczywiście, że przy soczku :D
Myślę, że dobry pomysł. Przynajmniej nie będziemy się znać tylko po jakimś tam nicku.
To może na tych kilka dni do imprezy
zamienicie obecne avatary na jakieś foto? Łatwiej będzie się rozpoznać :friends:
Chyba że punkt zbiorczy przy :devil: :devil: :devil: ?

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 07:55
autor: anraf1001
Będziemy podchodzić do wszystkich i pytać: "Panowie od reprapów?" :D

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 10:33
autor: Julian
Paatryk93 pisze:
Ktoś z forum wybiera się na czwartek ze swoją drukarką ( drukarkami)?
Ja się wybieram ze swoimi drukarkami :D
Będę nawet trzy dni :D

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 11:03
autor: Paatryk93
Julian pisze:
Paatryk93 pisze:
Ktoś z forum wybiera się na czwartek ze swoją drukarką ( drukarkami)?
Ja się wybieram ze swoimi drukarkami :D
Będę nawet trzy dni :D
OK :D Ale ty będziesz wystawcą, to raczej wskazane żebyś miał jakaś drukarkę :D Bardziej chodziło mi o hobbystów :)
Julian na pewno zajrzę na twoje stanowisko :thumbup:

Ja planuje mieć jakiś element może z nickiem albo jakiś element wyróżniający z tłumu żeby można było mnie rozpoznać w tłumie :D
Zobaczymy jak wyjdzie :D

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 11:12
autor: marek91
Yorg 68 pisze: Chyba że punkt zbiorczy przy :devil: :devil: :devil: ?
Zapraszam :)

Pytanie do sekala, nocne rozmowy o druku 3d? Data jest już znana?

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 11:36
autor: Paatryk93
Sekal pisze:
- impreza drugiego dnia, coś tam obiło mi się o uszy, ale jeszcze nie wiem. Raczej inwencja własna, samych zainteresowanych. Nocne rozmowy o druku 3D dla wystawców odbędą się pierwszego dnia.

:).
marek91 pisze:
Yorg 68 pisze: Chyba że punkt zbiorczy przy :devil: :devil: :devil: ?
Zapraszam :)

Pytanie do sekala, nocne rozmowy o druku 3d? Data jest już znana?
:)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 11:56
autor: anraf1001
marek91 pisze:
Yorg 68 pisze: Chyba że punkt zbiorczy przy :devil: :devil: :devil: ?
Zapraszam :)

Pytanie do sekala, nocne rozmowy o druku 3d? Data jest już znana?
Dobry pomysł. Usiądźmy sobie przy wytłaczarce :D

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 12:21
autor: Julian
Marek,
Przecież jest napisane, że pierwszego dnia :D

Znaczy wtorek.

ps. Może być koło Diabełków :D Z tego co wiem, będę widział Diabełka od siebie :D Albo Wy bedziecie widzieć mnie od nich :D (jakieś kilka metrów ) :-) Zresztą jak na wszystkich poprzednich targach :D

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 12:39
autor: marek91
Sorry przegapiłem, niestety nie pojawię się jeśli to pierwszy dzień :(

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 13:26
autor: emartinelli
Ja tez jestem z drukarką ale tylko w czwartek w miejscu hobbistów.
Avatara nie zmieniam, bo wygląda prawie tak jak ja ;)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 13:32
autor: Sokoli
@ marek91, na stoisku będzie możliwość zakupu filamentów ?
Nigdy nie byłem na takim wydarzeniu więc nie wiem czego się spodziewać ;)
A z Radomia mam niedaleko więc pewnie wpadnę.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 13:39
autor: Julian
Sokoli,
To nie jest impreza typowo handlowa.
Ale jako dystrybutor Devil Design, bedę miał coś na stoisku - i zawsze mogę sprzedać, lub mogę coś przywieść pod zamówienie.
Chłopaki z DD, nie sprzedają na targach :-)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 13:49
autor: marek91
Dokładnie, my nie sprzedajemy na targach, Julian chętnie Wam sprzeda :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 14:10
autor: Julian
Chętnie jak chętnie :D
Generalnie, straganu nie będzie, a mała piramidka. Jezeli będzie coś interesujacego dla klienta, nie ma problemu :-)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 14:25
autor: SQ9KRD
To ja zadam inne pytanie skierowane do sprzedawców i producentów.
Czy w związku z tak wielkim świetem ;) druku 3D jakim sa targi przewidujecie jakieś promocje/upusty na swoje produkty??

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 14:47
autor: marek91
Ja napiszę po raz setny już chyba :D
To są TARGI a nie TARG.
Pewnie że można trafić na kupon rabatowy czy jakieś fanty gratis, jednak głównym celem targów jest budowa wizerunku, poinformowanie o nowościach oraz nawiązywanie kontaktów biznesowych.

Targi nie służą stricte do generowania sprzedaży bezpośredniej :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 15:02
autor: Julian
Marek, ma absolutnie rację, ale też może być różne postrzegania targów przez różne osoby / branże.
"Karierę" zaczynałem w branży jubilerskiej, gdzie na targach zarabia się za cały rok.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 15:53
autor: Kopytko
Marek chcial powiedziec .zena targach zalatwia sie kontrakty dlugobiznesowe i wielko sprzedazowe. Nie sprzedaz dla takich myszek jak My. To ze sa wystawy dla gapiow to rzadko stosowana praktyka. Ale jako ze jednak druk 3d jest jeszcze mala spolecznoscia mozna sobie na to pozwolic.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 16:05
autor: SQ9KRD
Rozumiem choć doświadczenie nauczyło mnie iż pośród tych maluczkich czasami trafiają sie naprawdę poważne kontrakty.
Spoko zawsze warto zapytań i mieć jasne stanowisko niż domyślać sie i dywagować :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 10 mar 2017, 19:57
autor: chemik72
Możliwe że się pojawię z racji że są też przy okazji inne dla mnie ważne stoiska z metrologi,spawalnictwa , pneumatyka itp.. nie tylko z drukiem 3d bo druk 3D to też prywatnie ale i też jesteśmy w trakcie zakupu drukarki do firmy więc chyba trafię z delegacji :yahoo: Mam nadzieję że jakoś się odnajdziemy

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 12 mar 2017, 12:47
autor: Ciaho
Zapraszamy na stoisko Devil Design (B24) - chętnie poznamy wszystkich ciekawskich i jeśli tylko czas pozwoli porozmawiamy osobiście.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 13 mar 2017, 20:47
autor: Sekal
- Jeśli ktoś potrzebuje noclegu w przystępnej cenie proszę o kontakt na maila. Jeśli chodzi o osoby, które przywiozą drukarki zapewniamy jeden nocleg gratis 29-30 marca.

- Nocne Rozmowny o Druku 3D są pierwszego dnia - wtorek, ale dotyczą tylko wystawców. Chodzi o to żeby osoby, które cały dzień są przykute do stoisk mogły porozmawiać między sobą, dogadać biznes czy po prostu wspólnie napić się soczku.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 13 mar 2017, 23:09
autor: emartinelli
Sekal pisze:... czy po prostu wspólnie napić się soczku.
:good: ubawiłem się :)
No ale wiadomo, inaczej nie można napisać. ;)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 13 mar 2017, 23:39
autor: FlameRunner
Soczku, soczku.
Z gumijagód. ;)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 14 mar 2017, 08:09
autor: Julian
emartinelli pisze:
Sekal pisze:... czy po prostu wspólnie napić się soczku.
:good: ubawiłem się :)
No ale wiadomo, inaczej nie można napisać. ;)
Ej, ale ja naprawdę będę pił soczek :D

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 14 mar 2017, 12:52
autor: emartinelli
Julian pisze:
emartinelli pisze:
Sekal pisze:... czy po prostu wspólnie napić się soczku.
:good: ubawiłem się :)
No ale wiadomo, inaczej nie można napisać. ;)
Ej, ale ja naprawdę będę pił soczek :D
Jak to się mówi: wyjątki potwierdzają regułę ;)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 14 mar 2017, 20:03
autor: Marcin_Polak
Kolejne pytanie debiutanta. Przeczytałem, że pierwsze dwa dni będą odbywały się krótkie wykłady tematyczne. Sądzicie, że będą one wszystkie rejestrowane aby można było po targach do nich wrócić?

Wysłane z mojego SGP611 przy użyciu Tapatalka

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 14 mar 2017, 21:25
autor: marek91
Z tego co wiem byłaby to nowość... :unknown:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 15 mar 2017, 09:08
autor: Julian
Zgadza się!
Chociaz sam nie byłem pewien, bo na targach jestem w pracy i nie ma czasu na wykłady :D

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 15 mar 2017, 09:12
autor: Marcin_Polak
Jak tu Panowie sprzedać organizatorom taki pomysł?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 15 mar 2017, 13:01
autor: Sekal
Marcin_Polak pisze:Jak tu Panowie sprzedać organizatorom taki pomysł?
najlepiej zgłosić się jako wolontariusz, który nagra i zmontuje takie filmy :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 16 mar 2017, 11:13
autor: marek91
Takie tam, z jakiejś targowej gazetki.
14.jpg
15.jpg
16.jpg

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 17 mar 2017, 08:12
autor: Sekal
Prace na ukończeniu impreza, zbliża się coraz większymi krokami. Chcemy jeszcze kilkoma akcentami rozreklamować imprezę i potrzebuję pomocy forumowiczów.

Czy są na sali studenci? :) Pracownicy lub bywalcy Parków Technologicznych, uczelni itp.

Jeśli tak prosiłbym o kontakt, najlepiej na maila: pawel.rokita@fablabkielce.pl, mogę wysłać plakaty papierowe lub tylko w wersji elektronicznej. W najbliższym tygodniu chcę też umieścić trochę fajnych postów na naszym fanpagu dlatego proszę o kontakt osoby, które mogą pomoc w udostępnianiu (grupy studenci uczelni X, startup itp. bardzo mile widziane :)).

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 19 mar 2017, 19:27
autor: borek
Czy leci ktoś z Poznania? i Ma miejsce

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 21 mar 2017, 14:00
autor: Sokoli
Wie ktoś w jakich godzinach odbywają się te targi?

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 21 mar 2017, 14:35
autor: SQ9KRD
28.03.2017 - 9:00 - 16:30
29.03.2017 - 9:00 - 16:30
30.03.2017 - 9:00 - 15:00

Tak jest na zaproszeniu

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 21 mar 2017, 14:36
autor: anraf1001
To jak jest z tym spotkaniem? Chyba przegapiłem :D

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 21 mar 2017, 16:15
autor: chemik72
SQ9KRD pisze:28.03.2017 - 9:00 - 16:30
29.03.2017 - 9:00 - 16:30
30.03.2017 - 9:00 - 15:00

Tak jest na zaproszeniu
super bo na stronie nic nie pisze o godzinach :good:

ps. będę :yahoo:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 21 mar 2017, 16:23
autor: Kopytko
:good:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 21 mar 2017, 16:58
autor: Domell
Szkoda że nie mamy czasu na kilka dni, by się człowiek przynajmniej porządnie piwa napił :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 21 mar 2017, 18:57
autor: Artu
Trzeba zorganizować "plenerowe dni druku" nad jakimś jeziorkiem :mrgreen:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 21 mar 2017, 20:02
autor: chemik72
Z hotelami podobno już kiepsko bynajmniej z tymi blisko i nie z 5 gwiazdkowych bo w tych to miejsca chyba jeszcze są. Tak że będę w pierwszy dzień i wracam na chatę i może jeszcze wjedziemy na drugi jak nam się nie uda obejść wszystkiego :shout: Jak bym był prywatnie lub sam to jeziorko jak najbardziej a tak to du... :bad:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 21 mar 2017, 20:16
autor: Kopytko
Arturowi chodzi chyba bardziej o jakiś wakacyjny wyjazd w innym terminie, jestem ZA. Trzeba coś w środku Polski znaleźć aby wszystkim było podobnie daleko.
Zresztą chyba trzeba będzie ząłożyć osobny temat z pytaniem , kto by w ogóle chciał, bo tylko znając orientacyjną liczbę osób można czegoś szukać. Chyba ,ze będzie z 15 ludu to znajdziemy wszystko. Zresztą jak kiedyś "grałem w gry" to byłem w pewnym, klanie gdzie się własnie spotykaliśmy raz na rok, w sumie nadal się spotykamy choć nikt prawie nie gra , średnia wieku 2x mój wiek, ale przyznam ,ze zawsze lepsze były spotkania własnie w takim starszym gronie, albo ja jestem skrzywiony:P

Ps. Ja w Qubus zwolniłem z 4 dni temu miejsce - kasujac rezerwacje, bo jednak z rodzinką nie jadę. I podobno sa jeszcze tam miejsca.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 21 mar 2017, 21:24
autor: Paatryk93
chemik72 pisze:
SQ9KRD pisze:28.03.2017 - 9:00 - 16:30
29.03.2017 - 9:00 - 16:30
30.03.2017 - 9:00 - 15:00

Tak jest na zaproszeniu
super bo na stronie nic nie pisze o godzinach :good:

ps. będę :yahoo:
Na stronie jest napisane w których godzinach są targi :(
Dni_druku_3D.PNG
http://www.dnidruku3d.pl/

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 27 mar 2017, 11:24
autor: Paatryk93
Dni druku 3D zaczynają się już jutro :)
Na stronie tagów Kielce pojawiła się lista wystawców: http://targikielce.pl/pl/ix-dni-druku-3 ... ,11068.htm oraz mapka http://targikielce.pl/pl/ix-dni-druku-3 ... ,11069.htm (PDF do pobrania) :)

Ja dopiero jutro wyjeżdżam , będę w środę oraz we czwartek :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 27 mar 2017, 16:21
autor: emartinelli
Miejsce dla hobbystów fajne...

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 27 mar 2017, 22:38
autor: FlameRunner
Dzisiejsze przygotowania, zdjęcia sprzed kilku godzin.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 27 mar 2017, 22:39
autor: FlameRunner
part 2

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 27 mar 2017, 22:42
autor: FlameRunner
part 3, last

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 27 mar 2017, 22:45
autor: anraf1001
Oooo widzę u Marka plakat naszego forum :git:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 27 mar 2017, 23:04
autor: DanyQsh
Sorry ale jutro będę jarał się tym Skylinem :-D

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 13:34
autor: SQ9KRD
Mam pytanko. Gdzie po przyjezdzie zaparkować autko??

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 14:46
autor: Kopytko
Z google map widac jakieś parkingi. zapewne płatne , ale blisko hali.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 14:47
autor: FlameRunner
Przede wszystkim jest duży parking wielopoziomowy. Płatny.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 14:52
autor: Kopytko
a jak kosztowo? poniżej 100?

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 15:32
autor: FlameRunner
Ręki sobie uciąć nie dam, ale raczej rozsądnie wychodzi, poniżej 50.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 15:39
autor: sc00by
15 pln za dzień.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 15:43
autor: Kopytko
Wooo taniej jak na parkingu przed coniektórymi marketami :P

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 15:52
autor: Kopytko
To kto jutro będzie? Kto się wystawia a kto jako widz?

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 16:22
autor: Domell
JA JA JA :) Zdzwonimy się jakoś na miejscu, planuję wyjazd 7-7:30...

T.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 16:27
autor: Yorg 68
Jadę - jadę 7.13 z Kraków Główny :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 16:55
autor: anraf1001
Ja też jadę. 7.00 z Gniezna. Będę może koło 12.00 - 13.00. Postaram się wyjechać wcześniej.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 17:56
autor: SQ9KRD
Domell pisze:JA JA JA :) Zdzwonimy się jakoś na miejscu, planuję wyjazd 7-7:30...

T.
Ja planuje wyruszyć 6:00 - 6:15 z Rybnika więc pewnie w tych samych godzinach będę na wysokości Katowic

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 19:15
autor: DanyQsh
Ja byłem wczoraj. Trochę mało ludu na druku 3D, bo pewnie pierwszy dzień. Ogólnie jakoś bez szału. Trochę więcej dużych drukarek, m.in nowa maszyna Stratasysa na dwóch stoiskach, Omni 3D Factory 2.0, reszta standard. Może po Warszawie sama wystawa już nie była dla mnie taka nowa :) Tam wydawałało mi się wszystkiego trochę więcej albo było bardziej upchane.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 20:40
autor: SteFan
Ja zaliczyłem targi dzisiaj, trochę się nam spieszyło więc nie zatrzymywaliśmy się zbyt długo przy stoiskach, ogólnie tak sobie. Najbardziej oblegane było stoisko DaVinci, oprócz tego kilka małych delt a reszta to standard.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 21:06
autor: Paatryk93
Kopytko pisze:To kto jutro będzie? Kto się wystawia a kto jako widz?
Ja będę jako widz ;) Od około 9:30-10 już będę, coraz będę zaglądał do strefy hobbystów i patrzył czy Ciebie nie ma gdzieś w tłumie :D

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 22:10
autor: Berg
Krótka relacja z targów Kielce:

1. Przywiozłem kilka próbek filamentów i Igusów, które mam zamiar przetestować.

2. Na pierwsze testy PET-G/DD. Fajnie wyszedł od strzała, na parametrach jakie mi się wydawały, nawet nie sprawdziałem jakie :D, coś co było na karcie i podkręciłem w trakcie.
Wyjątkowo ostre krawędzie. Zrobiłem Spiral Vase i chyba pierwsza moja taka próbka, co nie pękła (przy próbie zniszczenia) między warstwami tylko tak jak by była z wtryskarki :good:

3. Przyglądnąłem się drukarkom i mam takie spostrzeżenie, że zdecydowanie lepiej drukują te, na stoiskach których są ich konstruktorzy.
Kompletnie to nie idzie w parze z caną i wyglądem.

4. Najfajniej drukowało to coś biało niebieskie. Wyglądało jak słabo udana Prusa z upgrejdami kogoś z forum, wymienne głowice na magnesach i ciekawy autoleveling. czujnik nacisku wmontowany w stół, taki sam, jak widziałem kiedyś rozbierając kuchenną wagę żony. Stół z jakiegoś tworzywa.

5. W nowej drukarce U-BOT za to trudno nie zauważyć trapezówki Z, kurcze chyba musi ją napędzać silnik spalinowy :no: .

6. Przykuła też drukarka wtapiająca kewlar albo inne włókno w wydruk. Wyglądało prosto. dodatkowy podajnik tej nitki na ekstruderze. Wydruki wyglądały nieźle i faktycznie miały wyczuwalne w palcach zmienione właściwości. No nie próbowałem złamać jakiejś próbki, uwierzyłem na słowo, że trudno to zrobić.

Ciekawe tworzywo Igusa, :unknown: przyciąga magnes

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 22:17
autor: Berg
Yorg 68 pisze:Jadę - jadę 7.13 z Kraków Główny :)
no to jakbym tu wczoraj zaglądnął to moliśmy się zgadać, choć ja jechałem samochodem.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 29 mar 2017, 22:23
autor: anraf1001
rafaljot pisze:Krótka relacja z targów Kielce:

1. Przywiozłem kilka próbek filamentów i Igusów, które mam zamiar przetestować.

2. Na pierwsze testy PET-G/DD. Fajnie wyszedł od strzała, na parametrach jakie mi się wydawały, nawet nie sprawdziałem jakie :D, coś co było na karcie i podkręciłem w trakcie.
Wyjątkowo ostre krawędzie. Zrobiłem Spiral Vase i chyba pierwsza moja taka próbka, co nie pękła (przy próbie zniszczenia) między warstwami tylko tak jak by była z wtryskarki :good:

3. Przyglądnąłem się drukarkom i mam takie spostrzeżenie, że zdecydowanie lepiej drukują te, na stoiskach których są ich konstruktorzy.
Kompletnie to nie idzie w parze z caną i wyglądem.

4. Najfajniej drukowało to coś biało niebieskie. Wyglądało jak słabo udana Prusa z upgrejdami kogoś z forum, wymienne głowice na magnesach i ciekawy autoleveling. czujnik nacisku wmontowany w stół, taki sam, jak widziałem kiedyś rozbierając kuchenną wagę żony. Stół z jakiegoś tworzywa.

5. W nowej drukarce U-BOT za to trudno nie zauważyć trapezówki Z, kurcze chyba musi ją napędzać silnik spalinowy :no: .

6. Przykuła też drukarka wtapiająca kewlar albo inne włókno w wydruk. Wyglądało prosto. dodatkowy podajnik tej nitki na ekstruderze. Wydruki wyglądały nieźle i faktycznie miały wyczuwalne w palcach zmienione właściwości. No nie próbowałem złamać jakiejś próbki, uwierzyłem na słowo, że trudno to zrobić.

Ciekawe tworzywo Igusa, :unknown: przyciąga magnes
Aż tyle próbek?

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 30 mar 2017, 16:55
autor: anraf1001
Moje podsumowanie po targach: Dlaczego Atmat był w innej hali? Jak jakiś wyrzutek. Dopiero po obejściu wszystkich stanowisk zauważyłem ich.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 30 mar 2017, 19:44
autor: emartinelli
Kolejne udane Dni Druku 3D, brawo dla organizatorów i wielkie podziękowania dla DD za duże ilości filamentu dla hobbystów z drukarkami :)
Warto było pojechać :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 30 mar 2017, 19:59
autor: Domell
W sumie dużo więcej niż w wawie nie było, jedynie próbki nylonu sobie wziąłem bo nie drukowałem jeszcze z tego :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 30 mar 2017, 20:49
autor: Kopytko
Ty to masz krechę u mnie!!!!! Wiesz dlaczego!!!

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 30 mar 2017, 20:57
autor: Paatryk93
Mój wyjazd na targi jak najbardziej udany :) Fajnie było spotkać ludzi z forum oraz chwilę porozmawiać :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 30 mar 2017, 22:41
autor: Domell
Jedna sprawa o którą nie dopytałem, wszystkie drukarki jakim się przyglądałem były bardzo ciche. Czy to sprawka ogólnego gwaru czy wszyscy na targi dają ciche stepsticki?
I te igusy, co o nich myślicie? Pytałem gościa ale jakoś nie umiał się dokładnie wypowiedzieć :/

Re: RE: Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 30 mar 2017, 23:16
autor: Berg
Domell pisze:W sumie dużo więcej niż w wawie nie było, jedynie próbki nylonu sobie wziąłem bo nie drukowałem jeszcze z tego :)
ja też mam trochę nylona myślę co by z niego zrobić. Jakaś zębatkę by pasowalo. łożysko?

EDIT: F#$.k co Wy umówiliście się na dziś? a ja byłem wczoraj. A mogłem dzisiaj.

Re: RE: Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 31 mar 2017, 07:18
autor: anraf1001
rafaljot pisze:
Domell pisze:W sumie dużo więcej niż w wawie nie było, jedynie próbki nylonu sobie wziąłem bo nie drukowałem jeszcze z tego :)
ja też mam trochę nylona myślę co by z niego zrobić. Jakaś zębatkę by pasowalo. łożysko?

EDIT: F#$.k co Wy umówiliście się na dziś? a ja byłem wczoraj. A mogłem dzisiaj.
Ale dzisiaj nic już nie ma :D

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 31 mar 2017, 08:15
autor: Berg
"Dzisiaj" napisałem wczoraj. Dziendobry.

:D

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 01 kwie 2017, 09:18
autor: Jaszuk
Witam Kolegów.
Razem z Pawłem chcemy podziękować za Wasze uczestnictwo w tej edycji Dni Druku 3D.
Była to kolejna okazaja do spotkania, choć z naszej strony obowiazki organizatora spowodowały zbyt mało czasu na rozmowy.
Czytając niektóre wypowiedzi mam wrażenie że hobbyści interesują się tylko technologią FDM :)

Na targach było znacznie więcej niż na porzednich edycjach. Druk metalami, proszkami tworzyw sztucznych, żywicami itd, usługi druku 3d, moc ciekawych filamentów, powłok, gotowych pomysłów na wydruki itd.

Padło pytanie dlaczego targi nie odbywają sie w sobotę i niedzielę.
Jak zapewne widzieliście na halach obok i również na naszej hali 100% wystawców to firmy. Firmy prezentują sie w celu zarabiania pieniędzy a nie pokazywania ciekawostek dla wycieczek rodzinnych. W tych firmach pracownicy pracują w tygodniu a nie w niedziele :)

Dni Druku rozwijają się i cieszą dużą sympatią, świadczy o tym ogromna ilość bardzo życzliwych wypowiedzi Wystawców pod naszym adresem.
Bardzo to nas motywuje do daleszej, lepszej pracy. Chcemy jednak aby Dni Druku 3D były również miejscem spotkań dla Hobbystów.
Zawsze będziemy wspierać działania wystawowe.

Mieliśmy też pewien nieprzyjemny incydent nie będę pisał o szczegółach, powiem tylko temu panu podziękujemy i już nigdy nie zaprosimy do udziału w tym wydażeniu. Społeczność to koleżeństwo a niejednokronie przyjaźń a nie samolubstwo i działania na granicy prawa. Zostawmy te sprawę szkoda prądu :)

Jeszce raz dziękujemy za udział i oczekujemy wiekszej aktywności w relacji z Dni Druku 3d, zdjęcia opisy, Wasze opinie :)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 01 kwie 2017, 09:25
autor: anraf1001
Jaszuk pisze:...Na targach było znacznie więcej niż na porzednich edycjach. Druk metalami, proszkami tworzyw sztucznych, żywicami itd, usługi druku 3d, moc ciekawych filamentów, powłok, gotowych pomysłów na wydruki itd. ...
Bardzo fajna była drukarka do druku gliną. Pierwszy raz widziałem coś takiego na oczy. Szkoda, że ktoś dotknął jeszcze mokry model rakiety.
Jaszuk pisze:...Mieliśmy też pewien nieprzyjemny incydent nie będę pisał o szczegółach, powiem tylko temu panu podziękujemy i już nigdy nie zaprosimy do udziału w tym wydażeniu. Społeczność to koleżeństwo a niejednokronie przyjaźń a nie samolubstwo i działania na granicy prawa. Zostawmy te sprawę szkoda prądu :)...
Ktoś próbował ukraść filamenty? Albo co gorsza drukarkę? :rotfl2:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 01 kwie 2017, 09:41
autor: Kopytko
Jaszuk pisze:Witam Kolegów.
Razem z Pawłem chcemy podziękować za Wasze uczestnictwo w tej edycji Dni Druku 3D.
Była to kolejna okazaja do spotkania, choć z naszej strony obowiazki organizatora spowodowały zbyt mało czasu na rozmowy.
Czytając niektóre wypowiedzi mam wrażenie że hobbyści interesują się tylko technologią FDM :)

Na targach było znacznie więcej niż na porzednich edycjach. Druk metalami, proszkami tworzyw sztucznych, żywicami itd, usługi druku 3d, moc ciekawych filamentów, powłok, gotowych pomysłów na wydruki itd.

Padło pytanie dlaczego targi nie odbywają sie w sobotę i niedzielę.
Jak zapewne widzieliście na halach obok i również na naszej hali 100% wystawców to firmy. Firmy prezentują sie w celu zarabiania pieniędzy a nie pokazywania ciekawostek dla wycieczek rodzinnych. W tych firmach pracownicy pracują w tygodniu a nie w niedziele :)

Dni Druku rozwijają się i cieszą dużą sympatią, świadczy o tym ogromna ilość bardzo życzliwych wypowiedzi Wystawców pod naszym adresem.
Bardzo to nas motywuje do daleszej, lepszej pracy. Chcemy jednak aby Dni Druku 3D były również miejscem spotkań dla Hobbystów.
Zawsze będziemy wspierać działania wystawowe.

Mieliśmy też pewien nieprzyjemny incydent nie będę pisał o szczegółach, powiem tylko temu panu podziękujemy i już nigdy nie zaprosimy do udziału w tym wydażeniu. Społeczność to koleżeństwo a niejednokronie przyjaźń a nie samolubstwo i działania na granicy prawa. Zostawmy te sprawę szkoda prądu :)

Jeszce raz dziękujemy za udział i oczekujemy wiekszej aktywności w relacji z Dni Druku 3d, zdjęcia opisy, Wasze opinie :)
Rowniez w imieniu chyba wszystkich moge podziekowac za super organizacje imprezy i fakt bylo naprawde sporo ciekawszych sprzetow jak drukarki. Niektore firmy ,ciecia blach laserem pokazywaly mozliwosci tych maszyn i np szybkoscia posuwow z kilkudziesieciokilogramowymi glowicami, zawstydzily by niejedna drukarke 3d.
Co do incydentu to po opisie widac ze chodzi zapewne o jakiegos wystawce. Ale niestety zawsze sie znajdzie jakis baran w stadzie:)
Ja tylko wiem ze nastepnym razem unikne przyjazdu w dmiu gdy beda wycieczki szkolne! Niestety nie dalo sie z nikim pogadac i nawet przystanac na chwilke bo szarancza wszystko zalewala. Oczywiscie to pisze z przymruzeniem oka, bo wiadomo ze trzeba mlodych zachecac i takie organizowanie dla mlodziezy wystaw jest jak najbardziej ok.
Tak wiec ze swojej strony dziekuje za organizacje takiej imprezy.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 01 kwie 2017, 09:57
autor: anraf1001
Kopytko pisze: Ja tylko wiem ze nastepnym razem unikne przyjazdu w dmiu gdy beda wycieczki szkolne! Niestety nie dalo sie z nikim pogadac i nawet przystanac na chwilke bo szarancza wszystko zalewala. Oczywiscie to pisze z przymruzeniem oka, bo wiadomo ze trzeba mlodych zachecac i takie organizowanie dla mlodziezy wystaw jest jak najbardziej ok.
Ja chyba też bo za bardzo zlewam się z tłumem :D
Bardzo ciekawa byłą maszyna stojąca przy wejściu. Chyba nazywała się TruPunch czy jakoś tak. Zatrzymałem się chyba obok niej na dłuższą chwilę.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 01 kwie 2017, 09:59
autor: Kopytko
Nie chodzi sie o zlewanie czy nie a o ilosc ludzi. Domyslam sie ze dzien wczesniej tak nie bylo.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 kwie 2017, 00:01
autor: virgin71
Hobbyści zaskoczyli liczebnością, bo szybko okazało się, że musimy "ścieśniać";)
Nie wiem czy Pawłowi o to chodzi, ale pojawił się duży rollup ink3de, z tym, że nigdzie ich nie znalazłem. Chciałem wysępić jakieś próbki, bo mają 2,85 w ofercie.

Na minus kontakt z organizatorami, bo nie udało mi się skutecznie dopytać o nocleg - wobec czego załatwiłem sobie nocleg w okolicy (a nie było łatwo). Dzięki temu, że najtańszy nocleg kosztował 120zł i oferował aż 4 łóżka, zabrałem familię:) Także minus przekułem w plus. Wiecie, że niedaleko "stoi" Dąb Bartek?

Organizacja generalnie świetna i dziękuję za możliwość aktywnego uczestnictwa.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 kwie 2017, 00:33
autor: Julian
Ink3de. Był u mnie ale roll up to nie moja sprawa.


Jeżeli chodzi o ilość gości to najwięcej było we wtorek.
W środę mniej ale konkrety.
w czwartek średnio ale zginęły prawie wszystkie wydruki. ... jakby gimbaza mogła to by drukarki powynosili.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 kwie 2017, 11:45
autor: Paatryk93
Trochę zdjęć z drugie oraz trzeciego dnia.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
W Czwartek było dużo więcej grup zorganizowanych.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 kwie 2017, 13:12
autor: arkomania.pl
Witam

Ten sam post będzie wystawiony na innym forum, może wbrew regulaminom.

Ale po co mam zmieniać lekko treść zdań. Nie jest to zresztą temat czysto techniczny.

Ale jestem trochę zbulwersowany i zażenowany po obecności na Targach Druku 3D.
Nie organizacją i wystawcami.

Miałem o tym od razu napisać ale jak przeczytałem na jednym z forum o zachowaniu młodzieży,
to się lekko z powrotem zagotowałem. A jestem naprawdę spokojnego pokroju.

Ja reprezentowałem stoisko jednego z forum, do którego społeczności należę, 30 marca.
Naprawdę starałem się na wyjazd przygotować, bądź co bądź reprezentuję kolegów.
Poszedłem do firmy reklamowej. Zamówiłem 1 duże logo, 3 mniejsze.
Wydrukowałem w imieniu administratora wizytówki z jego zaproszeniem na forum.
Wydrukowałem w domu ulotki czym zajmuje się forum.
Ja wystawiłem nowe rozwiązanie prototypu napędu drukarki 3D (TANDEM-C)
Dodatkowo wystawiłem dwa kubeczki 3L z cukierkami czekoladowymi.

W czasie trwania Targów tylko 5 osób zainteresowało się co to jest.
To były osoby z naszej branży i widać w stopniu raczej "yedi".

Obok mnie małżeństwo wystawiło ciekawą drukarkę mieszającą filamentami.

Co do zwiedzających, głównie gimnazjalistów.

I co najlepiej się podobało gimnazjalistom?

Moje cukierki i dwa stoiska dalej wydrukowane z PLA, dwa duże pistolety.

Zachowywali się jakby przyszli na targ miejski, anie na Targi Druku 3D.

Nikt z uczącej się młodzieży, nie spytał mnie i moich sąsiadów od drukarki 3D.

Taką młodzież produkują gimnazja (ani to podstawówka, ani to liceum, czy technikum).

Teraz jest problem z hydraulikiem.
Czy ktoś widział młodego asystującego hydraulika.

To dopiero będzie problem.

Jest nowa moda na szkoły o profilu dwujęzycznym. Np. biologia z elementami niemieckiego,angielskiego, itp.
Język ważny, ale to nie wszystko.

Gdzie podziały się Młodzieżowe Domy Kultury w których jako mały chłopiec z podziwem
patrzyłem na starszych kolegów jak robili piękne latające modele samochodów.

Ile jeszcze pieniędzy z budżetu i dopłat unijnych pójdzie na fikcyjne firmy z grona kolesiostwa.

Nie chodzi o wszystkich, ale takich pseudo biznesmenów, którzy wynajmują, np. jeden pokój.
Co parę dni zjawia się tam panienka.
Nie wiadomo tak dokładnie co ta firma oferuje.
Na drzwiach wisi tabliczka o realizacji projektu unijnego.
Czasami, choć nie zawsze mają bezpłciową stronę internetową z treścią typu "lanie wody".

Natomiast dla młodzieży, która ma rozwijać nasz kraj technologicznie, która ma nas kiedyś godnie zastąpić, nic.

Władze samorządowe lubią na łamach mediów pisać i chwalić się osobami którym się coś udało.
Tylko co oni w tym kierunku zrobili dla nich.

Spróbujcie zrobić biznesplan i pójść po pieniądze w celu stworzenia coś w rodzaju FABLAB-u,
Młodzieżowego Akceleratora Technologicznego, itp.

Ja prawdopodobnie w wakacje poświęcę na to czas aby się przekonać czy to z kolei ja Wam nie "leję wody".

A może łatwiej wziąć 50mln zł, niż poprosić o 1mln zł dla młodzieży. Ja za 1mln zł
kupię miastu teren i wybuduję mały parterowy FABLAB, który wykształci wielu przyszłych specjalistów.
Resztę zrobi młodzież, juniorzy, seniorzy.

P.S.

Jest niedziela, może w poniedziałek mi trochę przejdzie, napiję się :piwo:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 kwie 2017, 13:17
autor: Kopytko
Arku, czy chodziło Ci o mój wpis?

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 kwie 2017, 13:40
autor: arkomania.pl
Tak,

On mnie obudził.

Bo miałem tego posta napisać wcześniej.
Ale może, tak od razu jak ludzie pytali, co tam na Targach Słychać, nie wypadało się użalać.

Bo, ta moja pisanina, to przecież użalanie.
Tylko, czy to nie prawda.

Niech koledzy się nie boją że forum techniczne może zmienić się w forum
psychologiczne.

Ale musimy jakoś reagować na to co się wokół nas dzieje.

Wyobraź sobie Patryk, że do ciebie przyjechała z daleka rodzina.
Pół albo więcej roku pracowałeś nad swoją maszyną. Żona i dzieci marudzą, że poświęcasz im mało czasu.
Wchodzą do twojego pokoju, widzą fajną drukarkę 3D. Stają przed nią. Nic nie mówią
Nagle się odwracają i pytają czy mogą się poczęstować cukierkami, które
w misce leżą na stole. Jak byś się poczuł.

Ja tak się poczułem, choć na Targach nie było rodziny.

Ale byli koledzy z forum.

Pozdrawiam, Arek.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 kwie 2017, 14:05
autor: arkomania.pl
Obejrzałem fotki udostępnione przez Paatryk93.

Naprawdę fajne.

Dzięki, w imieniu wszystkich. :piwo:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 kwie 2017, 14:43
autor: Kopytko
arkomania.pl pisze:Tak,

...

Wyobraź sobie Patryk, że do ciebie przyjechała z daleka rodzina.
Pół albo więcej roku pracowałeś nad swoją maszyną. Żona i dzieci marudzą, że poświęcasz im mało czasu.
Wchodzą do twojego pokoju, widzą fajną drukarkę 3D. Stają przed nią. Nic nie mówią
Nagle się odwracają i pytają czy mogą się poczęstować cukierkami, które
Mi również się wydaje, że przez zbyt duże tłumy niezainteresowanych ludzi nie udało się z nikim pogadać. Mi sie udało tylko z małą grupką i to na bardzo krótko, bo ktoś podbiegał i miałem wrażenie chciał coś zakosić ze stoisk... tak młodzież.
To był główny powód nie dostania się do wszystkich, bo było zbyt dużo innych ludzi stojących i blokujących dostęp.

JA ze swojej strony mogę przeprosić,że nie udało nam się pogadać. Jak byłem na stoisku to była tylko jakaś Pani, lub po prostu nie wiedziałem ,ze Ty to Ty :(

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 kwie 2017, 15:20
autor: arkomania.pl
Dzięki za miłe słowa.

Nic nie ucieknie.

Ja przez to stanie na stoisku, prawie niczego nie zwiedziłem.
Choć jestem co roku.

Czasami syn mnie zastępował.
Czas od 9.00-15.00 szybko minął.

Pozdrawiam.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 kwie 2017, 15:53
autor: SQ9KRD
arkomania.pl pisze:Tak,

Wyobraź sobie Patryk, że do ciebie przyjechała z daleka rodzina.
Pół albo więcej roku pracowałeś nad swoją maszyną. Żona i dzieci marudzą, że poświęcasz im mało czasu.
Wchodzą do twojego pokoju, widzą fajną drukarkę 3D. Stają przed nią. Nic nie mówią
Nagle się odwracają i pytają czy mogą się poczęstować cukierkami, które
w misce leżą na stole. Jak byś się poczuł.

Ja tak się poczułem, choć na Targach nie było rodziny.

Ale byli koledzy z forum.

Pozdrawiam, Arek.
Arku niechcę abyś mój post odebrał w kategorii ataku na ciebie raczej jako materiał do przemyśleń.

Być może Twój wymarzony i dopieszczony projekt według ciebie poprostu nie zrobił na nich wrażenią gdyż nie różnił się zasadniczo od pozostałych.
Osoby w temacie dostrzegą znaczące różnice dla laika będzie to poprostu kolejna drukarka która drukuje.
Podobnie czasami jest na wszelkich zlotach czy to elektronicznych czy samochodowych. Możesz mieć super bryke wszystko wypieszczone bardziej niż fabryka. Wszystko zestrojone na co poświęciłeś 100h, a i tak pojawi sie zardzewiały skyline i to przynim będą tłumy . By nikogo nie urazić do tego który stal na targach nie można było się przyczepić.

Co do szkół. Pamiętajcie że oni traktowali to jako dzień wolnego od szkoły.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 kwie 2017, 18:54
autor: kapi
Chciałbym podziękować za (co prawda krótką ) dyskusję Arkomania. Na podstawie Twoich wskazówek do moich wydruków, już wiem co jest do poprawy ;)
A Targi - jako że traktowalem je jako "moja branża " było kilka ciekawostek np od polskiej firmy Eagle - wypalarka 12kW która "dosłownie " zamiatala arkusz zostawiając za sobą wycięte elementy. Tu dynamika pracy zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

Jak otrzymam próbki od Igusa to jakieś tulejki trza będzie popełnić. ;) ciekawe czy się spiszą.



tapatalk

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 02 kwie 2017, 19:10
autor: TDI-CAD
Na targach bardzo spodobał mi się nowy model Stratasysa F123 czy jakoś tak. Będę musiał wykazać w swoim corpo, że nowy model jest niezbędny i wróci się w chwilę ;-)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 03 kwie 2017, 01:36
autor: Vinci3D
Hejka,

Ja też bardzo chciałbym podziękować, trochę po czasie, ale musiałem te kilka dni ochłonąć, bo bym musiał co zdanie wstawiać emotikonę :D z wrażenia . Byłem na targach 29 Marca, wszyscy mega mili, nawet dostałem trochę próbek, które mam nadzieję przetestować i może któryś filament polecę w firmie, w której miałem praktyki.

Strasznie mi się podobało, szczególnie, że byłem z jednej strony wystawcą (w ramach praktyk) na stoisku BIBUS MENOS prezentowałem urządzenie haptyczne, choć głównie opowiadałem wszystkim o druku 3D. Jak również byłem zwiedzającym i miałem okazję wszystko zobaczyć, pooglądać i zorientować się jeszcze lepiej w temacie.

Były to najlepsze targi, na których byłem i właśnie głównie przez atmosferę, która była obecna i którą ja również starałem się stworzyć jako wystawca. Opowiadanie o druku 3D, filamentach z entuzjazmem, po którym było widać, że większość osób na prawdę się tym interesuje, pasjonuje i robi to co lubi, a nie jest to tylko praca.

Ogólnie rewelacja i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda mi się wpaść na Dni Druku w Polsce (nie tylko dlatego, iż lubię zakładać moją casualową aksamitną marynarkę na specjalne okazje :P ).

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że w tym miesiącu uda mi się coś więcej napisać na stronie o tych wszystkich filamentach, których próbki otrzymałem.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 03 kwie 2017, 13:10
autor: virgin71
Arku, źle odbierasz młodzież. Ja z nimi pracuję na codzień, zatem wiedziałem, że najlepiej będzie zabrać ze sobą duże Colty. To ich interesuje.

Trzeba zmienić swoje podejście, a nie zmieniać podejścia innych. Kiedy idę do szkoły ogłosić zajęcia, to ja próbuję ich zainteresować drukiem 3D, a nie oczekiwać, że oni się nim sami zainteresują. Jak ktoś już wspomniał, oni mieli dzień wolny od szkoły. Też tak traktowałem kiedyś wszystkie wyjścia (nawet na studiach).

Młodzież trzeba zainteresować i obudzić w nich ciekawość. Liczenie na to, że na 30 osób w technikum będzie 30 nerdów jest naiwne. Na studiach, na 230 osób miałem takie 2 osoby. Jak się to ma do technikum, czy gimnazjum, gdzie jest ich mniej i są młodsi? Dobrze, że miałeś cukierki; dobrze, że były pistolety; dobrze, że stało Ferrari; dobrze był skorodowany burakowóz; jeszcze lepiej, że ArtFlex zorganizował śliczną hostessę w spodniach moro, która pomagała strzelać wydrukowanym pistoletem. Dzieciaki im mniejsze, tym fajniejszych zabawek potrzebują, żeby zrozumieć co da im druk 3D.

Mój syn z wyjazdu pamięta kilka rzeczy: duże drzewo (dąb Bartek), strzelanie z pistoletu (ArtFlex), karuzelę z drutów obok ciastek (hehe, długo mi to zajęło, ale już wiem, że chodzi o maszyny IGUSa) i auto oraz motor na których ma zdjęcia (LEM Bullet i bolid polibudy Białostockiej). Koniec. Nie ma co liczyć na to, że jego zainteresuje napęd drukarki (jego też nie zainteresowało Ferrari...). Młodzież gimnazjalna ma więcej niż 5 lat, ale to chłopaki. Sami niewiele dojrzalsi jesteśmy od nich, jak to faceci;)

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 03 kwie 2017, 14:31
autor: arkomania.pl
Masz dużo racji.

Moja żona i pół rodziny jest nauczycielami.
Może zbyt duże mam oczekiwania od młodzieży.

Ja chodziłem kiedyś do elitarnej szkoły.
Nie dało się w sobotę, czy niedzielę za bardzo pobiegać.
Stąd może, to moje podejście.

Zresztą z tymi oczekiwaniami, to jest tak jak
z rodzicem który chce wysłać syna na lekarza, a on mówi, że interesuje go geografia.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 03 kwie 2017, 17:38
autor: Sokoli
@arkomania.pl
Jednak jest ktoś z Rdm kto się interesuje drukiem 3d.
Ulżyło mi ;)

Ja powiem jak to wygląda z mojej perspektywy, rocznik 93.
Ważne jest żeby młodzież wiedziała co to jest druk 3d, jeśli będą go potrzebować to się zainteresują tematem.
Młodzież jest też przyzwyczajona że mają wszystko na już, dopiero jak kończą szkołę to zderzenie z rzeczywistością trochę od nich wymusza zainteresowanie różnymi aspektami życia. Każdy musi do tego dojrzeć a im więcej jest druku 3d w codziennym życiu tym większa szansa.
Mówię na swoim przykładzie.

Same kradzieże świetnie to pokazują. Skoro kradli to było to dla nich ciekawe - jeszcze nie dojrzeli żeby się zainteresować tematem ale efekty już ich interesują. Będą mogli się pochwalić kolegom - pokazać co ukradli - i przekazać minimalną dawkę informacji jak to jest zrobione.
Ja bym wręcz poszedł w tym kierunku jako organizator - każdy na wejściu dostaje jakiś mały wydruk.

Nie da się tego idealnie pogodzić, jedyna opcja to rozdzielić osoby zwiedzające od osób zainteresowanych tematem.
Ale wtedy jest to nieatrakcyjne dla wystawców.

PS. bardzo chciałem być na Dniach Druku 3D ;/
Może następnym razem się uda.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 03 kwie 2017, 19:32
autor: arkomania.pl
I tu też się z kolegą zgadzam.

Do wszystkiego trzeba dojrzeć.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 03 kwie 2017, 19:47
autor: anraf1001
Sokoli pisze: Ja bym wręcz poszedł w tym kierunku jako organizator - każdy na wejściu dostaje jakiś mały wydruk.
Ale to trzeba wywalczyć, zdobyć, a nie dostać na wejściu :D

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 03 kwie 2017, 23:29
autor: McKee
anraf1001 pisze:
Sokoli pisze: Ja bym wręcz poszedł w tym kierunku jako organizator - każdy na wejściu dostaje jakiś mały wydruk.
Ale to trzeba wywalczyć, zdobyć, a nie dostać na wejściu :D
Ale ukraść?
K... co za naród...
Brak mi słów :shock:

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 04 kwie 2017, 07:38
autor: anraf1001
McKee pisze:
anraf1001 pisze:
Sokoli pisze: Ja bym wręcz poszedł w tym kierunku jako organizator - każdy na wejściu dostaje jakiś mały wydruk.
Ale to trzeba wywalczyć, zdobyć, a nie dostać na wejściu :D
Ale ukraść?
K... co za naród...
Brak mi słów :shock:
No taki mamy naród. Polacy muszą wszystko wywalczyć. Patrzcie takie babcie w autobusie. Nie usiądzie na wolnym miejscu tylko stanie obok ciebie i będzie czekała aż łaskawie ustąpisz miejsca.
Nie wiem czy to jest kwestia honoru (o ile takowy znają) czy może po prostu się nudzili?

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 04 kwie 2017, 11:49
autor: emartinelli
Mi też trochę wydruków "poginęło". Trochę szkoda ale zawsze możemy sobie wydrukować nowe :)
Niestety tych cennych trzeba pilnować, ale warto też mieć coś do rozdawania wtedy nie ma takiej presji na kradzież.

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 05 kwie 2017, 11:39
autor: marek91
Dziękujemy organizatorom za pracę włożoną w przygotowanie imprezy. GOOD JOB! :git:

Pamiętajcie że targi to impreza biznesowa, dlatego też odbywają się w ciągu tygodnia i jest to jak najbardziej prawidłowe. (ang. "business day")

Co do gimbusiarni i wszelkiej maści zbieraczy... że też ludziom nie jest wstyd, z jednej strony stoją maszyny za miliony a z drugiej strony ludzie próbujący wysępić cukierka za 20gr. Gimbusiarni nie udało się niczego podprowadzić choć raz było blisko, złapani mało co nie narobili pod siebie xD #marekzlypotwor

Dlatego też uważam że takie targi powinny być płatne, od edukacji społeczeństwa powinny być inne imprezy...

Re: Dni Druku 3D edycja IX;już 28-30 marca 2017 Kielce

: 05 kwie 2017, 18:29
autor: Sokoli
Zgadzam się w 100%.
Targi powinny być płatne.

Kto ma przyjść to i tak przyjdzie a organizatorzy mają większe pole do popisu.