Strona 1 z 1

Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 04 wrz 2019, 17:35
autor: Riddex
Hej wszystkim!
Niedawno nabyłem 4Max Pro skuszony fajnym wyglądem, brakiem potrzeby składania i obietnicą "działa prosto z pudełka". Dołożyłem więc grosza do niej zamiast kupować endera 5. Drukarka działa, ale niestety nie ustrzegłem się paru bolączek, z którymi nie mogę sobie dać rady. Z drukarkami 3d wiele do czynienia nie miałem, ta jest moją pierwszą. Chodzi więc o niedokładność wydruku i ciągłe nitki PLA, które na nim zostają. Próbowałem drukować na różnych ustawieniach w curze, zmniejszając szybkość, retrakcję, z podporami i bez, zwiększając temperaturę i ciągle nie mogę znaleźć złotego środka. Stąd moje pytanie:
Co może być przyczyną? Kupić inny filament? (do drukarki dorzucili mi 2kg i trochę mi ich szkoda) Coś z ustawieniami druku? Coś z drukarką? Nie wiem sam. Może ktoś poratuje jakimś sprawdzonym profilem drukowania w curze.
Pozdrawiam!

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 04 wrz 2019, 17:53
autor: TDI-CAD
Podaj parametry druku

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 04 wrz 2019, 20:19
autor: Riddex
ostatnie sa tej reki wielkiej.

anycubic_4max_high_#2
version = 4
name = High #2
definition = anycubic_4max

[metadata]
type = quality_changes
quality_type = high
setting_version = 8

[values]
material_bed_temperature = 70
support_type = buildplate

[metadata]
type = quality_changes
quality_type = high
setting_version = 8
position = 0

[values]
infill_sparse_density = 15
material_print_temperature = 210
material_print_temperature_layer_0 = 210
speed_print = 50

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 04 wrz 2019, 21:25
autor: FlameRunner
Jakie masz parametry retrakcji?
Jaką masz temperaturę głowicy? O ile dobrze kojarzę, do material_print_temperature może być jeszcze coś dodawane.

Rolkę sprawdzonego filamentu możesz śmiało kupić, przecież się nie zmarnuje, a faktycznie może pomóc w rozwiązaniu problemu.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 05 wrz 2019, 08:33
autor: Riddex
Retrakcje ustawiłem na 4.5, temperatura głowicy nie była przezemnie zmieniana, będę w domu to sprawdzę. Jutro dojdzie mi filament od fiberlogy. Potem dokupie jeszcze z devil design i nebula bo przekopujac forum nie znalazłem jasnej wzmianki który jest najlepszy więc różnych spróbuję ale nie tych najtańszych. :)
chce docelowo absem zaczac drukować, w pracy poprzedniej bardzo fajne wydruki wychodzily ale drukarka była i lepsza (m200 zortrax).
Na noc puściłem bardzo długi druk (ponad 15h) jak wrócę to zrobię zdjęcia czy jakoś to wyszło. Przymierzam się do wielkiego smoka (ponad 24h druku!) więc wolałbym już ogarnąć ustawienia by te druki coś sobą prezentowały. :)

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 05 wrz 2019, 13:16
autor: FlameRunner
Dziwnie długa retrakcja, tam przecież ekstruder jest tuż przy głowicy? Tak zupełnie na oko, nie mając do czynienia z tą drukarką, powiedziałbym że rozsądne długości retrakcji dla tego sprzętu to coś w granicach 0,5-2,0 mm, a przy 4,5 mm powinieneś mieć już wyraźne problemy wynikające ze zbyt długiej retrakcji. Proponuję dobrać się do głowicy i ekstrudera i sprawdzić, czy wszystko jest dobrze złożone i nie ma zbędnych luzów.

Druga sprawa to oczywiście temperatura głowicy. Nawet jeśli Cura nic nie dodaje do tych 210°C, to i tak może być już za dużo dla filamentu, z którego korzystasz, on może się dobrze drukować przy na przykład 195°C.

Trzecia sprawa, filament może być zwyczajnie wilgotny. Przez większość roku się tym nie przejmujemy, ale latem to się zdarza nawet ze względnie bezproblemowym pod tym względem PLA. Możesz nagrzać piekarnik do 40°C i do nagrzanego piekarnika włożyć szpulkę na kilka godzin. Jeszcze lepiej jakbyś miał suszarkę do grzybów i owoców.

Czwarta sprawa, to jest drukarka całkiem zabudowana, co do ABS będzie super, ale do druku z PLA proponuję ją jak najbardziej otworzyć: zdemontować lub otworzyć drzwiczki, zdemontować górną pokrywę, a nawet zdemontować boczne ścianki, o ile da się to łatwo zrobić.

Jeśli chodzi o filament, to co ja Ci mogę powiedzieć na forum stworzonym i prowadzonym przez producenta filamentu - Devil Design oraz sklep z filamentami - filasklep.pl? Zapraszam do filasklep.pl po produkty DD! ;)

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 05 wrz 2019, 13:53
autor: TDI-CAD
Dodatkowo PLA drukujemy bez górnej oslony i z otwartymi drzwiczkami.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 06 wrz 2019, 07:29
autor: Riddex
Oki. Więc tak - standardowo retrakcja była ustawiona na 6(!) mm. Zmniejszyłem. Filament jest kupiony z drukarką, napisane na nim jest 200-230 stopni. Był też świeżo wyjety z chermetycznego opakowania, więc wilgoci się nie spodziewam. Drzwiczki otwarte, pokrywa zdjęta to była jedna z pierwszych rzeczy jakie znalazłem jako solucje. Niestety wielki druk też ma tak nitki jak i parę niedociągnięć. Zamówiłem lepszy filament, dziś przyjdzie to spróbuję czy będzie jakaś poprawa. W weekend może będę miał więcej czasu to sprawdzę czy mechanicznie nie ma luzow itp.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 06 wrz 2019, 07:36
autor: TDI-CAD
Ten chinski to drukowalem w 190C. Polski 205C.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 07 wrz 2019, 10:15
autor: Riddex
Ok Panowie, podziało się niedobrze.
Zgodnie z waszymi sugestiami ustawiłem temperaturę na najniższa zalecaną przez producenta, założyłem nowy, "porządny" filament od fiberlogic, ustawiłem retrakcję dużo niżej tj. na 2mm i wyszedł mega klops.
Config druku:
version = 4
name = High_fiberlogy_v1
definition = anycubic_4max

[values]
material_bed_temperature = 60
support_type = buildplate

[values]
infill_sparse_density = 15
material_final_print_temperature = 200
material_initial_print_temperature = 200
material_print_temperature = 200
material_print_temperature_layer_0 = 200
retraction_amount = 2
retraction speed = 25
speed_print = 50
support_angle = 40

Ktoś ma jakieś sugestie? Czy mi się drukarka zepsuła. ;x

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 07 wrz 2019, 10:57
autor: Pjoter
Wydrukuj prosta kostkę kalibracja i wstaw zdjęcia. Nie wiemy jak wygląda model więc trudno cokolwiek wywnioskować. Na pewno masz przesunięcie warstw i to chyba najwięcej zamieszania spowodowało.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 10 wrz 2019, 23:14
autor: Sison
@Pjoter jak przeprowadzić kalibrację warstw? Jak to jest po angielsku? Translator coś nie daje rady.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 10 wrz 2019, 23:33
autor: Pjoter

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 12 gru 2019, 11:05
autor: Alger
Witam, podepnę się pod temat.
Mam problem z krawędziami wydruków, wystają. Co sprawdzić, zmienić w konfiguracji Cura?

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 12 gru 2019, 13:23
autor: emartinelli
Ostawiałbym, że to problem w mechanice a nie w ustawieniach w Cura. Paski są poprawnie tj. dobrze ponaciągane?

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 12 gru 2019, 14:02
autor: dragonn
Na takie coś może też pomóc uruchomienie i kalibracja pressure advance/linear advance

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 12 gru 2019, 14:17
autor: mpk
Moje kostki z 4max pro wyglądają tak samo.
Też stawiałem na linear advance, ale po skalibrowaniu (0.18), jakkolwiek kreska testowa wychodzi idealna, to na kostce dalej haczykowate krawędzie.
Napięcie pasków ok. Jedno, czego jestem pewien i czekam na zamiennik to od czasu do czasu chroboczące łożysko na lewej prowadnicy osi Y, ale wątpię, że to to, bo rogi zawinięte mam z obu stron.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 12 gru 2019, 17:45
autor: benekdp
Mi na kostce też wychodzą takie krawędzie.
Załaduj porządny filament, ja też jak coś robiłem na tym z zestawu to też pojawiały się dziwne rzeczy na ściankach. Działam póki co na filamencie eSun, za 2 tygi założę DD i przeprowadzę wszystkie kalibracje i ustawienia - mam drukarkę 3ci tydzień i na razie staram się cieszyć tym co wydrukuje, a jakieś małe niedoskonałości wypustki, delikatne krzywizny, wymiary +- 0,2 mm mam gdzieś :) Retrakcję z domyślnych 6,5mm, zmieniłem na 4-5mm, wycofanie 40mm/s, dopełnienie na 25-30mm/s i jest dużo lepiej, ale tak jak pisałem po nowym roku siadam i ustawiam wszystko od zera.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 12 gru 2019, 17:55
autor: Alger
Poprawiłem napięcie pasków, zauważalnych różnic brak :(
Zrobiłem wydruk pressure advance/linear advance, na moje oko jest OK.
"Pocieszającym" jest fakt, że to nie tylko mój problem.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 12 gru 2019, 20:23
autor: Zbigu
Wydrukujcie moją kostkę z tego Gcodu, u mnie drukuje się normalnie , narożniki są ok. Wydrukujcie i dajcie fotki.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 13 gru 2019, 09:05
autor: benekdp
Riddex pisze:Ok Panowie, podziało się niedobrze.
Zgodnie z waszymi sugestiami ustawiłem temperaturę na najniższa zalecaną przez producenta, założyłem nowy, "porządny" filament od fiberlogic, ustawiłem retrakcję dużo niżej tj. na 2mm i wyszedł mega klops.
Config druku:
version = 4
name = High_fiberlogy_v1
definition = anycubic_4max

[values]
material_bed_temperature = 60
support_type = buildplate

[values]
infill_sparse_density = 15
material_final_print_temperature = 200
material_initial_print_temperature = 200
material_print_temperature = 200
material_print_temperature_layer_0 = 200
retraction_amount = 2
retraction speed = 25
speed_print = 50
support_angle = 40

Ktoś ma jakieś sugestie? Czy mi się drukarka zepsuła. ;x
Tak na marginesie, jak zobaczysz, że coś takiego zaczyna się dziać następnym razem to zatrzymuj wydruk, pewnie juz się przekonałeś (albo i nie) jak ciężko jest doczyścić hotend i dyszę jak jest to całe zawalone filamentem. Nie zostawiaj drukowania bez nadzoru, zajrzyj tam raz na 15-30 min - jak pierwsze 10% wydruku będzie szło normalnie to raczej nie powinno się nic złego wydarzyć, chociaż raz mialem taką nieprzyjemność, że po 1.5h wydruk mi się odkleił (była to wina źle skalibrowanego stołu) a rano to co zobaczyłem to zamarłem :D

Możesz jeszcze odpalić sobie wieżę temperaturową do druku.
https://youtu.be/bJSnASgypaU

Po pracy wudrukuję kostkę od Zbigu i dodam fotki - zrób to samo.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 13 gru 2019, 09:41
autor: Zbigu
Drukuję kolejny projekt i u mnie jakość druku się poprawiła po tym smarowaniu PTFE białym smarem litowym i kultura pracy wzrosła.
Pierwsza warstwa na totalnie krzywym stole tez już jest fajna. Jak przyjdzie nowy stół to będzie bajka. Ten Ultrabase jest genialny, jak jest czysty, umyty spirytusem to trzyma aż miło a po wychłodzeniu do temp. 25C wydruku nawet te największe same się odklejają. Coraz bardziej lubię tę drukarkę. Jak skończę wydruk tego nowego sejfu na 100 000 kombinacji plus kluczyk to wydrukuję (znalazłem na naszym forum) domek elfa z dawnego konkursu. Jest tutaj: https://www.thingiverse.com/thing:33974

Może częściej róbmy takie konkursy w których będziemy porównywać wydruki i ustawienia Gcodes?

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 13 gru 2019, 12:05
autor: Alger
Kostki od @Zbigu
Narożniki nieco lepiej, ale na drugiej wyszła dziwna górna warstwa.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 13 gru 2019, 12:51
autor: Zbigu
No i wkurzyłem się na Chiny Ludowe, przysłali mi nie to co trzeba, mieli wysłać stół aluminiowy z grzaniem a przysłali sam Ultrabase. Znowu niepotrzebne mam z nimi zamieszanie. Zobaczymy czy doślą to co trzeba.

Co do kostki to chyba za dużo podaje materiału. Zmniejsz flow na 80% i zobacz czy poprawi się.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 15 gru 2019, 08:45
autor: benekdp
Kostki od kolegi Zbigu

Nie widzę dużej różnicy w narożnikach, jeden narożnik wygląda lepiej niż 3 pozostałe, ale te 3 jak wcześniej.
Osobiście, póki co mi to jeszcze, aż tak bardzo nie przeszkadza.
Drukowałem już swoje boxy na elektronikę i narożniki bardzo podobnie.
Zbigu jak możesz dodaj zdjęcia swojej kostki z ciekawości rzucę okiem.
Dziękuję

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 15 gru 2019, 09:33
autor: Zbigu
Zrobię kostkę ale najpierw muszę zakończyć drukowanie Mikołaja (12 godzin). Zastosowałem w nim suporty z Cura tzw. Tree Supports, powinno zadziałać fajnie. Druk 0.1mm więc trochę to trwa. Potem zrobię kostkę jak najładniejszą i wstawię fotki.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 15 gru 2019, 14:17
autor: benekdp
:) nie rób jak najładniejszej tylko wrzuć tego .cgode (co jest u góry) i jazda.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 15 gru 2019, 20:12
autor: Zbigu
Tu wydrukowałem własną kostkę 20x20x20mm ze skorygowanym flow rate na 105.13% i po wydrukowaniu wymiary są z dokładnością 0.02mm na każdą ściankę.

Zbliżenie na narożnik, w załączeniu też gcode, zdjęcia górnej warstwy.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 15 gru 2019, 21:11
autor: Zbigu
A tutaj stara kostka tylko flow rate zwiększony do 105,13% i wymiary są ok ale nie podoba mi się powierzchnia.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 16 gru 2019, 12:51
autor: Alger
Zbigu twoja kostka wyszła prawie idealnie, krawędzie ostre :) czyli to tyko kwestia parametrów.
Prawie bo górna warstwa wyszła dziwnie, spróbuje z innym filamentem.
Czy możesz wrzucić swoją konfigurację Cury?

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 16 gru 2019, 13:13
autor: FlameRunner
To może być kwestia chłodzenia. Zwróć uwagę, że @Zbigu zaprojektował(?) i wydrukował nowy tunel.
Więcej informacji znajdziesz w jednym z jego licznych wątków: search.php?keywords=&terms=all&author=Z ... mit=Szukaj

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 16 gru 2019, 13:31
autor: Zbigu
Tak chłodzenie jest mega istotne. Warto zmienić to stokowe na lepsze, bardziej dookólne. Najlepszy test to Marvin , ten mały breloczek, ustaw go twarzą w kierunku nadmuchu a po wydruku obejrzyj jego "tyłek" i jak tam będzie wszystko jak trzeba to masz dobre chłodzenie.

Nie mam jednego profilu Cura, zmieniam wiele parametrów do każdego wydruku jaki robię. Ustawiam różne opcje, to się zmienia u mnie dlatego nie wrzucę tu profilu bo byłby on ważny tylko dla danego wydruku.

Moja rada, wyłączyć opcje Acceleration i Jerk control bo ta nasza drukarka ma z tym problem, jej firmware inaczej chodzi niż Marlin. Są róznice i to znaczne na różnych ustawieniach. Ja wyłączyłem w ogóle te dwie opcje. Poza tym chłodzę na 100% od 2 warstwy. Ciągle jeszcze mam nieustawiony właściwie stół, twój tez jest za wysoko o kilka setnych to widać na ostatniej focie.
Kolejna uwaga praktyczna, ten nasz stolik jest mocowany na 4 śruby ale tak tandetnie, że nakrętka pod stołem potrafi się luzować i kręcąc śrubami nastawnymi do poziomowania, mamy przekłamania, bo cała śruba się kręci. Ja u siebie dokręciłem je mocno, te nakrętki pod stołem i skontrowałem każdą dodatkową nakrętką (mam teraz na każdej śrubie podkładkę, dwie nakrętki i dopiero sprężynkę). Mam teraz nieruchome śruby i mogę właściwie ustawiać wysokość stołu który się nie przestawia. Smar PTFE gesty biały litowy na śrubie osi Z ładnie ją stabilizuje wybierając luzy i minimalizuje drgania. Ogólnie jest coraz lepiej.
Dodatkowo warto skalibrować flow rate żeby mieć poprawne wymiary po wydrukowaniu jeśli na tym komuś zależy. Ale ciągle warto wrócić do podstawy czyli pierwszej warstwy i tam wszystko ustawić oglądając ją pod lupą. Ładnie wszystko musi być rozsmarowane bez tych prążków jak na Twoim ostatnim zdjęciu, ewidentnie głowica jest za wysoko ale to są setne części mm.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 16 gru 2019, 14:39
autor: Zbigu
Tak powinna wyglądać tylna część Marvina przy ustawieniu twarzą co nadmuchu. Taki tył i bok to oznaka świetnego chłodzenia. Dlatego warto wymienić stokowa końcówkę.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 16 gru 2019, 21:19
autor: Zbigu
Moi Drodzy, potrzebuję pomocy w naprowadzeniu na właściwe ustawienia Cura w celu wydrukowania tego elementu z ABS na mojej drukarce.
https://www.thingiverse.com/thing:3330131

Niestety drukuje mi się coś tam podobnego ale nie ma dokładności w detalu i wymiarów. Może by ktoś podrzucił gotowy gcode na ABS dla tego modelu?

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 16 gru 2019, 21:35
autor: Pjoter
@Zbigu - jeśli chcesz wydrukować detal o idealnych wymiarach to musisz to SAM zrobić metodą prób i błędów. Tyle o ile jakbym miał drukować figurki do malowania to gcodem jeszcze ewentualnie mógłbym się wymieniać, to drukując części wymagające ściśle określonych wymiarów, nie ma sensu wymieniać się gcodem.
1) Każda drukarka jest inna (szczególnie chińskie). Wystarczy że będziesz miał flow ustawiony na 0.5-1% więcej niż ktoś inny i już wyjdzie Ci wydruk o innych wymiarach.
2) I TO JEST NAJWAŻNIEJSZE - URUCHAMIANIE NA DRUKARKACH 3D PLIKÓW GCODE NIESKOMPILOWANYCH PRZEZ CIEBIE LUB OSOBĘ KTÓREJ "ZAWIERZYŁBYŚ KLUCZE DO DOMU I CNOTĘ PIERWORODNEJ" MOŻE PROWADZIĆ DO PRZYKRYCH KAWAŁÓW JAK ZNISZCZENIE DYSZY, POWIERZCHNI STOŁU A W EKSTREMALNYCH WYPADKACH NAWET DO POWAŻNYCH USZKODZEŃ DRUKARKI.


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=RKdsp2vrmag

PS: Pozwoliłem sobie na użycie czerwonej czcionki, jeśli Adminom się to nie podoba to prosiłbym o zmianę na inny kolor.


Co bym zrobił na Twoim miejscu - zakładam że problem jest w wymiarach koła (nie ta średnica, nie ta wysokość). Modyfikowałbym skalowanie elementu w slicerze. Metodą prób i błędów (zacząłbym od prostej proporcji).

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 16 gru 2019, 21:44
autor: Zbigu
@Pjoter, no zgoda nie myślałem w ten sposób. Będę próbować do skutku, jeśli w ogóle ta moja drukarka będzie w stanie taki detal drukować. Może dać mniejszej średnicy dyszę?

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 16 gru 2019, 21:51
autor: Pjoter
To może pomóc, nie drukowałem tak małych detali nigdy. Nie wiem czy ktoś przypadkiem na forum nie próbował zmniejszać średnicy ścieżki nie zmieniając dyszy. Jeśli chcesz się bawić to spróbuj dać ścieżkę np. 0.35 lub 0.30mm a dyszę zostaw tę samą. Uprzedzam że nie wiem co z tego wyjdzie, ale spróbować nie zaszkodzi.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 16 gru 2019, 21:55
autor: dziobu
Pjoter pisze:(...)czy ktoś przypadkiem na forum nie próbował zmniejszać średnicy ścieżki nie zmieniając dyszy(...)
@dragonn tak kiedyś szalał. Z pozytywnym skutkiem.
Też tak robię. Działa.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 16 gru 2019, 22:05
autor: Zbigu
Super, dzięki. Właśnie o takie rady mi chodzi, szkoda tracić czas jak bardziej doświadczeni koledzy mogą pomóc. Jutro pobawię się z szerokością ścieżki, ciekawe ile można zejść w dół od 0.4mm. Sprawdzę.

Pytanie: Zmiana tej szerokości ścieżki wymaga jakiejś kompensacji parametrów druku w innym miejscu?

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 16 gru 2019, 22:18
autor: dziobu
Zacznij od samej zmiany szerokości ścieżki. Jak będzie trzeba to dopasujesz...to co będzie trzeba :D

Spora część zabawy z posiadania drukarki to testowanie różnych wariantów nastaw bo czasem wychodzą ciekawe rzeczy. A potem puszczasz kilka kostek testowych...
kk.jpg

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 01 sty 2020, 01:07
autor: Zbigu
Hejka, tu również wrzucam moje najnowsze chłodzenie, może się Wam przyda bo działa najlepiej ze wszystkich testowanych. Dobrze mieć silikon na bloku grzejnym. Dajcie znać jak u Was się sprawdza. Można spokojnie zrobić z PLA 0.2mm warstwa, jest daleko od głowicy. Poza tym jest to chłodzenie na wzór tego z Raptora.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 02 sty 2020, 12:17
autor: Zbigu
Przyszły części, zajmę się teraz wymianą i dam znać czy to coś dało. Stół ma też wklęśnięcie ale ok 0.18-0.20mm na środku jest to prawie o połowę mniej niż w moim oryginalnym (0.35mm). Szyby Ultrabase są równe. Zobaczę czy to coś da po wymianie.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 18 sty 2020, 00:05
autor: rydz
Zbigu pisze:Wydrukujcie moją kostkę z tego Gcodu, u mnie drukuje się normalnie , narożniki są ok. Wydrukujcie i dajcie fotki.
Cześć,
Czy mógłbyś udostępnić konfigurację Cura'y jakiej użyłeś do wyeksportowania tej kostki?
Była by to dla mnie konfiguracja podstawowa, od której mógłbym zacząć dalszy rozwój konfiguracji :)

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 18 sty 2020, 00:30
autor: Zbigu
Hej, ja już jej nie mam bo na razie nie powielam profili, na tym etapie pracuję na jednym profilu do wszystkiego i za każdym wydrukiem przechodzę przez wszystkie opcje Cura i je zmieniam pod dany wydruk. Wiem że to jest dziwne ale nie chcę mieć na razie wiele różnych profili. Chcę się tak wyćwiczyć, żebym umiał na bieżąco zmieniać nastawy pod dany model i filament etc. Dlatego na razie nie powielam profili, mam dużo czasu więc nie jest dla mnie problemem przejść przez opcje i je modyfikować. W przyszłości jak już ustalę jakie filamenty mnie interesują to zrobię jakieś profile dedykowane do każdego z nich , na razie nauka i testy do znudzenia. Własnie zacząłem z PETG i juz lubię ten materiał bo nie śmierdzi ale czy opanuję jego druk, zobaczymy. PLA już nieźle czuję ale to wszystko wymaga czasu. Ja dopiero drukuję od kilku tygodni i większość rzeczy jest dla mnie nowa.
Tak , że konfiguracja Cura u mnie za każdym razem jest lekko zmieniana.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 18 sty 2020, 00:58
autor: rydz
Rozumiem. Dzięki za odpowiedź.
Na szczęście nowa Cura nadal zapisuje w gcode konfigurację.

Kod: Zaznacz cały

[general]
version = 4
name = Normal #2
definition = anycubic_i3_mega

[metadata]
type = quality_changes
quality_type = normal

[values]
acceleration_enabled = False
adhesion_type = skirt
bridge_settings_enabled = True
jerk_enabled = False
layer_height = 0.1
layer_height_0 = 0.3
material_bed_temperature = 60
remove_empty_first_layers = False
retraction_combing = off
support_enable = False
support_type = buildplate

", "extruder_quality": ["[general]
version = 4
name = Normal #2
definition = anycubic_i3_mega

[metadata]
type = quality_changes
quality_type = normal
position = 0

[values]
acceleration_print = 1800
acceleration_travel = 2000
bottom_layers = 3
bottom_thickness = =top_bottom_thickness
brim_line_count = 7
cool_fan_full_at_height = =0 if resolveOrValue('adhesion_type') == 'raft' else resolveOrValue('layer_height_0')
cool_fan_full_layer = =max(1, int(math.floor((cool_fan_full_at_height - resolveOrValue('layer_height_0')) / resolveOrValue('layer_height')) + 2))
cool_fan_speed = =100.0 if cool_fan_enabled else 0.0
infill_before_walls = False
infill_overlap = =10 if infill_sparse_density < 95 and infill_pattern != 'concentric' else 0
infill_pattern = grid
initial_layer_line_width_factor = 100
jerk_print = 8
material_final_print_temperature = =max(-273.15, material_print_temperature - 15)
material_initial_print_temperature = =max(-273.15, material_print_temperature - 10)
material_print_temperature_layer_0 = =material_print_temperature
meshfix_union_all = False
optimize_wall_printing_order = True
outer_inset_first = True
retraction_amount = 4
retraction_hop_enabled = False
retraction_hop_only_when_collides = False
retraction_prime_speed = 30
retraction_speed = 60
skin_angles = 0
skirt_brim_speed = =speed_layer_0
skirt_line_count = 2
speed_infill = =speed_print
speed_print = 50
speed_support = =speed_print
speed_topbottom = 25
speed_travel = 50
speed_wall = 25
speed_wall_0 = =speed_wall
speed_wall_x = =speed_print
support_interface_enable = False
support_pattern = grid
support_roof_enable = False
top_layers = 4
top_thickness = =top_bottom_thickness
travel_avoid_supports = True
wall_line_count = =1 if magic_spiralize else max(1, round((wall_thickness - wall_line_width_0) / wall_line_width_x) + 1) if wall_thickness != 0 else 0
z_seam_corner = z_seam_corner_weighted

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 18 kwie 2020, 18:48
autor: Mocomo
Zbigu pisze:Hejka, tu również wrzucam moje najnowsze chłodzenie, może się Wam przyda bo działa najlepiej ze wszystkich testowanych. Dobrze mieć silikon na bloku grzejnym. Dajcie znać jak u Was się sprawdza. Można spokojnie zrobić z PLA 0.2mm warstwa, jest daleko od głowicy. Poza tym jest to chłodzenie na wzór tego z Raptora.
Witam. Chciałem wydrukować i przetestować chłodzenia, ale natrafiłem na Twój projekt. Czy zmieniło się twoje zdanie i doświadczenie w tym temacie? Udało mi się wyszperać 3 - wydają się ładne tunele.
https://www.thingiverse.com/thing:3772311/files
https://www.thingiverse.com/thing:4121217/files
https://www.thingiverse.com/thing:3620080

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 18 kwie 2020, 19:02
autor: FlameRunner
Zbigu Ci raczej nie odpisze.
O ile dobrze pamiętam, nie ma bana, ale jest śmiertelnie obrażony na całe forum.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 18 kwie 2020, 19:12
autor: Mocomo
Szkoda, może ktoś inny doradzi, które z tych 4 chłodzeń byście wydrukowali ?

Jedno wydrukowałem, chociaż dziwna podstawa mi wyszła.
viewtopic.php?f=34&t=5918&p=101001#p101001

Fabryczne, a wydrukowane dmuchając ustami nie wyczułem dużego ograniczenia.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 18 kwie 2020, 20:09
autor: Pjoter
Ja bym wydrukował ten ostatni którego link wstawiłeś.
Możesz też wydrukować wszystkie i sprawdzić je sam. Załącz wiatrak i sprawdź palcem jak wieje tuż pod dysze i na samą dysze.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 18 kwie 2020, 20:59
autor: wicek
Mocomo pisze:Szkoda, może ktoś inny doradzi, które z tych 4 chłodzeń byście wydrukowali ?
Najlepiej sprawdzi się te dookòlne z 6 dyszami.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 18 kwie 2020, 21:52
autor: vux69
Pozwolę sobie napisać bo bawiłem się tymi chłodzeniami:
IMG_20200418_214454.jpg
U mnie totalnie się nie sprawdziły, może subiektywnie byłem z nich nie zadowolony. Strumień powietrza był mało agresywny i w sumie nic dobrego z tego nie wychodziło, mosty i otwory słabo się drukowały (nie wiem czemu może jakąś role odgrywa tu pojemność układu). Najlepiej drukuje mi się z tą dyszą: https://www.thingiverse.com/thing:4077581

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 18 kwie 2020, 22:04
autor: musk75
To chyba projekt Zbigu.
Ja lecę na stokowym jedynie co zmieniłem to turbinę na sunon

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 18 kwie 2020, 22:09
autor: vux69
Bardzo sympatyczne chłodzenie w porównaniu do podstawowego dzięki temu małego daszkowi mniej dmucha na heat block. Ja u siebie temat turbin rozwiązałem w ten sposób:

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 18 kwie 2020, 22:31
autor: Mocomo
Dzięki za poradę, już testuję na nowym tunelu większy wydruk. Zauważyłem, że pierwsza warstwa po zmianie tunelu zaczęła odklejać się od stołu- widać to dobrze na pierwszym tunelu jako jaśniejsze przebarwienia Po zmianie tunelu chłodzącego zmienił się zauważalnie wydruk zrobił się bardziej poszarpany i ostrzejszy (jakby się tak nie rozpływał). Po kratce widać wyraźnie, że materiał jak by był bardziej skurczony. Pytanie1. Może podniosę temperaturę druku z 195 na 210 stopni? Czy stół obniżyć?
IMG_20200418_210323.jpg
IMG_20200418_210234.jpg
IMG_20200418_213211.jpg
Tak wyszedł tunel
IMG_20200418_201635.jpg
IMG_20200418_201631.jpg
IMG_20200418_202030.jpg
IMG_20200418_202040.jpg
Tunel powietrze wydmuchuje przed siebie idealnie na głowicę w ~75% i resztę na boki. W porównaniu do oryginalnego dmucha na świeżo naniesiony wydruk, a nie większość kilka milimetrów pod wydruk i dookoła głowicy w zakresie około 3 cm.

Nie udało mi się za bardzo. W górnej części tunelu na lewym ramieniu z góry wyszła dziura ;/ Pytanie2. Dlaczego tak się stało ? Tak samo jak drukuję na podstawach typu brim nie są za ładne:
IMG_20200418_181652.jpg
Chyba zrobię jeszcze raz kołowy z 6 tunelami który wydaje się jakby miał tworzyć "wir" wokół głowicy. Pytanie 3.Może ktoś ma już pasujący projekt do Anycubic 4Max Pro ?

Zamierzam jeszcze okleić kaptonem głowicę drukującą, aby nie ochładzało jej podczas dmuchania. Pytanie4. Czy to dobry zabieg?

Ps. Dziurę udało mi się zakleić ładnie kawałkiem filamentu i lutownicą.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 18 kwie 2020, 22:37
autor: Andrzej_W
Zamierzam jeszcze okleić kaptonem głowicę drukującą, aby nie ochładzało jej podczas dmuchania. Pytanie4. Czy to dobry zabieg?
Tak bardzo dobry pomysł, możesz również poszukać pasującej skarpety silikonowej

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 18 kwie 2020, 23:02
autor: Mocomo
vux69 pisze:Pozwolę sobie napisać bo bawiłem się tymi chłodzeniami:
U mnie totalnie się nie sprawdziły, może subiektywnie byłem z nich nie zadowolony. Strumień powietrza był mało agresywny i w sumie nic dobrego z tego nie wychodziło, mosty i otwory słabo się drukowały (nie wiem czemu może jakąś role odgrywa tu pojemność układu). Najlepiej drukuje mi się z tą dyszą: https://www.thingiverse.com/thing:4077581
Podejrzewam, że problem z tymi dyszami jest w zwiększonej wydajności ochładzania bezpośrednio wydruku i głowicy drukującej. Spróbuje ochronić ją kaptonem i dam Ci znać. Jak zdążę jutro wydrukuję mostki z różnymi temperaturami i wybranymi typami chłodzenia.
musk75 pisze:To chyba projekt Zbigu.
Ja lecę na stokowym jedynie co zmieniłem to turbinę na sunon
Coś takiego ?
https://www.tme.eu/pl/details/mf50151v1 ... -b00u-a99/
Według Ciebie było warto oraz jak to wpłynęło na wydruki, hałas?
vux69 pisze:Bardzo sympatyczne chłodzenie w porównaniu do podstawowego dzięki temu małego daszkowi mniej dmucha na heat block. Ja u siebie temat turbin rozwiązałem w ten sposób:
Szczerze nie potrafię na zdjęciach dostrzec tego daszku. ;/ Mógłbym Cię prosić o udostępnienie pliku stl?
Andrzej_W pisze:Tak bardzo dobry pomysł, możesz również poszukać pasującej skarpety silikonowej
Nie słyszałem jeszcze o czymś takim. To coś podobnego do rurki termokurczliwej ? Proszę podaj jakiś przykład o czym myślałeś.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 18 kwie 2020, 23:07
autor: dziobu
Andrzej_W pisze:Nie słyszałem jeszcze o czymś takim. To coś podobnego do rurki termokurczliwej ? Proszę podaj jakiś przykład o czym myślałeś.
Kupne:
https://www.3drukarki.pl/Oslonki-i-izol ... jnych-c172

Robione:
viewtopic.php?f=34&t=2304&start=50#p41664
viewtopic.php?f=34&t=2304&start=50#p41977

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 18 kwie 2020, 23:38
autor: vux69
Korzystam z tego chłodzenia:
33.JPG
wersja bez daszka wyglądała tak:
11.JPG
Link to pliku STL jest tutaj: https://www.thingiverse.com/thing:4077581

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 19 kwie 2020, 20:29
autor: musk75
Coś takiego ?
https://www.tme.eu/pl/details/mf50151v1 ... -b00u-a99/
Według Ciebie było warto oraz jak to wpłynęło na wydruki, hałas?
Jak brałem ten SUNON MF50151VX 12V https://allegro.pl/oferta/wentylator-tu ... ZGY3NmU%3D
Jest bardzo wydajny ale głośny,lecz dla mnie to bez znaczenia bo drukarka jest w innym pomieszczeniu

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 21 kwie 2020, 21:30
autor: Mocomo
Odkryłem mały kłopot. Uruchomiłem druk na całą noc i rano taka niespodzianka, w postaci zaciągniętego filamentu.
IMG_20200418_224144.jpg
Będę projektował dystanser do elementu gdzie jest zamontowany czujnik obecności filamentu.

Wydrukowałem coś takiego. Projekt to frankenstein stworzony przez mocno początkującą osobę, ale będę go dopracowywał. Dodatkowo potrzebny jest stary HDD (jak ktoś by potrzebował, mogę wysłać, mam ich dziesiątki). Szpula odsunięta od drukarki o ~21,5mm
IMG_20200419_203908.jpg
IMG_20200419_203954.jpg
IMG_20200419_204004.jpg
IMG_20200421_205920.jpg
IMG_20200421_211105.jpg

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 22 kwie 2020, 00:09
autor: vux69
Też dostrzegłem ten problem i jakiś czas temu wykonałem taki offset:
IMG_20200421_235314.jpg
pod wpływem inspiracji zrobiłem jeszcze taki mały czyścik. Dołączam pliki STL może ktoś będzie chciał skorzystać i pliki RSDOC jak by ktoś chciał coś przeprojektować w DesignSpark Mechanical

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 22 kwie 2020, 12:33
autor: Mocomo
Nie widziałem twojej odpowiedzi i wykonałem swój projekt, dzięki.
Podajnik filamentu cz 5.stl
(22.15 KiB) Pobrany 145 razy
IMG_20200422_101417.jpg
Oczyszczacz filamentu mnie zainteresował. Czyścik filamentu się przydaje, jest brudny po rolce filamentu ? Jest sens czy to był chwilowy przypływ inspiracji?

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 22 kwie 2020, 13:22
autor: vux69
Ciężki powiedzieć wydaje mi się że filemanty w opakowaniach są czyste. Jednak w trakcie składowania mogę się kurzyc. Wydaje mi się też że filament ze szpuli jest wyciągany bardziej jednostajnie, nie jest tak szarpany. Model jest mały spróbuj i zobacz sam.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 23 kwie 2020, 09:00
autor: Mocomo
vux69 pisze:Ciężki powiedzieć wydaje mi się że filemanty w opakowaniach są czyste. Jednak w trakcie składowania mogę się kurzyc. Wydaje mi się też że filament ze szpuli jest wyciągany bardziej jednostajnie, nie jest tak szarpany. Model jest mały spróbuj i zobacz sam.
Wpadłeś jeszcze na jakieś ulepszenia tej drukarki nei tylko poprawiające jakość wydruku?

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 23 kwie 2020, 10:48
autor: vux69
Może kolejno:
Taśma ocierała się o elementy ramy a więc zastosowałem taki odbój/wspornik żeby tego uniknąć
IMG_20200423_101920.jpg
Mocowanie szpuli mam takie, łożyska ładnie pracują a szpula się lekko obraca
IMG_20200423_101944.jpg
Mój stół był lekko wklęsły więc zastosowałem taki wspornik centralny, nic niezwykłego zwykły aluminiowy profil zamknięty przewiercony w odpowiednim miejscu, w środek profilu jest dana nakrętka no i śruba która wypycha stół, miałem to jakoś wykończyć ale działa więc nie ruszam
IMG_20200423_103117.jpg
Nie korzystam z oryginalnej obudowy ekstrudera więc zastąpiłem ją czymś takim, stabilizuje taśmę i stanowi element aktywujący dla krańcówki osi X
IMG_20200423_103929.jpg
Po zrobieniu offsetu dla czujnika filamentu przewód doprowadzający filament był mocno napięty a więc dałem inny dłuższy
IMG_20200423_104043.jpg
O przeróbkach w chłodzeniu już wspominałem

To chyba wszystko

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 24 kwie 2020, 17:45
autor: Mocomo
Mój stół był lekko wklęsły więc zastosowałem taki wspornik centralny, nic niezwykłego zwykły aluminiowy profil zamknięty przewiercony w odpowiednim miejscu, w środek profilu jest dana nakrętka no i śruba która wypycha stół, miałem to jakoś wykończyć ale działa więc nie ruszam
IMG_20200423_103117.jpg
No genialne :D, a ja jak gdzieś na forum wyczytałem chciałem podkładać folię aluminiową :)

1.Chciałbym przyśpieszyć wydruk, ma ktoś może informacje jak tego dokonać od czego zacząć naukę?

2.Zastanawiam się czy mogę zaktualizować Curę do najnowszej wersji. Na stronie producenta zalecają 15.04.6. Co z jej ustawieniami, nowsza wersja wydaje się bardziej rozbudowana?

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 24 kwie 2020, 22:48
autor: vux69
Ja nie używam cury, jakoś mi nie pasowała. Mam IdeaMakera, a ustawienia prędkości mam takie:
Bez tytułu.jpg
i przyspieszenia takie:
Przechwytywanie.JPG
Tyle że przyznam że mam kilka różnych dla każdego z filamentów i czasem coś zmieniam jak mi nie idzie.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 26 kwie 2020, 15:11
autor: Mocomo
O super. Będę próbował. Myślałem, aby przyśpieszyć większe wydruki o wymianie dyszy. Wydaje mi się to po lekturach najlepszym pomysłem. Jak wpływa zmiana głowicy drukującej z dołączonego zestawu na dyszę 0,8 mm? Czy ten hotend uciągnie 1mm dyszę? W zestawie startowym takowej nie ma, lecz jest dostępna do zakupu: https://aliexpress.com/item/32268241862.html. W przyszły wekend podzielę się doświadczeniem z wymianą na 0,8 mm.

// edytowano link
// FR

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 26 kwie 2020, 15:41
autor: FlameRunner
Gdzie taki link prowadzi?
Co jest złego w zalinkowaniu w taki sposób: https://aliexpress.com/item/32268241862.html ?

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 26 kwie 2020, 18:50
autor: vux69
Temat średnicy dyszy i jej wpływ na wydruj został bardzo ładnie poruszony w tym filmiku: https://youtu.be/XvSNQ7rVDio
Polecam

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 26 kwie 2020, 21:26
autor: Mocomo
:)
FlameRunner pisze:
Gdzie taki link prowadzi?
Co jest złego w zalinkowaniu w taki sposób: https://aliexpress.com/item/32268241862.html ?

No nic, tylko mój link miał 280 znaków, a skróciłem go jak potrafiłem. Intencje miałem dobre, a nie wiedziałem, że można jeszcze prościej. Teraz rozumiem, że przysporzyłem Ci pracy, w przyszłości będę unikał tej metody. Dzięki.
vux69 pisze:Temat średnicy dyszy i jej wpływ na wydruk został bardzo ładnie poruszony w tym filmiku: https://youtu.be/XvSNQ7rVDio
Polecam
dzięki, naprawdę świetnie pokazane :) jeden film, a odpowiada na tyle pytań.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 02 maja 2020, 12:04
autor: Mocomo
vux69 pisze:Ja nie używam cury, jakoś mi nie pasowała. Mam IdeaMakera, a ustawienia prędkości mam takie:
Bez tytułu.jpg
i przyspieszenia takie:
Przechwytywanie.JPG
Tyle że przyznam że mam kilka różnych dla każdego z filamentów i czasem coś zmieniam jak mi nie idzie.
vux69 mógłbym Cię prosić, abyś wyeksportował twój plik z ustawieniami do IdeaMaker? Jest dużo więcej opcji do ustawienia, a jeszcze zbyt mało rozumiem i sobie nie radzę.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 03 maja 2020, 10:29
autor: vux69
Tutaj są najświeższe ustawienia

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 03 maja 2020, 13:30
autor: rydz
@vux69 wyeksportowałeś informacje tylko o filamencie

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 03 maja 2020, 14:06
autor: vux69
Myślałem że chodzi Ci o filament, to chyba wszytko.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 03 maja 2020, 15:43
autor: rydz
Raczej chodzi o całość.
Niestety brakuje ostatniego najważniejszego. "składnika". Czyli ustawień drukowania (prędkość, retrakcja itp.) :)

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 03 maja 2020, 16:53
autor: vux69
Ale to wszystko znajduje się w ustawieniach filamentu, plik wyżej.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 03 maja 2020, 21:30
autor: rydz
Raczej nie.
Colorfil PLA 1.75mm-export.rar zawiera plik Colorfil PLA 1.75mm-export.filament, który ma tylko informacje o filamencie:

Kod: Zaznacz cały

{
    "header": {
        "filament_id": "295da05d-6029-47ff-be5b-8a1f512b4c7f",
        "filament_name": "Colorfil PLA 1.75mm"
    },
    "override_slice_settings": false,
    "settings": {
        "filament_brand": "Colorfil",
        "filament_density": 1240,
        "filament_diameter": 1.75,
        "filament_display_name": "Colorfil PLA 1.75mm",
        "filament_flowrate": 116.8,
        "filament_gcode_end": "",
        "filament_gcode_start": "",
        "filament_name_abbreviation": "PLA",
        "filament_notes": "",
        "filament_price": 45
    },
    "slice_settings": {
    },
    "version": 1
}
Anycubic 4 max pro-export.rar zawiera plik Anycubic 4 max pro-export.printer, który zawiera informacje o drukarce:

Kod: Zaznacz cały

{
    "header": {
        "machine_id": "7b38a048-649b-490e-bb13-188c30d705b5",
        "machine_type": "Anycubic 4 max pro"
    },
    "override_slice_settings": false,
    "settings": {
        "clearance_settings": {
            "clearance_extruder_settings": [
                {
                    "extruder": 0,
                    "printhead_back_offset": 0,
                    "printhead_front_offset": 0,
                    "printhead_left_offset": 0,
                    "printhead_right_offset": 0
                },
                {
                    "extruder": 1,
                    "printhead_back_offset": 0,
                    "printhead_front_offset": 0,
                    "printhead_left_offset": 0,
                    "printhead_right_offset": 0
                }
            ],
            "machine_gantry_height": 0
        },
        "machine_baudrate": 230400,
        "machine_bed_shape": 0,
        "machine_bed_temp_max": 110,
        "machine_compensation_x": 100,
        "machine_compensation_y": 100,
        "machine_custom_printing_priority": false,
        "machine_data_content_add": true,
        "machine_data_file_add": true,
        "machine_dim_x": 270,
        "machine_dim_y": 205,
        "machine_dim_z": 205,
        "machine_distance_from_border": 0,
        "machine_extruder_num": 1,
        "machine_extruder_offset_x2": 25,
        "machine_extruder_offset_y2": 0,
        "machine_extruder_switch_wait_heating": false,
        "machine_fan_control": true,
        "machine_filament_1": 16,
        "machine_filament_2": 2,
        "machine_filament_name_1": "Colorfil PLA 1.75mm",
        "machine_filament_name_2": "PLA 1.75mm",
        "machine_firmware_type": "Marlin",
        "machine_gcode_action": 0,
        "machine_gcode_e_multiply_flow": false,
        "machine_heat_bed": true,
        "machine_idex_system": false,
        "machine_m1001_code": "",
        "machine_m1002_code": "",
        "machine_m2000_code": "",
        "machine_nozzle_diameter": 0.4,
        "machine_nozzle_diameter_2": 0.4,
        "machine_nozzle_temp_max_1": 260,
        "machine_nozzle_temp_max_2": 260,
        "machine_omit_raisetouch_code": false,
        "machine_print_mode": 0,
        "machine_prompt_use_raft": false,
        "machine_prompt_use_raft_duplication_mirror": true,
        "machine_prompt_use_raft_threshold": 150,
        "machine_relative_extrusion": false,
        "machine_stepe": 0,
        "machine_type_abbreviation": "",
        "machine_validate_printing_priority": true,
        "machine_virtual_extruder_offset_x2": 25,
        "machine_virtual_extruder_offset_y2": 0
    },
    "slice_settings": {
    },
    "version": 1
}
Jak można zauważyć brak informacji o prędkości, retrakcji itp.
A tam jest największa esencja Twojej konfiguracji ;)

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 03 maja 2020, 23:23
autor: vux69
To sprawdź, szczerze to nigdy nie bawiłem się w eksport plików a tamte były zrobione z jakimś poradnikiem.

Re: Anycubic 4Max Pro - Poprawa jakości druku

: 03 maja 2020, 23:42
autor: rydz
Teraz wszystko wszystko do siebie pasuje.
1. Zaimportowałem drukarkę
2. Zaimportowałem filament
3. Zaimportowałem ustawienia druku

Dzięki.