Strona 1 z 1

Alfawise u20 pro vs Creality CR-10S Pro

: 15 paź 2019, 18:09
autor: Grzesiu1989
Jak w temacie. Cena podobną. Autopoziomowanie mają obie, ogólnie bardzo są podobne, a znalazłem creality w niezłej cenie i nie wiem czy czekać na promocję na Alfawise?

Re: Alfawise u20 pro vs Creality CR-10S Pro

: 15 paź 2019, 23:37
autor: Grzesiu1989
Ma ktoś w ogóle któraś z tych drukarek?

Re: Alfawise u20 pro vs Creality CR-10S Pro

: 16 paź 2019, 12:24
autor: virgin71
CR-10S parę osób ma na pewno.

Re: Alfawise u20 pro vs Creality CR-10S Pro

: 16 paź 2019, 22:20
autor: Grzesiu1989
Przydałby się jakieś opinie bo chce zamówić :D
Obie wyglądają bardzo podobnie. Mają podobny obszar roboczy, konstrukcje itp.
"System" w Alfawise wygląda fajniej, tak nowocześnie.
Pytanie czy to autopoziomowanie to te same części?
Creality trochę droższe - warto dołożyć?

Re: Alfawise u20 pro vs Creality CR-10S Pro

: 17 paź 2019, 09:06
autor: virgin71
Patrząc na to, że U30 jest lepiej wykonana niż starszy E3 zakładałbym, że U20 będzie lepiej wykonana niż starszy CR10. To moje przypuszczenie.

Re: Alfawise u20 pro vs Creality CR-10S Pro

: 17 paź 2019, 09:40
autor: Grzesiu1989
Po obejrzeniu kilku recenzji stwierdzam podobnie.
A jest może coś innego, lepszego niż U20 pro w tych pieniądzach?

Re: Alfawise u20 pro vs Creality CR-10S Pro

: 17 paź 2019, 16:00
autor: FlameRunner
To są taniutkie drukarki, wszystkie będą miały jakieś wady, wszystkie będą wymagały jakiegoś nakładu pracy. Jeśli nie znalazłeś na temat U20 Pro nic strasznego, co by Cię od niej odstraszało, to ją zamów i tyle. Może inna w takiej samej cenie byłaby trochę lepsza lub jakaś trochę tańsza byłaby równie dobra, ale IMO szkoda czasu na dokładne roztrząsanie tego.

Główny problem w tym, że chyba nikt u nas nie ma ani U20 Pro, ani CR-10S Pro - a już prawie na pewno nikt nie ma możliwości rzetelnego ich porównania.

Re: Alfawise u20 pro vs Creality CR-10S Pro

: 17 paź 2019, 22:55
autor: virgin71
CR-10S Pro była na zlocie, chyba;)

Re: Alfawise u20 pro vs Creality CR-10S Pro

: 30 paź 2019, 14:14
autor: Grzesiu1989
No to co, będę chyba pierwszym użytkownikiem :) kupiłem U20 pro, czekam aż przyjdzie :)

Dodatkowo trafiłem na promo, 1499zl, rozeszły się w 3 minuty :) i ciągle out of stock

Re: Alfawise u20 pro vs Creality CR-10S Pro

: 25 mar 2020, 23:20
autor: Kuna
Aby nie tworzyć nowego wątku, zwłaszcza, ze ten jest dość podobny.
1.1. Podaj budżet.
Około 2 tysiące, Po przejrzeniu fora, powiedzmy, że celuje w Alfawise U20 Pro
2. Jasno określ swoje potrzeby
Chcę kupić drukarkę do robienia modeli większej formy - modeli broni oraz zbroi na potrzeby cosplayów z naciskiem na filamenty specjalne (drewno, metal - w wypadku tych drugich czy ich wytrzymałość m.in. temperaturowa jest większa jak zwykłego PLA? Zależy mi na tym, aby używane modele były użytkowe, żebym nie martwił się o model pozostawiony w słońcu czy biegając np. z karabinem żeby nie złamał się przy ostrożnym, ale jednak typowo karabinowym używaniu).
-jest to mój pierwszy kontakt z drukarką jako właścicielem - wiem, że w wypadku filamentów metalowych muszę wymienić ekstruder, w Alfawise dokupuje szybkę 3-4mm, oraz pojawiają się problemy z chłodzeniem (i tutaj mam problem domyślam się, że muszę dokupić turbinę, chętnie ją wymienię tylko nigdy nie miałem własnej drukarki więc nie wiem co i jak).
-zdecydowanie chciałbym model z kalibracją stołu nigdy nie miałem do czynienia z ustawianiem parametrów drukarki i bardzo mi zależy na w miarę możliwości jak największej automatyzacji procesu. (Jestem gotów ponieść koszta tuningu i go dokonać, ale nie chciałbym od razu budować nowej drukarki).
3. Napisz, czy masz jakiekolwiek doświadczenie z drukiem 3D.
Rysowałem w Blenderze modele, których wydruk później zamawiałem i gotowy wydruk sobie szlifowałem, malowałem itd. więc mam nieco doświadczenia, ale po przeliczeniu kolejnych zamówień zaczął mi wychodzić koszt zakupu nowej drukarki, dlatego chciałbym spróbować wejść w temat wydruku 3D na nowy, wyższy poziom :D

Re: Alfawise u20 pro vs Creality CR-10S Pro

: 26 mar 2020, 02:20
autor: JGFTW
Muszę zacząć od tego, że kupując drukarkę w tym przedziale cenowym będziesz miał dużo grzebania i dopieszczania profili druku - jak w kilka tygodni będziesz w stanie drukować z zadowalająco jakością i powtarzalnie kilkudniowe wydruki z PLA to będzie naprawde nieźle ;)
(...)
przeliczeniu kolejnych zamówień zaczął mi wychodzić koszt zakupu nowej drukarki (...)
Robiąc insourcing koszt początkowy maszyny, przeróbek, eksploatacji jak i czas przeszkolenia i późniejszej obsługi maszyny bierzesz na siebie - nie wiem czy to taki złoty interes skoro zapłacisz to najpierw (małą) górką pieniędzy, a później tylko swoim czasem - cena za zamówienie nie bierze się znikąd ;)
(...) dlatego chciałbym spróbować wejść w temat wydruku 3D na nowy, wyższy poziom
... kupując tanią chińską drukarkę
Obrazek


Jeżeli chcesz tylko drukować to zweryfikuj wtórnie ( ;) ) budżet i wymagania co do wielkości stołu, być może uda Ci się kupić jakiegoś używanego Zortraxa, Sigmę albo Prusę MK3s. Być może nawet warto rozważyć technologię SLA/DLP ?

Nie chcę Cie jednak demotywować, więc mając powyższe na uwadzę, jeżeli już wybierać jakiegoś chińczyka w FDM/FFF ze stołem 300x300mm to celowałbym chyba w Creality Cr10 v2 z bezpośrednim ekstruderem (i dodatkowo czujnikiem automatycznego poziomowania stołu - najlepiej oryginalnym BLTouchem od Antclabs). Tak jak wciąż możnaby się spodziewać problemów z QC części to wydaję mi się, że jest sprawdzona maszyna i posiada wiele usprawnień względem v1 (jak również CR10s).

Materiały (popularne) o większej wytrzymałości, również temperaturowej to PETG, ASA, ABS, ABS+ itp
Na drukarce niezabudowanej raczej uda Ci się drukować tylko PETG, chyba że dorobisz obudowę. I tak jak ABS, ASA, ABS+ daje się łatwo obrabiać to PETG i szlifowanie to raczej słabo (chyba, że jakieś patenty na to masz ;) ale ja raczej mam słabe doświadczenia z jego obróbką). Taką Cr10 v2 łatwo dałoby radę obudować i drukować z pozostałych w/w materiałów, więc być może tędy droga.

Natomiast filamenty z domieszką metali to PLA ze sproszkowanym metalem (różne brassfille, copperfille, itp od colorfabba: https://colorfabb.com/filaments/specials-filaments?p=2) i z odpornością temperaturową raczej blisko im do PLA, a przez zanieczyszczenie sproszkowanym metalem są bardziej kruche, warto również dodać, że są drogie i starczają na niewiele - taki filament jest trochę ponad 3x gęstszy (3.9g/cm3) od PLA (1.25g/cm3), więc takie 750g to jest w rzeczywistosći 240g a kosztuje ponad 200zł ;) Dodatkowo strasznie długo się to szlifuje, żeby uzyskać pożadany efekt. Ludzie wrzucają to do polerki kamieni na parę dni, żeby uzyskać efekt wykończenia jaki daje prawdziwy metal. Oczywiste jest, że przy tym traci się drobne detale i wymiary modelu (więc może być ciężko z wyglądem przy spasowaniu kilku elementu) Dodatkowo strasznie to zjada dyszę i radełko jak już napisałeś, wiec albo musiałbyś mieć parę sztuk na zmianę albo kupić jakieś porządne za parę stów (np nozzle-x oraz jakieś wzmacniane radełka - bondtech ma chyba z hartowanej stali ?). To już lepiej sprayem/farbą machnąć ;)