Strona 1 z 1

Ultimaker - problem z temperatura

: 24 paź 2019, 14:47
autor: bafunio
Witam wszystkich , yoł , elo itd :)

Mam problem w dniu wczorajszy w godzinach wieczornych ultimaker mnie zawiódł , temperatura skakała o kilka stopni do przodu i do tyłu , wyłączyłem go i dzisiaj z rana się za niego wziąłem i okazało się że grzałka latała więc ją włożyłem i przykręciłem ble ble ble , po złożeniu zrobiłem pid tunning (7 cykli na 225stopni) bez zamontowanej dyszy , po czym wyniki zapisałem i nagrzałem , grzanie ustawiłem na 225stopni a nagrzało do 217 stopni , wkręciłem dysze i zrobiłem ponownie pid tunning , po czym znowu nagrzałem i okazało się że temperatura lata o 5stopni do przodu i do tyłu powtórzyłem pid tunning bez dyszy i znowu to samo czyli stała temperatura ale mniejsza... z dyszą znowu skakała :/

PID tuning za każdym razem pokazuje inne wyniki...

firmware: tinkergnome V19.03.1 , pid tunning robiony przez tinkera

Re: Ultimaker - problem z temperatura

: 24 paź 2019, 15:06
autor: virgin71
A nie dmucha Ci coś w dyszę?
Jaką masz grzałkę?

Re: Ultimaker - problem z temperatura

: 24 paź 2019, 15:08
autor: bafunio
dzięki za odpowiedz , nic nie dmucha , grzałka 35

Re: Ultimaker - problem z temperatura

: 24 paź 2019, 15:10
autor: virgin71
To słabo, bo najczęściej takie problemy są na tych słabych grzałkach z UM2. Grzałka z "plusa" śmiga. Ja bym obstawiał problem grzałki, bo jest to idealne zachowanie na brak mocy.
Sprawdzałeś z oryginalnymi PIDami?
Wysmaruj grzałkę pastą termoprzewodzącą.

Re: Ultimaker - problem z temperatura

: 24 paź 2019, 15:23
autor: Berg
ja bym wymontował grzałkę i dokładnie zbadał. Rezystancja a najlepiej prąd jaki płynie w trakcie jak miętolę kablami. Czy nie ma zwarcia do obudowy (rurki). czy nie widać ukruszenia, upalenia.

To samo z termistorem

Re: Ultimaker - problem z temperatura

: 24 paź 2019, 15:26
autor: bafunio
posprawdzam wszystkie podpowiedzi i się odezwę , dziękuje

Re: Ultimaker - problem z temperatura

: 24 paź 2019, 15:40
autor: bafunio
Przepraszam za zaśmiecanie forum tym tematem... przed rozkręcaniem postanowiłem sprawdzić czy to nie problem z tinkerem , na początek sprawdziłem oryginalne PIDy i problem dalej występował , zainstalowałem starszą wersje tinkera , zrestartowałem do fabrycznych ustawień , zrobiłem PID tunning i wszystko chodzi idealnie. Problem rozwiązany , dzięki za pomoc.