problem z konfiguracją HEVO

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Panek88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2019, 14:21
Drukarka: Hypercube evolution

Re: problem z konfiguracją HEVO

Post autor: Panek88 »

Powolutku temperaturę stołu zostawię na koniec bo to tylko kosmetyka wstawię fotkę jak wrócę do domu. Gdy pierwszy raz podlaczylem mosfet nie zauwazylem ze ma odwrotkie wpiete kable we wtyczce ktora byla w zestawie. Po podpieciu go do rampsa drukarka nie chciala ruszyc przy trzeciej probie uruchomienia drukarki przepalil sie kabel tylko nie pamietam sygnalowy czy masa, mozliwe ze wtedy przez zwarcie moglo pojsc cos jeszcze na rampsie. Myslalem ze moze uszkodzilem przez to mosfet ale kupilem drugi i dzieje sie to samo. Juz wczesniej myslalem zeby zalozyc zwykle krancowki ale jednak mam ten czujnik i szkoda go nie wykorzystać.
czyli mam wstawić krancowke z min na wysokości głowicy tak aby ta blokowala oś z gdy stól dojedzie do czubka dyszy.
Nie rozumiem tylko dlaczego Z Max ma być ustawione jako zhome.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2476
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: problem z konfiguracją HEVO

Post autor: mcxmcx »

Dodaj te dwa nieszczęsne endstopy, przy drukarce jeżdżącej w Z dużo lepiej w repetier zrobić że jedzie w dół na home (czyli home ma +200mm przykładowo) a jak zaczyna drukować to jedzie do góry na 0.0.0

(Sytuacja identyczna jak w bramowej, pozycja spoczynkowa na max, zaczynasz druk idzie na dol).
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Panek88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2019, 14:21
Drukarka: Hypercube evolution

Re: problem z konfiguracją HEVO

Post autor: Panek88 »

ok drukarka ogarnięta pierwszy wydruk poszedł. Ogólnie jak na pierwszy raz z drukarka własnej konstrukcji jestem zadowolony. Wydruk puszczalem z laptopa przez kabelek i repetier host z slicerem cuda. Co zauważyłem to to że w logach druku w repetier hoscie jest dużo błędów praktycznie przy każdej warstwie błąd odczytu i ponowne wysyłanie kodu. Było też kilka takich poważniejszych że nie mogło odczytać komendy gcode. Podczas samego wydruku kilkukrotnie zdarzyło się że wydruk się zatrzymał na chwilę A dysza pompowala filament stąd bańki na wydruku, a raz na jednej z warstw głowica dojechała kilka cm w bok po czym wróciła do dalszego wydruku. Nie wiem czy to jest wina tego slicera w repetier czy słabego połączenia z elektroniką.
Kolejna rzecz nie widzi mi plików na karcie sd, sama kartę wykrywa. Tylko nie wiem czy to wina karty czy czegoś nie uwzględniono.
Panek88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2019, 14:21
Drukarka: Hypercube evolution

Re: problem z konfiguracją HEVO

Post autor: Panek88 »

Tak wygląda mój 1 wydruk. Na żywo trochę lepiej jak na tych zdjęciach ;p
Załączniki
20200201_155414.jpg
20200201_155351.jpg
20200201_155339.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”