Strona 1 z 1

TPU wciąganie filamentu - problem

: 30 paź 2019, 11:41
autor: Wawok
Cześć,
Zacząłem drukowac z TPU , drukuje się świetnie :
1 filament wysuszony TPU DD
2. prędkości 20 mm/s
3. heatbreak z PTFE
4. temp druku 220 C
...
Lecz zawsze borykam się z samym startem wydruku ekstruder TITAN AERO ślizga się po filamencie i nie podaje ...
Jak juz zaskoczy to leci do końca wydruku, ale na poczatku zawsze problem z podawaniem. Macie jakieś sposoby na to że wraz z rozpoczeciem wydruku filament poleci ?
Miałem już nawet sytuację że przy ustawionym docisku jeden wydruk poszedł, a drugi już nie zaczął podawać filamentu.

Każda sugestia mile widziana :devil:

Re: TPU wciąganie filamentu - problem

: 30 paź 2019, 14:31
autor: Berg
masz jakieś zgrubienie na końcu filamentu po poprzednim wydruku? Jak tak to obetnij. :D nic innego mi nie przychodzi do głowy z tym czemu na początku się tak dzieje.

A. Może w startcode masz ścieżkę rozbiegową zrobioną, które wypluwa dużo filamentu i na tej ścieżce nie daje rady. Ponieważ nie daje rady to trochę radełko mieli. Jak zmieli to potem nie może przejść dalej.

Re: TPU wciąganie filamentu - problem

: 30 paź 2019, 14:36
autor: morf
Dziwne w sumie nie zauważyłem nigdy takiego problemu może coś się czopuje po wystygnięciu filamentu z poprzedniego wydruku?
A jakbyś dał trochę większa temperature

Re: TPU wciąganie filamentu - problem

: 30 paź 2019, 17:19
autor: Dawid.S
Masz chyba coś spieprzone z kodem startowym, wciąga na dzień dobry za dużo filamentu i ten się podwija. Nagraj najlepiej nam ten start

Re: TPU wciąganie filamentu - problem

: 30 paź 2019, 21:53
autor: Wawok
Chyba sobie poradziłem , ustawiłem docisk bardzo mocno i podniosłem temperaturę do 230 C