Strona 1 z 1

Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 30 paź 2019, 19:40
autor: morf
Hej

Poszukuję kupić pla które choć trochę świeciło by wieczorem do pokoju córki na wydruk gwiazdek na sufit (OMG jakie to orginalne...)

Wiem że noctua chyba i spectrum I parę innych firm też produkuje lub odsprzedaje pod swoją marką.

Zależy mi na tym żeby w ciągu dnia byl możliwie biały/przezroczysty tak żeby nie bylo tego widać zbytnio.

Jakieś sugestie?

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 30 paź 2019, 19:51
autor: Julian
morf pisze:
Zależy mi na tym żeby w ciągu dnia byl możliwie biały/przezroczysty tak żeby nie bylo tego widać zbytnio.

Jakieś sugestie?
No Hej,

Z Noctuo nie znam.
Spectrum ładnie dość długo świeci. Print me ma różne kolory i wyraźnie to widać.
Ja bym wybrał Spectrum.

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 30 paź 2019, 19:53
autor: dziobu
ColorFabb -> viewtopic.php?f=9&t=1090&start=190#p82839
Nie wiem czy lepszy od Spectrum, ale wiem że by się nadawał.

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 30 paź 2019, 20:32
autor: mcxmcx
Pomaluj. Dużo lepiej świeci.

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 31 paź 2019, 21:22
autor: morf
Dzieki
Chcialem kupic spectrum glowing na 0.5kg szpuli ale nie moglem znaleźć dostepnego, ostatecznie szybki wybor padl na
printme SmartFit PLA Gleaming Blue.
Capturepla.PNG
Jedzie do mnie. Stay tunned :)

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 31 paź 2019, 21:41
autor: Abys
Daj znać jak wyjdzie, ja mam spectruma.
Też myślałem o tym filamencie, inne kolory, ale postawiłem na początek coś sprawdzonego.
Jestem zadowolony z tego filamentu.
Będziesz drukował na wzmocnionej dyszy?

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 31 paź 2019, 22:34
autor: morf
Abys pisze:Będziesz drukował na wzmocnionej dyszy?
eee nie bo nie posiadam :DD a trzeba?

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 31 paź 2019, 22:48
autor: dragonn
morf pisze:
Abys pisze:Będziesz drukował na wzmocnionej dyszy?
eee nie bo nie posiadam :DD a trzeba?
nie każde ale niektóre tak bo zawierają one https://en.wikipedia.org/wiki/Strontium_aluminate
However, the material has high hardness, causing abrasion to the machinery used in processing it; manufacturers frequently coat the particles with a suitable lubricant when adding them to a plastic.

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 01 lis 2019, 00:22
autor: Abys
Zwykłe się szybciej zużywają, ale jak masz zapas to nie widzę problemu :)
Jeżeli w planach bym miał większy wydruk to bym zainwestował w mocniejszą dyszę, wood/glow in dark/carbon jedzą te standardowe dysze szybciej.
Ale spokojnie, drukuj na normalnej i jak zauważysz jakieś braki filamentu to prawdopodobnie skończyła się dysza ;)

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 01 lis 2019, 10:06
autor: dragonn
wood nie powiedziałbym żeby zużywał dyszę szybciej, z pozostałymi się zgadzam

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 02 lis 2019, 22:25
autor: morf
Dobra, dzieki ekspresowej przesylce od Juliana doszlo i odebralem dzis z paczkobudy.

Pierwsze wrazenia dotykowe: nitka jest lekko chropowata, po wydrukowaniu nie jest blyszczacy jak PLA zazwyczaj.
Moze kwestia podkrecenia temperatury ale drukowalem ok 210C wiec powinno byc ok.

Padam na twarz wiec tylko puscilem niska kostke 2 obrysy.

Podczas wydruku "naswietlilo" sie troche LEDami, ktore mam w drukarce, po zgaszeniu swiatel efekt oczu nie wypala ale do "gwiazek" na scianie mam nadzieje sie nada.
Sam kolor niebieski jest b.fajny. Troche taki jak ze starych neonow.
Ciekawe jak dlugo bedzie swiecil po normalnym dniu w lekko naslonecznionym pokoju.

Zdjecia z komorki "nic" widac ale wrzuce.
IMG_20191102_221441.jpg
IMG_20191102_221539.jpg
tutaj cala szpulka po krotkim naswietleniu latarka
IMG_20191102_222656.jpg
przy wlaczonych monitorach kompa
IMG_20191102_222704.jpg

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 03 lis 2019, 08:19
autor: Cosik
Może i późno, ale ostatnio znalazłem że Plast-Spaw też ma takie coś świecącego (seria NEON) i w zadziwiająco niskiej cenie, 49zł za kg. Zastanawiam się ile to warte. Może ktoś coś?

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 03 lis 2019, 11:54
autor: artur_n
Mam takiego neon-a z efilament3d i czas świecenia po mocnym naświetleniu latarka to dosłownie max 15sek. Także nie polecam.

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 07 lis 2019, 19:09
autor: morf
Kupiłem Colorfabb glowing.

Jest przepaść w stosunku do printme.

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 07 lis 2019, 19:32
autor: Julian
Weź pod uwagę, że Colorfabb to inny kolor świecenia, co ma mimo wszystko znaczenie.

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 07 lis 2019, 19:36
autor: morf
Tak tak oczywiście, podejrzewam że jest nieco inny skład substancji czynnej (nazwijmy to tak roboczo)który być może właśnie wpływa na intensywność tego zjawiska

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 07 lis 2019, 19:47
autor: Julian
Dokładnie. Yellow świeci lepiej.

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 08 lis 2019, 10:34
autor: virgin71
Taki zielony jest neon plastspawu.

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 27 lis 2019, 05:43
autor: tomek_3100
Plast-spaw neon za 49 zł

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 27 lis 2019, 20:32
autor: dziobu
Od lewej:
  • ColorFabb Glowfill,
  • Spectrum PLA Glow in the Dark,
  • Print-Me SmartFit PLA Gleaming (Yellow),
  • SST PLA Glow in the dark (Blue).
Taki mam zestaw:
f1.jpg
Po 10 sekundach naświetlania:
f2.jpg
Tutaj rozsunąłem bo Spectrum oświetlało sąsiadów... Tu jest po 2 minutach naświetlania.
f3.jpg
I po 30 minutach ciemności:
f4.jpg
Wszystko robione komórką więc widać jak widać; nie mam teraz warunków do zrobienie studia.
Tak w skrócie: Spectrum. ColorFabb świeci w sumie długo i równomiernie, ale Spectrum tak jakby lepiej.
Dodam że Spectrum kupiłem w zeszłym tygodniu a ColorFabb mam ~2 lata albo więcej. Mogli w międzyczasie zmienić formułę czy coś.

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 27 lis 2019, 20:56
autor: griszek
artur_n pisze:Mam takiego neon-a z efilament3d i czas świecenia po mocnym naświetleniu latarka to dosłownie max 15sek. Także nie polecam.
Zdecydowanie potwierdzam - wziąłem z kilogram do "zabawy", ale na tym w przeciwieństwie do innych kolorów się zawiodłem.
Cóż - po potraktowaniu jako "półprzezroczysty/naturalny" spokojnie można wykorzystać...

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 01 gru 2019, 15:25
autor: Zepco
Podobnie jest z PlastSpaw Neon. Cena niska, drukuje się póki co dobrze na profilu PLA, ale po naświetlaniu efekt słaby. Będę próbował grubsze elementy z większym wypełnieniem.

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 01 gru 2019, 16:52
autor: Cosik
Wybaczcie że się wtrącę. Ale jak naświetlacie te wydruki? Szczerze to zwykłe słońce u mnie nie działało przez szybę, ale naświetlenie żarówką energooszczędną dawało bardzo dobry efekt, długo świeciło :P

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 01 gru 2019, 17:03
autor: morf
U mnie nakleilem nie daleko kinkietów co świeca żarowa ledowa. Ale po normalnym naświetlaniu światłem slonca co wpada do pokoju jest lipa

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 01 gru 2019, 17:57
autor: Cosik
morf, mi nie naświetlało z ledówek, z "klasycznych" (świetlówki) energooszczędnych żarówek jest lepiej

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 01 gru 2019, 20:49
autor: morf
Nie lubię energooszczędnych a poza tym zbyt często zapalam o gaszę :) ale dzięki za info

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 01 gru 2019, 23:54
autor: Zepco
Mnie z ledówek słabo poszło. Może jutro będzie trochę słońca, ewentualnie spróbuję świetlówek i zwykłych żarówek do porównania.

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 02 gru 2019, 00:05
autor: offroad
Do fluorescencji jak dobrze pamiętam, potrzebne jest UV lub X.

Re: Fluorescencyjny PLA jaki z PL

: 05 gru 2019, 18:30
autor: Zepco
Dzisiaj wyszło słońce, niestety po pracy nie miałem za dużo czasu by go zostawić do naświetlania bo zaraz był zachód, ale różnica jest kolosalna. Czyli generalnie żarówki LED są do bani, a mam teraz problem ze znalezieniem tradycyjnej, żeby przetestować. :-)