Strona 1 z 1

Nakrętka kasująca luzy

: 16 sty 2017, 17:52
autor: feriar
Cześć,
mam pytanie, bo chciałbym wprowadzić w swojej M90 śruby trapezowe i pytanie czy ktoś korzystał może z takich nakrętek kasujących luz. Wiem, że w M90 jest kasowany grawitacyjnie, ale czy takie bajer ma sens istnienia ?
https://www.aliexpress.com/item/5-Sets- ... bbba7fb7ca

I od razu pytanie, czy śruba 8mm o skoku 2mm będzie dobra :D

Re: Nakrętka kasująca luzy

: 16 sty 2017, 18:05
autor: Kopytko
Nie testowałem tych kasujących luzy, ale sama zmiana na trapez jest dużym skokiem. |Ja dodatkowo założyłem nakrętki z tworzywa , które są ciaśniejsze i luzu nie ma żadnego .

Re: Nakrętka kasująca luzy

: 16 sty 2017, 18:38
autor: feriar
Kopytko pisze:Nie testowałem tych kasujących luzy, ale sama zmiana na trapez jest dużym skokiem. |Ja dodatkowo założyłem nakrętki z tworzywa , które są ciaśniejsze i luzu nie ma żadnego .
Masz na myśli np. takie od igusa ?

Re: Nakrętka kasująca luzy

: 16 sty 2017, 18:53
autor: Kopytko

Re: Nakrętka kasująca luzy

: 16 sty 2017, 18:57
autor: feriar
Dobrze się spisują ? tzn. czy się wycierają w miarę szybko ?

Re: Nakrętka kasująca luzy

: 16 sty 2017, 19:14
autor: Kopytko
Działają jakieś 2-3 miesiace i narazie jest ok.

Re: Nakrętka kasująca luzy

: 16 sty 2017, 19:25
autor: feriar
Okej to dzięki za info. Zatem będę zamawiać takie. A pytanko jeszcze, takie trapezowe, jakie zakładem czyli TR8x2 będą dobre ? bo z tego co wiem co skok powinien być jak najmniejszy, ale chciałbym się upewnić przed zakupem :)

Re: Nakrętka kasująca luzy

: 16 sty 2017, 20:05
autor: Kopytko
Szczerze to mam o skoku 2mm ale t5, tr8 mam 8mm i4mm , i nie widzę różnic. Plus przy 8mm , to bardzo szybki Z-lift , którego zacząłem używać.

Re: Nakrętka kasująca luzy

: 16 sty 2017, 21:40
autor: DanyQsh
Ja mam nakrętki trapezowe IGUSa z napięciem wstępnym. Ogólnie miałem okres eliminowania wad wydruków i zainstalowałem napięcie wstępne poprzez sprężynę i drugą nakrętkę. Z tym, że nawet jedna nie miała luzów i przyczyny były inne. Założyłem to do testów oraz wyeliminowania backlashu jako przyczyny ew. problemów w przyszłości :) Ogólnie jeśli śruby i nakrętki nie są jakieś hi endowe, dodatkowa sprężyna i nakrętka nie drogie to można zainstalować dla pewności, że nie będzie luzów. Im większy skok śruby, tym większe prędkości na jeden obrót silnika. Choć Ultimaker 2 przy skoku 4mm już dość szybko śmiga.

Re: Nakrętka kasująca luzy

: 17 sty 2017, 09:06
autor: S3b
Ale pech ze dopiero teraz zauważyłem tego linka. Nigdzie nie moglem znaleźć nakrętek z POM'u dla śruby z leadem 4mm, wiec przedwczoraj zakupiłem te metalowe ze sprężyną. Zobaczymy co będą warte jak przyjdą. Jak będzie lipa to zamawiam te z Twojego linka. :piwo:
DanyQsh pisze:Ogólnie miałem okres eliminowania wad wydruków i zainstalowałem napięcie wstępne poprzez sprężynę i drugą nakrętkę.
Właśnie obecnie stosuję taki patent i zasadniczo to działa. :D
https://www.dropbox.com/sc/tknren14rni8 ... zYQ1voa1Wa
DanyQsh pisze:Choć Ultimaker 2 przy skoku 4mm już dość szybko śmiga.
Ultimaker 2 wg. specyfikacji na githubie ma skok 8mm.

Re: Nakrętka kasująca luzy

: 17 sty 2017, 09:15
autor: Kopytko
S3b pisze:
Ale pech ze dopiero teraz zauważyłem tego linka. Nigdzie nie moglem znaleźć nakrętek z POM'u dla śruby z leadem 4mm, wiec przedwczoraj zakupiłem te metalowe ze sprężyną. Zobaczymy co będą warte jak przyjdą. Jak będzie lipa to zamawiam te z Twojego linka. :piwo:
A co lepsze to zamówiłem w zestawie 2 ze skokiem 4mm , 2 ze skokiem 8mm i jedną 2mm :) Sprzedawca nie ma problemu z takimi kombinacjami, nawet w osobne podpisane woreczki zapakował.

Re: Nakrętka kasująca luzy

: 17 sty 2017, 09:18
autor: S3b
Dzięki za info. Już dodałem do listy zakupów. :)

Re: RE: Re: Nakrętka kasująca luzy

: 17 sty 2017, 09:23
autor: DanyQsh
S3b pisze:
Ale pech ze dopiero teraz zauważyłem tego linka. Nigdzie nie moglem znaleźć nakrętek z POM'u dla śruby z leadem 4mm, wiec przedwczoraj zakupiłem te metalowe ze sprężyną. Zobaczymy co będą warte jak przyjdą. Jak będzie lipa to zamawiam te z Twojego linka. :piwo:
DanyQsh pisze:Ogólnie miałem okres eliminowania wad wydruków i zainstalowałem napięcie wstępne poprzez sprężynę i drugą nakrętkę.
Właśnie obecnie stosuję taki patent i zasadniczo to działa. :D
https://www.dropbox.com/sc/tknren14rni8 ... zYQ1voa1Wa
DanyQsh pisze:Choć Ultimaker 2 przy skoku 4mm już dość szybko śmiga.
Ultimaker 2 wg. specyfikacji na githubie ma skok 8mm.
Masz rację, moje niedopatrzenie :-/

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Re: Nakrętka kasująca luzy

: 17 sty 2017, 11:37
autor: stasiek
Kopytko a czy wymieniałeś mosięzne na te z tworzywa czy odrazu te zaposiadłęś? - jeśli tak to czy duża róznia w wyczuwalnym luzie?

Re: Nakrętka kasująca luzy

: 17 sty 2017, 15:39
autor: Kopytko
Miałem najpierw te mosiężne i miały lekki luz , dlatego zdecydowałem się przetestować te plastikowe. Zakładając mosiężną i ruszając ją palcem czujesz luz, zakładając plastikową nie ma luzu.