Simplify3D 5.0

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 5
Posty: 500
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 341

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: roman »

Chodzi o adaptacje wertykalną i horyzontalną jednocześnie. Bo te adaptacyjne teraz to działają tak:
adaptive-layer-heughts.png
adaptive-layer-heughts.png (771 Bajtów) Przejrzano 2142 razy
...i chyba wszystkie jednakowo, chyba, że nie mam racji i gdzieś nie widzę jakiś opcji.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: JGFTW »

@roman
A co ma dokładnie oznaczać adaptacja horyzontalna? Czym to się ma różnić od 'horizontal size compensation / xy compensation'(można to ustawić na danej warstwie lub w zaznaczonym obszarze, ale też po co?)?

Ja tam jak ustawie wymiary to mi np taki otwór w ścianie nie wyjdzie mi tylko u góry i u dołu - powiedzmy 'wertykalnie'
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: dziobu »

Jemu zupełnie nie o to chodzi. Kompensacja to skalowanie obiektu.

Pomysłem @roman jest zostawienie grubych warstw tam gdzie ma to sens a wszędzie gdzie są jakieś detale od odwzorowania dania małych. Obecnie slicery to mają, ale wysokość warstwy dotyczy całego detalu, a tu jak zrozumiałem chodzi tylko o precyzyjniejszy kawałek przy tym istotnym miejscu. Stąd mowa o kolejnym szwie.

Dla mnie to średnio pomysł ze względu na problemy technicznie z wydrukiem tego (wiele grubości warstw jednocześnie) i pewnie mniejszą wytrzymałość na styku wydruków.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: mcxmcx »

jeszcze na fabryka torze postulowałem, żeby dało sie tam gdzie można dawać 0.3 czy 0m4mm, a tam gdzie widać albo trzeba, żeby było 1/2 czy 1/3, 1/4 warstwy.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 1
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: Igor »

JGFTW pisze:
roman pisze:Od roku jest ta funkcja w PS: https://help.prusa3d.com/article/variab ... ction_1750
Od dwóch. Funkcja przeznaczona do robienia ścian "górnych", pochyłych i zamykających, do cześci modelu gdzie są dokładniejsze detale. I to działa świetnie, np ostatnio drukowałem wałek z gwintem na końcu, to wałek poszedł na 0.32 mm a gwintowana część na 0.15 Ale to nie to o co chodziło w propozycji Romana. Tak jak to działa w PS to jeśli miałbyś wielką pionową ścianę z otworami, to warstwy musisz zagęścić w całym modelu na całej wysokości otworu. A z rysunku Romana wynika taki patent, żeby cała ściana była budowana z warstwy powiedzmy 0,3 (również na wysokości otworów) a tylko w okolicach otworu przestawiałoby się np na 0.15 i kładło po dwa razy. Coś jak zamczysko z wielkich kamlotów a wokół okien wstawki z cegiełek.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: majek »

dziobu pisze:Dla mnie to średnio pomysł ze względu na problemy technicznie z wydrukiem tego (wiele grubości warstw jednocześnie).
Taką funkcjonalność akurat Cura ma dla wypełnienia - można ściany robić normalnie, ale wypełnienie leci np. z podwójną grubością, co daje oszczędność czasu.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: dziobu »

SS też to ma, ale nie o tym teraz mowa.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 5
Posty: 500
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 341

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: roman »

Tak, @Dziubu o to mi chodziło.

Tak sobie myśle, że do tego dochodzi jeszcze problem chłodzenia, bo wyobrażam sobie że zwiększenie gęstości warstw może wystąpić na bardzo małej powierzchni, a to spowoduje drukowanie w zasadzie w miejscu kilku niskich warstw naraz (tak ujmując potocznie). Chyba gra niewarta świeczki
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: majek »

Możesz w miejscu zagęszczenia pierwszą warstwę drukować bez zmian geometrii, ale z obniżoną dyszą i flow. Dopiero od drugiej zrobić separację regionów i osobno ten fragment zagęszczony drukować. I tak na zmianę jeżeli zachowasz całkowity współczynnik podziału dla zagęszczonego obszaru (2:1, 3:1) - wtedy co druga/trzecia warstwa będzie cała, co mechanicznie będzie korzystne.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 5
Posty: 500
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 341

Re: Simplify3D 5.0

Post autor: roman »

Tak, myślałem o tym. A jeszcze ciekawiej się robi jak jest kilka obrysów, wtedy można to zastosować naprzemiennie i wyjdzie coś na kształ zamka budowanego z ciegieł jak ktoś wyżej wspominał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”