Strona 1 z 1

Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 18 sty 2017, 21:57
autor: maciusiek610
Witam.
Dziś coś dłubnołem z ramą. Chcę od razu zabudować jakoś drukarkę więc wymyśliłem ścianki boczne.
Może parę fotek ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu z pomocnikiem (przeszkadzaczem ) ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz pozostało rozkręcić ;-( , wyczyścić ,pomalować i poskładać na kleju.

Mam pytanko. Czy i czym smarujecie łożyska liniowe przy składaniu ?? jakiś specialny smar czy zwykły tawot ;-)

Pozdrawiam .

Re: Mende90 - relacja z budowy ;-)

: 18 sty 2017, 23:53
autor: Artu
To sobie pooglądaliśmy... że ho,ho :lol:
2017-01-18 23_51_54.jpg
2017-01-18 23_53_30.jpg

Re: Mende90 - relacja z budowy ;-)

: 19 sty 2017, 00:12
autor: samezrp
Czepiasz się :P

Re: Mende90 - relacja z budowy ;-)

: 19 sty 2017, 07:37
autor: Artu
To, że Ty widzisz "obrazki" nie oznacza, że inni je widzą. Ten link: https://lh3.googleusercontent.com/Aw0k2 ... 64-h648-no na pewno nie jest linkiem do "obrazka" :x a właśnie tak linkujesz zdjęcia :rotfl2:

Re: Mende90 - relacja z budowy ;-)

: 19 sty 2017, 09:25
autor: samezrp
A jednak chyba jest linkiem do obrazka, ale umieszczonego na serwerach google. W pracy obrazków już też nie widzę, pewnie jakieś ustawienia zabezpieczeń z poziomu google, bo musiałem się zalogować, żeby w ogóle chciało coś pokazać, a po zalogowaniu pokazało palec i tak, ale ja się zgłaszam w pracy jako lokalizacja z poza Polski.
BTW jak już któryś admin napisał, mamy możliwość dodawania obrazków na forum, to róbmy to, jak zginie forum to obrazki nie będą potrzebne, a jak nie zginie, to zawsze będą. Unikniemy problemów jakie widać gdzie indziej, że z 3rd party serwerów obrazki znikają a zostają puste odwołania do nich.

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 10:43
autor: marek91
Panowie, prosiłbym wstawiać zdjęcia normalnie przez skrypt forum, nie ma potrzeby oszczędzać miejsca na serwerze ;)

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 10:48
autor: Kopytko
Prośba o zwiększenie limitu na zdjecia :) chyba jest 1MB a w naszych czasach to troche mało, aa i jaki rozmiar jest dopuszczalny ?

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 10:55
autor: way
eee, ja bym nie zwiększał, obróbka zdjęć nie jest trudna a przy większym limicie zaraz ktoś by wrzucił zdjęcia prosto ze swojej 50Mpix lustrzanki

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 10:55
autor: marek91
Z tego co widzę (jeśli dobrze patrze) to jest ustawione 10mb dla załącznika. Zaraz dokładnie to zbadam.

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 11:02
autor: Kopytko
mi wywalało błędy powyżej 1MB:( Sprawdz dla zwykłego użyszkodnika nie dla Ciebie :P

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 11:19
autor: marek91
Nie widzę żeby to było gdzieś rozgraniczone, zapodam temat filipowi :)

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 11:20
autor: Kopytko
Może by dodać taki skrypt jak na fabrykatorze, że każde zdjęcie bez względu an wymiar ładuje się w takim mniejszym oknie a dopiero jak je klikniesz to powiększa się.

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 11:21
autor: marek91
Zauważyłem też coś innego, dla załączników był limit 1gb i już połowa była zajęta, blokadę zdjąłem :)

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 11:22
autor: marek91
Nie wiem jak to tam dział, żeby widzieć załączniki trzeba się rejestrować, dla mnie ważne jest żeby nie trzeba było robić dodatkowych akcji, zdjecie musi być widoczne od razu, jedynie powiększenie może wymagać dodatkowych akcji.

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 11:26
autor: Kopytko
Tak one są widoczne, tylko nie ładuja sie na cały post tylko w rozmiarze ok 640x400 jak klikasz to coś je powieksza do takiego okna w flash czy kij wie czym, przyspiesza to ładowanie strony i nie rozjeżdża sie nic jak zdjecia są FHD.

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 11:39
autor: Uran
Zewnętrzne źródła czy wewnętrzne nie ma różnicy trzeba tylko umiejętnie wklejać linki.
Proszę oto prawidłowy link do zdjęcia z googli:
Obrazek
Niestety generując link z zdjęć google, wstawiamy link do strony gdzie to zdjęcie jest umieszczone a nie link do obrazu źródłowego.
I metodą na to jest dawanie linku bezpośredniego do zdjęcia a nie pośredniego.
Pomijam fakt że jeszcze istnieje inne możliwości wklejania z usług googla, które np. wymagają od użytkownika aby też miał konto googla, co by mógł zobaczyć zdjęcia.

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 11:41
autor: Yorg 68
Kopytko pisze:Może by dodać taki skrypt jak na fabrykatorze, że każde zdjęcie bez względu an wymiar ładuje się w takim mniejszym oknie a dopiero jak je klikniesz to powiększa się.
Zdecydowanie dobry pomysł :)
Życie stanie się prostsze - co poniektóre sesje zdjęciowe powodują rozgrzewanie się rolki w myszce :devil:

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 11:42
autor: FlameRunner
Kopytko pisze:Może by dodać taki skrypt jak na fabrykatorze, że każde zdjęcie bez względu an wymiar ładuje się w takim mniejszym oknie a dopiero jak je klikniesz to powiększa się.
Wczoraj to zrobiłem. :P

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 11:42
autor: Kopytko
Brawo TY :)

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 11:43
autor: Kopytko
Yorg 68 pisze:
Kopytko pisze:Może by dodać taki skrypt jak na fabrykatorze, że każde zdjęcie bez względu an wymiar ładuje się w takim mniejszym oknie a dopiero jak je klikniesz to powiększa się.
Zdecydowanie dobry pomysł :)
Życie stanie się prostsze - co poniektóre sesje zdjęciowe powodują rozgrzewanie się rolki w myszce :devil:
Np. moje:P

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 11:50
autor: dragonn
Poza ograniczeniem rozmiaru załącznika może być w PHP ustawione 'max_post_size' na 1MB.

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 11:53
autor: FlameRunner
Nope.
post_max_size i upload_max_filesize są grubo ponad 1MB.

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 12:05
autor: Yorg 68
W każdym razie coś by można z tymi miniaturami zrobić.
Nawigacja po tematach zdecydowanie się poprawi.
Jest również tak że z tym internetem i jego szybkością jest czasem masakra.
U mnie zdarzają się często momenty że nie przeglądnę tematu bo zanim się zdjęcia zapną to mi się usypia :devil: O!

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 12:24
autor: FlameRunner
Od wczoraj robią się miniaturki.
Niestety nie mam technicznej możliwości wygenerowania miniaturek do starych załączników, a przynajmniej nie byłoby to łatwe (skrypt forum nie ma takiej opcji i nie ma do tego pluginów...).

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 13:13
autor: Kopytko
test
maxresdefault.jpg

DZIAŁA....

Re: Krótka rozprawa o wstawianiu zdjęć.

: 19 sty 2017, 13:27
autor: stasiek
nie jestem pewien czy działa - ten miś zdecydowanie za duzo miejsca zajmuje na fotce ;)