Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8951
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5874
Kontakt:

Re: Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Post autor: dziobu »

lesiu155 pisze:Ponad dwukrotnie mniej niż ja, a wydruk jest o niebo lepszy...
OIDP kolega @dragonn kiedyś to badał i jemu też tak wyszło. Sam w większości profili też mam raczej wolną retrakcję wbrew temu co mówią specjaliści w filmikach na yt. Chodzi tu o wyciąganie/zasysanie ciekłego plastiku z komory a nie zrywanie go. W praktyka pokazuje że tak to działa.
lesiu155 pisze:Możliwe, że inny slicer, niby podobne ustawienia a tak diametralnie duże różnice w jakości?
To był powód sukcesu S3D. Obecnie soft jest trupem, ale były czasy gdy właśnie dlatego wydawało się $150 mając darmowe alternatywy.
Nawet dziś sporo osób z niego korzysta (w tym ja) mimo tego że funkcjonalnie to bieda.
lesiu155 pisze:No i ponawiam pytanie co do małej drukarki, co tam może być nie tak, że kolejne warstwy się drukują kijowo? Post z 15 września z wieloma zdjęciami.
Rozumiem że teraz każdy ma szukać tego posta z 15 września z wieloma zdjęciami?
JGFTW, morf, dragonn
lesiu155
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 28
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:47

Re: Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Post autor: lesiu155 »

dziobu pisze: Rozumiem że teraz każdy ma szukać tego posta z 15 września z wieloma zdjęciami?
Post jest na drugiej stronie, w połowie, nie da się go przeoczyć. Jakby był licznik postów to bym odesłał do konkretnego posta bo uważam za bez sensu pisać coś, co już raz zostało napisane i nie utonęło jeszcze w morzu gunwa. Jakby temat miał 10000 stron to inna sprawa :P
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Post autor: dragonn »

dziobu pisze: OIDP kolega @dragonn kiedyś to badał i jemu też tak wyszło. Sam w większości profili też mam raczej wolną retrakcję wbrew temu co mówią specjaliści w filmikach na yt. Chodzi tu o wyciąganie/zasysanie ciekłego plastiku z komory a nie zrywanie go. W praktyka pokazuje że tak to działa.
Yup, wszędzie używam 25mm/s retrakcji i działa to bardzo dobrze, zarówno na bowden jak i directach, wyższe szybkości zawsze u mnie pogarszały drukowanie.
dziobu
matikyle
Postów w temacie: 1
Posty: 120
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:17
Lokalizacja: Zabrze
x 25

Re: Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Post autor: matikyle »

Trzeba znać limity swojego ekstrudera, dlatego najlepiej potestować na jakie max prędkości dla danego materiału/temp eksteruder pozwala. Domyślne profile maja z niewiadomych przyczyn duże prędkości retrakcji, a w dużej części przypadków ekstruder przeskakuje, a nie wciąga (dla titana aero limity ustawione mam na 25mm/s).
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8951
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5874
Kontakt:

Re: Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Post autor: dziobu »

Bo panuje obiegowa opinia że retrakcja powinna być możliwie szybka. Pamietam takie uwagi odkąd mam drukarke a i obecnie od czasu do czasu w jakims artykule/manualu/filmiku na to trafiam.
dragonn
lesiu155
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 28
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:47

Re: Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Post autor: lesiu155 »

No to popróbujemy z taką retrakcją :) Ale też co jest dziwne - nie było tych pręg na modelu, co sugerowało luz XY....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”