Strona 1 z 1

XYZ Da Vinci Color

: 11 lut 2020, 01:31
autor: bafunio
Witam , yoł :>

Więc tak stałem się osobą która bardzo tanio przytuliła nie chcianego przez kogoś Da Vinci Color - drukarka ze zwrotu.
Zestaw który dostałem - drukarka , górna osłona i ukryty wewnątrz pendrive :)
braki: brak tuszy , kabla zasilającego , maty magnetycznej, wi-fi i wszystkich dodatków

Trochę historii:

Drukarkę dostałem jakieś 2-3 tygodnie temu, po otrzymaniu paczki wypakowałem tą krowę z tysiąca kartonów - kupujący ładnie ją zapakował ( Paczka jakieś tysiąc razy lepiej zapakowana niż suwmiarka FlameRunner :) ) . Zobaczyłem że mniej więcej jest sprawna i jest praktycznie nowa - przedrukowała 9h - 20m filamentu i chyba ktoś nie wypakował tuszy po wydruku po czym później jak włączył jeszcze raz drukowanie i mu tusz wybuchł (to tylko moja teoria wynikająca z zaleceń producenta który nakazuje wyciąganie tuszy po druku ponieważ zasychają). Pozatym zobaczyłem że nie posiada grzanego stołu co jest niezwykle kijowe (żeby nie powiedzieć czegoś innego :) ). Po tych oględzinach odstawiłem ją w kąt .

Dzisiaj dostałem paczkę z oficjalnym chipem który pozwala korzystać z nie firmowych filamentów. Drukarka drukuje, ale ma problem z osią Z tzn co widać na zdjęciach - póki co nie zamierzam nic w niej nic zmieniać i naprawiać bo w świetle dziennym tego po prostu nie widać chyba że akurat światło padnie od góry :) - na filmikach i zdjęciach też widziałem ten problem więc raczej ta drukarka tak ma :)

Co mogę jeszcze powiedzieć o drukarce - Jest cicha , ma ubogi slicer (jeszcze nie próbowałem innego) , resztę możecie przeczytać na internetach :)

Uwaga. Kostka która stoi koło żólwia (wydrukowana w trybie wazy) nie jest z Da Vinci tylko z sigmy r16 , kostka z Da Vinci jest pełna i są jej osobne zdjęcia

Ustawienia: Nic nie ustawiałem tylko temperature na oko , pozatym prędkości troche zwiększyłem ,

slicer: XYZprint
Warstwa 0,2
temp 195 , Filament Spectrum Gold
stół: 0 stopni - brak podkładki magnetycznej i drukowałem na tym co tam jest - podkładka będzie u mnie w środę
prędkości - wypełnienie 60 , reszta na 40
2 obrysy
wypełnienie zółwia 5% , kostki 10%

Re: XYZ Da Vinci Color

: 11 lut 2020, 01:39
autor: bafunio
Zapomniałem dodać zdjęć z widocznym problemem osi Z , i nie wiem czemu obróciło mi poprzednie zdjęcia a już nie mogę edytować więc sorry :D .

Dodam jeszcze że na dniach zamówię tusze - początkowo zamienniki które możliwe że będą pasować - dostałem info od pewnego hakera :D:D a jeśli nie będą pasować to kupie oryginalne (i tak pewnie ich nigdy nie wykorzystam ale przynajmniej chwile się nimi pobawię :D )

Re: XYZ Da Vinci Color

: 11 lut 2020, 09:37
autor: Printed4U
Mam gdzieś moduł wifi od XYZ mini W. Zobacz ile pinowe złącze ma interfejs, może przypasuje:)

Re: XYZ Da Vinci Color

: 11 lut 2020, 10:15
autor: bafunio
Printed4U pisze:Mam gdzieś moduł wifi od XYZ mini W. Zobacz ile pinowe złącze ma interfejs, może przypasuje:)
dzięki wielkie, ale już mam ogarnięte i całkiem spoko z niego się korzysta (moja pierwsza drukarka z wifi ;) )

Re: XYZ Da Vinci Color

: 11 lut 2020, 14:09
autor: panWiadr0
W końcu jakaś ciekawa maszyna. Trzymam kciuki za reanimację. :git:

Re: XYZ Da Vinci Color

: 11 lut 2020, 14:49
autor: SQ9KRD
Gratki. Też licytowałem lecz twój max był poza moim zasięgiem dla tej drukarki. Fajnie że działa i fajnie że ty była pierdołka.
Pochwal się jak działa ta magiczna automatyczna kalibracja stołu

Re: XYZ Da Vinci Color

: 11 lut 2020, 15:15
autor: dziobu
Tak, też licytowałem :D
Choć moje max było mniejsze niż kilka innych maxów.

Czekamy na druk w kolorze ;)

Re: XYZ Da Vinci Color

: 15 kwie 2020, 10:51
autor: bafunio
jakby ktoś był ciekawy jak w środku wygląda moduł hotendu

Re: XYZ Da Vinci Color

: 31 lip 2020, 18:20
autor: dziobu
Tego no yyyy co to ja tam chciałem...
A! Już wiem:
dziobu pisze:Czekamy na druk w kolorze ;)