Strona 1 z 1

RC drukarz, potrzebna pomoc

: 27 sty 2017, 19:20
autor: Domell
Witam, poszukuję forumowicza którego hobby to jednocześnie druk 3d i modelarstwo.

Drukuję obecnie model samochodu rc i mam problem z dyferencjałem.

Niby są pliki na thingi ale dyferencjał nie pasuje mi do całości w której go nie ma, nie wiem czy drukowany wytrzyma ale chcę spróbować a jeśli nie to kupię ale w obu wariantach nie wiem jaki ma być bo linki są do stron z usa a bez sensu by było ściągać coś co by nie pasowało.

Wiem że na forum są osoby chyba bardziej doświadczone niż ja więc proszę o odzew, projekt wydaje się ciekawy i prawie wszystko mam :)

T.

Re: RC drukarz, potrzebna pomoc

: 27 sty 2017, 19:46
autor: TDI-CAD
Podeślij linka do modeli, muszę zakumać, gdzie leży problem...

Re: RC drukarz, potrzebna pomoc

: 27 sty 2017, 20:46
autor: Domell
Model
http://www.thingiverse.com/thing:1746135

Potrzebny dyferencjiał itp.

Znalazłem to:

http://www.thingiverse.com/thing:79938/#files

Wydrukowałem ale jest za duży i się nie mieści w obudowie, nie chce go skalować bo wałek nie spasuje i dalsze elementy też nie.

Kupił bym dyfer ale jaki? U mnie w mieście chłopaki słabo się znają z tego co widze, tylko sprzedają nic ze zrozumienia i pomocy :/

Zębatke na silnik mam i wydrukowałem koło duże ale potrzebny jest wałek i dyfer, ogólnie all do napędu . Najchętniej bym kupił w PL a najlepiej na śląsku xD ( nie ma jak podjechać i przymierzyć)

Ze stanów elementy nie wiem czy na 100% spasują i w sumie wolał bym na miejscu kupić niż czekać na przesyłkę...

T.

Re: RC drukarz, potrzebna pomoc

: 28 sty 2017, 08:30
autor: Artu
Masz na Alledrogo dokładnie ten dyfer który potrzebujesz :mrgreen: DYFERENCJAŁ 1/10 HSP nr 02024 :git: Zębatki też są na Alledrogo :DD oraz półosie.

Najciemniej pod latarnią :lol:

Re: RC drukarz, potrzebna pomoc

: 28 sty 2017, 08:48
autor: Artu
Za krótki czas na edycję :shock:

Alternatywnie na AliExpress... taniej, ale czas oczekiwania... dla przykładu dyferencjały

Re: RC drukarz, potrzebna pomoc

: 28 sty 2017, 12:43
autor: Domell
Artu dzięki wielkie, :piwo: tak się zacząłem motać po zachodnich stronach że nie pomyślałem o alledrogo xD

Jeszcze jedno pytanie, bo będę już miał praktycznie wszystko ale na spisie części nie ma numeru od łącznika koła głównego z dyferencjałem, mam tylko zdjęcie :P

Re: RC drukarz, potrzebna pomoc

: 28 sty 2017, 12:53
autor: Artu
Leń na potęgę :lol: U tego samego sprzedawcy co dyfer: HSP 1/10 ZĘBATKA DYFRA TYŁ nr 03015 :git:

Re: RC drukarz, potrzebna pomoc

: 28 sty 2017, 12:59
autor: Domell
Hehe, w między czasie znalazłem osobno zębatkę i trzpień ale w komplecie taniej :)

Ok, to już wszystko :) Za kilka dni się pochwalę całością :) w sumie nie wiele mi brakuje...

T.

Re: RC drukarz, potrzebna pomoc

: 28 sty 2017, 13:25
autor: Artu
Domell pisze:Za kilka dni się pochwalę całością :)
To czekamy na prezentację gotowego modelu :git: Tylko pamiętaj, że bez filmu się nie liczy :mrgreen:

Re: RC drukarz, potrzebna pomoc

: 28 sty 2017, 16:41
autor: Domell
:) Postaram się, ale póki co mam tyle