Strona 1 z 1

Cura + Anycubic + 210 mm

: 03 mar 2020, 16:15
autor: trike3
Witajcie.

Mam problem

Nie mogę położyć na stole w Cura detalu o długości 210 mm

Jak go obracam to pozostaje w powietrzu nie chce ustawić się na stole.

Gdzie może być problem ??

Niby drukarka drukuje na 210 mm.

Z poważaniem Marcin.

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 03 mar 2020, 16:21
autor: Pjoter
1) pole robocze anycubica w Cura jest mniejsze niż rzeczywista wielkość stołu roboczego
2) wszelkie brim, skirty i rafty dodatkowo ograniczają pole robocze, widac to jako "szara ramkę" dookoła krawędzi, wewnątrz pola roboczego w Cura

Najpierw spróbuj wyłączyć lub zmodyfikować skirt/brim/raft.

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 03 mar 2020, 16:31
autor: trike3
Chyba jednak 210 to tylko w teorii.

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 03 mar 2020, 16:45
autor: Berg
nie ma co gdybać. Zmierz po prostu jaki masz zakres ruchu w x i y faktycznie i ile ma stół na styk.

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 04 mar 2020, 16:00
autor: trike3
Kurna

Zmniejszyłem długość detalu na 200 mm i nadal nie da się drukować :-(.

Mam około 10 cm szare wokół stołu, taką ramkę jak w obrazku.

Dlaczego tyle pola roboczego nie da się wykorzystać ??

Z poważaniem.

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 04 mar 2020, 16:30
autor: FlameRunner
Przecież wczoraj @Pjoter o tym pisał?

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 04 mar 2020, 16:46
autor: trike3
Co tutaj mogę ustawić ??
Nigdy nie dotykałem tych ustawień i nie wiem co tu mogę zmienić.

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 04 mar 2020, 18:11
autor: FlameRunner
Pokaż całą sekcję Build Plate Adhesion, nieprzefiltrowaną wyszukiwaniem "brim".

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 04 mar 2020, 18:44
autor: trike3
Proszę.

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 04 mar 2020, 19:13
autor: kapi
w ostatniej pozycji ustaw 1 i zobacz jaki bedzie efekt.
jak rozwiniesz skirt - zobacz co tam jest.

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 06 mar 2020, 13:43
autor: trike3
Dzięki za pomoc.

Co prawda nie potrafię wydrukować 210 długości detalu ale już 200 mm ustawiłem i poszło.

Jak wyłączę tę opcję "Build Plate Adhesion Type" to mam cały stół do dyspozycji, ale obawiam się że bez obrysu nie przyklei mi materiału do stołu.

Pozdrawiam.

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 06 mar 2020, 20:41
autor: FlameRunner
W jaki sposób skirt w odległości pół centymetra od wydruku poprawia Ci przyklejanie wydruku do stołu? ;) Jego jedyną rolą jest napełnienie głowicy materiałem i ustabilizowanie przepływu, co można załatwić jedną linią wzdłuż jednej krawędzi stołu, a nawet kleksem w jednym rogu.

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 06 mar 2020, 21:19
autor: Tuchajbej
Odbiegając odrobinę od tematu uważam, ze nie do końca masz rację w tym co napisałeś FR. Skirt w odległości pół cm od wydruku w pewnym sensie wpływa na przyczepność - tylko przy założeniu że będzie wysoki. Dzięki temu zmniejsza się szansa że przpadkowy przeciąg może spowodować rozwarstwienie na nieschłodzonym wydruku bądź wywołać odklejenie wydruku. Jeśli nie mam racji to wyprowadzcie mnie z błędu. Sorka za offtop.

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 06 mar 2020, 21:56
autor: FlameRunner
POCZĄTEK OFFTOP

Teoretycznie można wydrukować taki mur ochronny, ale:
- kiedyś tak próbowałem i nie bardzo widziałem w praktyce korzyści;
- tutaj nie mówimy o takim murze, a o tylko jednej warstwie;
- jest też kwestia nazewnictwa, w Cura "skirt" to jest zawsze tylko jedna warstwa, mur to jest "Draft Shield".

KONIEC OFFTOP

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 07 mar 2020, 08:35
autor: McKee
OT CD:
W kilku "firmowych" profilach widziałem "skirt" o wysokości 2 warstw.
Czy ktokolwiek wie po co / dlaczego?

Też zawsze robię 1 warstwę, ale w kilku niezależnych profilach widziałem 2 (co dla mnie sensu nie ma żadnego bo nie widzę żadnego powodu robienia 2 warstw, ale może o czymś nie wiem?).

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 13 mar 2020, 11:39
autor: dragonn
McKee pisze: Też zawsze robię 1 warstwę, ale w kilku niezależnych profilach widziałem 2 (co dla mnie sensu nie ma żadnego bo nie widzę żadnego powodu robienia 2 warstw, ale może o czymś nie wiem?).
Łatwiej zdjąć z stołu, tyle

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 13 mar 2020, 12:33
autor: dziobu
[OT]
Tuchajbej pisze:Skirt w odległości pół cm od wydruku w pewnym sensie wpływa na przyczepność - tylko przy założeniu że będzie wysoki. Dzięki temu zmniejsza się szansa że przpadkowy przeciąg może spowodować rozwarstwienie na nieschłodzonym wydruku bądź wywołać odklejenie wydruku.
A kto zabezpieczy ów skirt żeby się nie odkleił/popękał?
Tak ogólnie to masz rację, tak się czasem robi. Ale nie rozwiązuje to problemu a jedynie przenosi go w innej miejsce. W najgorszym razie tworzy nowe przeszkody (ta ściana musi się wydrukować prawidłowo, też nie może się odkleić ani rozpaść mimo że z definicji jest większa niż detal który chroni).

Byle jakie osłonięcie drukarki kartonem czymś niepalnym da lepsze efekty.

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 14 mar 2020, 01:53
autor: Gmeracz
Powiem tak - na wersji plus położyłem szybę 250 mm i wycisnąłem z niej (drukarki, nie szyby) poziomy 240 mm wydruk, przy ramionach 267 mm.
Przy takich ekstremach zapomnij o skirtach.
Po prostu chwilę przed ruchem w dół głowicy (i zablokowania/uzbrojenia silników) kręcisz kółkiem ekstrudera aby wycisnąć w locie trochę filamentu, a w drodze w dół do stołu łapiesz zwis z dyszy pensetą, palcami, wykałaczkami lub chińskimi pałeczkami. Jak wolisz...

Masz wtedy ścieżkę na stole prawie natychmiast. Na modelu brak pomijalny, a można wycisnąć ze stołu maks.
Pod warunkiem, że spełniłeś wymagania kalibracji itd. Ale o tym koledzy piszą do znudzenia.

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 14 mar 2020, 13:35
autor: Pjoter
Czy my aby na pewno mówimy o tej samej drukarce?

Re: Cura + Anycubic + 210 mm

: 14 mar 2020, 20:38
autor: Gmeracz
Nie, ale pisałem, jak uniknąć skirta i nie zepsuć wydruku.