Ender 3 lipny druk

jeppetto
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 06 mar 2020, 16:06

Ender 3 lipny druk

Post autor: jeppetto »

Witam.
Z marszu przejdę do rzeczy ;) potrzebuje pomocy przy ustawieniu mojej drukarki, mianowicie od czasu gdy wymieniłem blok grzewczy bo w starym wyrobiłem gwint przez częstą zmianę dyszy z 0.4 mm na 1.0 mm, i na odwrót.Od tamtej pory mam problem z wydrukiem, dodam że mój Ender 3 był zakupiony w wersji standardowej bez żadnych ulepszeń. Do tej pory drukowałem w slicerze Cura na ustawieniach podstawowych tj. zmieniłem tylko opcje retrakcji. a wydruk wyglądał tak:
20200227_155302.jpg
20200227_155256.jpg
Teraz na podstawowych tak:
20200227_155505.jpg
20200228_114857.jpg
Po zmianach ustawień tak:
20200306_140918.jpg
Zmiana kilku ustawień zmieniła tylko fakt że wydruk mimo że ma ok 2mm grubości jest jak sito, wcześniej tak nie miałem i nie mogę sobie z tym poradzić, zmieniałem opcje pod różnymi kątami, zmiana grubości linii, wypełnienia, zwiększałem temp dyszy w zakresie 200-230 stopni, nawet przepływ do 150.
Liczę na wasze podpowiedzi, w wolnej chwili spróbuję jeszcze kombinacji ustawień, ale szczerze mówiąc wątpię żeby coś z tego wyszło.
Zapomniał bym, wydruk drukowany w poziomie wychodzi jak sitko, ustawiony w pionie wychodził dosyć łanie, ale tu problem był tai że się rozwarstwia, ściany zew. odchodzą od wypełnienia. Dodam że raczej się nie znam na tego typu sprzętach stąd mój post i prośba o pomoc.
Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 6
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: Ender 3 lipny druk

Post autor: epon »

poczytaj https://przyrostowo.pl/4671-10-rzeczy-k ... m-ender-3/ , jak zmieniałeś blok to zainteresuje Ciebie punkt 6 i 7
H-bot w ciągłej budowie
jeppetto
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 06 mar 2020, 16:06

Re: Ender 3 lipny druk

Post autor: jeppetto »

Przeczytałem temat, skupiłem się na pkt 6 i 7, w ramach testu zmieniłem rurkę, nawet krzywo odciąłem żeby sprawdzić co się stanie, oczywiście filament nie wychodził. Docisnąłem w miarę mocno rurkę i dysze tak żeby były połączone, drukarka drukuje ale z tym samym efektem, wróciłem w Cura do ustawień początkowych, wydruk był kiepski. Mianowicie warstwy nie sklejają się, Koło o średnicy 2 cm i wysokości 7 mm na każdej niemal że warstwie się rozwarstwia. Przyczyną mogą być ustawienia slicera, czy szukać bardziej w mechanice drukarki?
Póki co to kombinuje w kierunku samych ustawień.
Awatar użytkownika
poharatek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 147
Rejestracja: 20 paź 2018, 21:28
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Drukarka: Creality Ender 3
x 93

Re: Ender 3 lipny druk

Post autor: poharatek »

Underextrusion jak cholera...
Pierwsi "podejrzani": ekstruder i/lub opcja "flow rate" w Cura. (Jeśli oczywiście z głowicą jest wszystko w porządku.)
jeppetto
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 6
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: Ender 3 lipny druk

Post autor: epon »

Tak jak pisze @poharatek sprawdż ekstruder bo widać że ewidentnie za mało jest podawany filament( nie słychać czasem pyknięć z ekstrudera). Może słaby docisk radełka ślizga się po filamencie?.
jeppetto
H-bot w ciągłej budowie
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1548
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 582

Re: Ender 3 lipny druk

Post autor: TDI-CAD »

Jaro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 18 gru 2019, 02:15

Re: Ender 3 lipny druk

Post autor: Jaro »

Ja zaczął bym od pitowania hotendu skoro zmieniałeś blok grzewczy.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 lipny druk

Post autor: FlameRunner »

Jaro pisze:Ja zaczął bym od pitowania hotendu skoro zmieniałeś blok grzewczy.
Od czego byś zaczął?
kamilxxg, sagittario, DoktorM
jeppetto
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 06 mar 2020, 16:06

Re: Ender 3 lipny druk

Post autor: jeppetto »

Zrobiłem kolejny wydruk, biorąc pod uwagę i do serca jednocześnie wasze sugestie, no i wydaje mi się że pies był pogrzebany w radełku i przepływie.
Zmieniłem flow na 200, i obejrzałem radełko, w pewnym ptk. było wyślizgane, w prawdzie minimalnie, ale jednak, więc przesunąłem jego pozycję i nastawiłem druk. Efekt jest taki że model mimo tego że jest cieńszy nie jest już przeźroczysty, nie czuć żeby się rozwarstwiał.
20200309_140059.jpg
No ale nie ma co chwalić dnia, dziś już nie mam czasu ale w nadchodzących dniach zrobię kilka próbnych wydruków i pochwalę się rezultatem, póki co to dzięki za cierpliwość i odpowiedzi.
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 6
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: Ender 3 lipny druk

Post autor: epon »

Dalej masz problem przepływ powinien być na 100 a nie na 200%, sprawdż czy ekstruder wysuwa 100 mm na 100mm zadanych
H-bot w ciągłej budowie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”