Strona 1 z 1

Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

: 21 mar 2020, 01:40
autor: Reactor87
Panowie mam problem z tym wynalazkiem... Tak jak w tytlu, drukarka przerywa podawanie filamenu (PLA). Próbowałem już różnych opcji nawet ustawienie temp drukowania do absurdalnych 240 stopni i nic to nie dało.

1. Dysza jest czysta (wypalona na ogniu i drożna całkowicie)
2. Ta rurka gwintowana też została oczyszczona Wszystko jest drożne i nie powinno się nic dziać...
3. Filament to eko od DD PLA czarny
4. Dysza 0,4mm
5. Slicer to Cura
6. Na filament założona gąbka czyszcząca
7. Filomen luźny (nie poplątany)

Puściłem też ze 20cm materiału przez dyszę. równiutko leci w lini prostej (bez zawijania i łuków), po kilkunastu sekundach zaczyna przycinać. Tak samo w czasie drukowania... Chwila leci ok, a potem przycina. Czasem znów w czasie drukowania leci ok.. a potem za chwile znów przycina podawanie filamentu.

https://www.youtube.com/watch?v=Zvmfmz7f-WY

Re: Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

: 21 mar 2020, 07:50
autor: Zepco
Silnik próbuje kręcić, słychać stukanie?

Re: Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

: 21 mar 2020, 10:25
autor: Reactor87
Tak jak na filmie widać i słychać..

Re: Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

: 21 mar 2020, 10:31
autor: Koper90
Moze masz luzne rondelko? Nie wiem czy dobrze to napisalem. Sprawdz na silniku ekstrudera ta zebatke ktora podaje filament.

Re: Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

: 21 mar 2020, 10:49
autor: Reactor87
Nie nie.. radełko jest dokręcone 2 śrubami robaczkowymi. Tak samo ta rolka prowadząca też jest dokręcona i mocno dociska do radełka. Ale jest jedna rzecz, która mnie zastanawia...

Jaką rolę pełni rurka teflonowa wewnątrz tej długiej śruby gwintowanej? Bo u mnie nie tego nie ma...

Re: Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

: 21 mar 2020, 11:31
autor: epon
Reactor87 pisze:Nie nie.. radełko jest dokręcone 2 śrubami robaczkowymi. Tak samo ta rolka prowadząca też jest dokręcona i mocno dociska do radełka. Ale jest jedna rzecz, która mnie zastanawia...

Jaką rolę pełni rurka teflonowa wewnątrz tej długiej śruby gwintowanej? Bo u mnie nie tego nie ma...
Służy jako izolacja aby filament nie nagrzewał się wyżej głowicy. Wygląda na blokowanie filamentu w głowicy więc włóż rurkę teflonową do tej śruby.

Re: Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

: 21 mar 2020, 11:49
autor: Reactor87
Niestety nie mam takowej rurki... Pytanie czym to można zastąpić na chwilę obecną? Bo nigdzie nic już nie dostanę do poniedziałku :/

Re: Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

: 21 mar 2020, 12:06
autor: epon

Re: Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

: 21 mar 2020, 12:14
autor: Reactor87
Rozmiar to nie problem. Zmierzy się i zakupi samą rurkę...Pytanie teraz jest tylko takie, czy da się coś zrobić, aby jeszcze dziś skorzystać z drukarki? :/

Re: Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

: 21 mar 2020, 12:30
autor: epon
Jak nie odseparujesz żeby filament nie nagrzewał się powyżej bloku grzejnego to chyba mało możliwe, ale na ten temat niech wypowiedzą się co mają A8

Re: Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

: 21 mar 2020, 12:43
autor: Zepco
Być może z ABS lub PET uda Ci się coś wydrukować, ale o PLA zapomnij, ono musi topnieć jak najbliżej dyszy, jeśli grzeje się dużo wcześniej to będzie puchło i efekt sam widzisz.

Re: Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

: 21 mar 2020, 13:41
autor: FlameRunner
@epon
Powiedziałbym raczej, że rurka teflonowa w łączniku głowicy stanowi przede wszystkim wkładkę zapewniającą poślizg trochę już podgrzanemu filamentowi.

@Reactor87
Nie rozumiem, co się działo z drukarką. Jesteś tu nie od wczoraj, wydajemisie że drukarka już kiedyś działała. Działała bez rurki?

Jeśli głowica jest konstrukcyjnie przystosowana do pracy z teflonową wkładką w łączniku, to ona musi tam być i musi być teflonowa.

Re: Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

: 21 mar 2020, 16:48
autor: Reactor87
A no była rurka teflonowa, była... Ale zanim się dowiedziałem, że takie coś tam było i być powinno, to już było za późno :)

Sytuacja miała miejsce nawet, kiedy rurka była! Tylko wtedy prawdopodobnie była dysza przytkana... No więc zastanawiałem się jak to wyczyścić i znalazłem filmy instruktażowe na necie. Jednym ze sposób, gdy nie ma się szpilki jest zwyczajnie wypalenie dyszy, co też uczyniłem, po uprzednim rozkręceniu elementów (na rozgrzanej dyszy oczywiście). Dusza poszła na palnik, blok grzewczy też poszedł do ognia no i ta nieszczęsna rurka gwintowana... Tak sobie ją oglądam... Też zatkane i czarne wszystko jak filament... Też idzie do ognia! :) No i w ten cudny sposób pozbyłem się owej rurki teflonowej, ale za to wszystko idealnie czyściutkie i drożne :P

Czyli z własnej nie wiedzy pozbyłem się owej rurki, ale już zanim to uczyniłem, problem był.. (drukarka wcześniej z miesiąc stała nie używana - wtedy chodziła). Tak więc ZAKŁADAM, że wcześniej była dysza przytkana i dlatego nie podawało filamentu. Teraz nie podaje filamentu, bo wewnątrz łącznika już się topi PLA i się coś tam niedobrego dzieje...

Re: Anet A8 zacina lub przerywa podawanie filamentu

: 21 mar 2020, 20:36
autor: Reactor87
Rozebrałem właśnie wszystko, aby sobie już to przygotować do wymiany... No cóż... Po rozegraniu głowicy, PLA nie udało się normalnie wyjąć, więc nie szarpiąc się z tym, rozebrałem wszystko i PLA zwyczajnie od samego początku wytopiło się ile mogło, a potem zaczopowało wnętrze gwintowanej rurki... Tak wiec tak się kończy praca bez izolatora teflonowego wewnątrz gwintowanego łącznika :)