Strona 1 z 1

peszel światłowodowy?

: 26 mar 2020, 18:37
autor: emartinelli
Wiecie może co nadałoby się na peszel światłowodowy z materiałów dostępnych w obi itp.? typowe peszle elektryczne za grube a potrzebuję pociągnąć ok. 2 metry w ścianie aby zmieścić się pod tynkiem.

Re: peszel światłowodowy?

: 26 mar 2020, 18:45
autor: TDI-CAD
Mam taki peszel o srednicy ok 12mm. Pewnie by sie nadal. Uzywalem do chowania kabli w drukarce ale bardzo niepraktyczny jak trzeba cos rozebrac.

Re: peszel światłowodowy?

: 26 mar 2020, 18:49
autor: emartinelli
To i tak będzie zamurowane w ścianie więc rozbieranie nie wchodzi później w grę, ala najlepiej jakby miało max 10mm średnicy zewnętrznej. Inaczej będę poza tykiem musiał kuć beton.

Re: peszel światłowodowy?

: 26 mar 2020, 18:58
autor: greg
Zobacz na dziale ogrodniczym węże lub rurki na metry

Re: peszel światłowodowy?

: 26 mar 2020, 18:58
autor: TDI-CAD
To za chwilę pomierzę.

Re: peszel światłowodowy?

: 26 mar 2020, 19:33
autor: Marvin27
Jak byłem instalatorem, mieliśmy bęben z mikrorurką a w niej sznurek do zaciągu włókien, miało to może 5mm średnicy.
Coś podobnego https://www.cyberteam.pl/produkt/4198_m ... -abonencka
mikrorurka.jpg

Re: peszel światłowodowy?

: 26 mar 2020, 19:48
autor: emartinelli
Dokładnie o coś takiego chodzi, tylko potrzebuję tego 2-3 metry maksimum i szukam zamiennika. Zwłaszcza, że potrzebuję to na ten weekend.
Te rurki ogrodowe wyglądają obiecująco.

Re: peszel światłowodowy?

: 26 mar 2020, 19:51
autor: greg
tak jak pisalem obi, sa tam rurki ok 5mm albo sklep zoologiczny i rurki do napowietrzaczy :)

Re: peszel światłowodowy?

: 26 mar 2020, 19:53
autor: aaannnd
ewentualnie w motoryzacyjnym możesz poszukać, miałem gdzieś taki 8mm albo 10mm peszel.

Re: peszel światłowodowy?

: 26 mar 2020, 20:27
autor: emartinelli
Dzięki za pomoc! Kupie te rurki z ogrodnicze. Ani motoryzacyjnego ani zoologicznego nie mam w okolicy.

Re: peszel światłowodowy?

: 26 mar 2020, 21:24
autor: dziobu
To może rurki pneumatyczne? Masa rozmiarów. W Castoramie są to i w OBI pewnie będą.

Re: peszel światłowodowy?

: 26 mar 2020, 21:29
autor: sq4nyy
Brałem cienki peszel nacięty wzdłuż w hurtowni instalacyjnej LPG, nigdzie indziej nie mogłem tego dorwać. Wewnętrzna fi 6 bodajże. Mogę dać namiar, to chyba krajowa sieciówka.

Re: peszel światłowodowy?

: 26 mar 2020, 22:08
autor: emartinelli
Panowie jeszcze raz dzięki, pojadę jutro do marketu i zobaczę, najważniejsze, że mam tropy, sprawdzę też te rurki pneumatyczne, może będą sztywniejsze. Nie chce się w obecnej sytuacji szlajać po mieście w poszukiwaniach a do budowlanego i tak muszę jechać więc zostane przy tym co tam będzie!

Re: peszel światłowodowy?

: 26 mar 2020, 22:13
autor: dziobu
emartinelli pisze:sprawdzę też te rurki pneumatyczne, może będą sztywniejsze
Pierwsza z brzegu:
https://allegro.pl/oferta/przewod-waz-p ... 7029063087
One są sztywne, zwłaszcza tanie.

Szukaj pod hasłem "przewód pneumatyczny" albo "wąż pneumatyczny".