Strona 1 z 1

Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 10:28
autor: SQ9KRD
Witajcie
Na wstępie. Niechcę wywoływać burzy, wiem też że na forum są dystrybutorzy filamentów.
Chciałbym jednak zapytać z jakich sklepów korzystacie?
Co możecie polecić a gdzie się nacieliście?

Mam narazie sprawdzone 2 sklepy gdzie od zamówienia do dostawy upłyneły max 48h ( kurier )
Niestety obecnie chyba się naciołem i czekam juz 48h na imformację odnośnie wysyłki i cisza , telefon również milczy stąd moje zaniepokojenie.

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 10:43
autor: FlameRunner
SQ9KRD pisze: Niestety obecnie chyba się naciołem i czekam juz 48h na imformację odnośnie wysyłki i cisza , telefon również milczy stąd moje zaniepokojenie.
O, to na szczęście nie u mnie. ;)

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 10:47
autor: SQ9KRD
Fakt nie u Ciebie :). Z Twoich usług jeszcze nie korzystałem.
Trochę w moim przypadku oraniczają mnie temp druku dla ABS`u Devila od 245 C. Niestety narazie u mnie tylko do 240 C

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 10:56
autor: anraf1001
Ja na razie korzystałem i jestem zadowolony z:
filasklep.pl
technovade.pl
blackfrog.pl

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 11:14
autor: FlameRunner
SQ9KRD pisze:Trochę w moim przypadku oraniczają mnie temp druku dla ABS`u Devila od 245 C. Niestety narazie u mnie tylko do 240 C
Kojarzysz z Piratów z Karaibów motyw kodeksu pirackiego, który był traktowany bardziej jako wskazówki niż wiążące przepisy? Dokładnie tak jest z zaleceniami odnośnie temperatur. ;) Między poszczególnymi głowicami i realizacjami pomiaru temperatury są zbyt duże różnice, by producent filamentu mógł podać coś więcej niż wskazówki.

Zresztą co Cię ogranicza? Teflon w strefie gorącej? Mam stareńkiego MendelMax* z głowicą UDS**, oczywiście z teflonem do połowy bloku, ustawiam temperaturę 250°C *** i drukuję tak z ABS+. I drukuję. I drukuję... ;)

* Pozdrawiam Szymona.
** Pozdrawiam Krzysztofa.
*** Znowu: to tylko moja drukarka twierdzi że to 250°C. W każdym razie wydaje się to być temperaturą graniczną dla tej drukarki, kiedyś ustawiłem 255°C i zaraz był teflon do wymiany, ale to by jeszcze trzeba sprawdzić.

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 11:15
autor: Artu
Dodał bym jeszcze 3drukarki.pl :thumbup:

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 11:20
autor: SQ9KRD
Niestety w przypadku XYZ PRO ogranicza mnie software który nie pozwoli na grzanie powyżej 240C a tam drukuje ABS. Pomijam kwestie sztucznego oszukiwania.
Jak wiadomo filament filamentowi nie równy. Czasami przy 220 ABS już mi sie ładnie kleił inny znow musiałem ciągnąc do 240 by można było wydruk zaakceptować. Dlatego te widełki od 245C troche powodują mój opór przed zakupem. Ewentualnie zdecyduje się na zakup próbek nim zamówie kilka kg które będą potem leżakowały.

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 11:41
autor: marek91
Nasz sklep firmowy średnio polecam - zazwyczaj wysyłka chwilę trwa, lepiej kupić u resellerów :git:

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 11:51
autor: S3b
Muszę przyznać, że jeszcze się nie przejechałem na żadnym sklepie jeśli idzie o temat druku 3D - wyjątkowo sumienni sprzedawcy są w tej branży :git:
Po kolei:
Filasklep.pl - wiadomo ;) - polecam zdecydowanie - świetny kontakt i podejście do klienta.
3drukarki.pl - wpadłem raz osobiście do Juliana na chwile i po godzinie targałem ciężką torbę do samochodu:)
tdi-cad.pl - mój osobisty faworyt w kwestii sprzedaży wałków liniowych (w moim przypadku kolega dokonał niemożliwego - dostarczył proste wałki fi6mm)

Dodatkowo zamawiałem też od blackfroga i w marwiol.pl i też nie było najmniejszych problemów tak że polecam.

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 11:54
autor: SQ9KRD
Devil spoko to też nie u was.
Zrobiłem zamówienie we wtorek i liczyłem ze przed weekendem paczka będzie u mnie.

Aktualizacja: Dodzwoniłem się . Jest nadzieja ze faktycznie zgodnie z obietnicą dojdzie. Jeśli tak to bedzie oko.
Jak dotrze napiszę o kogo chodziło wtedy też będę zadowolony ( i uratowany )

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 12:57
autor: emartinelli
Trzeba mieć po prostu półroczny zapas filamentu i człowiek spokojnie śpi i nie martwi się o terminy realizacji zamówień na materiał ;)
Osobiście polecam poniższe, ekspresowa obsługa, super kontakt:
tdi-cad.pl
filasklep.pl
blackfrog.pl

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 13:17
autor: SQ9KRD
Gorzej jak ktoś prosi o kolor którego akurat niemasz na półce :P

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 13:31
autor: McKee
Zwykle na to nie zwracam uwagi ale tdi-cad w jeden dzień mi dostarczył kiedyś (ku mojemu zdziwieniu poniżej 24h od zamówienia do dostawy było). I na dodatek darmowa przesyłka.

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 14:46
autor: Julian
To akurat zasługa firmy kurierskiej - głównie. Raz moja paczka w 14 godzin wylądowała w Zawierciu. To jest czas od złożenia zamówienia do dostarczenia do paczkomatu. Kosmos!

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 14:53
autor: anraf1001
No ja kiedyś tydzień czekałem żeby moja paczka wyjechała z Inpostu w Poznaniu. Pomogła dopiero interwencja u dyrektora oddziału :D

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 14:56
autor: FlameRunner
U mnie tez sporo zamówień wychodzi jeszcze tego samego dnia roboczego. Potem wszystko zależy od przewoźnika. Zazwyczaj paczka jest po prostu następnego dnia roboczego, a czasem kurier przyjedzie do klienta z samego rana i wychodzi właśnie taki fajny czas doręczenia.

Są też usługi z gwarantowaną dostawą przed 12 czy nawet przed 9, ale nie wiem czy ma to sens w przypadku filamentu...?


Anraf, takie atrakcje to przy InPost Paczkomaty czy InPost Kurier lub Polecony?

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 15:03
autor: anraf1001
Inpost Paczkomaty. Dodatkowo paczka co godzinę znikła mi z systemu i pojawiała się z powrotem. Paczka widmo. Ale jak zadzwoniłem do Poznania to w 15 minut się znalazła :D

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 15:28
autor: Julian
SQ9KRD pisze:Gorzej jak ktoś prosi o kolor którego akurat niemasz na półce :P
Staramy się nie dopuszczać do takich sytuacji. A jak już się zdarzy, to często wzajemnie sobie pomagamy :-)

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 19:37
autor: TDI-CAD
Rzadko mam ponad 5 przesyłek paczkomatem dziennie, dlatego nadaje w paczkomacie. Nie czekam na kuriera. Zawożę wieczorem wysyłkę do paczkomatu (raptem 1300m). Często kurier opróżnia paczkomat między 22 a 23-cią. W tedy paka jedzie od razu do oddziału. Przy odrobinie szczęścia paczucha jest na drugi dzień u klienta.
Staram się utrzymać what you see is what you get :-). Czyli materiały widoczne na sklepie w 99% są dostępne.

Re: Sklepy z filamentami

: 02 lut 2017, 21:35
autor: McKee
anraf1001 pisze:No ja kiedyś tydzień czekałem żeby moja paczka wyjechała z Inpostu w Poznaniu. Pomogła dopiero interwencja u dyrektora oddziału :D
Ale tego chyba nie przebijesz:
Paczka nadana Inpost-em (kurier) gdzieś w marcu czy kwietniu doszła... już we wrześniu .... Zakup na allegro. Sprzedawca dostał niezasłużonego negatywa niestety. Ale należą się im gratulacje, że przez ponad pół roku nie zgubili.

Re: Sklepy z filamentami

: 03 lut 2017, 07:33
autor: G4ever
TDI-CAD pisze:Rzadko mam ponad 5 przesyłek paczkomatem dziennie, dlatego nadaje w paczkomacie. Nie czekam na kuriera. Zawożę wieczorem wysyłkę do paczkomatu (raptem 1300m). Często kurier opróżnia paczkomat między 22 a 23-cią. W tedy paka jedzie od razu do oddziału. Przy odrobinie szczęścia paczucha jest na drugi dzień u klienta.
Staram się utrzymać what you see is what you get :-). Czyli materiały widoczne na sklepie w 99% są dostępne.

No to masz dobrego kuriera, bo mój odbiera w trzech mi dostępnych paczkomatach najpóźniej około 15 :( mi by wystarczyło by opróżniał do 19

Re: Sklepy z filamentami

: 03 lut 2017, 11:03
autor: Julian
Wojtek, a nie masz w okolicy POK INPOST, np w Żabce itp?
Tam z reguły odbierają później - na końcu.
U mnie z paczkomatów odbierają maks o 13.00 - co ciekawe są obsługiwane przez różnych kurierów mimo iż mieszczą się 100 metrów od siebie.
Nadaję w FreshMarket - odbierają paczki z tego przybytku 16-17.00

Re: Sklepy z filamentami

: 03 lut 2017, 21:19
autor: G4ever
Julian pisze:Wojtek, a nie masz w okolicy POK INPOST, np w Żabce itp?
Tam z reguły odbierają później - na końcu.
U mnie z paczkomatów odbierają maks o 13.00 - co ciekawe są obsługiwane przez różnych kurierów mimo iż mieszczą się 100 metrów od siebie.
Nadaję w FreshMarket - odbierają paczki z tego przybytku 16-17.00
Z tego co się dowiedziałem to żabka/fresh przejmują tylko inpost z Warszawy i okolic

Re: Sklepy z filamentami

: 03 lut 2017, 21:28
autor: SQ9KRD
Ok ponieważ zapoczątkowałem temat czas wyjaśnić.
Sklep o którym pisałem to stork3d.pl
Filament dotarł na czas ( tzn na weekend ). Wszystko zapakowane dosyć starannie.
Tak więc od zamówienia do dostawy około 80h wynik nie najgorszy.
Sam do tej pory korzystałem z kilku innych i również nigdy się nie zawiodłem.
F3dfilament.com oraz 3dcolor.pl

Re: Sklepy z filamentami

: 04 lut 2017, 15:35
autor: Gregcki
Ja korzystam jeszcze z marwiol.pl i jestem zadowolony.

Re: Sklepy z filamentami

: 08 lut 2017, 11:09
autor: TDI-CAD
Paczkomaty, chyba mamy zwycięzce w tym roku:
pzkmt.png
pzkmt.png (9.14 KiB) Przejrzano 4031 razy
I to nie w tym samym mieście, odległość 360 km :clap:

Re: Sklepy z filamentami

: 08 lut 2017, 11:26
autor: Julian
hehe. JA nadałem wczoraj o 17.00 i dzisiaj o 10:36 była odebrana z paczkomatu :D

Re: Sklepy z filamentami

: 08 lut 2017, 11:50
autor: FlameRunner
Panowie, przecież to jest po prostu normalne...?
Pierwszy z brzegu przykład z moich wysyłek:

Kod: Zaznacz cały

Paczka nadana w paczkomacie 06.02.2017, 15:29
Umieszczona w Paczkomacie (odbiorczym) 07.02.2017, 09:49
DORĘCZONO 07.02.2017, 12:34
Z Olsztyna do Chorzowa, czyli nie bez kozery można powiedzieć, że filament przejechał przez cały kraj.

Re: Sklepy z filamentami

: 08 lut 2017, 12:24
autor: Julian
FlameRunner pisze:Panowie, przecież to jest po prostu normalne...?
Pierwszy z brzegu przykład z moich wysyłek:

Kod: Zaznacz cały

Paczka nadana w paczkomacie 06.02.2017, 15:29
Umieszczona w Paczkomacie (odbiorczym) 07.02.2017, 09:49
DORĘCZONO 07.02.2017, 12:34
Z Olsztyna do Chorzowa, czyli nie bez kozery można powiedzieć, że filament przejechał przez cały kraj.

Hehe, można powiedzieć, że wrócił do ojczyzny :D

Re: Sklepy z filamentami

: 08 lut 2017, 12:45
autor: TDI-CAD
Poniżej 16 godzin to się mi rzadko zdarza. 28-40h to faktycznie standard.

Re: Sklepy z filamentami

: 08 lut 2017, 13:14
autor: Uran
Są też taki przypadki:
inpost.jpg
Dziś znów wydana o 8:22 do umieszczenia w paczkomacie :evil:

Re: Sklepy z filamentami

: 08 lut 2017, 13:32
autor: FlameRunner
Jak dzisiaj będzie do odbioru to przecież wszystko w porządku.
Nie zapominajmy, że to mimo wszystko jest dość tania usługa, z określonym w regulaminie terminem dostarczenia do 2 dni roboczych od dnia nadania, do tego z dość korzystną dla przewoźnika definicją dnia nadania. ;)
Niemniej jednak, znaczna większość przesyłek (InPost twierdzi że aż 98%) jest dostarczana następnego dnia roboczego.

Re: Sklepy z filamentami

: 08 lut 2017, 13:56
autor: Kopytko
Szczerze na paczkomaty , nigdy nie mogłem narzekać, dostawy nawet w niedziele.
Co innego listy inpost :P .

Re: Sklepy z filamentami

: 08 lut 2017, 14:34
autor: anraf1001
No listy Inpost to mi kurier przywozi tylko jak ma do mnie po drodze. :D

Re: Sklepy z filamentami

: 09 lut 2017, 08:38
autor: virgin71
Na listy inpostu zwykle też nie mogę narzekać, ale z paczkomatu mogę pobrać paczkę o 3 w nocy:)

Re: Sklepy z filamentami

: 09 lut 2017, 12:00
autor: McKee
Ja zwykle też nie narzekam ale czasem jest tak:

Re: Sklepy z filamentami

: 09 lut 2017, 12:07
autor: Uran
McKee pisze:Ja zwykle też nie narzekam ale czasem jest tak:
No ja wczoraj swoją dobrałem dopiero po 18.
Natomiast dziś było szybko bez problemowo i jeszcze do tego pogadaliśmy o du..karkach. Bo odwiedziłem naszego króla Juliana.
Kupiłem sobie na walentynki czerwony PET-G :P
IMG_20170209_115340.jpg

Re: Sklepy z filamentami

: 10 lut 2017, 20:29
autor: chemik72
Biorę tu już od dłuższego czasu i jest spoko nawet ten w promocji jest ok. Atutem dla mnie jest że są matowe i ekspresowa wysyłka :smile2:
brakło kiedyś czarnego i sami zadzwonili czy zaczekam czy jakiś inny kolor bym chciał w zamian :clap:
http://filament-3d.pl/pl/21-promocja-filament-abs-175mm

Re: Sklepy z filamentami

: 12 lut 2017, 15:56
autor: meler
Polecam filasklep.pl :D

Wczoraj byłem w odwiedzinach. Profesjonalna obsługa, miła rozmowa. Dziękuje także za kilka rad :)
Współczuje tak małego biura. Widziałem także opisywane UMO :)