Strona 1 z 1

Redukcje do masek Gwint RD40

: 07 kwie 2020, 09:16
autor: Syty
Cześć,
Nie znamy się, mało się tutaj udzielam. Sytuacja jest nietypowa i szukam pomocy zaangażowałem się w PRINT4MEDIC narysowałem prostą przejściówkę z gwintu RD40 na dwa filtry AMBU, DAR i jest takie masakryczne zainteresowanie tymi wydrukami że nie daję rady obsłużyć Krakowa.
Jeżeli ktoś chciał by pomóc to niżej linki do fejsa i apki (apka to zbiór namiarów na drukarzy i medyków z całej polski). Medycy kupują maski gazowe (tak naprawdę to jakiekolwiek) i szukają pomocy.
https://www.facebook.com/Print4medic/
https://print4medic.pl
Tu link do mojej przejściówki (dziś wieczór dorzucę poprawioną wersję okazało się że jeżeli filtr AMBU ma pojedynczą rurkę to nie wchodzi z byt ciasno)
https://www.thingiverse.com/thing:4260217

Od czwartku moja mała delta pracuje non stop a prośby mam na dobre dwadzieścia sztuk jeszcze i to jak najszybciej...
Namiary na mnie:
mali: elektrycznemiasto@gmail.com
względnie na grupie print4medić Piotr Kowalik

Re: Redukcje do masek Gwint RD40

: 07 kwie 2020, 10:12
autor: FlameRunner
  1. W jaki sposób uzyskujesz szczelność połączenia maski z przejściówką? Czy maska ma jakąś uszczelkę? Czy trzeba zwrócić na coś uwagę przy druku przejściówki?
  2. W jaki sposób uzyskujesz szczelność połączenia przejściówki z filtrem? Czy pamiętasz przy tym o niedoskonałościach wydruku takich jak szew?
  3. W jaki sposób uzyskujesz szczelność przejściówki samej w sobie?

Re: Redukcje do masek Gwint RD40

: 07 kwie 2020, 10:35
autor: Syty
1. Maska ma uszczelkę, gwint w przejściówce jest odpowiednio dłuższy i spokojnie można to uszczelnić przez samo dokręcenie byle powierzchnia gwintu (ta od człowieka) była relatywnie równa najlepiej drukowana na szkle albo czymś podobnym (jbc niedoskonałości przy PETG wystarczy drobnym papierem wyrównać i szczelność jest zachowana.
2 projekt ma tak dobrane wymiary że delikatnie "naciąga" filtry (montaż wymaga odrobiny wysiłku) przy bardziej sztywnym plastiku (na prostokątnych filtrach) to też działa.
3. Przy mojej drukarce 3 ścianki 25% wypełnienia i ukrywanie szwu skutecznie załatwiają sprawę dla trochę mniej skalibrowanych drukarek 4 ścianki powinny załatwić sprawę.
Na końcu oczywiście test szczelności mam maskę i filtry, każdą przejściówkę montuję zasłaniam otwory w filtrach i próbuję wciągnąć powietrze bez zapinania maski na głowie jeżeli maska przylgnie pod wpływem ciśnienia do twarzy sprawa jest pewna.
Trzeba pamiętać że te filtry od ambu nie stawiają dużego oporu powietrza w związku z tym na połączeniach jest bardzo niskie ciśnienie.
Póki co Medycy są zadowoleni

Edit:
Używam PET-G Nebula 230 stopni na dyszy i 70 na stole drukuję na ultrabase i skirt dla lepszej przyczepności

Re: Redukcje do masek Gwint RD40

: 09 kwie 2020, 14:04
autor: balgator
IMG_20200408_203922.jpg
Także działam z tymi przejściówkami; przy czym problem się robi, bo medycy nie kupują tylko masek z Decathlonu a wszystkie możliwe klony (pewnie tych z Decathlonu już brak).

I przy prawie każdej masce - pomimo prostego projektu - trzeba projektować adapter na nowo i kalibrować odpowiednio już sam wydruk. Te trzy przejściówki drukowałem wczoraj pół dnia, by załapać odpowiednie dopasowanie.

Ja szczelność zapewniam 4 zewnętrznymi perimeters i KONIECZNIE zmianą miejsca retrakcji przy każdej warstwie oraz niewielkim zwiększeniem flowrate (stąd takie ohydne wizualnie te wydruki). Jeżeli chodzi o wypełnienie to 70%.

Natknąłem się także na dokument, który krąży na #maskadlamedyka czy #print4medic, gdzie kwestia szczelności jest opisana.