Strona 1 z 1

Ender 3 Pro - przesunięte warstwy podczas druku

: 23 kwie 2020, 13:50
autor: mihauz
Cześć,
Jestem świeżym posiadaczem drukarki Ender 3 Pro, sporo czytałem Wasze forum zanim dokonałem zakupu. Drukarkę poskładałem zgodnie z filmikami na Youtubie, zakupiłem od razu szybę na stół, pokalibrowałem stół i wydawało się już że jest wszystko ok, aż tu nagle przy testowym wydruku Kostki, zauważyłem, że każda kolejna warstwa jest przesuwana względem poprzedniej, próbowałem coś znaleźć na ten temat ale mi się nie udało, możecie poradzić co jest nie tak ? Zdjęcie w załączniku, z góry dziękuję za wasze sugestie :piwo:

Re: Ender 3 Pro - przesunięte warstwy podczas druku

: 23 kwie 2020, 14:11
autor: japim

Re: Ender 3 Pro - przesunięte warstwy podczas druku

: 23 kwie 2020, 14:33
autor: bryan
A paski masz dobrze naciągnięte ?

Re: Ender 3 Pro - przesunięte warstwy podczas druku

: 23 kwie 2020, 15:42
autor: mihauz
Tak - pasek na osi X "puścił" - te chiński złączki do ramy są mega dziwne ;)

Re: Ender 3 Pro - przesunięte warstwy podczas druku

: 23 kwie 2020, 15:46
autor: bryan
mihauz pisze:Tak - pasek na osi X "puścił" - te chiński złączki do ramy są mega dziwne ;)
Trzeba dobrze sprawdzić jak się nakrętki trzymające napinacz w profilu układają.

Re: Ender 3 Pro - przesunięte warstwy podczas druku

: 23 kwie 2020, 16:22
autor: mihauz
Kurde, muszę się pochwalić jestem w szoku takiej poprawy, oczywiście pytanie czy może być lepiej? Długość jednego z boków jest 20.1mm, pozostałe 20.0 mm, wizualnie najgorzej chyba jest na Z, ale i tak mi się podoba. Dzięki za poradę,

Re: Ender 3 Pro - przesunięte warstwy podczas druku

: 23 kwie 2020, 17:42
autor: bryan
Wyglada na to ze w Z jest problem. Ale sprawdź najpierw czy oś X po której jeździ głowica jest pozioma ! względem podstawy i równoległa do powierzchni stołu bo wydaje mi się ze nie bardzo.

Re: Ender 3 Pro - przesunięte warstwy podczas druku

: 29 kwie 2020, 09:07
autor: grego
Jeśli w Z jest problem to poluzuj nakrętkę trapezową aby ruch śruby nie przenosił się na ramę. U mnie lata swobodnie we wszystkie strony ;)

Re: Ender 3 Pro - przesunięte warstwy podczas druku

: 30 kwie 2020, 16:09
autor: mihauz
Cześć, witam ponownie, to przesunięcie warstwo ogarnąłem, wydruki idą, dzisiaj zrobiłem wydruk kalibracyjny, może macie jakieś sugestie ? koła na platformie mają trochę mniejsze wymiary niż powinny (13.8 zamiast 14 i 7.8 zamiast 8 mm), pozostałe defekty widoczne na zdjęciach

Re: Ender 3 Pro - przesunięte warstwy podczas druku

: 02 maja 2020, 08:04
autor: mihauz
grego pisze:Jeśli w Z jest problem to poluzuj nakrętkę trapezową aby ruch śruby nie przenosił się na ramę. U mnie lata swobodnie we wszystkie strony ;)
W sensie, że nakładka lata swobodnie?
Poluzowalem śrubki tej nakładki i zdecydowanie lżej się przesuwa po osi Z.

Re: Ender 3 Pro - przesunięte warstwy podczas druku

: 05 maja 2020, 10:14
autor: grego
Nie wiem czy się rozumiemy, mi chodzi o nakrętkę śruby trapezowej jest ona przykręcona dwiema śrubkami. Zrób tak aby ta nakrętka która podnosi oś Z mogła się swobodnie przesuwać, oczywiście będą to minimalne ruchy. Co do drugiego to kłania się kalibracja, po pierwsze sprawdź kroki extrudera, a potem ustaw parametr flow w slicerze. Są różne szkoły raz drukowałem jedną ściankę i mierzyłem innym razem 2 lub trzy. Tu masz wszystko wytłumaczone https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=70&t=5494. Mi drukuje już dość zgodnie na pojedynczej zadanej ściance 0,4 drukuje 0,43, ale be ingerencji w parametr horizontal expanse co ciekawe. Pobaw się i metodą prób sobie dopasuj.