V-Core 2 buduję

To dobre miejsce na pytania i worklogi
szendo
Postów w temacie: 1
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: V-Core 2 buduję

Post autor: szendo »

Bardzo brzydko zamontowałeś napęd X Y.
Popraw to jak najszybciej, zabijesz szybko łożyska albo powyginasz ośki i będzie biło.
Holgin, Berg
Holgin
Postów w temacie: 3
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: V-Core 2 buduję

Post autor: Holgin »

O matko, faktycznie, prawie najgorzej jak się da. Zęby powinny być jak najbliżej silnika.
zontar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:22
x 7

Re: V-Core 2 buduję

Post autor: zontar »

Skoro ośka taka długa to możesz dać u góry łożysko.
Mati
Postów w temacie: 20
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: V-Core 2 buduję

Post autor: Mati »

Silniki są zamocowane tak jak jest w oryginalnym projekcie rat riga, ja tego nie zmieniałem, choć chciałem. Przy obecnym sposobie montażu sinika karetka zawadza o niego, co ogranicza trochę pole robocze. Poza tym tak jak zauważyliście koło pasowe jednego silnika jest dość daleko wysunięte. Problem ten też był poruszany na międzynarodowej grupie użytkowników tych drukarek, ale nie widziałem aby ktokolwiek wprowadził jakieś inne mocowanie, a dotychczasowe doświadczenia tych co mają te drukarki dłużej nie wykazały problemów, więc odpuściłem. Na dodatkowe łożysko nie ma szans, ośka nie jest aż tak długa. Ewentualnie spróbuję zamocować ten silnik od góry, wtedy powinno być już jakieś 1,5mm bliżej. Można też próbować przerabiać mocowania osi X i mocowania rolek, ale tu pojawiają się inne problemy i koło się zamyka. Jeszcze pomyślę.
Mati
Postów w temacie: 20
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: V-Core 2 buduję

Post autor: Mati »

A teraz mam i ja szybę mocowaną za pomocą folii magnetycznej.
Jak przyszły folie (jedna magnetyczna a druga ferromagnetyczna) to pierwsze wrażenie było takie, że to się ledwie do siebie lepi. Ale no nic, skoro u tylu osób działa to i ja spróbuję. I tu się nie zawiodłem, bo po przyklejeniu folii szkło trzyma się stołu jak głupie i nie jest tak łatwo go zdjąć - tak ma być. Drukowałem z ASA, ze stołem na 90 stopni i jak na razie wszystko jest ok :) Polecam.
folia2.jpg
folia1.jpg
Taki sam zestaw wleciał również do Enderka:
folia3.jpg
folia4.jpg
Mati
Postów w temacie: 20
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: V-Core 2 buduję

Post autor: Mati »

W drukarce zadział się kolejny upgrade :D Wymieniłem elektronikę na Dueta 3 mini 5+ WiFi od FYSETC. Płytka pasuje w miejsce dwójki WiFi (rozmiar i otwory montażowe są takie same). Jest jednak inny rozkład złącz, więc jeśli ktoś miał kabelki porobione na styk to może gdzieś nie starczyć. Kilka wtyczek, m.in. od endstopów, PanelDue, BL-Toucha i wiatraków (obsługiwane są 3 i 4 przewodowe) wymagają przerobienia. Należy także zrobić wtyczkę do kabla od grzałki hotendu. Konfiguracja przebiega prawie tak samo jak w dwójce, nie było z tym większych problemów. Zabawa zaś była z sensorless homing. Nie mogłem przed dłuższy czas tego uruchomić, aż w końcu gdzieś przeczytałem, że obsługa tego dla mini 5+ działa dopiero w RRF 3.3. Po aktualizacji i dostrojeniu czułości działa świetnie ;)

Teraz nareszcie ta drukarka jest tak cicha jak tego od niej oczekiwałem na początku budowy. Trzeba tylko pamiętać o dodaniu do configu linijki M569 P0.2 V30 aby ustawić próg przejścia ze StealthChop w SpreadCycle. Domyślna wartość 2000 powoduje, że w praktyce cały czas jest SpreadCycle. Poza tym StallGuard4 (dla sensorless homing) jest zoptymalizowany do działania w StealthChop, więc jest to koniecznością, przynajmniej dla "homingu".
Także pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, będę testować dalej :)
Pjoter
adambrejniak
Postów w temacie: 1
Posty: 31
Rejestracja: 03 kwie 2017, 12:09
Lokalizacja: Warszawa
x 13

Re: V-Core 2 buduję

Post autor: adambrejniak »

Mati pisze:A teraz mam i ja szybę mocowaną za pomocą folii magnetycznej.
folia3.jpg
folia4.jpg
Skąd zamawiałeś folię?
Mati
Postów w temacie: 20
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: V-Core 2 buduję

Post autor: Mati »

adambrejniak
Mati
Postów w temacie: 20
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: V-Core 2 buduję

Post autor: Mati »

W drukarce wprowadziłem dwie zmiany.
Pierwsza to zupełnie nowa karetka. Poprzednia co prawda działała, ale nie wyglądała zbyt ładnie, jak również całość nie była dostatecznie sztywna. Chciałem także w końcu wykorzystać możliwość zamocowania dragona na sztywno, bez możliwości obracania. Nowa karetka musiała w minimalny sposób ograniczać przestrzeń roboczą drukarki oraz w miarę możliwości pozwalać na umieszczenie hotendu pośrodku wózka (poprzednio był przesunięty ze względu na kolidujący z elementami ramy silnik ekstrudera. Zdecydowałem się nie wynajdywać koła na nowo i wykorzystałem projekt Petsfang w wersji direct. Projekt wymagał znaczących przeróbek, aby dostosować go do wózka RatRiga, Dragona oraz łańcucha kablowego, który mam w drukarce.
Ostatecznie karetka nie ogranicza pola osi X w ogóle, zaś w osi Y o 10mm co jest wynikiem niezłym. Mogłem obrócić jeszcze ekstruder z silnikiem, tak aby silnik znalazł się nad profilem osi X, ale to przyszło mi do głowy dopiero po wykonaniu wydruków. Może w następnej rewizji :)
Dla przypomnienia do tej pory wyglądało to tak:
IMG_20210912_165043.jpg
A teraz jest tak:
IMG_20210912_180415.jpg
IMG_20210919_171816.jpg
IMG_20210919_171941.jpg
IMG_20210919_171955.jpg
IMG_20210919_172023.jpg
IMG_20210919_172252.jpg
Moim zdaniem dużo ładniej niż było. No i teraz jest miejsce na endstop X, w kolejnej rewizji pewnie go umieszczę. Całą karetkę i inne nowe części wydrukowałem z czarnego ASA DD.
Druga zmiana to uporządkowanie kabli w okolicy Dueta oraz nowe obudowy na przyłącza zasilacza. Pojawił się także uchwyt na antenkę WiFi w miejscu starego stepdowna oraz uchwyt na kleik pryskania stołu. Zmienił się także nieznacznie uchwyt endstopu osi Y.
IMG_20210919_172359.jpg
IMG_20210919_172517.jpg
IMG_20210919_172114.jpg
Jak widać zmiany głównie o charakterze estetycznym, dzięki czemu sprzęt prezentuje się dużo lepiej :)
artusiek, morf
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 1
Posty: 299
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Fullbear...
x 54

Re: V-Core 2 buduję

Post autor: artusiek »

Fajna! Gratulacje !
Mati
Artusiek
Prusa MK3s ; FullBear ; Bambu X1 , Hevo ( duża przeróbka)
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”