Strona 1 z 1

Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 22 cze 2020, 21:51
autor: morf
Clickbait!
Tu będzie Kolejna odsłona moich wypocin.
Może cześć lamieta: szukałem w miarę taniej drukarki z ekstruderem bezpośrednim.
Ostatecznie wybór padł na egzotykę azjatycka

Hiprecy Leo3d
Hiprecy-LEO-3D-Drucker-Magnetische-Heatbed-ALLE-Metall-Drucker-Unterst-tzung-1-75mm-PLA-I3-DIY.jpg_q50.jpg
morf pisze: Zakupilem, wyszlo mi 354.24USD czyli jakies 1400zł z wysylka z Hiszpani ( pakiet covid gratis hyhyhy).
dla ciekawych:
Cena "Summer sale" 354.40USD + wysylka 16.84USD - kupon sprzedawcy 2USD - kupon 15/150 (get15) 15USD.

niewiele informacji udalo mi sie znalezc ale tak po specyfikacji na plus:
  • konstrukcja na profilach (na ile proste nie wiem)
  • ekstruder direct (klon bmg?) z pancake
  • magnetyczny stol(czy rowny :P )
  • calosc na instalacji 24V
  • stepy TMC2130 (sensorless homming)
  • w miare ukryte okablowanie
  • przychodzi prawie poskladana
  • druk z USB

Na minus na pewno:
  • konstrukcja na rolkach/kolkach ( ktorej strasznie nie lubie)
  • wozek nie sprawia wrazenia bardzo stabilnego (ruchy gora-dol)
  • czujnik indukcyjny (pewnie duzy rozrzut bedzie mial)
  • dwa (anycubikowo-podobne) wentylatorki, ktore pewnie nic nie dmuchaja
Nie mozna miec wszystkiego.

Jak dojdzie to otworze nowy wątek i będę płakał :-)
Spieszę donieść że drukarka doszła może uda mi się ją dzisiaj poskładać z tego co widzę sprowadza się do podłączenia bramy z postawą.


Taki mała zajawka.
20200622_091426.jpg
20200622_091415.jpg
Ps. Zaskoczenie PLA w zestawie kolor kapka w kapkę "Prusa Orange"

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 22 cze 2020, 22:03
autor: Pjoter
Bardzo jestem ciekaw tej drukarki. Czujnik to zwykły NPN czy PINDA2? No i ciekaw jestem odczuć "a jak jako pierwsza drukarka dla kogoś na start?".

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 22 cze 2020, 22:24
autor: morf
Nie no wygląda na zwykły indukcyjny bez pomiaru temperatury

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 22 cze 2020, 23:59
autor: sylwester_7
Składaj, nie ten tego... nie ociągaj się ;)

Czekam na opinię o tej huśtającej się karetce. Reszta mi się podoba - no chyba, że poziomowanie będzie kompletnie do luftu.

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 10:04
autor: morf
Po malym suspensie czas na rozwiazanie akcji :)
Z gory przepraszam za slaba jakosc ujęć i zle doświetlonych zdjęć ale calosc robilem wieczorem po dosc ciezkim dniu w robocie.

1. Odpakowywanie fabrycznego pudla i skladanie

Drukarka przychodzi w fabrycznie zapakowanym pudle zapakowana dosc prosto ale wystarczajaco zeby zabezpieczyc podczas transportu.
2020-06-23 22.30.55.jpg
W komplecie oprocz samej drukarki dostajemy:
  • szczypce
  • igle do przetykania dyszy
  • czytnik microsd i sd na USB
  • oraz dosc dziwna (dodatkowe piny, szczerze mowiac takiej nie widzialem jeszcze) przejsciowke microsd na sd
  • kabel USB-USB-A (chyba tak nazywa sie ta wtyczka) do podlaczenia PC-drukarka
  • trytytki (dobrze bo akurat mi sie skonczyly w domu)
  • arkusz samoprzylepnego PEI
2020-06-23 22.33.04.jpg
2020-06-23 22.33.09.jpg
Drukarka po wyjeciu w pudelka w zasadzie jest prawie zlozona, trzeba jedynie:
[*] przykrecic bramę do podstawy (4 sruby)
[*] przykrecic LCD do dolnej czesci ramy (4 sruby)
[*] podlaczyc wtyczki kabli do silnikow osi Z oraz do LCD (1 wtyczka :-) )

W moim przypadku podczas zakladania ramy odczepily sie jeszcze sprzęgiełka od ośki silnika wiec musialem przykrecic je mocniej.

W zasadzie po 10-20min wszystko jest "gotowe do pracy"
2020-06-23 22.50.21.jpg
2020-06-23 22.50.25.jpg
zaskoczyl mnie uchwyt do filamentu z rurki :)
2020-06-23 22.59.26.jpg
Subiektywne odczucia:
Rama zdaje sie byc dosc sztywna, dobrze poskrecana, wykonana estetycznie, karetka jak i os Y ze stolem nie ma luzow (poki co),
fabrycznie paski naciagniete poprawnie.
Przewody w otulinie znanej mi z zestawu Prusy mk3 ( w sumie to uchwyt mocowania stolu tez jest "podpatrzony" od nich).
Zajrzalem do ekstrudera, zdaje sie byc tanim klonem BMG, w srodku sa jakies lekkie opiłki filamentu z zestawu. byc moze ktos puszczal jakis test. (spoiler: po zaladowaniu filamentu rowniez z dyszy wylecialo troche pomaranczowego pla, czyli jakies testy przed wysylka byly)
2020-06-23 22.59.26.jpg
Nie podoba mi sie gorne mocowanie śrub trapezowych (na sztywno w lozysku), prawdopodobnie bedzie "biło", musze w wolnej chwili zaprojektowac cos na zamiane.
2020-06-23 23.42.58.jpg

2. Pierwsze uruchomienie

Po podlaczeniu "do prądu" i włączeniu drukarki doslownie doznalem:
200.gif
200.gif (6.64 MiB) Przejrzano 3757 razy
gdy zobaczylem taka kolorowa animacje na ekranie (rodem z tanich chinskich telefonow z androiem):
2020-06-23 22.51.51.jpg
2020-06-23 22.51.52.jpg
Po chwili przywital mnie taki ekran startowy:
2020-06-23 22.51.58.jpg
Nic nie wybuchlo :)

3. Przeglad UI

Ekranik dosc dobrze reaguje na dotyk, ponizej przedstawiam kilka screenow z menu:
2020-06-23 22.52.06.jpg
2020-06-23 22.52.10.jpg
2020-06-23 22.52.13.jpg
2020-06-23 22.52.16.jpg
2020-06-23 22.52.23.jpg
Jak widac dziala to na jakims Marlinie 1.1.9.

(spoiler:
znalazlem ich repo na github https://github.com/HiPrecy/Marlin-1.x-HiPrecy-LEO
gotowe binarki z marlinem 2.0.5 https://www.thingiverse.com/thing:4308743
)


4. Kalibracja Z

Tytulem wstepu podczas skladania nie przykladalem zbytniej uwagi do poziomu osi Z a przez to ze ruszalem nią przykrecajac sprzegielka wszystko troche sie rozjechala.
W menu jest opcja "Calibrate Z", ktora powoduje ze os Z jedzie do dolu (az do zalaczenia czujnika czyli Z-MIN) a potem do gory az do czasu gdy dotknie gornego ogranicznika i stepstkiki wykryja stall czyli tak okresla Z-MAX.
Z tego co sie zorientowalem sterowanie osia Z odbywa sie na jedym stepstiku. Zastanawialem sie czy taka procedura bedzie to dzialac poprawnie ale najwyrazniej po prostu zadzialalo (po dojechaniu do konca z jednej strony silniki dalej probuja sie krecic przez chwile wiec ten ktory jeszcze nie dojechal ma na to szanse).

Potem wybralem z menu opcje "1st Layer Calculate"
co zaowocowalo wydrukowaniem znanego rowniez z uruchomienia prusy mk3 wzorku do dobrania odleglosci dyszy od stolu.
W czasie druku na ekranie pojawia sie selektor z mozliwoscia dobrania Z-offset.
2020-06-23 23.07.48.jpg
W sumie poszlo sprawnie. Nie trawie tych podkladek do druku dlatego chwile pozniej przelozylem blaszke ze stolu na druga strone, na ktora nakleilem dolaczony do zestawu arkusz PEI.


5. Pierwsze wydruki

Na karcie pamieci jest zapisany jakis "test.gcode" ale na wszelki wypadek go nie puscilem.

Szybko zrobilem jakis prosty profil i pociąglem kostkę.
Dopiero w tym momencie wlozylem dolaczona do zestawu karte microSD do czytnika w kompie i okazalo sie, ze na karcie zapisana jest m.in instrukcja obslugi i informacja jak skladac drukarke oraz profile do Cura 4.3 i Simplify3D (nie uzywalem ich jeszcze).

Poniewaz bylo juz troche poznawo wydrukowalem tylko kostkę,

ekran UI podczas wydruku:
2020-06-23 23.44.08.jpg
2020-06-23 23.44.04.jpg

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 10:25
autor: morf
(chyba przekroczylem ilosc zalacznikow w poprzednim poscie)
2020-06-24 00.13.55.jpg
2020-06-24 00.13.21.jpg
2020-06-24 00.13.07.jpg
Material: Prusament PLA Azure Blue na 210C.


6. Wrazenia odsluchowe

Silniki jak i cala drukarka pracowalaby praktycznie bezglosnie (najwyrazniej system kółek po profilach wypada ciszej niz lozyska LM... po prowadnicach liniowych).
Problemem jest wentylator zasilacza, ktory wlacza sie dosc szybko nawet podczas poruszania silnikami i zaczyna jeczeć co troche psuje odbiór.
Mysle ze ten anglojezyczny zwrot "when supply fan *kicks in* " pasuje idealnie :)


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=JTxhPx8NepM

7. Pierwsze wrazenie, disclaimer, nastepne kroki

Informacyjnie: Za drukarke normalnie zaplacilem własnymi ciezko zarobionymi cebulionami, tak na wszelki wypadek gdyby ktos zarzucil mi stronniczosc.

Po zlozeniu i uruchomieniu drukarki o dziwo wszystko dziala i to zdaje sie nawet nie najgorzej. (Tak wydrukowalem tylko prosta kostke, wiecej wydrukow wkrotce).
Znajac chinskie tanie drukarki ta zdaje sie byc milym zaskoczeniem.
Na pewno slabym punktem jest naped osi Z i te oblesne sprzegielka oraz gorne lozyska srub trapezowych i pare innych tematow, ktore za pewne wyjdą w trakcie uzytkowania.
Plusem jest dosc sztywna kostrukcja na profilach, opakowanie wszystkiego tak ze nie starcza nigdzie wystajace przewody ani inne elementy, w miare ogarniete okablowanie w otulinach, zdaje sie prosty stol i ekstruder direct i magnetyczny stol do ktorego spasuja chyba blachy od prusy.

Nastepne kroki:
Firmware:
Widzialem juz marlina 2.0.5 przygotowanego pod ta drukarke z drobnymi poprawkami (https://www.thingiverse.com/thing:4308743).
Byc moze wgram go wkrotce (zacheca mnie przede wszystkim wlaczone LA - w domyslnym firmware feature jest wylaczony).

Konstrukcja:
Na pewno do wymiany sprzegiełka (moze te drukowane jakze polecane na forum) oraz zaprojektowanie innego uchwytu do srub trapezowych.
Do sprawdzenia tez czy dysza jest dobrze dokrecona na cieplo.
Trzeba by tez jakos ułożyc wiązkę przewodow grzejacych stol, mam wrazenie ze tak sie wyginają ze po kilkunastu godzinach sie pozaginają na dobre.
Widzialem tez mod na os X,y,z na prowadnicy liniowej (https://www.thingiverse.com/thing:4326361, https://www.thingiverse.com/thing:4347242)
Oraz usztywnienie karetki (https://www.thingiverse.com/thing:4168784/)
Poki co chyba niee mam zamiaru zbytnio przy niej grzebac o ile bedzie drukowac poprawnie.

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 10:43
autor: denior
Dual Z wygląda jak jak z aliexpresu
http://pl.aliexpress.com/item/330084332 ... web201603_

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 10:47
autor: Pjoter
W środku jest e3d v6 klon? Heatbreak all metal?

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 10:58
autor: morf
Nie rozbieralem jeszcze reklamuja sie jako full metal ale najprawdopodobniej to zwykly klon v6 z ptfe w srodku.
Plus taki ze przy ekstruderze direct rurka sie nie wysunie (zakladajac ze jest dobrze docieta)

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 11:08
autor: Pjoter
denior pisze:Dual Z wygląda jak jak z aliexpresu
Jest na dwóch silnikach, pasek na górze jest do synchronizacji i użytkowaniu na jednej krancowce zaoewne

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 11:25
autor: denior
Podoba mi się rozstawione szeroko podparcie stołu, w enderze stół ma tendencje do kiwania na boki
nie widzę paska na górze jest schowany w ramie?

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 11:26
autor: morf
Nie ma żadnego paska do synchronizacji.
Os Z jest po prostu na dwoch silnikach i jednym stepstiku bez synchronizacji

Marvin ma cos "miedzy nogami", to chyba Dr. O. Ngal z powodu slabego chlodzenia,
poza tym (jak wydruk z parametrami na oko) jest ok.
2020-06-24 11.24.53.jpg
2020-06-24 11.23.58.jpg
2020-06-24 11.23.42.jpg
(tak wiem troche za nisko piersza warstwa)

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 11:30
autor: TDI-CAD
Hmmm, skoro jeden silnik się zatrzymuje a drugi dojeżdża do oporu to raczej oznaczało by, że są 2 stepstick'y.
morf pisze:Nie ma żadnego paska do synchronizacji.
Os Z jest po prostu na dwoch silnikach i jednym stepstiku bez synchronizacji

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 11:37
autor: morf
Zle napisalem, on sie nie zatrzymuje, w rozumieniu "przestaja byc podawany sygnal sterujace" po prostu "napitala" dalej w miejscu gubiac kroki podczas gdy drugi dojezdza.
Chyba zadna filozofia, moze nie potrzebnie w ogole wspomnialem o tym :-)

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 11:48
autor: TDI-CAD
Ale pisałeś, że jest na Zmax sensor less - chyba tak zrozumiałem. To po dojechaniu pierwszego silnika powinien już zadziałać i zatrzymać oba silniki.
morf pisze:Zle napisalem, on sie nie zatrzymuje, w rozumieniu "przestaja byc podawany sygnal sterujace" po prostu "napitala" dalej w miejscu gubiac kroki podczas gdy drugi dojezdza.
Chyba zadna filozofia, moze nie potrzebnie w ogole wspomnialem o tym :-)

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 12:00
autor: morf
Tak, nie ma krancowek. Jest sensorless na kazdej z osi.
Nie patrzylem w zrodla ale chyba teoretycznie (prosze mnie poprawcie jesli glupoty gadam) mozliwe jest zaimplementowanie takiej funkcjonalnosci aby po wykryciu stall jeszcze przez pewien czas podawac sygnal sterujacy.

Znalezione
Dual Z Stepper Driver Instructions:

If you want to change to a dual Z axis stepper driver setup, do the following. Obtain another Fysetc TMC2130 v1.2 stepper driver. Access bottom panel with all power disconnected. Remove the current Z driver from its socket. Install it in the E1 socket. Install the newly obtained driver in the E2 socket. Don't forget to install the heatsink on it. Move the Z motor wiring connectors from the Z1 and Z2 sockets to the E1 and E2 sockets. Refer to the photo included. I would also suggest adding a second fan using my Dual 40mm fan mount. Put the bottom cover back on and power up. Install the Dual Z Mod firmware and you are all set.

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 13:03
autor: sylwester_7
Dziekówa za opis. Co jest kurna z tym chłodzeniem? Puść kota i poka ogonek, please!

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 13:22
autor: morf
sylwester_7 pisze:Dziekówa za opis. Co jest kurna z tym chłodzeniem? Puść kota i poka ogonek, please!
jakiego kota??

Chodzenie wydruku jest na dwoch cienkich wentylatorach trubinkach, maja pewnie maly przeplyw.
chrome_4nAqIKoDGF.png
Tragedii nie ma ale tego sie mozna bylo spodziewac.

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 13:30
autor: sylwester_7
morf pisze:
sylwester_7 pisze:Dziekówa za opis. Co jest kurna z tym chłodzeniem? Puść kota i poka ogonek, please!
jakiego kota??

chodzenie jest na dwoch cienkich wentylatorach, maja pewnie maly przeplyw
Kota Kalibracyjnego! :D

Abo pod-dziobek benchy, tam też przecie dobrze wyłazi chłodzenie.
20200425_192054.jpg
20200425_192315.jpg
20200425_192627.jpg

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 15:03
autor: morf
sylwester_7 pisze: Kota Kalibracyjnego! :D
Bez tunnowania wyszlo jakos tak:
2020-06-24 14.56.23.jpg
2020-06-24 14.57.02.jpg
2020-06-24 14.57.32.jpg
2020-06-24 14.57.36.jpg
2020-06-24 14.58.14.jpg

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 15:15
autor: sylwester_7
morf pisze:
sylwester_7 pisze: Kota Kalibracyjnego! :D
Bez tunnowania wyszlo jakos tak:
Dzięki. Warstwy kładzie ładnie, bridge na spodzie chyba też nienajgorszy. Ale ogonek to katastrofa. Widać nawet na kątach łebka, z której strony słabo dmucha :(

Ciekawe, czy na thingyverse jest już jakiś projekt dookólnego nadmuchu, czy należałoby zrobić samemu. Sprawdzę wieczorem.

Edyta:

https://www.thingiverse.com/thing:4263527

O to się rozchodzi i - jak widać - chyba daje zamierzone efekty.

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 15:25
autor: Pjoter
IMHO ładne te wydruki. Jakby moja pierwsza drukarka tak drukowała to bym się cieszył :D Wygląda na godną polecenia dla osób które tak jak ty szukają direct bez grzebania. Dużym plusem wg mnie jest podwójna oś Z. Z linków które podesłałeś widziałem mod na oś Z na dwóch stepstickach, wtedy to już wgl miodzio moim zdaniem. Ekran wygląda na taki co ma milion opcji i to całkiem przydatnych.

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 16:43
autor: denior
A jaka tam jest płyta da się coś pogrzebać czy cegła

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 16:56
autor: panWiadr0
Ja poproszę ściankę kostki z szarego PLA z światłem od góry. Ciekaw jestem czy driver robi jakieś mory.

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 16:58
autor: Holgin
Ja też!

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 24 cze 2020, 17:18
autor: morf
I ja! (Jak mi wyślecie szare PLA)

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 30 cze 2020, 14:38
autor: morf
Mały update.

* Kombinowalem z softem ostatecznie zostal Marlin 1.1.9 z wkompilowanym LA, (wartosc K=0.13 - tak mi wyszlo najlepiej)
* Wydrukowalem dukty do nadmuchu na wydruk (ale nie zauwazylem zupelnie roznicy)
* Wydrukowalem polecane "sprzegielko drukowane": nie zauwazylem polepszenia/pogorszenia jakosci
* Wydrukowalem kątowniki usztywniajace rame (poki co nie mam nakretek mloteczkowych wiec tylko sobie leza)

Do zrobienia
* Uwolnic śruby trapezowe w gornym mocowaniu (czy warto?)
* Moze nakretki z kasowaniem luzu (Czy ktos ma jakies sprawdzone do polecenia?)
* Wstawic drugi stepstik i uruchomic wersje "dual Z" (Tylko kurcze szukam argumentow ZA, bo chwilowo nie widze potrzeby)
* Stworzyc jakis sensowny profil pod PETG


Ktos pytal o prazki i wzory z ekstrudera:
Jak sie uprzec to widac pionowe lekkie paski.

Wydrukowalem taka pionowa wierze i postaralem przedstawic w nagorszym swietle od gory.
20200630_141917.jpg
20200630_141938.jpg
20200630_141952.jpg
20200630_142153.jpg
20200630_142111.jpg

Poki co jestem zadowolony.
Drukarka za niedlugo pojedzie tam gdzie jej miejsce :)

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 01 lip 2020, 23:50
autor: morf
Dziekuje moderatorowi za obrocenie zdjec zgodnie z exif (no chyba ze mamy taki ficzer z automatu?)

Przepuscilem troche PET-G i dogralem troche profil druku. Jest calkiem spoko.

Ku mojemu zdziwieniu opcja "resume on power failure" dziala, co prawda implementacja troche z slaba bo po ponownym wlaczeniu najpierw rozgrzewa grzalki a potem dopiero robi homing. Efekt jest taki, ze grzeje dysze nad modelem....

W mojej glowie urodzil sie za to chory pomysł przerobienia tych rolek vslotowych tego na "bear upgrade" 2.1 (poki co branch dev: https://github.com/gregsaun/prusa_i3_be ... e/tree/dev)

przerobilem oblesnie nawet testowo mocowanie Z-TOP tal zeby pasowalo do konstrukcji ramy ( tutaj poziomy profil 2020 idzie na cala szerokosc bramy, a nie pomiędzy ramionami, jak ma to miejsce w orginalnym bear upgrade)
Fusion360_yVTwVBgVMM.png
Fusion360_Y6ffjRhEnN.png
Musialbym tylko policzyc jaka powinna byc dlugosc walkow w Z, i X, bo Y bym juz nie ruszał...

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 02 lip 2020, 08:15
autor: sylwester_7
morf pisze:Mały update.
* Wydrukowalem dukty do nadmuchu na wydruk (ale nie zauwazylem zupelnie roznicy)
Pewnie dlatego, że, jak sam zauważyłeś, te turbinki nie są najwyższych lotów.
* Wydrukowalem polecane "sprzegielko drukowane": nie zauwazylem polepszenia/pogorszenia jakosci
O którym projekcie mowa? Nie czaję.
* Uwolnic śruby trapezowe w gornym mocowaniu (czy warto?)
Widziałem to na filmie z kanału RuiRaptor. Spanikowałem - to tak można??
Ktos pytal o prazki i wzory z ekstrudera:
Jak sie uprzec to widac pionowe lekkie paski.
Takie prążki, to nie prążki. Wygląda naprawdę ok.
Poki co jestem zadowolony.
W każdej używanej drukarce jaką kupiłem za 800 zł (więcej nie wydaję! ;) :D ), mimo faktu, że były serwisowane / działały z grubsza ok u poprzednich właścicieli, zawsze miałem coś do zrobienia, za 100, 150, 250 zł i więcej. Chyba przełamię się, spakuję ten cały kram, oddam za parę groszy, a kupię sobie któregoś sprawdzonego, ale nowego, chinola - w którym, jak widać na Twoim przykładzie, przydałoby się jedynie odrobinę lepsze chłodzenie wydruku.

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 02 lip 2020, 08:34
autor: kamilxxg
Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa bo drukarka wygląda ciekawie ale zostaje jeszcze temat chińskiej kontroli jakości bo tak jak z Ender-3 niektórzy dostali proste profile i wystarczyło poprawić szparkę, żeby drukarka drukowała dobrze. Inni mieli mniej szczęścia i musieli więcej poprawiać.
morf pisze:W mojej glowie urodzil sie za to chory pomysł przerobienia tych rolek vslotowych tego na "bear upgrade" 2.1".
Ja mam taki sam pomysł i w sumie widziałem, że w drukarkach tego typu to nie jest to wcale taki mało spotykany pomysł. Jestem ciekaw czy to coś poprawi w jakości poza większą stabilnością drukarki bo sam mam już w sumie pełen zestaw części ale jeszcze się waham z taką przeróbką :)

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 02 lip 2020, 09:45
autor: morf
sylwester_7 pisze:
morf pisze: * Wydrukowalem polecane "sprzegielko drukowane": nie zauwazylem polepszenia/pogorszenia jakosci
O którym projekcie mowa? Nie czaję.
Prosze: https://www.thingiverse.com/thing:602481
sylwester_7 pisze:
morf pisze: * Uwolnic śruby trapezowe w gornym mocowaniu (czy warto?)
Widziałem to na filmie z kanału RuiRaptor. Spanikowałem - to tak można??
Generalnie temat jest prosty jesli sruba jest krzywa i usztywnisz ja mocowaniem u gory i u dołu to bedzie sie odkształcac co moze powodowac bicie osi Z.
sylwester_7 pisze:
morf pisze: Ktos pytal o prazki i wzory z ekstrudera:
Jak sie uprzec to widac pionowe lekkie paski.
Takie prążki, to nie prążki. Wygląda naprawdę ok.
Wszystko kwestia podejscia (pozdrawiam panWiadro ;) ) w tej drukarce mnie to nie drazni.
Poprzednia delta anycubicowa nie zostawiala ich, albo w jeszcze mniej widoczym zakresie (miala za to inne bolaczki bowdena)


sylwester_7 pisze: W każdej używanej drukarce jaką kupiłem za 800 zł (więcej nie wydaję! ;) :D ), mimo faktu, że były serwisowane / działały z grubsza ok u poprzednich właścicieli, zawsze miałem coś do zrobienia, za 100, 150, 250 zł i więcej. Chyba przełamię się, spakuję ten cały kram, oddam za parę groszy, a kupię sobie któregoś sprawdzonego, ale nowego, chinola - w którym, jak widać na Twoim przykładzie, przydałoby się jedynie odrobinę lepsze chłodzenie wydruku.
Wszystko ponownie zalezy czy chcesz przestac grzebac przy drukarce, czy jest to Twoje hobby i "nie o to chodzi, by złowić króliczka,
ale by gonić go".
kamilxxg pisze: Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa bo drukarka wygląda ciekawie ale zostaje jeszcze temat chińskiej kontroli jakości bo tak jak z Ender-3 niektórzy dostali proste profile i wystarczyło poprawić szparkę, żeby drukarka drukowała dobrze. Inni mieli mniej szczęścia i musieli więcej poprawiać.
To jest dobre pytanie, czytajac opinie z Aliexpres, poki co wiekszosc byla zadowolona z dzialania drukarki out-of-the-box. Trzeba oczywiscie wziac poprawkę, że pewnie dla znaczanej wiekszości kupujących to byla pierwsza drukarka wiec nie sa obiektywni w ocenie wydrukow.
Faktem jest, ze nie jest to bardzo popularna drukarka. Szczerze mowiac jeszcze miesiac temu nie bylem swiadomy jej istnienia.

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 10 lip 2020, 19:14
autor: dlewczuk
morf,
Jak Twoje modyfikacje osi Z? Uwolniłeś śruby trapezowe?
Wydaje mi się, że widziałem jak ktoś zrobił coś takiego z Geniusem... Sam rozważam żeby u siebie coś z tym zrobić.

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 10 lip 2020, 19:47
autor: morf
Odebrałem walki i bede ja robił jako ala bear upgrade.
Mam już mocowania silników ,górne mocowanie i część osi X. Została jeszcze karetka do wydrukowania i poskładania :)

Póki co drukarka drukuje całymi godzinami użytkowe rzeczy. W wolnej chwili wrzucę coś do działu Nowoczesność w domu i w zagrodzie

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 14 lip 2020, 23:04
autor: morf
Mały status update
20200714_230314.jpg

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 07 wrz 2020, 11:12
autor: edtheduck
Jak Twoje wrażenia? Jesteś zadowolony z tej drukarki?
Jeszcze mam pytanie o głowicę, to jest V6 czy coś innego? Da się łatwo wymienić hotend i heatbreak?

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 07 wrz 2020, 11:20
autor: morf
Da się łatwo wymienić, saatwo dostępne.
To są tak na prawdę dwie śruby do odkręcenia wózka.

Siedzi chyba jakiś klon V6 nie najwyższych lotów ale działa.

Z drukarki korzystałem sporadycznie póki co leży rozgrzebana i posłuży jako baza do kolejnego projektu

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 07 wrz 2020, 21:07
autor: Johann Gambolputty
Ja się przyznam, że nabyłem niedawno tę drukarkę i jestem całkiem zadowolony - wymagała małych regulacji (pisałem już o tym posty), a mój egzemplarz ma uchwyt na szpulę z rurki która nie wygląda na taką do wody :)

Drukuję sobie Benchy i zauważyłem że kręci się tylko jeden z wiatraczków na głowicy (ten z przodu) - czy to jest normalne? @morf ?

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 07 wrz 2020, 21:58
autor: morf
A wlaczyles w slicerze nadmuch na wydruk?

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 07 wrz 2020, 23:39
autor: Johann Gambolputty
Jest włączone (enable print cooling, fan speed 100%), w konfiguracji ekstrudera jest ustawiona liczba wiatraków na 3, a kręci się tylko jeden. Używam Cury.

Co ciekawe na głównym ekranie są dwie ikonki wentylatorów, a przy nich zero...

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 08 wrz 2020, 06:55
autor: denior
Ustaw w cura ilość wiatraków na 0 lub 1, coś tam było skopane

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 08 wrz 2020, 14:30
autor: Johann Gambolputty
Badałem sprawę, coś w tym jest. Myślałem, że tego uniknę, ale zacząłem wydawać ręcznie komendy G-code ;-)

Ten parametr w Cura to jest nie tyle ilość, co indeks wiatraka który ma być włączony. Tłumaczy się to na komendę

Kod: Zaznacz cały

M106 S255 Px
a te boczne wiatraczki załączają się po wysłaniu

Kod: Zaznacz cały

M106 P0
Wiatraczek od frontu chyba włącza się zawsze... Dzisiaj przestawię to "number of fan" na 0 i zobaczymy.

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 08 wrz 2020, 14:57
autor: JGFTW
Wiatraczek z przodu to wentylator chłodzący hotend - w zależności od tego jak jest podłączony po włączeniu sprzętu albo będzie pracował na 100% albo można ustawic go na włączenie dopiero podczas nagrzewania głowicy, ale nie można kontrolować jego pracy (%) i przez to nie liczy się w Marlinie.

Wentylatory (boczne) to chłodzące wydruk i są sterowalne - jeżeli są podłączone do osobnych gniazd to pokażą się w ustawieniach jako "Print cooling Fan 1" i "2"

Skoro sprawdziłeś komendą M106 i wentylatory chłodzące wydruk mają indeks 0 to znaczy, że w FW jest zdefiniowany tylko jeden wentylator.

Jak będziesz ustawiał ilość wiatraków to daj 1, ale jak będziesz ustawiał Cooling fan number to daj 0


PS Śmiecisz koledze w wątku :|

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 25 lut 2021, 13:00
autor: bleble6300
@morf
Posiadasz jeszcze tę drukarkę? Jak się sprawuje przez długi czas użytkowania? Aktualnie sprzedają polepszony model Hiprecy LEO 1S. Czy jest ona warta dla kogoś kto nie ma czasu za dużo przy niej grzebać i jak z pomocą supportu?

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

: 25 lut 2021, 13:14
autor: morf
bleble6300 pisze:@morf
Posiadasz jeszcze tę drukarkę? Jak się sprawuje przez długi czas użytkowania? Aktualnie sprzedają polepszony model Hiprecy LEO 1S. Czy jest ona warta dla kogoś kto nie ma czasu za dużo przy niej grzebać i jak z pomocą supportu?
Drukarka wyglada teraz tak:
viewtopic.php?f=10&t=6462&hilit=hiprecy ... 10#p119719
Nie wiem co to 1S

Ogolnie uwazam ze drukarka za cene, ktora kupilem byla na prawde spoko.
Sztywna konstrukcja, extruder direct, elektronika ladnie upchana.
Subiektywnie przebija wg mnie endery i u30 czy tronxy w podobnej cenie. Oczywiscie jest to tylko moja opinia.