osso chodzi tej drukarce?

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 2
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: osso chodzi tej drukarce?

Post autor: SQ9KRD »

Niestety nie mam bezpośredniego chłodzenia dla wydruków narazie
Jeśli dopracuje parametry PET`g to też całkowicie przesiąde sie na niego bez dwóch zdań.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
Jureq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 24
Rejestracja: 02 lut 2017, 22:10
Lokalizacja: Lublin k/Świdnika
Drukarka: prusakolep CTC

Re: osso chodzi tej drukarce?

Post autor: Jureq »

dragonn pisze: To pewnie wystarczy odpalić chłodzenie, u mnie daję 50% i wydruki PET wychodzą megggaaaa.
megggaaaa wyszły mi wydruki na tych samych ustawieniach, bez chłodzenia, z zielonego transparentnego petg DD a był to pierwszy filament jakiego w życiu użyłem - za to tego mętnego peta nie mogę ogarnąć, usztywniałem podstawę i oś y, napinałem mocniej paski, smarowałem prowadnice, głaskałem extruder :D i nic
Awatar użytkownika
Jureq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 24
Rejestracja: 02 lut 2017, 22:10
Lokalizacja: Lublin k/Świdnika
Drukarka: prusakolep CTC

Re: osso chodzi tej drukarce?

Post autor: Jureq »

wczoraj nie było czasu ale to dzisiejsze "wytopiny", ten sam drut, nowa Cura, warstwa zmniejszona do 0.1 i zmniejszony o 5% przepływ względem wydruku sprzęgła
zmb.jpg
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2423
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: osso chodzi tej drukarce?

Post autor: Artu »

Szczerze... :roll: szału nie ma.
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: osso chodzi tej drukarce?

Post autor: Kopytko »

Jurek , widze 2 problemy u ciebie, pierwszy to temp. Zmniejsz temp dla PET tak do 225.
NAstępny, to wydaje mi się ,ze jednak masz za duzo filamentu podawanego .
Zrób test na ekstruzje , czyli zadaj w hoście 100mm wysunięcia. Ale tym razem zostaw dyszę , ustaw temp na której drukujesz i puść ekstruzję na ok 2-3 mm/s , tzn bardzo wolno, powtórz z 3 razy test, sprawdź czy wynik jest powtarzalny.
Dostrój tak ekstruzję aby na zadane dawało równo 100mm , nie plus minus 1mm czy coś , tylko dokładnie. 1mm przy długim wydruku i zużyciu np 100m z rolki da Ci bład 1m filamentu....
NAstępnie , kolej na kostkę , druknij kostkę 40x40 pustą w środku i z 2 obrysami.
Podaj mi tu rozmiar swojej dyszy i zmierz ścianki, powinny mieć dokładnie tyle co 2x Twoja dysza.
Wiem ,ze sa różne szkoły co do grubosci Scianki, ale ja jestem wierny zasadzie dysza = scianka.
Domell
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: osso chodzi tej drukarce?

Post autor: Domell »

Kopytko pisze:Jurek , widze 2 problemy u ciebie, pierwszy to temp. Zmniejsz temp dla PET tak do 225.
NAstępny, to wydaje mi się ,ze jednak masz za duzo filamentu podawanego .
Zrób test na ekstruzje , czyli zadaj w hoście 100mm wysunięcia. Ale tym razem zostaw dyszę , ustaw temp na której drukujesz i puść ekstruzję na ok 2-3 mm/s , tzn bardzo wolno, powtórz z 3 razy test, sprawdź czy wynik jest powtarzalny.
Dostrój tak ekstruzję aby na zadane dawało równo 100mm , nie plus minus 1mm czy coś , tylko dokładnie. 1mm przy długim wydruku i zużyciu np 100m z rolki da Ci bład 1m filamentu....
NAstępnie , kolej na kostkę , druknij kostkę 40x40 pustą w środku i z 2 obrysami.
Podaj mi tu rozmiar swojej dyszy i zmierz ścianki, powinny mieć dokładnie tyle co 2x Twoja dysza.
Wiem ,ze sa różne szkoły co do grubosci Scianki, ale ja jestem wierny zasadzie dysza = scianka.

Dobrze prawi !

T.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
borek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 73
Rejestracja: 17 lut 2017, 12:14
x 4

Re: osso chodzi tej drukarce?

Post autor: borek »

Temperatura i podaj proszę prędkośc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”